Ką pamatyti Pizoje? Geriausi lankytini objektai ir patarimai

Piza yra vienas iš populiariausių turistinių miestų Italijoje, kuris žinomas visame pasaulyje dėl savo pasvirusio bokšto. Tačiau Piza turi daugiau nei tik vieną žymų pastatą. Šiame straipsnyje aptarsime, ką pamatyti Pizoje, kadangi tai yra svarbiausia informacija keliaujantiems į šį miestą.

Viena iš pagrindinių Pizos turistų traukos vietų yra Pasviręs Pizos bokštas, kuris tapo simboliu visiems Italijos keliautojams. Bokštas yra pastatytas ant katedros varpinės ir jis pasvirusios dėl žemės nestabilumo, tačiau jis vis dar stovi ir džiugina keliautojus savo unikaliu grožiu. Tačiau Pasviręs Pizos bokštas nėra vienintelis žymus pastatas Pizoje.

Be Pasvirusio Pizos bokšto, mieste yra daugiau vietų, kurias verta aplankyti. Piazza dei Miracoli, arba Stebuklų aikštė, yra viena iš švenčiausių aikštų Italijoje ir yra svarbiausia Pizos turistų traukos vieta. Aikštė yra apsupta nuostabių pastatų, tokių kaip Santa Maria Assunta katedra, Taivano fontanas ir Bapstisto rūmai, kurie taip pat yra verti dėmesio.

Pizos Bokštas

Pizos bokštas yra vienas iš populiariausių Pizos lankytinų objektų. Tai yra keturių baltų pastatų komplekso dalis, kurį sudaro Katedra (Duomo), varpinė (campanile – pasviręs bokštas), baptisterija ir kapinės (Camposanto).

Bokštas yra pastatytas ant nestabilių pamatų, todėl jis pasvirus 4 laipsnių kampu. Tai yra vienas iš pagrindinių jo unikalumo bruožų, kuris pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio.

Pizos bokštas yra 56 metrų aukščio ir yra prieinamas lankytojams. Lankytojai gali kilti į bokštą ir mėgautis nuostabiu vaizdu į miestą. Tačiau būkite atsargūs, nes bokštas gali būti linkęs į žlugimą.

Visi, kurie nori aplankyti Pizos bokštą, turėtų žinoti, kad bilietas yra mokamas. Bilieto kaina priklauso nuo amžiaus ir nuo to, ar lankytojas nori kilti į bokštą ar ne. Taigi, jei planuojate aplankyti Pizos bokštą, būkite pasiruošę mokėti už bilietą.

Visiems, kurie domisi architektūra ir istorija, Pizos bokštas yra vienas iš objektų, kuriuos reikia aplankyti. Tai yra unikalus pastatas, kuris atspindi Pizos miesto užmojus ir simbolizuoja buvusią jo šlovę.

Piza: Katedros ir Bažnyčios

Piza yra garsiausia dėl savo pasaulinio lygio katedros ir kitų bažnyčių, kurios yra unikalios savo architektūra ir istorija. Šios bažnyčios yra vieni iš pagrindinių lankytinų vietų Pizoje.

Duomo

Duomo, arba Santa Maria Assunta katedra, yra vienas iš didžiausių ir žymiausių romėniškos architektūros paminklų Toskanoje. Katedra yra skirta Mergelės Marijos Ėmimui į dangų ir yra puošta įvairių spalvų marmuru, mozaika ir bronziniais elementais. Jo sunkios bronzinės durys XVII a. pagamino daugelis Florencijos menininkų.

Santa Maria Della Spina

Santa Maria Della Spina yra viena iš mažiausių bažnyčių Pizoje, tačiau ji yra vertinga dėl savo gotikinės architektūros ir brangiai puoštų interjerų. Bažnyčia buvo pastatyta XIV a. ir yra puošta skulptūromis, kurių tarp jų yra ir Michelangelo kūrinys.

Šv. Jono Krikštykla

Šv. Jono Krikštykla yra viena seniausių bažnyčių Pizoje, pastatyta 1152 m. ji yra vertinga dėl savo romėniškos architektūros ir unikalių freskų. Bažnyčia taip pat yra žinoma savo vargonais, kurie yra vieni iš geriausių Toskanoje.

Pizoje yra daugiau bažnyčių ir katedrų, tačiau šios yra vienos iš pagrindinių, kurias reikia aplankyti. Visos šios bažnyčios yra vertingos dėl savo architektūros, istorijos ir meno kūrinių.

Piza: Aikštės

Piza yra žinoma kaip viena iš turistų lankomiausių vietų Italijoje. Miestas yra pilnas žavių aikščių, kiekviena iš jų turi savo istoriją ir unikalumą. Šiame straipsnyje apžvelgsime tris pagrindines Pizos aikštes: Piazza Dei Miracoli, Piazza Del Duomo ir Piazza Dei Cavalieri.

Piazza Dei Miracoli

Piazza Dei Miracoli, arba Stebuklų aikštė, yra viena iš svarbiausių Pizos aikščių. Čia rasite tris svarbiausius miesto paminklus: Pizos bokštą, Pizos katedrą ir Pizos krikštyklą. Pizos bokštas yra vienas iš žymiausių Italijos simbolių, o Pizos katedra yra viena iš gražiausių Romos katalikų bažnyčių.

Piazza Del Duomo

Piazza Del Duomo yra viena iš didžiausių Pizos aikščių. Čia rasite ne tik Pizos katedrą, bet ir kitus miesto paminklus. Ši aikštė yra labai gyva ir turistai čia gali mėgautis gražia architektūra, garsiais restoranais ir kavine.

Piazza Dei Cavalieri

Piazza Dei Cavalieri, arba Riterių aikštė, yra viena iš įspūdingiausių Pizos aikščių. Ši aikštė yra labai svarbi Pizos istorijai, nes čia buvo įsikūrusi Riterių ordino būstinė. Ši aikštė taip pat yra labai graži ir turistai gali mėgautis įspūdinga architektūra ir puikiu vaizdu.

Visos aikštės yra labai gražios ir vertos aplankymo. Turistai gali mėgautis ne tik gražia architektūra, bet ir puikia itališka virtuve, garsiais vynais ir daugybe kitų pramogų.

Pizos Miesto Architektūra

Piza yra viena iš geriausių pasaulio architektūrų. Miestas yra žinomas dėl savo architektūros komplekso, esančio ant Piazza dei Miracoli – Stebuklų lauko. Šis architektūros kompleksas yra vienas iš svarbiausių pasaulyje viduramžių meno ir architektūros centrų. Piza yra labai žinoma dėl savo bokšto, tačiau miesto architektūra turi daug daugiau paslėptų lobynų.

Pizos architektūros kompleksas yra sukurtas iš trijų pagrindinių pastatų – katedros, krikštyklos ir bokšto. Katedra yra pastatyta XVII a. antroje pusėje ir yra vienas iš svarbiausių Toskanos gotikos pavyzdžių. Krikštykla yra pastatyta anksčiau nei katedra ir yra vienas iš geriausių romaniškos architektūros pavyzdžių Toskanoje. Bokštas, žinomas kaip Pizos bokštas, yra vienas iš populiariausių turistų lankomų vietų Pizoje. Tai yra vienas iš Italijos simbolių ir yra pastatytas XV a. viduryje. Bokštas yra apie 56 metrų aukščio ir yra pasuktas apie 4 laipsnius nuo vertikaliosios ašies.

Be šių trijų pagrindinių pastatų, Pizos architektūros kompleksas taip pat apima „Camposanto Monumentale” – paminklinės kapinės. Šis pastatas yra pastatytas ant antikos kapų. Tai yra vienas iš svarbiausių Toskanos gotikos pavyzdžių.

Pizos architektūra yra išskirtinė dėl savo viduramžių paveldo. Pizos katedra, krikštykla ir bokštas yra išlikę nuo viduramžių laikų ir yra gerai išlaikę savo originalią architektūrą ir dekoratyvines detales. Šie pastatai yra puikus pavyzdys, kaip viduramžių architektūra galėjo būti derinama su to laikotarpio technologijomis.

Visa Piazza dei Miracoli yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai yra viena iš svarbiausių architektūros vietų Toskanoje ir Italijoje.

Piza: Muziejai ir Parkai

Pizos mieste yra daugybė muziejų ir parkų, kuriuose galite mėgautis meno kūriniais, gamtos grožiu ir istorijos paminklais.

Camposanto

Camposanto, arba Kapinės, yra vienas iš garsiausių Pizos muziejų. Tai yra seniausias kapinės kompleksas, kuris buvo pastatytas XI amžiuje. Čia galite pamatyti daugybę freskų, kurios papuošia vidinius sienų paviršius. Camposanto yra vienas iš populiariausių turistų lankomų objektų, todėl rekomenduojame apsilankyti anksti ryte, kad išvengtumėte ilgų eilės laukimo.

Sinopijos Muziejus

Sinopijos muziejus yra vienas iš garsiausių Pizos muziejų, kuriame galite pamatyti daugybę istorinių freskų. Muziejus yra įsikūręs priešais Camposanto ir yra patrauklus turistams, norintiems sužinoti daugiau apie Pizos istoriją. Muziejaus kolekcijoje yra daugybė freskų, kurios buvo išgauti iš kapinės sienų ir atstatytos muziejaus salėse.

Botanikos Sodas

Botanikos sodas yra vienas iš seniausių ir garsiausių Pizos parkų. Čia galite mėgautis gamtos grožiu ir pažinti daugybę augalų rūšių. Sode yra daugybė medžių, krūmų ir gėlių, kurios atspindi Toskanos regiono grožį. Be to, sode yra daugybė takų, kuriuos galite pasivaikščioti ir mėgautis gamtos grožiu.

Pizos mieste yra daugybė parkų ir muziejų, kurie atspindi miesto istoriją, kultūrą ir gamtą. Turistai gali mėgautis daugybe įspūdingų paminklų, freskų ir augalų rūšių, kurios yra unikalios Toskanos regionui.

Piza: Turizmas

Piza yra Italijos miestas, kuris yra žinomas dėl savo Pizos bokšto, kuris yra pasaulio žinomas orientyras. Piza taip pat yra turistų magnetas dėl savo istorinių paminklų ir architektūros. Turistai gali mėgautis vaizdingomis vietomis, turistinėmis ekskursijomis, bilietų kainomis, maršrutais ir vaikščiojimo takais.

Kadangi Piza yra turistų lankoma vieta, turistai gali rasti daugybę ekskursijų, kad pamatytų miestą. Ekskursijos gali būti įprastos arba privačios, o kainos gali skirtis priklausomai nuo maršruto ir trukmės. Turistai taip pat gali įsigyti bilietus į daugelį vietų, įskaitant Pizos bokštą, Pizos katedrą ir Pizos krikštyklą.

Turistai gali rinktis maršrutus, kad pamatytų Pizos lankytinas vietas. Šie maršrutai gali būti pėsčiomis arba naudojantis viešuoju transportu. Pėsčiųjų maršrutai gali būti patrauklesni turistams, nes jie gali mėgautis miesto atmosfera ir pamatytų daugiau vietų.

Vaikščiojimo takai Pizoje taip pat yra populiarus turistų pramogų būdas. Turistai gali pasivaikščioti po miesto gatves ir mėgautis vaizdingomis vietomis, tokiomis kaip Borgo Stretto gatvė, kuri yra žinoma dėl savo parduotuvių ir restoranų.

Visų pirma, Piza yra turistų lankoma vieta, o turistai gali mėgautis daugybe pramogų ir pamatytų daugybę lankytinų vietų. Turistai gali rinktis ekskursijas, bilietus, maršrutus ir vaikščiojimo takus, kad pamatytų miestą.

Piza: Viešbučiai ir Maistas

Pizos mieste yra daugybė viešbučių, kurie atitiks skirtingų skonių ir poreikių kelionių reikalavimus. Dauguma viešbučių yra koncentruojami aplink Piazza dei Miracoli, kurioje yra Pizos bokštas ir kitos lankytinos vietos.

Vienas iš geriausių viešbučių, esančių netoli Piazza dei Miracoli, yra „Hotel Bologna“. Viešbučio kambariai yra erdvūs, švarūs ir patogūs, o viešbučio terasa siūlo nuostabų vaizdą į Pizos bokštą.

Kitas gerai žinomas ir populiarius viešbutis yra „Grand Hotel Duomo“. Viešbučio kambariai yra modernūs ir jaukūs, o nuostabus vaizdas į Pizos bokštą daro viešnagių patirtį nepakartojama.

Jei keliaujate su mažesniu biudžetu, gali būti verta apsvarstyti nakvynę „Hostel Pisa Tower“. Hostelyje yra bendrieji kambariai ir privačios kambarių galimybės, o jis yra tik kelias minutes nuo Pizos bokšto.

Pizos mieste yra gausybė restoranų, kavinių ir barų, kuriuose galima ragauti tradicinės Toskanos virtuvės patiekalus.

Vienas iš geriausių restoranų, esančių netoli Piazza dei Miracoli, yra „La Buca“. Restoranas siūlo skanius itališkus patiekalus, o jų specialybė yra vištienos ir kiaulienos patiekalai.

Kitas populiarius restoranas yra „Osteria dei Cavalieri“. Restoranas siūlo skanius patiekalus, pagamintus iš vietinių produktų, o jų specialybė yra antipasti ir makaronai.

Jei ieškote greito užkandžio, verta apsilankyti kavinėje „Caffe Pasticceria Salza“. Kavinėje galima ragauti itališkus desertus, saldumynus ir užkandžius.

Visus viešbučius Pizos mieste galima užsisakyti per „Booking.com“ svetainę, o restoranų ir kavinių sąrašą galima rasti internete.

Piza: Transportas

Piza yra nedidelis miestas, todėl atstumai nuo vieno paminklo iki kito yra trumpi ir puikiai tinka vaikščioti pėsčiomis. Tačiau, jei norite pasiekti miesto centrą iš oro uosto, galite naudoti viešąjį transportą arba pasirinkti taksi.

Oro uostas

Pizos oro uostas yra nedidelis ir yra tik 2 km nuo miesto centro. Oro uoste yra keletas mažų kavinukų ir parduotuvių, taip pat galite pasinaudoti nemokamu belaidžiu internetu.

Viešasis transportas

Iš oro uosto galite pasiekti miesto centrą viešuoju transportu. Oro uosto autobusas Nr. 140 važiuoja kas 10-15 minučių ir kaina yra apie 2 eurus. Taip pat galite pasirinkti traukinio stotį, kuri yra 2 km nuo oro uosto ir važiuoja į miesto centrą.

Taksi

Taksi yra patogus pasirinkimas, ypač jei turite daug bagažo arba esate su šeima. Taksi kaina nuo oro uosto iki miesto centro svyruoja nuo 10 iki 15 eurų, priklausomai nuo dienos laiko ir eismo.

Miesto transportas

Piza yra nedidelis miestas, todėl jame nėra daug viešojo transporto. Tačiau galite naudoti autobusus, kad pasiektumėte miesto dalis, kurios yra toliau nuo miesto centro. Autobusų bilietas kainuoja apie 1 eurą. Taip pat galite pasinaudoti taksi, kurio kaina yra vidutiniškai 10-15 eurų.

Važiavimas automobiliu

Jei planuojate važiuoti automobiliu, turėkite omenyje, kad miesto centras yra uždraustas automobiliams. Tačiau galite palikti automobilį už miesto centro ir pasiekti jį pėsčiomis arba viešuoju transportu. Taip pat galite pasirinkti mokamas aikšteles, kuriose galite palikti savo automobilį.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra Pizos simboliai ir jų reikšmė?

Pizos simboliai yra katedra, bokštas ir laukas, kuriame pastatytas bokštas. Katedra yra romaniško stiliaus architektūros šedevras, o bokštas yra žinomas dėl savo kreivumo. Laukas yra vieta, kurioje yra pastatytas bokštas ir katedra. Šie simboliai yra susiję su Pizos istorija ir yra vieni iš pagrindinių turistų lankomų vietų.

Ką verta pamatyti Pizos katedroje?

Pizos katedra yra vienas iš geriausiai žinomų Pizos simbolių. Ši romaniško stiliaus katedra yra puikus pavyzdys, kaip krikščionių architektūra buvo derinama su islamo meno elementais. Katedros viduje yra daugybė meno kūrinių, tokių kaip Nicola Pisano skulptūros ir Giovanni Pisano freskos. Be to, verta atkreipti dėmesį į katedros fasadą, kuriame yra daugybė skulptūrų ir dekoratyvinių elementų.

Kokios yra geriausios vietos apžiūrėti Pizos panoramą?

Geriausios vietos apžiūrėti Pizos panoramą yra bokšto viršus ir laukas, kuriame pastatytas bokštas. Bokšto viršuje yra nuostabi panorama, kurioje matosi visa Pizos senamiestis ir aplinkiniai kalnai. Laukas taip pat yra puiki vieta apžiūrėti Pizos panoramą, ypač vakare, kai miestas šviečia žibintais.

Kur galima rasti geriausius Pizos picos restoranus?

Geriausius Pizos picos restoranus galima rasti senamiestyje. Šiame rajone yra daugybė restoranų, kurie siūlo tradicinę itališką picą. Daugelis restoranų naudoja vietinius produktus ir gaminiai yra švieži ir skanūs. Keli gerai žinomi Pizos picos restoranai yra „Pizzeria Trattoria La Buca”, „Pizzeria Il Montino” ir „Pizzeria da Gino”.

Ką verta pamatyti Pizos dailės galerijoje?

Pizos dailės galerija yra viena iš geriausių vietų susipažinti su Pizos meno ir kultūra. Ši galerija yra įsikūrusi senamiestyje ir turi daugybę meno kūrinių, iš kurių dauguma yra susiję su Pizos istorija ir kultūra. Tarp meno kūrinių yra daugybė paveikslų, skulptūrų ir kitų meno kūrinių.

Kokie yra geriausi būdai susipažinti su Pizos istorija ir kultūra?

Geriausi būdai susipažinti su Pizos istorija ir kultūra yra apsilankyti senamiestyje, katedroje ir kitose istorinėse vietose. Taip pat verta apsilankyti Pizos dailės galerijoje ir kituose meno ir kultūros centruose. Gidas gali padėti geriau suprasti Pizos istoriją ir kultūrą.

Naudingi puslapiai turistui

Turistams, keliaujantiems į Pizą, yra daugybė naudingų internetinių puslapių, kuriuose galima rasti reikalingos informacijos apie miestą, jo lankytinas vietas ir kultūros įvykius. Štai keletas populiarių ir patikimų puslapių:

  • Visit Tuscany – oficialus Toscana turizmo puslapis, kuriame galima rasti informacijos apie Pizą, jos kultūros paveldą, renginius ir ekskursijas. Puslapyje taip pat yra interaktyvus žemėlapis, kuriame galima pažymėti norimas lankytinas vietas ir susiplanuoti kelionę.
  • TripAdvisor – vienas populiariausių kelionių puslapių pasaulyje, kuriame galima rasti atsiliepimų apie Pizos viešbučius, restoranus, lankytinas vietas ir patarimų keliaujantiems. Puslapyje taip pat yra interaktyvus žemėlapis, kuriame galima pažymėti norimas lankytinas vietas ir susiplanuoti kelionę.
  • Pisa Unica Terra di Toscana – oficialus Pizos turizmo puslapis, kuriame galima rasti informacijos apie miesto lankytinas vietas, renginius, ekskursijas ir kultūros paveldą. Puslapyje yra interaktyvus žemėlapis, kuriame galima pažymėti norimas lankytinas vietas ir susiplanuoti kelionę.
  • Lonely Planet – vienas žinomiausių kelionių vadovų leidėjų, kuriame galima rasti informacijos apie Pizą, jos lankytinas vietas ir patarimų keliaujantiems. Puslapyje taip pat yra interaktyvus žemėlapis, kuriame galima pažymėti norimas lankytinas vietas ir susiplanuoti kelionę.

Šie puslapiai yra tik kelios iš daugybės internetinių išteklių, kuriuose galima rasti informacijos apie Pizą. Turistams rekomenduojama naudoti kelis iš jų, kad susipažintų su skirtingomis perspektyvomis ir gautų kuo daugiau naudingos informacijos.

Daugiau rašėme apie Italiją čia: https://kelioniupatarimai.lt/category/italija/

Jums gali patikti