Kelionė į Dubajų

Bur Kalifa

Dubajus

Svajonių krypties bilietai mano rankose atsirado visiškai netikėtai – eilinį kartą mama „užgaudė“ gerą pasiūlymą iš Kijevo: skrydis Kijevas-Dubajus-Kijevas vos už 84 eurus! Ir kaip gali nepirkti? Ir kas čia tokio, kad dabar 2018-ųjų gūdus lapkritis, o skrydis 2019-ųjų rugsėjį? Perkam! Bilietai iš flyuia.com !
Nusipirkome 4 bilietus, 09.03 išskridome į Kijevą (už 19 eur), o vakare laukėme skrydžio į Dubajų. Išskridome 20 val., leidomės prieš 3 val. ryte. Į priekį skridęs lėktuvas buvo pilnut pilnutėlis, ne verslo klasės klientams, t.y. likusiems beveik 200 žmonių, teko naudotis vos vienu veikiančiu WC. Karšta, tvanku, visiška betvarkė – tiek iš stiuardų pusės, tiek iš keliaujančiųjų. Bet mes nusiteikę pozityviai.
Nusileidus ankstyvą rytą Dubajuje mus pasitinka tokio karšto oro srovė, kokios nė vienas nesame jautęs. Lauke 38 laipsniai karščio, o oras tikrai tokio karštumo lyg stovėtum prie įjungtos karšto oro srovės. Sėdame į taxi ir važiuojame į savo laikinus namus – Jumeirah Lakes Towers esantį dangoraižį „Lake Terrace“. Jį susiradome dar tą patį lapkritį per „AirBnB“, 4 asm. visa viešnagė kainavo 450 eur + 50 eur už tai, kad galėjome atsikraustyti paryčiais. Vaizdas pro langą paliko be žado. Vienas geriausių dangoraižių šalia kitų, turi ir baseiną, sporto sales, vos už 1 minutės kelio metro stotelė „DMCC“. Nuorodą paliksiu čia: https://bit.ly/2kfK6Ww
Išsimiegoję ir jau rytą nubudę Dubajuje supratome, kad tas karštis tik stiprės, todėl rytais ar dienomis bus sunku ką nuveikti. Pirmos dienos planas – Burj Khalifa. Bilietus pirkome oficialiame bokšto puslapyje, asmeniui kainavo apie 38 eurus. Pasirinkome ne piko metą (16-18 val), o iškart po jo – 18:30. Tokie bilietai buvo pigesni, o ir labiau pamatyti viską norėjome naktį. Bijojome, kad bus ilgos eilės, todėl atvykome 17:40 ir lengvai praėjome, niekur nereikėjo laukti. Pakilome į viršų ir pamatėme miestą tiek dienos šviesoje, tiek saulėlydyje, tiek naktyje. Geriau ir būti negalėjo. Viską vainikavo fontanų šou.

Abu Dhabi

Antrą dieną vykome į Abu Dhabi – kelionė autobusu iš stoties Ibn Battuta truko apie 1:15 val., pirmyn ir atgal kainavo apie 15 eur./asm. Čia mūsų tikslu buvo Šeicho Zaido mečetė, kuri tikrai paliko milžinišką įspūdį. Viena didžiausių mečečių pasaulyje! Aplankyti būtina, o tai nieko nekainuoja. P.S. jei jūsų apranga neatitiks standartų – nieko tokio, tiek vyrai, tiek moterys yra aprengiami ir pridengiamos nuogos kūno vietos ar tatuiruotės.
Seicho mecete
Šeicho Zaido mečetė Abu Dhabyje. Kelionė iš Dubajaus apie 1:15 val, kaina į abi puses asmeniui 15 eurų. Įėjimas nemokamas, jei netinkama jūsų apranga – nieko tokio – duos apsirengti.

Grįžę aplankėme šalia esantį Dubai Marina rajoną. Privaloma pamatyti šalia vandens stovinčius dangoraižius, stabtelti kavinėje ar pasiplaukioti laivu.

The Palm Jumeirah

Trečią dieną keliavome į palmę – The Palm Jumeirah – ir jos pabaigoje esantį „Atlantis“ viešbutį. Atvykome su tramvajumi iki „The Palm“ stotelės, o ten ėjome ieškoti esančio „Monorail“, kuris vienas veža iki reikiamo objekto. Ėjome gal 15 min per aikšteles, kol atėję sužinojome, kad super modernioje stotelėje galima atsiskaityti tik grynais, o artimiausias bankomatas – metro stotelėje, kuri už 15 min (kaina asm. pirmyn-atgal 30 aed). Taip sugaišome papildomai laiko ir šiek tiek pavargome, bet labai norėjome ten nuvykti. Pastatas milžiniškas, aplink vaizdai irgi kvapą gniaužiantys, bet tai buvo mažiausią įspūdį sukūrusi vieta.
Vakarop keliavome į Safari. Užsisakėme per getyourguide – pirkome ne iš anksto, o tik nuvykę, dieną prieš. Asmeniui – 40 eurų. Vairuotojas sutartu laiku paėmė mus nuo namų, apie valandą važiavome iki dykumos, o tada prasidėjo… Kas nori, gali pasivažinėti keturačiu po dykumą, kas nors – įsigyti skarą ar atsigaivinti limonadu. Smagiausia dalis – dunes bashing. Išsirikiuoja eilė visureigių ir po dykumą važinėja tarsi išprotėję. Tai tęsiasi apie 20-25 minutes, kai kuriuos tikrai gali supykinti! Bet tikrai verta. Kiek vėliau grįžtame į bazę, kurioje laukia pasijodinėjimas kupranugariu, tačiau tai – tikras gyvūnų kankinimas. P.S. dykumoje pasiekėme 45 laipsnius, jutiminė viršijo tikrai 50.
Paskutinę dieną leidome ramiai, kadangi skrydis buvo 3 val. nakties. Kas norėjo aplankė dar kartą Dubai Marina, kas norėjo – Dubai Mall.
Išskridome ir 8 val. ryte atsikėlėme Kijeve, kur praleidome dar beveik tris dienas. Ukrainoje jau buvome ne pirmą kartą, todėl daugiau įspūdžių iš Janukovyčiaus vilos rasite kitame poste!
Daugiau įspūdžių rasite po nuotraukomis! Tikiuosi, kad kam nors pravers mano istorija!
P.S. Dubajuje rugsėjį tikrai be proto karšta, lauke apie 40, o visose metro stotelėse, pačiuose metro, autobusuose, prekybos centruose, parduotuvėse – 20 laipsnių. Labai lengva susirgti, todėl pasiruoškite vaistų nuo peršalimo…

 

Bashing
O čia BASHING DUNES! Viena moteris pasakojo, kad tiek vaikai vėmė, tiek ji. Nu jo, yra ekstrymo, bet išgyvenama, pirmas minutes visi klykauja ir juokiasi, bet po 10 min kūnas pripranta ir pasiduoda kylimui ir kritimui žemyn

Dubajaus Kelias

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai