Ką pamatyti Vietname? Geriausi kelionių patarimai!

Vietnamas yra unikali šalis, turinti gausybę turistinių objektų, kuriuos verta pamatyti. Vietname galima rasti kažką kiekvienam – nuo didžiulių miestų iki ramybės ir tylos, kurią suteikia gamta. Taigi, jei planuojate keliauti į Vietnamą, turėtumėte pasiruošti, kad turėsite daug ką pamatyti.

Vienas iš populiariausių turistinių objektų Vietnamo sostinėje Hanojuje yra Ho Chi Minh mausoleumas. Tai yra vietos, kurioje saugomas Ho Chi Minh kūnas. Be to, turistai gali aplankyti ir Ho Chi Minh namą, kuris yra netoli mausoleumo. Tai yra vieta, kurioje Ho Chi Minh gyveno ir dirbo.

Vietname taip pat yra daugybė gamtos objektų, kuriuos verta aplankyti. Halongo įlanka yra viena iš populiariausių turistų vietų. Čia galite pasimėgauti nuostabiu vaizdu į kalnus ir jūrą. Be to, įlankoje yra daugybė vietų, kurias galite aplankyti – nuo mažų salų iki didelių uolų.

Vietnamo istorija ir kultūra

Vietnamas yra salos valstybė, kuri yra žinoma savo istorija ir kultūra. Šiame straipsnyje bus aptarta kelios svarbios Vietnamo istorijos ir kultūros dalys.

Nguyen dinastija ir imperialiniai kapai

Viena iš svarbiausių Vietnamo istorijos dalis yra Nguyen dinastija, kuri valdė šalį nuo 1802 iki 1945 metų. Ši dinastija yra žinoma dėl savo imperialinių kapų, kuriuose yra palaidoti Nguyen dinastijos valdovai. Šie kapai yra puikus pavyzdys vietnamiečių architektūros ir meno.

Cao Dai Šventoji Sostinė ir Tay Ninh

Cao Dai Šventoji Sostinė yra vienas iš svarbiausių religinių centrų Vietname. Tai yra Cao Dai religijos šventykla, kurioje yra daugybė spalvingų ir įspūdingų skulptūrų ir dekoracijų. Šventykla yra atvira lankytojams, tačiau reikia laikytis tam tikrų taisyklių.

Tay Ninh yra miestas, kuriame yra Cao Dai Šventoji Sostinė. Tai yra vienas iš svarbiausių miestų Vietname, kuriame yra daugybė istorinių vietų, reikšmingų Cao Dai religijai.

Vietnamo karas ir muziejai

Vietnamo karas buvo vienas iš svarbiausių įvykių XX a. istorijoje. Šiame kare dalyvavo daugybė šalių, o jo pasekmės darčiau padidino Vietnamo kultūros ir istorijos svarbą.

Vienas iš svarbiausių Vietnamo karo muziejų yra War Remnants Museum, kuriame yra daugybė eksponatų, susijusių su karo pasekmėmis. Šis muziejus yra puikus pavyzdys vietnamiečių istorijos ir kultūros.

Hanojus ir jo apylinkės

Vietnamas yra nuostabi šalis, turinti daugybę turistinių objektų. Hanojus yra vienas iš lankomiausių miestų, kuriame galima pamatyti daugybę kultūros ir istorijos paminklų. Be to, miestas yra puikus pradžios taškas, norint aplankyti kitus žymius objektus šalyje.

Halongo įlanka ir Bai Tu Longo įlanka

Halongo įlanka ir Bai Tu Longo įlanka yra vieni iš gražiausių ir populiariausių turistinių objektų šalyje. Įlankos yra žinomos dėl savo nuostabios grožio ir unikalių uolų formacijų. Vietoj paprasto eismo, turistai gali keliauti laivu ir mėgautis vaizdais, kuriuos siūlo šios įlankos.

Tam Coc ir Ninh Binh provincija

Tam Coc ir Ninh Binh provincija yra kitas populiarus turistinis objektas, kuris yra tik kelias valandas nuo Hanojaus. Tai yra vieta, kurioje galite pamatyti nuostabius vaizdus, nes keliaujate laivu per Ngo Dong upę. Vietoj miesto triukšmo, turistai gali mėgautis ramybe ir grožiu, kuris juos supa.

Hanojus ir jo apylinkės yra nuostabi vieta, kurią verta aplankyti, norint pamatyti vietos grožį ir kultūrą. Turistai gali mėgautis vaizdais, keliaudami laivu per įlankas ir upes, arba tiesiog pasivaikščioti po miesto gatves ir mėgautis vietine virtuve.

Ho Ši Minas ir pietų Vietnamas

Vietnamas yra labai įdomus turistų objektas, kuris turi daug vietų, kuriuos verta aplankyti. Vienas iš tokių vietų yra Ho Ši Minas ir pietų Vietnamas.

Mekongo delta ir Cu Chi tuneliai

Mekongo delta yra viena iš labiausiai lankomų vietų pietų Vietname. Tai yra didžiulė delta, kuri yra žinoma dėl savo unikalių gamtos grožio. Vietoj to, kad aplankyti tik Mekongą, turistai taip pat gali aplankyti Cu Chi tunelius, kurie yra vienas iš svarbiausių vietų pietų Vietname. Cu Chi tuneliai yra vietovė, kurioje vietnamiečiai kovojo su prancūzais ir amerikiečiais. Tuneliai yra įdomus objektas, kuriame turistai gali pamatyti, kaip vietnamiečiai kovojo už savo laisvę.

Saigon Notre-Dame Bazilika

Saigon Notre-Dame Bazilika yra viena iš populiariausių vietų Ho Ši Mino mieste. Bazilika yra žinoma dėl savo unikalaus dizaino ir architektūros. Turistai taip pat gali aplankyti šalia esančius parkus ir muziejus, kad pamatytų daugiau vietos kultūros.

Ho Ši Minas ir pietų Vietnamas yra labai įdomūs vietos, kuriuos verta aplankyti. Turistai gali pamatyti daug vietos kultūros ir gamtos grožio. Mekongo delta ir Cu Chi tuneliai yra tik du iš daugelio vietų, kurias verta aplankyti. Saigon Notre-Dame Bazilika yra puiki vieta, kur turistai gali pamatyti vietos architektūrą ir kultūrą.

Centrinės Vietnamo pakrantės miestai

Vietnamas yra žinomas savo nuostabiais paplūdimiais ir miestais, esančiais ties centrinės pakrantės dalimi. Šiame straipsnyje aptarsime kelis miestus, kuriuos būtina aplankyti, keliaujant po centrinę Vietnamo pakrantę.

Hoi An ir Mį Son šventyklos griuvėsiai

Hoi An yra senovinis miestas, kuriame galima pamatyti daugybę istorinių pastatų, kuriuos UNESCO pripažino pasaulio paveldo objektais. Tai yra nuostabus miestas, kuriame galima pamatyti senovines gatves, žydinčias gėles ir tradicinę vietnamietišką architektūrą. Be to, Hoi An yra vienas iš geriausių vietinių maisto patiekalų centrų.

Mį Son šventyklos griuvėsiai yra dar vienas vietos objektas, kurį būtina aplankyti. Tai yra senovinė šventykla, kuri buvo pastatyta 4-ame šimtmetyje. Šventykla yra laikoma viena iš svarbiausių vietų, kurios yra susijusios su Chams tauta, kuri gyveno Centrinėje Vietnamo pakrantėje.

Nha Trang ir Da Nang

Nha Trang yra žinomas savo paplūdimiais ir nuostabiu klimatu. Tai yra vienas iš populiariausių vietų, kurias aplanko turistai. Be to, Nha Trang yra žinomas savo vandens sportų centrais ir vietine virtuve.

Da Nang yra dar vienas miestas, kurį būtina aplankyti. Tai yra modernus miestas, kuriame galima pamatyti nuostabius pastatus, tokius kaip „Dragon Bridge” ir „Marble Mountains”. Šie pastatai yra laikomi vienu iš populiariausių vietų, kuriuos turistai aplanko, keliaudami po Centrinę Vietnamo pakrantę.

Cham salos ir Marble Mountains yra dar du objektai, kurie yra verti dėmesio. Cham salos yra nuostabus vietos objektas, kuriame galima pamatyti senovines Chams tautos pastatus ir gamtos grožį. Marble Mountains yra kalnai, kurie yra žinomi savo nuostabiais peizažais ir istoriniais pastatais.

Visi šie miestai ir objektai yra verti dėmesio, keliaujant po Centrinę Vietnamo pakrantę.

Vietnamo gamta ir nacionaliniai parkai

Vietnamas yra turistų lankoma šalis dėl savo gamtos grožio ir nacionalinių parkų. Šioje šalyje yra daug kalnų, upių, žaliųjų miškų ir kitų gamtos objektų, kurie yra verti dėmesio. Šis straipsnis aptars keletą populiarių nacionalinių parkų ir gamtos vietų, kurias rekomenduojama aplankyti.

Phong Nha-Ke Bango nacionalinis parkas

Phong Nha-Ke Bango nacionalinis parkas yra viena iš didžiausių ir gražiausių gamtos vietų Vietnamo centre. Ši vieta yra žinoma dėl savo didžiulių urvų ir požemių upių, kurios yra vertos aplankyti. Tarp populiarių vietų, kurias rekomenduojama aplankyti, yra Hang Son Doong, didžiausia pasaulyje urvų sistema, ir Thien Duong Cave, žinoma kaip „Rojaus urvas”.

Sapa ir kalnų terasos

Sapa yra miestas Šiaurės-Vietname, kuris yra žinomas dėl savo kalnų terasų ir kultūros paveldo. Sapa yra puiki vieta, kurioje lankytojai gali pamatyti nuostabius kalnų vaizdus, aplankyti vietinių etninių mažumų kaimus ir pamatyti ryžių laukus. Tai yra puiki vieta, kur galima išvykti į keliones ir pamatyti vietinę kultūrą.

Cat Ba sala ir Lan Ha įlanka

Cat Ba sala ir Lan Ha įlanka yra žinomos dėl savo nuostabios gamtos ir yra puiki vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis poilsio laiku. Šioje vietoje yra daug vietų, kurias rekomenduojama aplankyti, įskaitant Cat Ba nacionalinį parką, kuriame yra daug retų augalų ir gyvūnų rūšių, ir Lan Ha įlanką, kurioje galima pamatyti nuostabias smėlio paplūdimius ir kristalines vandens. Tai yra puiki vieta, kur galima pamatyti vietinę gamtą ir atsipalaiduoti.

Vietnamo paplūdimiai ir poilsis

Vietnamas yra žinomas dėl savo ilgų smėlio paplūdimių, kuriuos galima rasti visoje šalyje. Šie paplūdimiai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto triukšmo ir tiesiog pailsėti po karštu saule. Šioje sekcijoje bus nagrinėjami du populiariausi paplūdimiai: Mui Ne smėlio kopos ir Phu Quoc sala.

Mui Ne smėlio kopos

Mui Ne yra maža kaimynystė, esanti priešais Didžiąją Mekongo deltos dalį. Ši vieta yra žinoma dėl savo smėlio kopų, kurios yra viena iš pagrindinių turistų atrakcijų. Ši vieta yra puiki tiems, kurie nori išbandyti savo drąsą ir išmėginti smėlio slidinėjimą.

Phu Quoc sala

Phu Quoc sala yra didžiausia sala vietnamiečių salų grupėje. Ši vieta yra žinoma dėl savo nuostabių paplūdimių, kurie yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško ramybės ir poilsio. Be to, Phu Quoc sala yra žinoma dėl savo gausios gamtos ir vietinių žmonių kultūros. Čia galima mėgautis turistinėmis kelionėmis, keliauti dviračiu arba tiesiog pasivaikščioti po miškus ir mėgautis vietiniu maistu.

Vietnamas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško nuostabių paplūdimių ir poilsio. Mui Ne smėlio kopos ir Phu Quoc sala yra tik kelios iš daugybės vietų, kurias verta aplankyti, kad pamatytumėte, ką ši šalis turi pasiūlyti.

Religiniai paminklai ir architektūra

Vietnamas yra žinomas dėl savo įspūdingos religinės architektūros ir paminklų. Šiame straipsnyje aptarsime kelis žymiausius religinius paminklus, kuriuos verta aplankyti vykdant kelionę po šalį.

Thien Mu pagoda ir Hue miesto šventyklos

Thien Mu pagoda yra vienas iš žymiausių religinių objektų Vietnamo centre. Jis yra įsikūręs ant Huong upės kranto ir yra matomas iš toli dėl savo 21 aukšto bokšto. Pagoda yra dedikuota Buda ir yra laikoma vienu iš svarbiausių budizmo centrų šalyje.

Be Thien Mu pagodos, Hue mieste taip pat yra daug kitų religinių objektų, įskaitant Hue imperatoriškąjį kompleksą. Šis kompleksas yra didžiausias imperatoriškas kompleksas pietų rytų Azijoje ir yra laikomas vienu iš svarbiausių istorinių vietų šalyje.

Chamų archipelago ir Hindu šventyklos griuvėsiai

Chamų archipelagas yra viena iš svarbiausių religinių vietų šalyje. Jame yra daugiau kaip 70 Hindu šventyklų ir griuvėsių, kurie yra laikomi Chamų kultūros paveldu.

Vienas iš žymiausių šių šventyklų yra Po Nagar Chamų šventykla, esanti Nha Trang mieste. Ši šventykla yra dedikuota motinos dievybei, kuri yra labai svarbi Chamų kultūroje.

Kitas žymus šventyklos kompleksas yra My Son, kuris yra laikomas UNESCO pasaulio paveldo objektu. Jame yra daugiau kaip 70 Hindu šventyklų ir griuvėsių, kurie yra laikomi Chamų kultūros paveldu.

Religiniai paminklai ir architektūra yra svarbi dalis Vietnamo kultūros ir istorijos. Vykdant kelionę po šalį, verta aplankyti Thien Mu pagodą, Hue miesto šventyklas, Chamų archipelagą ir Hindu šventyklos griuvėsius.

Vietnamo kulinarija ir gatvės maistas

Vietnamas yra žinomas ne tik dėl savo kultūros ir gamtos grožio, bet ir dėl savo unikalių skonių. Vietname yra daugybė skanių maisto patiekalų, kurie turi savo ypatingą istoriją ir kultūrinę reikšmę. Vietname yra įvairių patiekalų, kuriuos galima paragauti tiek restoranuose, tiek gatvės maisto prekystaliose.

Imperatoriškoji virtuvė ir vasaros ritinėliai

Vietnamas garsėja savo imperatoriškosios virtuvės patiekalais, kurie dažnai yra gaminami iš šviežių ingredientų ir turi ypatingą skonį. Vienas iš tokių patiekalų yra vasaros ritinėliai, kuriuos galima rasti daugelyje gatvės maisto prekystaliose. Šie ritinėliai yra pagaminti iš ryžių popieriaus, kuriame yra įvairių šviežių daržovių, krevetėlių ir mėsos gabalėlių. Tai yra labai skanus ir sveikas patiekalas, kuris yra populiarus tiek tarp vietnamiečių, tiek tarp turistų.

Skirtingi skonių deriniai ir kavinių kultūra

Vietnamas taip pat yra žinomas dėl savo įvairių skonių derinių, kuriuos galima rasti daugelyje vietinių kavinių. Vienas iš tokių gėrimų yra vietnamietiška kava, kuri yra pagaminta iš kavos pupelių, kondensuoto pieno ir ledu. Tai yra labai saldi ir stipri kava, kurios skonis yra labai unikalus. Be to, Vietname yra daugybė gatvės maisto prekystaliose, kurios siūlo skirtingus patiekalus, tokius kaip pho, banh mi ir daugelis kitų. Tai yra labai skanus ir pigus būdas mėgautis vietnamiečių kulinarija.

Vietnamo kulinarija ir gatvės maistas yra unikalus ir turtingas savo skoniais ir istorija. Keliaudami po Vietnamą, turistai gali mėgautis įvairiais patiekalais, kuriuos galima rasti tiek restoranuose, tiek gatvės maisto prekystaliose.

Aktyvus laisvalaikis ir nuotykiai

Vietnamas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško aktyvaus laisvalaikio ir nuotykių. Šiame straipsnyje aptarsime kelias populiarias aktyvios laisvalaikio veiklas, kurias galite išbandyti savo kelionės metu.

Trekas ir dviračių turai

Vietnamas yra žinomas dėl savo nuostabių kalnų ir gamtos kampelių. Ši šalis yra idealus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta treką ir dviračių turus. Keliaudami per kalnus, galite mėgautis nuostabiais vaizdais ir patirti vietinę kultūrą. Yra daugybė kelionių operatorių, kurie siūlo turus į įvairias vietas, tokiu būdu galite atrasti vietą, kuri atitinka jūsų poreikius.

Nardymas ir kajakinės išvykos

Vietnamas taip pat yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta nardymą ir kajakinės išvykas. Ši šalis turi daugybę nuostabių vandenų kampelių, kuriuose galite mėgautis nardymu, kajakinėmis išvykomis ir kitomis vandens pramogomis. Be to, daugybė kelionių operatorių siūlo kajakinės išvykas per nuostabius kalnus ir upes, kurios suteiks jums puikią galimybę patirti vietinę kultūrą ir vaizdus.

Vietnamas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį ir nuotykius. Su daugybe turų operatorių, kurie siūlo įvairias kelionės galimybes, galite atrasti savo svajonių kelionę.

Kelionės informacija

Transportas ir apgyvendinimas

Vietnamas yra populiari turistų vieta, todėl kelionės į šią šalį yra patogios ir prieinamos. Skrydžius į Vietnamą galite rasti iš daugelio Europos miestų, įskaitant Vilnių. Skrydžiai į Vietnamą trunka apie 12-14 valandų.

Vietname yra daugybė įvairių apgyvendinimo galimybių, nuo pigių viešbučių iki prabangių kurortų. Turistai gali pasirinkti apsistoti mieste arba užmiestyje, priklausomai nuo savo pageidavimų. Populiariausios apgyvendinimo galimybės yra viešbučiai, nakvynės namai ir butų nuoma.

Viza ir klimatas

Vietnamas yra šalis, kuriai reikalinga viza, kad turistai galėtų ten keliauti. Vizą galima gauti internetu arba tiesiogiai per vietinę ambasadą. Rekomenduojama vizą gauti iš anksto, kadangi vizos gali užtrukti iki 10 dienų.

Vietnamas yra subtropinis kraštas, todėl jo klimatas yra šiltas ir drėgnas. Geriausias laikas keliauti į Vietnamą yra nuo gruodžio iki balandžio, kuomet yra sausiau ir šilčiau. Gegužės mėnesį prasideda lietinga sezona, kuri tęsiasi iki rugsėjo mėnesio. Rugsėjo mėnesį prasideda audringa sezona, kuri tęsiasi iki lapkričio mėnesio.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra populiariausi lankytini objektai Pietų Vietname?

Vietnamas yra turtingas įvairių unikalių ir įdomių vietų, kurių verta aplankyti. Tarp populiariausių vietų yra Mekong Deltos deltos, Saigonas, Hanoi, Halongo įlanka, Hoi An miestas, Nha Trangas ir Da Nangas. Kiekvienas iš šių regionų turi savo unikalumą ir gali pasiūlyti turistams daug įvairių patirčių.

Kokios yra vidutinės kelionės į Vietnamą kainos?

Kelionės į Vietnamą kaina priklauso nuo kelionės trukmės, sezono, kelionės tipo ir pasirinktos transporto priemonės. Vidutiniškai, kelionės į Vietnamą kaina gali svyruoti nuo 500 iki 1000 eurų. Tačiau, reikia prisiminti, kad kainos gali skirtis priklausomai nuo kelionės trukmės, sezono ir kelionės tipo.

Kokias veiklas siūlo poilsis Vietname?

Vietnamas siūlo daugybę veiklų, kurių galima imtis poilsio metu. Tarp jų yra: lankymasis nacionaliniuose parkuose, keliauti dviračiu, vandens sportai, lankymasis kultūros ir istorijos paminkluose, vietinės virtuvės mėgėjams, masažai ir SPA procedūros, lankymasis vietinėse turgavietėse, žygių maršrutai ir daugelis kitų.

Kokie yra geriausi maršrutai savarankiškai keliaujant po Vietnamą?

Vietnamas yra didelis ir turtingas įvairių lankytinų vietų. Savarankiškai keliaujant po Vietnamą, galima pasirinkti kelionę per pietus ar šiaurę. Pietų maršrutai apima Mekong Deltos deltos, Saigoną, Nha Trangą ir Da Nangą. Šiauriniai maršrutai apima Hanoi, Halongo įlanką ir Hoi An miestą. Bet kuriuo atveju, kelionės maršrutą reikia planuoti iš anksto.

Kaip geriausiai planuoti kelionę į Vietnamą su kelionių organizatoriais?

Kelionių organizatoriai gali padėti planuojant kelionę į Vietnamą. Geriausiai planuojant kelionę su kelionių organizatoriais, reikia pasirinkti patikimą ir patyrusį organizatorių, kuris gali pasiūlyti kelionių maršrutus pagal klientų pageidavimus ir poreikius. Taip pat reikia pasiruošti kelionei iš anksto, kad būtų galima pasirinkti geriausias kelionių pasirinkimo galimybes.

Naudingos nuorodos

Vietnamas yra nuostabi šalis, turinti daugybę vietų, kuriuos verta aplankyti. Norint kuo geriau išnaudoti savo kelionę, svarbu turėti naudingų nuorodų, kurios padės su planavimu ir organizavimu. Štai keletas rekomendacijų:

  • Vietnam Travel Guide – Lonely Planet yra vienas iš geriausių kelionių vadovų tiek naujokams, tiek patyrusiems keliautojams. Šiame gidui yra informacija apie populiariausias vietoves, vietinę kultūrą, rekomendacijas, ką pamatyti ir ką daryti, taip pat patarimai apie vietinę virtuvę ir apgyvendinimo galimybes.
  • Vietnam Tourism – oficiali Vietnamo turizmo svetainė, kurioje galima rasti daugybę informacijos apie šalies kultūrą, istoriją, vietoves, apgyvendinimo ir maisto pasirinkimus, taip pat patarimai apie kelionės organizavimą.
  • Vietnam Online – ši svetainė yra skirta keliautojams, kurie ieško informacijos apie vietoves, kurias verta aplankyti, vietinę kultūrą, maisto ir apgyvendinimo pasirinkimus. Taip pat galima rasti patarimų apie kelionės organizavimą, kaip susisiekti su vietiniais gyventojais ir kaip išnaudoti savo laiką keliaujant.
  • Vietnam Visa – jei planuojate keliauti į Vietnamą, jums prireiks vizos. Ši svetainė suteikia informaciją apie vizų reikalavimus ir kaip gauti vizą. Taip pat galima užsisakyti vizą tiesiogiai per svetainę.
  • Vietnam Airlines – jei ieškote pigių skrydžių į Vietnamą, ši aviakompanija yra viena iš geriausių pasirinkimų. Taip pat galima rasti informacijos apie skrydžių tvarkaraščius, bagažo taisykles ir kitiems kelionių klausimams.

Turėdami šias naudingas nuorodas, keliautojai gali kuo geriau išnaudoti savo kelionę į nuostabų Vietnamą.

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai

Susijusių straipsnių, deja, šiuo metu nėra