Ką pamatyti Romoje: Įdomiausios lankytinos vietos

Amžinasis miestas Roma – žavinga vieta, kurioje senovės istorija ir šiuolaikinis žavesys sklandžiai dera. Nuo didingų senovės griuvėsių iki pasaulinio garso meno kūrinių – Romoje rasite daugybę kultūrinių ir istorinių įspūdžių. Šiame straipsnyje apžvelgsime 15 svarbiausių lankytinų objektų Romoje, kuriuos būtina aplankyti ir kurie privers jus žavėtis šiuo didingu miestu. Taigi čiupkite vaikščiojimo batus ir leiskitės į kelionę per šimtmečius. Ką pamatyti Romoje ras net įnoringiausias turistas.

Italijos sostinę Romą gaubia turtinga, daugiau nei du tūkstantmečius trunkanti istorija. Vaikščiodami jos gatvėmis kiekviename žingsnyje sutiksite architektūros stebuklų, žymių paminklų ir meno šedevrų. Dėl savo gyvybingos atmosferos ir neįtikėtino paveldo Roma turi ką pasiūlyti kiekvienam lankytojui, nesvarbu, ar esate istorijos entuziastas, ar meno mėgėjas, ar gurmanas, ieškantis kulinarinių malonumų.

Koliziejus: Antikinės architektūros stebuklas

Negalima aplankyti Romos nesigrožint Koliziejaus didybe. Šis antikinis amfiteatras liudija romėnų inžinerinį meistriškumą. Įžengę į vidų persikelsite į gladiatorių varžybų ir spektaklių laikus. Aukštas statinys su savo arkomis ir kolonomis yra nepakartojamas reginys. Būtinai apžiūrėkite požemines kameras ir viršutinius aukštus, kad patirti visapusišką įspūdį. Patarimas profesionalams: iš anksto įsigykite bilietus, kad išvengtumėte ilgų eilių ir maksimaliai išnaudotumėte apsilankymo laiką.

Vatikanas: menas, istorija ir dvasingumas

Vatikanas, nepriklausomas miestas-valstybė Romoje, yra dvasinė katalikybės širdis ir popiežiaus namai. Tai vieta, kurioje susilieja menas, istorija ir dvasingumas. Vatikano muziejuose saugoma įspūdinga meno kūrinių kolekcija, įskaitant Mikelandželo šedevrą – Siksto koplyčią. Grožėkitės sudėtingomis freskų detalėmis ir pasinerkite į dvasinę atmosferą. Būtina aplankyti Šventojo Petro baziliką – didžiausią pasaulyje bažnyčią. Užlipkite į kupolo viršūnę ir pasigrožėkite Romos panorama. Nepamirškite kukliai apsirengti, nes tai yra garbinimo vieta.

Romos forumas: pasivaikščiojimas po istoriją

Ženkite žingsnį į praeitį ir pasinerkite į senovės romėnų kasdienį gyvenimą Romos forume. Ši išsiplėtusi archeologinė vietovė kadaise buvo politinis, socialinis ir komercinis Romos centras. Apžiūrėkite šventyklų, bazilikų ir triumfo arkų griuvėsius. Žavėkitės senovinėmis kolonomis ir vaikščiokite tais pačiais takais, kuriais kadaise vaikščiojo imperatoriai ir filosofai. Kad apsilankymas būtų kuo naudingesnis, verta pasisamdyti gidą, kuris galėtų atgaivinti šios nepaprastos vietos istoriją.

Panteonas: romėnų inžinerijos šedevras

Panteonas, vienas iš žymiausių Romos pastatų, yra romėnų inžinerijos šedevras. Masyvus kupolas ir tobulos proporcijos šimtmečius įkvėpė architektus. Įeikite į vidų ir susipažinkite su kvapą gniaužiančiu interjeru, kurį apšviečia centrinis akiduobė, pro kurią skverbiasi šviesos spindulys. Žavėkitės kasetinėmis lubomis ir marmurinių kolonų didybe. Panteonas vis dar yra aktyvi maldos vieta, todėl skirkite akimirką apmąstymams ir įvertinkite jo nepavaldų laikui grožį.

Trevi fontanas: Sužadėkite norą

Nė vienas apsilankymas Romoje neapsieina be monetos metimo į Trevi fontaną. Legenda byloja, kad jei dešine ranka per kairįjį petį į fontaną įmesite monetą, jums bus užtikrintas grįžimas į Romą. Pats fontanas yra baroko meno šedevras, kuriame vaizduojamas romėnų jūros dievas Neptūnas, apsuptas tritonų ir jūros būtybių. Mesdami monetą ir norėdami išpildyti norą, akimirką pasigrožėkite sudėtingomis skulptūromis ir raminančiu tekančio vandens garsu.

Ispanijos laiptai: laiptai į romantiką

Romos širdyje esantys Ispanijos laiptai yra ne tik nuostabūs laiptai, bet ir populiari vietinių gyventojų ir turistų susitikimų vieta. Lipdami laiptais, pavasarį apsodintais azalijomis, pasieksite viršūnę, kur laukia Trinità dei Monti bažnyčia. Iš šios apžvalgos aikštelės grožėkitės miesto panorama ir pasinerkite į romantišką atmosferą. Ispanijos laiptų apylinkės garsėja prabangiomis parduotuvėmis ir žaviomis kavinėmis, puikiai tinkančiomis pasimėgauti mažmeninės prekybos terapija ar ramia kavos pertraukėle.

 Nava Navos aikštė: architektūros perlas

Navonos aikštė yra tikras architektūros perlas pačioje Romos širdyje. Šią gyvybingą aikštę puošia nuostabūs barokiniai fontanai, ypač Berninio Keturių upių fontanas. Grožėkitės sudėtingomis skulptūrų detalėmis ir pasinerkite į gyvybingą atmosferą. Gatvės menininkai, atlikėjai ir vietiniai prekeiviai dar labiau sustiprina gyvą atmosferą. Neskubėdami pasivaikščiokite, pasimėgaukite ledinukais ir pasigrožėkite aplinkinių rūmų ir bažnyčių grožiu.

Trasteverė: Romos bohemos kvartalas

Ištrūkite iš šurmuliuojančio miesto centro ir keliaukite į Trasteverę – Romos bohemos kvartalą. Trastevere – tai siauros gatvelės, spalvingi fasadai ir gyvos aikštės, kuriose galima susipažinti su autentišku romėnų gyvenimo būdu. Tyrinėkite žavųjį rajoną, atraskite pasislėpusias tradicinės romėnų virtuvės trattorijas ir bendraukite su vietiniais gyventojais. Saulei nusileidus Trasteverė atgyja, čia verda naktinis gyvenimas, siūlantis unikalų bohemiško prašmatnumo ir nesenstančio žavesio derinį.

Vatikano muziejai: Meno mylėtojų šventė

Meno mylėtojai ras rojų tarp Vatikano muziejų sienų. Muziejuose saugoma viena gausiausių pasaulyje meno kolekcijų, todėl juose galima pakeliauti po meno istoriją. Nuo klasikinių skulptūrų iki Renesanso šedevrų – čia rasite ką nors, kas sužavės kiekvieno menininko skonį. Svarbiausia, žinoma, yra Siksto koplyčia, kurią puošia kvapą gniaužiančios Mikelandželo freskos. Skirkite laiko pasigrožėti detalėmis ir apmąstyti gilų šių nesenstančių meno kūrinių grožį.

Senovės Romos tyrinėjimas: Palatino kalva ir Karakalos pirtys:

Norint geriau pažinti senovės Romą, būtina aplankyti Palatino kalvą. Ši senovinė vieta laikoma Romos gimimo vieta, nuo kurios atsiveria miesto panorama. Apžiūrėkite imperatoriškųjų rūmų griuvėsius ir pasinerkite į Romos imperijos istoriją. Visai netoli rasite Karakalos pirtis – didžiulį kompleksą, kuriame kadaise Romos piliečiai galėjo atsipalaiduoti ir pabendrauti. Grožėkitės griuvėsių didybe ir įsivaizduokite, koks šurmulys kadaise virė šiame senovinių terminių vonių komplekse.

Appiano kelias: Kelionė į praeitį

Nukrypkite nuo praminto kelio ir keliaukite Apijaus keliu – vienu seniausių ir svarbiausių Romos kelių. Eidami ar važiuodami dviračiu šiuo senoviniu keliu susidursite su istorinėmis įžymybėmis, katakombomis ir archeologinėmis vietomis. Tyrinėkite senovines kapavietes ir žavėkitės romėnų inžinerija, kuri leido šiam keliui atlaikyti laiko išbandymus. Dėl ramios aplinkos ir istorijos pojūčio Apijaus kelias yra puikus pabėgimas nuo šurmuliuojančio miesto.

Vatikano sodai: Ramybės oazė

Pabėkite nuo minios ir raskite ramybę Vatikano soduose. Šiuose nuostabiai sutvarkytuose soduose galima ramiai atsitraukti nuo miesto šurmulio. Tyrinėkite vešlią žalumą, grožėkitės fontanais ir mėgaukitės ramia atmosfera. Iš Vatikano sodų taip pat galima patekti į nuostabias apžvalgos aikšteles, nuo kurių atsiveria Romos panorama. Norėdami aplankyti sodus, būtinai iš anksto užsisakykite ekskursiją su gidu, nes įėjimas į juos ribotas.

Angelo pilis: Istorijos tvirtovė

Iš pradžių pastatyta kaip mauzoliejus, Sant Andželo pilis tapo audringos Romos istorijos liudininke. Iš šios įspūdingos tvirtovės atsiveria miesto ir Tibro upės panorama. Apžiūrėkite senovines jos sienas, pasivaikščiokite pylimais ir pasinerkite į intriguojančią šio architektūros perlo istoriją. Pilyje taip pat veikia muziejus, kuriame pristatoma istorinė pilies praeitis ir meno kūriniai, kurie joje buvo saugomi per amžius.

Išvada – ką pamatyti Romoje ras kiekvienas

Roma yra miestas, kuris nenustoja žavėti savo lankytojų. Turtinga istorija, architektūros stebuklai ir gyvybinga atmosfera suteikia nepakartojamų įspūdžių. Roma – tai kultūrinių ir istorinių malonumų lobynas: nuo baimę keliančio Koliziejaus iki dvasinio prieglobsčio Vatikane. Taigi susikraukite lagaminus, pasimėgaukite ledinukais ir leiskite Romai jus užburti. Ką pamatyti Romoje ras kiekvienas.

Naudingos nuorodos:

  1. Oficiali Romos turizmo svetainė: https://www.turismoroma.it/en Čia rasite informaciją apie lankytinas vietas, kultūros renginius, transportą, nakvynę ir viską, ko reikia jūsų kelionei į Romą.
  2. Romoje viešojo transporto svetainė: https://www.atac.roma.it/?lingua=EN Informacija apie autobusų, tramvajų ir metro maršrutus, bilietus ir viešojo transporto planavimą.
  3. Koliziejus: https://parcocolosseo.it/en/ Viešoji interneto svetainė apie Koliziejų, senovinį amfiteatrą, kuris yra vienas iš populiariausių Romos simbolių.
  4. Vatikano muziejus ir Šventasis Petro bazilika: http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en.html Svarbios vietas aplankyti, jei norite pamatyti Vatikaną ir garsiąją Sixtinos koplyčią.
  5. Pantheonas: https://www.pantheonroma.com/ Informacija apie Romos Pantheoną, gerai išlikusį antikinį pastatą, kuris yra unikalus inžinerinis stebuklas.
  6. Forum Romanum: https://parcocolosseo.it/en/area/forum-romanum/ Apie Romos Forumą – svarbų senovės Romos viešbutį ir politikos centrą – informacija ir lankytinų vietų sąrašas.
  7. Spanskios laiptai: https://www.rome.net/spanish-steps Lankytojų gidas apie Spanskius laiptus – žinomą vietą sužinoti miesto ritmą ir puikiai tinka atsipalaiduoti.
  8. Fontanas di Trevi: https://www.turismoroma.it/en/places/fontana-di-trevi Viešoji interneto svetainė apie vieną iš žymiausių ir gražiausių fontanų pasaulyje.
  9. Roma Pass: https://www.romapass.it/en/home/ Jei planuojate apsilankyti daugiau lankytinų vietų, galite pasvarstyti apie „Roma Pass” pasiūlymą, suteikiantį prieigą prie daugelio vietų ir viešojo transporto.
  10. Romoje apsipirkimas: https://www.romewise.com/rome-shopping.html Lankytojų gidas apie geriausias vietas apsipirkti Romoje, nuo turgaus iki elegantiškų butikų.

Pasiruoškite sužinoti apie senovinę istoriją ir mėgautis Romos kultūriniu paveldu!

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

1. Kiek dienų turėčiau praleisti Romoje, kad aplankyčiau šias lankytinas vietas?

Rekomenduojame Romoje praleisti bent keturias-penkias dienas, kad turėtumėte pakankamai laiko apžiūrėti šias lankytinas vietas ir nesijaustumėte skubantys.

2. Ar lankantis Koliziejuje ir Vatikano muziejuose būtina įsigyti bilietus „praleisti eilę”?

Taip, tiek Koliziejus, tiek Vatikano muziejai gali būti perpildyti, ypač turistų sezono metu. Iš anksto įsigiję „skip-the-line” bilietus sutaupysite laiko ir užtikrinsite sklandesnį apsilankymą.

3. Ar galiu aplankyti Šventojo Petro baziliką nepereidamas per Vatikano muziejus?

Taip, į Šventojo Petro baziliką galite patekti tiesiai iš Šventojo Petro aikštės, neidami per Vatikano muziejus. Tačiau jei norite aplankyti bazilikos kupolą, turėsite įsigyti atskirą bilietą.

4. Ar galima Trasteverę apžiūrėti pėsčiomis?

Be abejo! Trasteverę geriausia tyrinėti pėsčiomis, todėl galėsite klaidžioti siauromis gatvelėmis ir savo tempu atrasti paslėptų brangenybių. Avėkite patogią avalynę ir būkite pasiruošę, kad už kiekvieno kampo jūsų laukia žavios staigmenos.

5. Ar Vatikano sodai yra atviri visuomenei?

Taip, Vatikano sodai yra atviri visuomenei, tačiau patekimas į juos yra ribotas ir reikia iš anksto užsisakyti ekskursiją su gidu. Sodai – tai ramybės oazė toli nuo minios žmonių, su nuostabiais kraštovaizdžiais ir nuostabiais vaizdais.

Nepamirškite ir lauktuvių iš Italijos

Straipsnis ką pamatyti Romoje parašytas informaciniais tikslais. Jei pastebėjote neatitikimų, ar norite papildyti susisiekite su mumis.