Ką pamatyti Neapolyje? Top 10 lankytinų vietų sąrašas

Neapolis yra vienas iš Italijos miestų, turinčių ilgą ir įdomią istoriją. Neapolio istorija siejasi su senovės Graikija, Romos imperija ir Vatikanu. Šis miestas yra vienas iš populiariausių turistų lankomų vietų Italijoje, o tai nenuostabu, atsižvelgiant į jo kultūros paveldą, architektūrą ir gastronomiją.

Jei planuojate lankyti Neapolį, turite žinoti, ką pamatyti. Tai gali būti sunku, nes mieste yra daugybė lankytinų vietų. Tačiau, jei turite laiko, turite aplankyti šiuos objektus: Neapolio archeologinį muziejų, Pompejų, Herculaneumą, Neapolio katedrą, Castel dell’Ovo, Palazzo Reale ir daug kitų. Kiekvienas objektas yra unikalus savo istorija, architektūra ir kultūros paveldu.

Neapolyje esančios Aikštės

Neapolyje yra daugybė aikščių, kurios yra turtingos istorija ir kultūra. Šiame straipsnyje mes aptarsime vieną iš jų – Plebiscito aikštę.

Plebiscito Aikštė

Plebiscito aikštė yra viena iš didžiausių Neapolio aikščių ir yra laikoma viena iš gražiausių aikščių Italijoje. Ši aikštė yra įsikūrusi priešais karališkuosius rūmus, kurie buvo pastatyti XIX amžiaus pradžioje.

Plebiscito aikštė yra žinoma savo architektūra ir skulptūromis. Čia galima pamatyti puikiai išlaikytus istorinius pastatus, tokius kaip Karališkųjų rūmų fasadas ir bažnyčia di San Francesco di Paola. Be to, aikštėje yra kelios įspūdingos skulptūros, tokios kaip bronzinis Karalius Viktoras Emanuelis II statulas.

Aikštė taip pat yra populiari vieta, kurioje vyksta renginiai ir koncertai. Vasarą aikštėje organizuojama muzikos festivaliai ir teatro spektakliai, o per Kalėdas aikštė dekoruojama šviesomis ir kalėdiniu dekoru.

Jei lankotės Neapolyje, Plebiscito aikštė yra vieta, kurią reikia aplankyti. Čia galima ne tik pamatyti puikią architektūrą ir skulptūras, bet ir pasimėgauti miesto atmosfera ir kultūra.

Vezuvijaus Ugnikalnis

Vezuvijaus Ugnikalnis yra vienas iš žymiausių vulkanų pasaulyje. Jis yra vulkaninės kilmės ir yra įsikūręs prie Neapolio miesto Italijoje. Vezuvijus yra vienas iš aktyviausių Europos ugnikalnių ir yra žinomas dėl savo istorinių išsiveržimų.

Vezuvijaus Ugnikalnio aukštis yra 1281 metrų. Jis yra laikomas nuolatiniu pavojumi dėl savo aktyvumo ir galimybės išsiveržti bet kuriuo metu. Paskutinis didelis Vezuvijaus išsiveržimas įvyko 1944 metais, tačiau nuo to laiko buvo daugybė mažesnių išsiveržimų.

Vezuvijus yra populiari turistų vieta. Daugelis žmonių nori pamatyti jo kraterį ir pasivaikščioti po jo šlaitais. Tačiau, reikia atkreipti dėmesį, kad ugnikalnio apylinkėse yra gana pavojinga. Lankytojams rekomenduojama laikytis saugumo taisyklių ir nesikišti į pavojingas situacijas.

Jei planuojate apsilankyti Vezuvijuose, būtinai pasiruoškite tinkama apranga ir avalyne. Taip pat rekomenduojama pasiimti vandenį ir maisto produktus, kadangi ugnikalnio apylinkėse nėra daug vietų, kur galima nusipirkti šių produktų.

Apibendrinant, Vezuvijaus Ugnikalnis yra viena iš populiariausių turistų vietų Neapolyje. Tačiau, reikia atkreipti dėmesį į jo pavojingumą ir laikytis saugumo taisyklių, kadangi tai yra aktyvus vulkanas.

Neapolio Gastronomija

Neapolyje yra daugybė restoranų, kurie siūlo vietinę gastronomiją. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl Neapolis yra taip patraukli turistams. Šiame straipsnyje aptarsime tris vietinius restoranus, kuriuose galite ragauti autentiškų Neapolio patiekalų.

L’Antica Pizzeria Da Michele

L’Antica Pizzeria Da Michele yra vienas iš populiariausių picerijų Neapolyje. Ši picerija yra žinoma dėl savo tradicinių Neapolio picų, kurios gaminamos su tikrais, vietiniais ingredientais. Picerijos meniu yra gana paprastas, tačiau picos yra tiesiog nuostabios. Picerijoje rekomenduojama išbandyti Margherita picą, kuri yra viena iš žymiausių Neapolio picų.

Sorbillo

Sorbillo yra dar viena žinoma picerija Neapolyje. Picerija yra žinoma dėl savo plonų ir traškių picų, kurios yra keptos naudojant tik vietinius ingredientus. Sorbillo picerijoje galite rasti daugybę skirtingų picų, tačiau rekomenduojame išbandyti Margherita picą, kuri yra viena iš populiariausių picų.

Sfogliatelle

Sfogliatelle yra vienas iš populiariausių Neapolio desertų. Tai yra kepinių rūšis, kuri yra pagaminta iš sluoksniuotos tešlos ir saldžios įdarytos kremu. Sfogliatelle yra labai populiarios tarp vietinių gyventojų ir turistų, o daugelis restoranų ir kavinių siūlo šį desertą.

Neapolio gastronomijos kultūra yra labai įvairi ir turtinga. Vietiniai patiekalai yra gaminami naudojant tik šviežius ir autentiškus ingredientus, todėl jie yra labai skanūs ir autentiški. Be picų ir sfogliatelle, Neapolyje taip pat galite ragauti įvairių žuvies patiekalų, kurie taip pat yra labai populiarūs tarp vietinių gyventojų.

Neapolio Katedra

Neapolio Katedra, arba Duomo di Napoli, yra vienas iš reikšmingiausių Neapolio kultūros ir architektūros paminklų. Šis gotikinis pastatas pastatytas XIII-XIV amžiais, o jo statyba truko daugiau nei 300 metų.

Katedros fasadą puošia trys portalai, kuriuose įamžinti įvairių šventųjų, taip pat šios katedros patrano – šv. Januarijaus – istorijos. Katedros viduje yra daugybė meno kūrinių, tarp jų – garsusis šv. Januarijaus kraujo stiklas, kuris laikomas vienu didžiausių krikščioniškų relikvijų pasaulyje.

Katedros viduje taip pat galima pamatyti įspūdingą skulptūrų ir paveikslų kolekciją, tarp jų – garsusis „San Gennaro in gloria” paveikslas, kuris yra vienas iš reikšmingiausių Neapolio meno kūrinių.

Neapolio Katedra yra vienas iš lankomiausių turistų objektų Neapolyje, o jos įspūdingas architektūrinis stilius ir reikšmė krikščioniškajai kultūrai daro didelę įtaką miesto kultūros ir istorijos kontekste.

Neapolio Senamiestis

Neapolio Senamiestis yra viena iš turistų lankomiausių vietų Neapolyje. UNESCO pripažino Neapolio Senamiestį kaip pasaulio kultūros paveldą. Senamiestis yra pilnas istorijos ir kultūros, o Spaccanapoli gatvė yra viena iš pagrindinių gatvių, kuri yra verta pamatyti.

Spaccanapoli gatvė yra viena iš ilgiausių gatvių Neapolyje. Jos pavadinimas reiškia „skaldyti Neapolį”, nes ji skiria senamiestį į dvi dalis. Šioje gatvėje galima rasti daugybę parduotuvių, kavinių ir restoranų, kurie pasižymi tradiciniu itališku maistu.

Via San Gregorio Armeno yra dar viena vieta, kuri verta aplankyti senamiestyje. Tai yra garsioji gatvė, kurioje galima rasti tradicinių itališkų Kalėdų žaislų. Čia lankytojai gali pamatyti rankų darbo žaislus, kurie yra pagaminti vietinių meistrų.

Neapolio Senamiestis yra vieta, kurią verta aplankyti, jei norite patirti tikrąją Italijos kultūrą ir istoriją. Senamiestis yra pilnas istorinių pastatų, kuriuose galima pamatyti itališką architektūrą.

Neapolio Požemiai

Neapolyje yra gausybė požemių, kurie buvo naudojami įvairiais tikslais nuo senovės laikų. Šie požemiai yra vienas iš lankytinų objektų, kuriuos verta pamatyti Neapolyje.

Neapolio požemiai yra labai įspūdingi ir įvairūs. Jie apima senovės Romos laikų katakombas, viduramžių kryptis ir kapines, taip pat modernius požemius, kurie buvo naudojami kaip bombų prieglobstis per Antrojo pasaulinio karo laikotarpį.

Šie požemiai yra labai įdomūs ir turtingi istorija. Jie buvo naudojami kaip prieglobstis nuo invazijų ir karo, taip pat kaip šaltiniai vandens ir maisto saugojimui. Be to, jie taip pat buvo naudojami kaip religiniai objektai ir buvo laikomi šventaisiais.

Lankytojai gali pamatyti senovės Romos laikų katakombas, kuriuose buvo laikomi mirusieji, viduramžių kryptis ir kapines, taip pat modernius požemius, kurie buvo naudojami kaip bombų prieglobstis per Antrojo pasaulinio karo laikotarpį. Požemiai taip pat turi daugybę galerijų, tunelių ir kambarių, kuriuose galima pamatyti senovės skulptūras, freskas ir kitus meno kūrinius.

Neapolio požemiai yra labai populiarus turistų objektas, todėl rekomenduojama bilietus įsigyti iš anksto. Taip pat būtina pasiruošti patogiai aprangai ir avalynei, kadangi požemiai yra šalti ir drėgni.

Neapolio Muziejai

Neapolyje yra daugybė muziejų, kuriuose galima pamatyti įvairias meno ir kultūros vertybes. Šiame straipsnyje aptarsime Nacionalinį Archeologijos Muziejų ir Kapodimontės Muziejų.

Nacionalinis Archeologijos Muziejus

Nacionalinis Archeologijos Muziejus yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių Neapolio muziejų, kuriame saugomi senovės Romos ir Graikijos laikų eksponatai. Muziejuje galima pamatyti didelę kolekciją skulptūrų, mozaikų, keramikos, monetų ir kitų senovės meno kūrinių.

Viena iš muziejaus didžiausių atrakcijų yra Pompejų ir Herculanumo tyrinėjimų eksponatai. Muziejuje saugomi unikalūs Pompejų miesto radiniai, įskaitant freskas, skulptūras ir kitus meno kūrinius. Be to, muziejuje yra specialių eksponatų, skirtų Herculanumo miesto tyrinėjimams, kolekcija.

Kapodimontės Muziejus

Kapodimontės Muziejus yra dar vienas svarbus Neapolio muziejus, kuriame galima pamatyti didelę meno kolekciją. Muziejuje saugomi daugybė renesanso ir baroko laikų kūrinių, įskaitant paveikslus, skulptūras, tapybos darbus ir kt.

Viena iš muziejaus didžiausių atrakcijų yra Karališkosios apartamentų kolekcija. Tai yra didžiulis rinkinys meno kūrinių, kurie buvo naudojami karališkųjų apartamentų dekoravimui. Kolekcijoje yra daugybė renesanso ir baroko laikų paveikslų, skulptūrų ir kitų meno kūrinių.

Neapolio muziejai yra ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų mėgstama vieta. Lankytojai gali pamatyti daugybę senovės meno kūrinių, kurie atspindi Neapolio kultūros ir istorijos paveldą.

Neapolio Bažnyčios

Neapolyje yra daug bažnyčių, kurias verta aplankyti. Kiekviena iš jų turi savo unikalų charakterį ir istoriją. Šiame straipsnyje aptarsime tris iš jų: San Severo Koplyčia, San Domenico Maggiore ir Santa Chiara.

San Severo Koplyčia

San Severo Koplyčia yra viena iš populiariausių bažnyčių Neapolyje. Ji yra žinoma dėl savo įspūdingų skulptūrų, kurios yra laikomos vienu geriausių meno kūrinių pasaulyje. Koplyčios pagrindinis kūrinys yra „Kristaus nužudymas”, kuris yra vienas iš garsiausių skulptūrų, sukurtų kada nors.

San Domenico Maggiore

San Domenico Maggiore yra viena iš seniausių bažnyčių Neapolyje. Ji yra žinoma dėl savo istorijos ir architektūros. Bažnyčios viduje yra daug meno kūrinių, tarp jų ir „Šv. Tomo Akviniečio” skulptūra. Be to, bažnyčios sienose yra daug freskų, kurios yra vertos dėmesio.

Santa Chiara

Santa Chiara yra viena iš didžiausių bažnyčių Neapolyje. Ji yra žinoma dėl savo spalvingų vitražų ir architektūros. Bažnyčioje yra daug meno kūrinių, tarp jų ir „Šv. Klara” skulptūra. Be to, bažnyčios sienose yra daug freskų, kurios yra vertos dėmesio.

Visos šios bažnyčios yra vertos aplankymo. Kiekviena iš jų turi savo unikalų charakterį ir istoriją, kurią verta išgirsti.

Neapolio Architektūra

Neapolio architektūra yra turtinga ir įvairi. Šiame mieste galima pamatyti daugybę pastatų, kurių amžius siekia kelis šimtus metų.

Karališkieji rūmai yra vienas iš geriausiai žinomų Neapolio pastatų. Šis pastatas yra didelis ir įspūdingas, su daugybe kambarių ir salių. Jame yra daug meno kūrinių, o jo sienos puošiamos įspūdingais freskais.

Castel dell’Ovo yra dar vienas įspūdingas pastatas, kurį verta pamatyti. Šis rūmai yra pastatyti ant uolos ir yra vienas iš seniausių pastatų Neapolyje. Jame yra daugybė kambarių ir salių, kurias galima apžiūrėti.

Palazzo Reale yra dar vienas įspūdingas pastatas, kuris yra vertas dėmesio. Šis pastatas yra didelis ir gražus, su daugybe kambarių ir salių. Jame yra daug meno kūrinių, o jo sienos puošiamos įspūdingais freskais.

Karališkieji Neapolio rūmai yra dar vienas įspūdingas pastatas, kuris yra vertas dėmesio. Šis pastatas yra didelis ir gražus, su daugybe kambarių ir salių. Jame yra daug meno kūrinių, o jo sienos puošiamos įspūdingais freskais.

Galleria Umberto I yra dar vienas įspūdingas pastatas, kuris yra vertas dėmesio. Šis pastatas yra didelis ir gražus, su daugybe parduotuvių ir kavinių. Jame yra daugybė meno kūrinių, o jo sienos puošiamos įspūdingais freskais.

Neapolio architektūra yra turtinga ir įvairi. Šis miestas yra vertas dėmesio, jei norite pamatyti daugybę įspūdingų pastatų ir meno kūrinių.

Paplūdimiai ir Pakrantė

Neapolyje yra daugybė paplūdimių ir pakrantės vietų, kur galima mėgautis saule ir jūra.

Vienas iš populiariausių paplūdimių yra Santa Lucia, esantis miesto centre. Ši paplūdimio vieta yra nemokama ir patogi, nes netoli yra daugybė kavinių ir restoranų. Be to, ši vieta yra labai švaru ir tvarkinga, todėl čia malonu leisti laiką.

Kitas populiarius paplūdimys yra Posillipo, kuris yra pakrantės zona, kurioje galima pasivaikščioti ir mėgautis vaizdais. Ši zona taip pat yra puiki vieta plaukti ir nardytis.

Jei norite pamatyti ne tik miesto paplūdimius, bet ir nuostabias pakrantes, verta aplankyti Amalfio pakrantę. Ši vietovė yra žinoma dėl savo nuostabių vaizdų ir turistų lankomų miestelių, tokių kaip Positano ir Amalfi. Čia galite mėgautis ne tik jūra, bet ir kalnų kraštovaizdžiu.

Neapolyje yra daugybė paplūdimių ir pakrantės vietų, todėl kiekvienas gali rasti sau tinkamą vietą atsipalaiduoti ir mėgautis jūra.

Pompėja ir Herculaniumas

Pompėja ir Herculaniumas yra du senovės miestai, esantys netoli Neapolio, kuriuos užklupo Vezuvijaus išsiveržimas 79 m. m. e. Pompėja yra gerai žinomas turistų lankymo objektas, tačiau Herculaniumas yra mažiau žinomas, bet ne mažiau įspūdingas.

Pompėja yra didžiulis miestas, kuriame yra daug paminklų. Lankytojai gali pamatyti senovės teatrą, forumą, baziliką ir daug kitų pastatų. Be to, Pompėja yra žinoma dėl savo gerai išsaugotų freskų ir mozaikų. Lankytojai taip pat gali pamatyti daugybę kasdienio gyvenimo daiktų, tokiose kaip krosnys, indai ir baldai.

Herculaniumas yra mažesnis miestas, tačiau jame yra daugiau gerai išsaugotų pastatų. Lankytojai gali pamatyti senovės kasyklas, viešbučius, namus ir turgų. Herculaniumas taip pat yra žinomas dėl savo gerai išsaugotų freskų ir mozaikų. Be to, lankytojai gali pamatyti daugybę kasdienio gyvenimo daiktų, tokiose kaip krosnys, indai ir baldai.

Apžiūrėti abi šias senovės miestų reikia laiko, todėl geriausia planuoti bent vieną dieną kelionę. Lankytojams rekomenduojama turėti patogius batus ir vandens butelį, nes kelionė gali būti ilga ir karšta. Taip pat rekomenduojama turėti gera kamerą, kad būtų galima užfiksuoti nuostabius vaizdus.

Pompėja ir Herculaniumas yra puikūs turistų lankymo objektai, kuriuos verta aplankyti, jei esate netoli Neapolio. Tai nuostabi vieta, kur galite pamatyti senovės Romos kultūros palikimą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra patys įdomiausi Neapolio senamiesčio objektai?

Neapolio senamiestis yra pilnas istorinių vietų ir paminklų, taigi yra daug vietų, kurias verta aplankyti. Tarp populiariausių vietų yra Katedra, Didysis Teatras, Kastel dell’Ovo, Kastel Nuovo, Palazzo Reale ir Trianono parkas. Be to, rekomenduojama pasivaikščioti Senamiestio gatvėmis ir mėgautis vietiniais patiekalais.

Kur galima apsistoti Neapolyje?

Neapolyje yra daug viešbučių, nakvynės namų ir butų, kurie gali patenkinti įvairių kelionių biudžetus ir poreikius. Populiariausi apgyvendinimo pasirinkimai yra Chiaia, Centro Storico ir Vomero rajonai.

Kokie yra saugiausi Neapolio rajonai gyventi?

Kaip ir bet kuris didelis miestas, Neapolis turi rajonų, kuriuose geriau vengti. Rekomenduojama gyventi Centro Storico, Chiaia, Vomero ir Posillipo rajonuose, kurie yra populiariausi tarp turistų ir yra laikomi saugiais.

Kokia yra artimiausia Amalfi pakrantės vietovė nuo Neapolo?

Artimiausia Amalfi pakrantės vietovė nuo Neapolo yra Sorrento, kuria galima pasiekti traukiniu arba autobusu. Sorrento yra turistų mėgstama vietovė, kuri yra žinoma savo vaizdingomis vaizdais ir gražiomis paplūdimiais.

Kas yra galima pamatyti aplankyti Vezuvijų?

Vezuvijus yra aktyvus ugnikalnis, kuris yra įdomus turistams. Galima apsilankyti Nacionaliniame Parko muziejuje, kuriame yra eksponuojami Vezuvijaus istoriniai ir geologiniai faktai. Taip pat galima pasivaikščioti po Vezuvijaus kalną ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Kaip galima užsisakyti viešbutį Neapolyje?

Viešbučių užsakymas Neapolyje yra labai paprastas. Galima užsisakyti viešbutį tiesiogiai per viešbučio svetainę arba per kelionių agentūrą. Be to, yra daug kelionių svetainių, kurios siūlo apgyvendinimo pasirinkimų ir kelionių paketų pasirinkimą.

Naudingos nuorodos keliaujant

Keliaujant į Neapolį, būtų naudinga žinoti, kur galima rasti informacijos apie miesto lankytinas vietas, muziejus, restoranus ir kitus reikalingus dalykus. Šiame skyriuje pateikiamos kelios nuorodos, kurios padės susipažinti su Neapolio kultūra, istorija ir gastronomija.

  • Neapolio turizmo informacijos centras – ši nuoroda atveda į oficialų Neapolio turizmo informacijos centrą. Čia galima rasti informacijos apie lankytinas vietas, muziejus, renginius ir daugiau. Taip pat galima užsisakyti ekskursijas ir gauti patarimų apie vietinius patiekalus.
  • Neapolio archeologijos nacionalinis muziejus – šis muziejus yra vienas didžiausių Europoje ir suteikia galimybę susipažinti su Neapolio istorija nuo senovės Graikijos laikų iki viduramžių. Muziejaus kolekcijoje yra daugybė relikvijų, kurių dauguma rasti Pompejuje ir Herculaneume.
  • Neapolio pica – Neapolio pica yra viena garsiausių Italijos patiekalų, todėl būtina ją ragauti keliaujant į šį miestą. Šioje nuorodoje pateikiamas receptas, kaip pasigaminti autentišką Neapolio picą, taigi galima išmokti, kaip patiekalas ruošiamas.
  • Neapolio metro – Neapolio metro yra vienas patogiausių būdų keliauti po miestą. Ši nuoroda atveda į oficialų metro tinklalapį, kuriame galima rasti informacijos apie bilietus, maršrutus ir stotis. Taip pat galima parsisiųsti metro žemėlapį.
  • Via Toledo – Via Toledo yra viena garsiausių Neapolio gatvių, kuri yra žinoma savo parduotuvėmis, kavine ir restoranais. Ši nuoroda atveda į Lonely Planet straipsnį apie šią gatvę, kuriame galima rasti daugiau informacijos apie Via Toledo ir joje esančius objektus.

Šios nuorodos padės keliautojams susipažinti su Neapolio kultūra, istorija ir gastronomija, taip pat padės lengviau keliauti po miestą. Daugiau straipsnių https://kelioniupatarimai.lt/category/italija/

Jums gali patikti