Kelionė į Kaliningrado sritį su nemokama viza

 

Noriu pasidalint savo ,dviejų dienų kelionės į Kaliningrado sritį,įspūdžiais.Tikiuosi suteiksiu informacijos,nes tą kraštą atrandam,nors yra Lietuvos kaimynė.Įspūdžiai mano akimis.

Kadangi į šią Rusijos kraštą jau galima gaut nemokamą elektroninę vizą,tai iš kart suskubom pasidaryt pasus,po to susitvarkėm elektronines vizas ir radę dvi laisvas dienas,nusprendėm pasidairyt pas kaimynus.

VIZOS REGISTRACIJA ČIA

Pasienyje Lietuvos pusėje užtrukom 5min,įvažiuot į Sovetską jau teko palaukt 2val. užtrunka deklaracijų pildymas,tikrinimas…

Pasienis
Pasienyje eilės labai skirtingai. Pačios mažiausios eilės įvažiuoti būna apie 4 h ryto, važiuojant vėliau reikia luktelti netgi iki 3 valandų, aišku jeigu nėra kokių nors politinių nesklandumų, streikų ar kitų dalykų

Tik ką prasidėjo abiem su vyru atostogos,nors planavom į Kaliningradą jau nuo vasaros,bet išvažiavom ekspromtu.Tad ,kas buvo kruopščiai planuota,liko tik sąsiuvinyje…
Tik pakilę iš lovų,papusryčiavę,nutarėm leistis į kelionę.Įsimetėm kelis reikalingus daiktus,pasiėmėm dokumentus,sėdom į mašiną ir išjudėjom.

Kirtę sieną atsidūrėm Sovetske,tik pravażiavus muitinę ir pasienį,pamatėm karinę techniką,tad išlipom iš mašinos pasivaikščiojom po miestą,papietavom vietinėj maitinimo įstaigoj,o kad nereikėtų ilgai laukt maisto,užsisakėm kompleksinius pietus,sumokėjom 400 rublių (1€-70rublių)už abu.

Turėjom planą aplankyt Černiachovską (jis nutolęs nuo Sovetsko 60km),nes vyras jame prieš beveik 40m tarnavo Tarybinėj armijoj TSRS.
Aplankėm jo kareivines,užtrukom ten,pravažiavom miestą ir supratom kad čia yra ką pamatyti,tad Kaliningradą atidėjom rytojui…

Apsigyvenom pirmam pasitaikiusiam viešbuty,nes kaina pasirodė prieinama.Tai KOČAR miesto centre.4000 rublių kambarys(☆☆☆☆ prabangiai atrodė,nežinau kaip tada turi atrodyt liux). Užsisakyti su nuolaida galite čia: VIEŠBUTIS

Pilna pramogų,istorijos,pastatų,o dar lyg tyčia jų miesto šventė,žodžiu vakaro neužteko,nutarėm pasilikt po pusryčių ir skirt dar porą valandų.
Ryte prie pusryčių stalo buvom pirmi su dar keliais rusų turistais(pasirodo,jie ne turistai,filmo kūrėjai).Ten dabar filmuojamas filmas,tad vyras net su pagrindiniu aktoriu pabendravo ir įsiamžino.

Po dviejų ,ryte praleistų valandų mieste,nutarėm kad Kaliningradas liks kitam kartui,čia išbuvom iki vakaro.
Sovetsko pasienyje grįžtant užtrukom,kol patikrino dokumentus(5min).Lietuvos pasieny gal 20min.

Ką pamatėm,pakomentuosiu po nuotraukom.

Miestas
Miestas išlikęs toks,koks buvo vokiečių,prūsų laikais.Šturmuojant rusų kariuomenei Stalino įsakymas buvo nieko nesugriaut.Nebuvo bomborduojama,tad ir liko toks,nebuvo niekas sugriauta.Kiekviena gatvelė,namai-autentika,tik mažai restauruojama.Pastatai vaiduokliai,nors stovi tvirtai dar.Verta pamatyt.

 

 

Pravoslavų Cerkvė
Pravoslavų cerkvė.Buvom viduj,ileidźia,neturėjau skarelės,bet ten sukabintos yra,galima pasiskolint,reikia ir ilgą sijoną užsidėt(kaip prijuostė irgi šalia skarelių)
GEORGENBURG pilis
GEORGENBURG pilis Ši vietovė vadinosi senais laikais Sparge,nuo1946m Majovka. Georgenburgo pilis kartu su Įsruties pilimi saugojo rytinę Vokiečiųordino valstybės sieną. Iki 16a. pilis priklausė Sembos vyskupui,vėliau atiteko Prūsijos kunigaikščio kuriamai pasaulietinio valdymo administracijai,1899m ją perėmė valstybė,po 2 pasaulinio karo įkurta infekcinė ligoninė,vėliau gyvenamieji namai buvo.1990 buvo ketinta įrengti viešbutį,bet griuvus Sovietų Sąjungai,uždarius ir izoliavus sritį,to atsisakyta.
Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai