Trevi fontanas – geriausi patarimai, kaip apžiūrėti

Trevi fontanas yra viena iš populiariausių Romos turistų lankomų vietų. Tai didžiausias barokinio stiliaus fontanas ne tik Romoje, bet ir visoje Italijoje. Fontanas yra 25,9 metrų aukščio ir 19,8 metrų pločio, o jo vandens srautas teka iš šešių kanalų.

Trevi fontanas yra ne tik Romos simbolis, bet ir legendų apipintas stebuklingas objektas. Vietoje, kur fontanas dabar stovi, anksčiau buvo senovės Romos vandens šaltinis. Žmonės tiki, kad jei metys monetą į fontaną, tai grąžins juos į Romą. Be to, legendos teigia, kad jei meskite monetą su dešine ranka per kairę petį, tai grąžins jus į Romą ir leis susipažinti su savo tikruoju meile.

Trevi Fontano Istorija

Trevi fontanas yra vienas iš garsiausių ir lankomiausių turistų objektų Romoje. Šis fontanas yra garsus savo istorija ir legendomis, kuriomis apsuptas. Šio fontano istorija siekia XV amžių, kai buvo pastatytas pirmasis vandens šaltinis šioje vietoje.

Nicola Salvi ir Bernini Įtaka

Pastatytas XVIII amžiuje, Trevi fontaną suprojektavo architektas Nicola Salvi, kuris buvo įkvėptas Berninio mokyklos meno stiliaus. Salvi buvo vienas iš garsiausių architektų to meto Romoje, o jo darbai buvo labai vertinami.

Taip pat reikia paminėti, kad Bernini buvo vienas iš garsiausių baroko meno atstovų, kurio įtaka buvo labai svarbi Trevi fontano statybai.

Fontano Atsiradimas XV Amžiuje

Trevi fontanas yra vienas seniausių vandens šaltinių Romoje, datuojamas XV amžiuje. Fontanas buvo pastatytas popiežiui, kuris norėjo, kad šis vandens šaltinis būtų vienas iš gražiausių ir didžiausių Romoje.

Legenda apie Monetas

Viena iš garsiausių legendų apie Trevi fontaną yra susijusi su monetų metimu į fontaną. Pasak legendos, jei mes metame monetą į fontaną, tai reiškia, kad mes tikimės sugrįžti į Romą. Taip pat yra teigiama, kad jei mes metame dvi monetos, tai reiškia, kad mes sutuoktininku susituoksime su romėniu.

Trevi fontanas yra vienas iš garsiausių ir lankomiausių turistų objektų Romoje. Šis fontanas yra garsus savo istorija ir legendomis, kuriomis apsuptas. Šio fontano istorija siekia XV amžių, kai buvo pastatytas pirmasis vandens šaltinis šioje vietoje. Nicola Salvi ir Bernini įtaka buvo labai svarbi Trevi fontano statybai. Be to, legenda apie monetų metimą į fontaną yra viena iš garsiausių ir populiariausių legendų apie Trevi fontaną.

Trevi Fontano Architektūra

Trevi fontanas yra didžiausias ir garsiausias Romos fontanas. Tai pastatas, kurio fasadą suprojektavo architektas Nicola Salvi 1735 m. Fontano skulptūras suprojektavo Berninio mokyklos menininkai. Fontano centre stūksanti jūrų dievo Okeano skulptūra, arkliai, tritonai, šonuose vingiuojanti neįtikėtina travertino plastika žiūrovui palieka nepamirštamą įspūdį.

Tritonų ir Šaltinio Detalės

Trevi fontano skulptūros yra sukuriamos iš marmuro ir travertinio akmens. Centrinė fontano figura vaizduoja jūrų dievą Okeaną, kuris yra apsuptas tritonų. Tritonai yra pusžmogiai, pusiau žuvys, kurie pučia į ragus. Šie tritonai simbolizuoja jūros galią ir laisvę.

Fontano dekoratyvinis šaltinis, kuris yra už Okeanos skulptūros, yra apsuptas kitų skulptūrų, vaizduojančių jūros gyvūnus ir kitas mitologines figūras. Skulptūros yra išmarmurizuotos ir sukurtos daugiausia XVIII amžiaus pradžioje.

Palazzo Poli Ir Aqua Virgo

Trevi fontanas yra prijungtas prie Palazzo Poli pastato, kuris yra už fontano. Pastatas buvo pastatytas XVII amžiaus pabaigoje ir yra vienas iš garsiausių baroko pastatų Romoje. Pastatas yra pastatytas ant senovinio Romos akveduko „Aqua Virgo”, kuris yra vienas seniausių dar veikiančių akveduktų Romoje. Aqua Virgo dar vadinamas „Trifontaine” ir yra viena iš trijų akveduktų, kurie padavė vandenį į antikinę Romą.

Trevi fontano architektūra yra įspūdinga ir unikali. Fontanas yra vienas iš garsiausių ir populiariausių turistų lankomų vietų Romoje.

Trevi Fontano Vieta ir Aplinka

Piazza di Trevi

Trevi fontanas yra viena iš garsiausių Romos atrakcijų, o jo vieta yra Piazza di Trevi. Tai nedidelė aikštė, esanti tarp gatvių Via del Lavatore, Via di San Vincenzo ir Via della Stamperia. Aikštė yra labai lankoma turistų, nes čia yra vienas iš seniausių ir garsiausių fontanų pasaulyje. Be to, Piazza di Trevi yra žinoma dėl savo kavinių ir restoranų, kurie siūlo skanų maistą ir gerą vyną.

Berninio Mokyklos Menininkai Trevi Aikštėje

Trevi fontanas yra vienas iš garsiausių ir didžiausių fontanų pasaulyje, o jo skulptūros buvo sukurtos Berninio mokyklos menininkų. Fontaną suprojektavo architektas Nicola Salvi 1735 m. ir jis yra vienas seniausių vandens šaltinių Romoje. Fontano centre stovi jūrų dievo Okeano skulptūra, o aplinkui yra tritonai ir arkliai.

Trevi fontanas yra vienas iš populiariausių Romos turistinių objektų, o jo aplinka yra labai graži ir įspūdinga. Aikštėje yra daugybė restoranų, kavinių ir parduotuvių, kurios siūlo turistams skanų maistą ir įvairius suvenyrus. Be to, Piazza di Trevi yra labai arti kitų garsiausių Romos atrakcijų, tokių kaip Koliziejus, Pantheonas ir Piazza Navona.

Trevi fontanas ir jo aplinka yra vieni iš gražiausių ir įspūdingiausių objektų, kuriuos galima pamatyti Romoje. Turistai gali mėgautis stebėdami fontano vandens spektaklį arba tiesiog pasivaikščioti po Piazza di Trevi ir mėgautis gražia Romos architektūra.

Trevi Fontano Lankymas

Trevi fontanas yra viena populiariausių Romos turistų lankomų vietų. Norint maksimaliai išnaudoti savo kelionę, svarbu tinkamai planuoti ekskursiją ir sužinoti daugiau informacijos apie bilietus.

Kaip Planuoti Ekskursiją

Norint apsilankyti Trevi fontane, geriausia planuoti savo kelionę anksti ryte arba vėlai vakare, kad būtų galima išvengti didžiulio turistų srauto. Taip pat svarbu pasiruošti patogia avalyne, nes reikės nueiti per tam tikrą atstumą iki fontano.

Rekomenduojama aplankyti fontaną kelionės metu, nes tai padės išvengti ilgų eilės laukimo ir suteiks galimybę mėgautis fontano grožiu be didelio turistų srauto.

Bilietų Informacija

Trevi fontanas yra nemokama lankytina vieta, taigi nereikia pirkti bilietų. Tačiau, jei norite išvengti ilgų eilės laukimo, galite apsvarstyti galimybę pirkti bilietus iš anksto arba dalyvauti ekskursijose, kurios suteikia galimybę praeiti eilę.

Turistai taip pat gali nusipirkti bilietus, leidžiančius mėgautis fontano grožiu naktį. Šiuo metu fontanas apšviečiamas, o tai suteikia ypatingą atmosferą ir galimybę mėgautis fontano grožiu be didelio turistų srauto.

Visiems rekomenduojama lankyti Trevi fontaną, kadangi tai yra viena iš garsiausių ir gražiausių Romos lankytinų vietų. Svarbu tinkamai planuoti savo kelionę ir sužinoti daugiau informacijos apie bilietus, kad būtų galima maksimaliai išnaudoti savo kelionę.

Roma: Kiti Lankytini Objektai

Koliziejus

Koliziejus yra vienas iš didžiausių ir žinomiausių Romos lankytinų objektų. Tai buvo gladiatorių kova, kurioje dalyvavo tūkstančiai žiūrovų. Koliziejaus viduje yra daugybė galerijų, kuriose buvo laikomi gyvūnai ir gladiatoriai. Ši vieta yra puiki pramogų ir istorijos maišytuvas.

Šv. Petro Bazilika

Šv. Petro Bazilika yra viena iš didžiausių bažnyčių pasaulyje, o joje yra didžiausias kupolas. Bazilika yra dedikuota Šv. Petro, vienam iš Jėzaus Kristaus apaštalių, ir yra viena iš garsiausių Romos lankytinų objektų. Bazilika yra puiki vieta, kur galima susipažinti su krikščionių tikėjimu ir kultūra.

Romos Forumas

Romos Forumas yra viena iš seniausių ir žinomiausių Romos lankytinų objektų. Tai buvo senovinės Romos politinio ir socialinio gyvenimo centras. Forumas yra puiki vieta, kur galima sužinoti daugiau apie senovės Romos istoriją ir kultūrą.

Panteonas

Panteonas yra vienas iš geriausiai išlikusių senovės Romos pastatų. Tai buvo dedikuota visiems dievams ir yra puiki vieta, kur galima sužinoti daugiau apie senovės Romos religiją ir kultūrą. Panteonas yra puikus pavyzdys senovės architektūros.

Doria Pamphilj Galerija

Doria Pamphilj Galerija yra viena iš didžiausių privačių galerijų Romoje. Galerija yra puiki vieta, kur galima susipažinti su meno kūriniais ir sužinoti daugiau apie Romos kultūrą. Galerijoje yra daugybė nuostabių meno kūrinių, įskaitant paveikslus, skulptūras ir daugiau.

Šie lankytini objektai yra tik keletas iš daugybės, kuriuos galima pamatyti Romoje. Kiekvienas iš jų siūlo unikalų patyrimą, kuris leidžia susipažinti su senovės Romos istorija ir kultūra. Be to, jie yra puikūs būdai praleisti laiką su šeima ir draugais.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip pasiekti Trevi fontanas?

Trevi fontanas yra patogiai pasiekiama viešuoju transportu. Geriausias būdas pasiekti fontaną yra naudojant metro liniją A ir išlipant stotelėje „Barberini”. Iš ten reikia nueiti apie 10 minučių pėsčiomis. Taip pat galima pasiekti fontaną autobusu arba taksi.

Kiek laiko reikia skirti Trevi fontanui pamatyti?

Trevi fontanas yra viena iš populiariausių Romos turistinių vietų, todėl reikia numatyti laiko eilėms. Norint pamatyti fontaną ir padaryti kelias nuotraukas, rekomenduojama skirti mažiausiai 30 minučių.

Ką verta žinoti apie Trevi fontaną?

Trevi fontanas yra didžiausias ir žinomiausias barokinio stiliaus fontanas ne tik Romoje, bet ir visoje Italijoje. Jo aukštis siekia 25,9 metrų, o plotis – 19,8 metrų. Fontanas yra dekoruotas su trisdešimt skulptūrų, kurios simbolizuoja jūros dievą Neptūną ir kitus jūros gyvūnus.

Kokios yra populiariausios vietos aplink Trevi fontaną?

Populiariausios vietos aplink Trevi fontaną yra Via del Corso, kuri yra pagrindinė Romos prekybos gatvė, ir Via dei Condotti, kurioje yra daug prestižinių parduotuvių. Taip pat verta aplankyti Pantheoną ir Romos forumą.

Kaip apsilankyti Panteone ir Romos forume po Trevi fontano apžiūros?

Pantheonas yra vos 10 minučių kelio pėsčiomis nuo Trevi fontano. Romos forumas taip pat yra ne toli nuo Pantheono. Rekomenduojama apsilankyti šiose vietose po Trevi fontano apžiūros.

Ką pamatyti Koliziejuje po Trevi fontano apsilankymo?

Koliziejus yra populiariausia Romos atrakcija ir yra tik 1,6 km atstumu nuo Trevi fontano. Po fontano apžiūros rekomenduojama apsilankyti Koliziejuje ir pamatyti Romos senovės imperijos relikvijas.

Naudingi puslapiai turistui

Keliaujantys į Trevi fontaną gali pasinaudoti daugybe naudingų puslapių, kad geriau susipažintų su šia vieta ir pasiruoštų kelionei. Štai kelios rekomendacijos:

  • TheBetterVacation.com siūlo informaciją apie bilietų kainas, nuolaidas ir patarimus, kaip patobulinti savo kelionę. Pavyzdžiui, galite užsisakyti „Castel Sant’Angelo“ ir „Trevi Underground“ kombinuotą bilietą, kad patobulintumėte savo kelionę.
  • UrkisTravel.lt siūlo informaciją apie Romos Trevi fontaną, jo istoriją ir legendas. Taip pat galite sužinoti, kaip mesti monetą į fontaną ir pasinaudoti kitais patarimais.
  • Wikipedia siūlo išsamią informaciją apie Trevi fontaną, jo architektus ir skulptūras. Taip pat galite sužinoti daugiau apie fontano istoriją ir reikšmę.

Kelionė į Trevi fontaną taip pat gali būti patobulinta naudojant kelionių agentūrų paslaugas. Rekomenduojama pasirinkti patikimą agentūrą, kuri siūlo patrauklias kelionių paketas.

Jums gali patikti