Ką pamatyti Maltoje? Rekomendacijos ir patarimai

Malta yra nedidelė salų valstybė Viduržemio jūros viduryje, kuri yra puiki kelionės vieta dėl savo istorijos, kultūros ir natūralių grožybių. Ši salyno valstybė yra žinoma dėl savo turtingos istorijos, kurios lieka matomos jos senovės architektūroje ir kultūros paveldo vietose. Kelionė į Maltą yra puiki galimybė pamatyti šią salą ir atrasti jos unikalumus.

Maltos miestai ir salos siūlo daugybę vietų, kurias verta pamatyti. Marsaxlokk yra žvejų kaimelis, kuriame galima pamatyti tradicines žvejų laivas ir paragauti šviežių žuvų patiekalų. Valeta yra sostinė, kurioje galima pamatyti daugybę istorinių vietų ir pastatų, tokių kaip Šv. Jono katedra ir Valletos fortas. Be to, Maltos salos, tokios kaip Gozo ir Komino, taip pat turi savo unikalumų, tokių kaip įspūdingi paplūdimiai ir gamtos grožis.

Gražiausi Vaizdai Maltoje

Malta yra salų valstybė Viduržemio jūroje, kurioje yra daugybė gražių vaizdų, kurie tikrai nusipelno dėmesio. Šiame straipsnyje aptarsime kelias vietas, kuriose galima pamatyti geriausius vaizdus Maltoje.

Valeta

Valeta yra Maltos sostinė ir pagrindinis uostamiestis, kuriame yra daugybė vietų, kuriose galima pamatyti gražius vaizdus. Pirmiausia, siūlome aplankyti Upper Barakka Gardens, kur galima mėgautis nuostabiu panoraminėmis vaizdais į Grand Harbour. Kitas gražus vaizdas yra iš St. John’s Co-Cathedral, kur galima pamatyti įspūdingą interjerą ir paveikslus.

Mdina

Mdina yra senoji sostinė, kuri yra žinoma kaip „tikroji Maltos perlas”. Tai yra vieta, kurioje galima pamatyti gražius viduramžių architektūros pavyzdžius ir mėgautis nuostabiu panoraminėmis vaizdais į Maltos salą. Siūlome aplankyti Mdina Gate, kuri yra vieta, kur galima pamatyti gražią panoramą į Maltos salą.

Gozo Sala

Gozo sala yra antra pagal dydį sala Maltos archipelyje, kurioje yra daugybė vietų, kuriose galima pamatyti gražius vaizdus. Siūlome aplankyti Azure Window, kur galima pamatyti nuostabų vaizdą į jūrą ir pakrantę. Taip pat siūlome aplankyti Ta’ Pinu Sanctuary, kur galima mėgautis nuostabiais vaizdais į salą.

Comino Sala

Comino sala yra mažiausia sala Maltos archipelyje, tačiau ji yra žinoma kaip vieta, kurioje galima pamatyti nuostabius vaizdus į jūrą ir pakrantę. Siūlome aplankyti Blue Lagoon, kur galima pamatyti nuostabų vaizdą į mėlynąją lagūną ir pakrantę. Taip pat siūlome aplankyti Santa Marija Bay, kur galima mėgautis nuostabiais vaizdais į jūrą ir pakrantę.

Visos šios vietos yra gražios ir vertos aplankymo, kad pamatytumėte geriausius vaizdus Maltoje.

Maltos Gamta

Paplūdimiai

Malta yra salų šalis, todėl čia yra daugybė paplūdimių, kurie yra verti aplankyti. Šie paplūdimiai yra žinomi dėl savo kristalinio vandens ir smėlio pakrantės.

Vienas iš populiariausių paplūdimių yra Għajn Tuffieħa, kuris yra įsikūręs šiaurės vakaruose, netoli Mellieħa miesto. Šis paplūdimys yra apsuptas kalnų ir turi nuostabų vaizdą į jūrą. Kitas populiarius paplūdimys yra Golden Bay, kuris taip pat yra įsikūręs šiaurės vakaruose ir yra žinomas dėl savo auksinio smėlio.

Urvai

Malta yra žinoma dėl savo uolų ir įspūdingų urvų. Viena iš populiariausių vietų yra Ċirkewwa, kur yra įspūdingas uolų susidūrimas su jūra. Ši vieta taip pat yra puiki nardytojams, nes čia yra daugybė įvairių jūros gyventojų.

Kitas įspūdingas urvas yra Blue Grotto, kuris yra įsikūręs Pietų Malta. Šis urvas yra žinomas dėl savo mėlynosios lagūnos, kuri yra tiesiog nuostabi.

Malta taip pat turi daugybę kitų gamtos stebuklų, tokių kaip įspūdingos uolos ir mėlynoji lagūna. Tai yra puiki vieta žmonėms, kurie mėgsta gamtą ir ieško nuotykių.

Istorinės Vietovės

Rabatas

Rabatas yra viena iš populiariausių istorinių vietų Maltoje. Tai senamiesčio dalis, kurią apsuptos viduramžių laikais pastatytos sienos. Rabato viduje yra daugybė architektūros paminklų, įskaitant Rabato katedrą, Agatų katakombas ir Dominikoniškųjų vienuolių bažnyčią. Rabatas taip pat yra arti Mdiny, kurioje galima pamatyti daugybę kitų istorinių vietų.

Marsaxlokk

Marsaxlokk yra žvejų kaimas, kuris yra žinomas savo tradicinėmis žvejybos laivais, vadinamaisi „luzzu”. Marsaxlokk taip pat yra žinomas dėl savo istorinių vietų, įskaitant Fortinės bažnyčią ir Sv. Pauliaus kapines. Be to, Marsaxlokk yra puiki vieta, kur galima ragauti vietinius žuvies patiekalus.

Viktorija

Viktorija yra sostinės Mdinos šalia esantis miestas, kuris yra žinomas savo istorinėmis vietomis, įskaitant Viktorijos katedrą ir karo muziejų. Viktorija taip pat yra puiki vieta, kur galima apsipirkti vietiniuose turguose ir mėgautis vietine virtuve.

Šv. Jono Katedra

Šv. Jono Katedra yra viena iš populiariausių turistinių vietų Maltoje. Tai didžiulė barokinė katedra, pastatyta viduramžiais, kuri yra žinoma savo architektūra ir istorija. Katedroje yra daugybė meno kūrinių, įskaitant Caravaggio paveikslą „Šv. Jono krikštytojas”.

Malta yra žinoma savo istorinėmis vietomis, įskaitant senamiestį, katakombas ir Ggantija. Istorinės vietos yra puikus būdas susipažinti su Maltoje esančia istorija ir kultūra.

Kultūra ir Maistas

Turgus

Malta garsėja savo turgais, kurie yra puikus būdas susipažinti su vietos kultūra ir maistu. Čia galima rasti įvairių produktų, nuo šviežių vaisių ir daržovių iki vietinių sūrių ir dešrų. Taip pat verta išbandyti vietinius saldainius ir pyragus.

Vienas iš populiariausių turgų yra Valletos vidurinė turgavietė, kuri yra atvira kasdien. Čia galima rasti įvairių produktų, taip pat rankų darbo dirbinių ir suvenyrų. Taip pat verta aplankyti Marsaxlokk žuvies turgų, kuriame galima rasti įvairių žuvų rūšių, taip pat kitų jūros gėrybių.

Žuvies Turgus

Malta yra žinoma dėl savo gausios jūros gėrybių gamybos. Vietiniai žvejai kasdien atneša šviežiausią žuvį ir kitas jūros gėrybes į žuvies turgus. Marsaxlokk žuvies turgus yra vienas iš populiariausių vietinių žuvies turgų. Čia galima išbandyti vietinius patiekalus, tokius kaip aljaskinės jūros lydekos ir kalmarai. Taip pat verta išbandyti vietinių žvejų pagamintą šviežią žuvį, kuri yra patiekta su vietiniu aliejumi ir citrina.

Malta yra žinoma dėl savo kulinarijos įvairovės ir gausios žuvies gamybos. Vietiniai patiekalai yra pagaminti iš šviežių ingredientų ir dažniausiai yra labai skanūs. Taip pat verta išbandyti vietinę kavą ir gėrimus, tokias kaip kaktusų vaisių sultys ir lokalų alų, kuris yra pagamintas iš vietinių ingredientų.

Transportas Maltoje

Nugalėti Atstumai

Malta yra nedidelė salų valstybė, todėl atstumai tarp miestų ir turistinių objektų yra nedideli. Dauguma vietų gali būti pasiekti per 30 minučių ar mažiau. Tai reiškia, kad dauguma turistų pasirenka keliauti viešuoju transportu arba pasivaikščioti.

Viešasis Transportas

Viešasis transportas Maltoje yra gerai išvystytas ir patogus. Autobusų sistema yra populiarus pasirinkimas, ypač turint omenyje, kad autobusų kainos yra žemesnės nei kitose Europos šalyse.

Autobusai kursuoja pagal tvarkaraščius, tačiau kartais vėluoja, todėl geriau turėti alternatyvų planą. Be to, autobusai dažniausiai kursuoja tik iki 22 val., todėl, nusprendusiems į viešbutį grįžti vėliau, geriau naudotis taksi paslaugomis, kurių kelionės kainos dažniausiai yra prieinamos ir patogios.

Jei turistai nori keliauti savarankiškai, jie gali pasirinkti nuomoti automobilį. Tačiau, reikia nepamiršti, kad Maltoje yra kairysis eismas, o kai kuriuose miestuose gali būti sunku rasti vietos automobiliui.

Apgyvendinimas

Viešbučiai Valetos

Valeta yra ne tik Maltos sostinė, bet ir populiariausia turistų vieta. Čia yra daugybė viešbučių, pradedant pigiausiais ir baigiant prabangiausiais. Dauguma viešbučių yra koncentruoti senamiestyje, tačiau yra ir tokių, kurie yra šiek tiek toliau nuo centro, bet vis dar patogioje vietoje.

  • Hotel Phoenicia Malta – tai prabangus viešbutis, kuris yra patogioje vietoje. Jis yra tik kelias minutes nuo Valetos senamiesčio ir yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško prabangos ir patogumo.
  • The Cumberland Hotel – tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško pigesnio viešbučio. Jis yra tik kelias minutes nuo Valetos senamiesčio ir yra švarus ir patogus.
  • Grand Hotel Excelsior – tai prabangus viešbutis, kuris yra tik kelias minutes nuo Valetos senamiesčio. Jis turi puikią panoraminę vaizdą į uostą ir yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško prabangos ir patogumo.

Viešbučiai Mdinoje

Mdina yra senasis Maltos miestas, kuriame yra daugybė istorinių vietų ir architektūros paminklų. Čia yra tik keletas viešbučių, tačiau jie visi yra labai geri ir pasižymi puikia vieta.

  • The Xara Palace Relais & Chateaux – tai prabangus viešbutis, kuris yra patogioje Mdinos vietovėje. Jis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško prabangos ir patogumo.
  • The Point – tai švarus ir patogus viešbutis, kuris yra tik kelias minutes nuo Mdinos senamiesčio. Jis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško pigesnio viešbučio.
  • The Victoria Hotel – tai prabangus viešbutis, kuris yra tik kelias minutes nuo Mdinos senamiesčio. Jis turi puikų baseiną ir yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško prabangos ir patogumo.

Kaip matote, Maltos viešbučių pasirinkimas yra gana didelis, o kainos svyruoja nuo pigių iki prabangių. Kadangi dauguma viešbučių yra koncentruoti senamiestyje, jie yra patogioje vietoje, kad galėtumėte lengvai pasiekti visus populiariausius turistinius objektus.

Lankytinos Vietos

Malta yra salos valstybė, kurią galima apžiūrėti per kelias dienas. Šiame straipsnyje pateikiamas sąrašas lankytinų vietų, kurių negalima praleisti, kai lankotės Maltoje.

Valetos

Valeta yra Maltos sostinė ir viena iš geriausiai išsaugotų viduramžių miestų Europoje. Jame yra daugybė lankytinų vietų, įskaitant St. John’s Co-Cathedral, kurioje yra daugybė meno kūrinių, ir Barrakka sodus, kuriuose galima pasimėgauti nuostabiu vaizdu į Grand Harbour.

Maltos Salą

Maltos sala yra turistų lankomiausia vieta Maltoje. Čia galima mėgautis saulės voniomis, keliauti po senovės miestus, aplankyti muziejus ir pamatyti daugybę kultūros paveldo vietų.

Žvejų Miestelis

Marsaxlokk yra žvejų miestelis, kuris yra žinomas dėl savo spalvotų valčių ir ryškių namų. Čia galite nusipirkti šviežios žuvies, pasivaikščioti po turgų ir pasimėgauti nuostabiu jūros vaizdu.

Barrakka Sodai

Barrakka sodai yra įsikūrę Valetos senamiestyje ir yra vienas iš geriausių vietų, iš kurio galima pamatyti Grand Harbour. Čia galite pasimėgauti nuostabiu vaizdu, pasivaikščioti po sodus ir apsilankyti kavinėje.

Mdina Senamiestis

Mdina yra senamiesčio tipas, kuris yra žinomas kaip „tikroji Malta”. Čia galite pamatyti daugybę kultūros paveldo vietų, įskaitant Katedrą, Vilnių ir daugybę kitų istorinių paminklų.

Povandeninis Pasaulis

Maltos povandeninis pasaulis yra vienas iš geriausių Europoje. Čia galite mėgautis nuostabiu jūros gyvūnų pasauliu, įskaitant žuvų, delfinų, banginių ir daugybės kitų gyvūnų. Taip pat galite mėgautis keliaudami po senovės laivų ir potvynių.

Malta yra nuostabi vieta, kurioje galite pamatyti daugybę kultūros paveldo vietų, mėgautis saulės voniomis ir mėgautis nuostabiu jūros gyvūnų pasauliu. Šiame straipsnyje pateiktas sąrašas lankytinų vietų padės jums pasiruošti kelionei į Maltą.

Oro sąlygos Maltoje

Malta yra salyno šalis, esanti Viduržemio jūros viduryje. Tai reiškia, kad šioje šalyje yra šiltas ir saulėtas klimatas, kuris yra vienas iš pagrindinių turistų lankymosi priežasčių. Tačiau, kaip ir bet kuriame kitame regione, orai Maltoje gali būti nepastovūs.

Šilumos laipsniai Maltoje svyruoja nuo 15°C žiemą iki 35°C vasarą. Vasaros mėnesiais orai gali būti labai sausi ir karšti, o žiemą gali būti drėgni ir vėsūs. Rekomenduojama lankyti Maltą nuo balandžio iki spalio mėnesio, kai orai yra šiltesni ir sausesni.

Lietus Maltoje yra retas reiškinys, ypač vasaros mėnesiais, kai vidutinis mėnesio kritulių kiekis yra tik 1-2 dienomis. Tačiau žiemą gali būti daugiau kritulių, o kai kuriais atvejais netgi stiprus vėjas. Rekomenduojama turistams, vykstantiems į Maltą žiemą, pasiruošti drėgniems orams ir turėti su savimi tinkamą aprangą.

Vis dėlto, net ir esant drėgniems orams, Maltos žiema yra švelni ir primena šiltą lietuvišką pavasarį. Be to, permainingi orai gali būti tik dar vienas įdomus iššūkis turistams, kurie nori patirti viską, ką siūlo ši nuostabi šalis.

Dažnai užduodami klausimai

Kokias vietoves aplankyti Maltos saloje?

Maltos saloje yra daug vietų, kurias verta aplankyti. Populiariausios vietos yra Valeta, Rabato miestas ir Mdina, Gozo sala ir Komino sala. Valeta yra Maltos sostinė ir yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Rabato miestas ir Mdina yra senovės miestai, kuriuose galima pamatyti daug istorinių paminklų. Gozo sala yra maža sala, kuri garsėja savo paplūdimiais ir kalnų peizažais. Komino sala yra dar mažesnė ir garsėja savo tyrine gamta ir neturistiniais kaimais.

Kokie yra populiariausi Maltos paplūdimiai?

Maltos saloje yra daug paplūdimių, kurie yra populiarūs tarp turistų. Populiariausi paplūdimiai yra Golden Bay, Mellieha Bay, Għajn Tuffieħa Bay ir Blue Lagoon. Golden Bay yra vienas iš didžiausių paplūdimių Maltos saloje, kuris yra žinomas dėl savo aukštų bangų. Mellieha Bay yra didžiausias paplūdimis Maltos saloje, kuris yra tinkamas šeimoms su vaikais. Għajn Tuffieħa Bay yra paplūdimis, kuris yra apsuptas kalnų peizažų ir yra populiarus tarp turistų, norinčių pasimėgauti vaizdu. Blue Lagoon yra vienas iš gražiausių paplūdimių Maltos saloje, kuris yra garsus savo tyrine vandenyno spalva.

Kokios yra Maltos kultūros paveldas?

Maltos saloje yra daug kultūros paveldo vietų, kurias verta aplankyti. Populiariausios vietos yra St. John Katedra, Hal Saflieni Hipogėjus, Ħaġar Qim ir Mnajdra Megalithic Temples. St. John Katedra yra viena iš garsiausių katedrų Maltos saloje, kurioje yra daug meno kūrinių ir istorinių relikvijų. Hal Saflieni Hipogėjus yra senovės požeminių tunelių sistema, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ħaġar Qim ir Mnajdra Megalithic Temples yra senovės religinių šventyklų kompleksas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Kur galima nusipirkti vietinių produktų Maltos saloje?

Maltos saloje yra daug vietų, kur galima nusipirkti vietinių produktų. Populiariausios vietos yra Valletta Market, Marsaxlokk Market ir The Point Shopping Mall. Valletta Market yra garsus savo maisto produktų ir rankų darbo dirbinių pasirinkimu. Marsaxlokk Market yra garsus savo žuvies ir jūros gėrybių pasirinkimu. The Point Shopping Mall yra didelis prekybos centras, kuriame galima rasti daug vietinių ir tarptautinių prekių.

Kokios yra Maltos salos oro sąlygos?

Maltos salos oro sąlygos yra subtropinės, kurios reiškia, kad vasariškas klimatas.

Tinklapiai turistams

Maltoje yra daugybė turistų lankomų vietų, todėl daugelis kelionių agentūrų ir turistų informacijos centrų siūlo savo svetaines, kuriose galima rasti naudingos informacijos apie salą. Šiame straipsnyje pateikiami keli tinklapiai, kurie gali būti naudingi tiems, kurie planuoja keliauti į Maltą.

Visit Malta

Visit Malta yra oficiali Maltoje turizmo informacijos svetainė, kurioje galima rasti informacijos apie salos lankytinas vietas, renginius, viešbučius, restoranus ir kt. Svetainėje taip pat yra naudingos informacijos apie transportą, oro uostą, valiutą ir kt. Be to, svetainėje yra daugybė vaizdo įrašų ir nuotraukų, kurios gali padėti susipažinti su salos grožiu.

Malta Uncovered

Malta Uncovered yra neoficiali turizmo informacijos svetainė, kurioje galima rasti naudingos informacijos apie salos lankytinas vietas, renginius, viešbučius, restoranus ir kt. Svetainėje taip pat yra daugybė straipsnių apie Maltese kultūrą, istoriją ir kt. Be to, svetainėje yra daugybė nuotraukų, kurios padeda susipažinti su salos grožiu.

Malta Info Guide

Malta Info Guide yra neoficiali turizmo informacijos svetainė, kurioje galima rasti naudingos informacijos apie salos lankytinas vietas, renginius, viešbučius, restoranus ir kt. Svetainėje taip pat yra naudingos informacijos apie transportą, oro uostą, valiutą ir kt. Be to, svetainėje yra daugybė straipsnių apie Maltese kultūrą, istoriją ir kt.

Šie tinklapiai gali būti naudingi tiems, kurie planuoja keliauti į Maltą. Tačiau reikia nepamiršti, kad tai yra neoficialios svetainės, todėl rekomenduojama patikrinti informaciją su oficialiais šaltiniais arba vietos turistų informacijos centrais.

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai