Kelionė į Amalfi pakrantę atsiliepimai ir kainos

Kelionė į Amalfi pakrantę

Ekipažas: 2 suaugę ir 3 metų vaikas.

Automobilis: Škoda, 1,6 dyzelis.

Kelionės laikas: 2019-09-15 – 2019-09-26

Gal kas svarstote tokį kelionės variantą, tai papasakosiu išsamiau, kaip mums sekėsi ir kiek mums tai kainavo.

O sekėsi mums puikiai, viena geriausių mūsų šeimos kelionių: gražūs vaizdai, daugumoje puikūs keliai, o Amalfi coast ( Amalfi pakrantė)  tai apskritai gamtos grožiu apdovanotas kraštas

Kelionei pasirinkome lėtesnį variantą – su 3 nakvynėmis iki tikslo Scala, lygiai taip pat ir atgal.

Pirmoji nakvynė Čekijoje, Brno. Antroji – Italija, San dona Di Pjave. Trečioji – Italija, Formija.

Ir ketvirtą dieną atvykome į finišo tašką – Scala, kur gyvenome 5 naktis, puikioje vietoje su fantastišku vaizdu iš terasos . 5 naktys šioje vietoje mums kainavo 445 Eur.

Kelionė atgal. Pirma naktis – Italija, Montesilvanas (labai norėjome pažiūrėti kitą kojos pusę, tai pasirinkome grįžimą ta puse). Antra – Italija, Buia. Trečioji – Čekija, Ostrava.

Šiek tiek apie kelią ir pačia kelionę. Lenkija. Šiam momentui puikūs keliai, su pakankamai ir patogių vietų sustojimui. Ir bent mums Lenkijoje neteko paliesti mokamų kelių. Su kelio remontu susidūrėme tik grįždami atgal, kur buvo toks nemenkas apvažiavimas per miestelius.

Čekija. Kelias geras. Vinjetė kainavo 18 Eur, jei neklystu galiojo 2 savaites ir tai buvo pats trumpiausias įmanomas terminas.

Austrija. Čia jau prasideda gražūs ir tvarkingi vaizdai. Kelias geras, bet mokamas. Vinjetę reikia nusipirkti iš karto įvažiavus į šalį, ar netgi prieš (vinjetė 10 dienų – 12 Eur – mes įtilpome ir grįžti per tas 10 dienų). Austrijoje sutikome daugiausiai kelio remonto, tačiau eismas čia puikiai organizuotas, tai didelių trugdžių nepatyrėme.

KELIAI

Italija. Atvažiavus iš Austrijos, kur toks jausmas, kad net laukai ir tie iššluoti ir išplauti , tai Italija primena lengvą chaosą… Keliai mokami ne visi, moki įvažiuodamas į mokamą kelią.

Mes sakyčiau važiavome 50 proc. mokamais, 50 proc .nemokamais, tai Italijoje kelių mokesčiams išleidome 70 Eur (kilometro kaina maždaug 9-12 centų). Važiavimas nemokamais keliais gali tapti arba nerealiu nuotykiu, arba tikru išbandymu – tai jau priklauso nuo Jūsų  Mum tai buvo nuotykis, kuriam šiaip tiesiog gal nebūtume radę laiko.

Pakeliui link Romos buvo uždarytas vienas tunelis per kalną. Tai kad įveikti tą kalną ne tuneliu teko kilti LABAI aukštai ir įspūdingu keliu (žinoma ir nusileisti po to). Tuo pačiu keliu važiavo ir sunkiasvorės mašinos, kurioms įveikti tuos staigius posūkius kartais užtrukdavo gerokai laiko.. Mums tas uždarytas tunelis užtruko apie 40 km ir kokias 2 val.

Bet vaizadai tai nepakartojami!!!!! (jei būtų tunelis atidarytas būtų užtrukę, kokias 5-10 min spėju .Taip pat važiuodamas Italijoje nemokamais keliais pamatai ir kitokią Italiją… ten kur nėra jūros ir kalnų, tai reiškia ir turistų, tai Italija liūdnoka – be galo šiukšlina, netvarkinga..

O vairuotojai Italijoje yra 2 rūšių: vieni važiuoja -30 leistino greičio, kiti skuba, prisiklijuoja prie pat tavęs, bet beveik niekada nelenkia

Kalbant apie tai ką pamatėme, tai buvo begalė nuostabių vietų: Amalfi, Positano, Neapolis, Sorento, Ravelo. Mum didžiausią įspūdį paliko Ravelo ir jo vilos, bet gal todėl, kad čia buvo mažiausiai turistų ir neteko stovėti turistų kamsčiuose, tai mum pavyko šį miestelį atrasti ir pamatyti  Visi jie žavūs, tiesiog kai kur pritrūkom laiko, kai kur kantrybės brautis. Norėtųsi čia grįžti ne turistinio sezono metu

Parkingas, taip ir brangus ir sudėtingas. Keliavom laivais. Mašiną palikdavome Minori (kur ne sezono metu ir darbo dienomis stovėjimas kainuoja 1 Eur/val ir vietų radome laisvai. Atkreipkite dėmesį, kad savaitgalį kaina dvigubėja ir ne tik parkingo, bet ir ledų .

Ir iš čia plaukdavome laivais į Amalfį, Positano. Keltai mum kainavo iš viso 57 Eur. Pirmus kartus pirkome ir vaikui bilietą, bet po to supratome, kad jis visai nereikalingas, tiesiog jis sėdėdavao mum ant kelių ir niekas bilieto iš vaiko neprašė.

Sorento tik pravažiavome kelis kartus, beieškodami parkingo.. nes arba buvo labai brangu (8 Eur/val) arba labai toli nuo centro.. Pritrūkom laiko, ir pasilikom jį atrasti kitam kartui. Turbūt būtų buvęs geriausias sprendimas plaukti į Sorento iš Amalfi. Iš tiesų laivais sutaupai begalę laiko ir pamatai Amalfi coast iš pačios gražiausios joipusės

Dar vienas įdomesnis atradimas Italijoje – baruose, restoranuose „pasodinimo/padengimo” mokestis – 2 Eur/žmogui. Jį mokėjome visur, tik su laiku pradėjome prašyti, kad vaikui nedengtų, nes jis valgo su mumis, ir nematėme prasmės mokėti dar po 2 Eur už lėkštės padėjimą

Mūsų kelionės išlaidos:

Nakvynės – 785 Eur (11 nakvynių)

Kuras – 337 Eur (5600 km)

Kelių mokesčiai – 100 Eur

Keltai – 57 Eur

Bilietai į lankytinas vietas – 42 Eur

Maistas, užkandžaiai, gėrimai ir suvenyrai – apie 600 Eur

Mūsų sūnui kelionė visiškai neprailgo. Jam labai tiko ir patiko toks keliavimo būdas. Be abejo buvo daug žaidimų, dainų ir beveik šokių mašinoje  Žinoma stojome pakankamai dažnai, tai į WC, tai kojas pramankštinti, tai užkąsti, bet puikaiai įsitekome laike.

Po grįžimo praėjo tik 5 dienos… o mes vėl norime atgal

Video turas : https://www.youtube.com/watch?v=EAP2zOYtE1M

Lauksime Jūsų pasakojimų apie Italiją! https://kelioniupatarimai.lt/kontaktai/

Jums gali patikti