Kelionė po Albaniją

Albanija

Albanija

Iki šiol galvoje nesusidėlioja tas tikrasis trumpas apibūdinimas šiai šaliai. Kontrastai? – taip. Nuostabi gamta, žydras žydras vanduo ir čia pat krūvos šiukšlių..na, įsivaizduojat šiukšles?

Tada padauginkite tą vaizdą iš trijų. (Aišku,- nieko nuostabaus, mat supratom, kad suvalgius ledus, kaušelį juk normalu išmesti per langą). .. Neįtikėtinai gerai išsilaikiusiais istoriniais paminklais (architektūra, pilimis) persunkta šalis.

Bet vėl nepamirškit, šiukšlių..vaizdas tada bus tikresnis.
Nuostabūs serpantinai! O vaizdai! Arbūzai, persikai pardavinėjami prie kelio ant kiekvieno posūkio. Nuoširdūs, labai skurdūs ir nemokantys kalbos senukai pasikvietę nuo gatvės tiesiog kad išgertum su jais kavos..nuostabi šalis!
Tačiau vietose, kur užsienio turistų nei kvapo, paklausus kokia laivelio kaina nuomai, tau, kaip turistui ji gali greitai išaugti..

Kavinėse ar baruose, (gal mes labai vriedni atrodom?..) nebestebinti pradėjo, kad mus aptarnauja paskutinius. Jei atejom papusryčiauti pirmi, išeisime tikrai paskutiniai. .

Kainos. Na labai pigu labai..jei nežiūrėsi, kad į patiekalo kainą neįeina joks garnyras. Nes jei užsisakinėsi bulves prie mėsos gabalo, tai greitai kaina nebeatrodys tokia jau maža. Bet maistas skanus.

Vyrai. Visur vyrai. .ir nors neatrodo, kad moterys įkištos į hidjabus, bet gatvėse, kavinėse sėdi vyrai. Aptarnauja vyrai.

Naujausi mersai pakišti po suplyšusia paklode (ale garažas). Dėdulės su storu rankinuku po pažastim ir pakaliku už nugaros, kuris paduos viska ko šeimininkui prireiks.. tie kontrastai vėliau pasidaro tokie įprasti, kad jų nebematai.

Keliai. Keliai gan neblogi, yra prastesnės kelio dangos, yra ir geros. Tik tiek, kad serpantinai, serpantinai šiek tiek tiesaus kelio ir vėl serpantinai. Posukis ant posukio, po kurio vėl posukis

Tiesa, verta pabrėžti albanus vairuotojus, nors ir pats tikrai nesu pavyzdingas vairuotojas ir patirties tikrai nemažai turiu, bet albanai nustebino savo vairavimo stilium. Po kelių dienų praleistų kelyje, jau nebestebino, kad esi lenkiamas staigiame posukyje į dešnę, ar važiuojant žiedu ar pagr. keliu, turi stabdyt, nes kažkas įvažinėja į kelią net nepažiurėjes ar kas atvažiuoja (jie žino, kad sustos ir praleis). Ka jau kalbėt apie prabangias mašinas, jie kaip greitoji ar policija, pirmenybe visur, o kamštyje visi traukiasi i kelkraštį, kad praleist „Porsche” Policija.

Nežinau kam ji ten reikalinga ir ka jie veikia, jų matėm labai daug stovint kelyje, bet jie tikrai ne eismą prižiūri. Nusprendėm, kad matyt kalašnikovus pakelyje pardavinėja, kurių beje kaina ten prasideda nuo 1000eur, gerensnės kokybės brangesni .

Na, o žemėlapis mūsų atrodė taip, – keliavome lektuvu iki Tiranos, ten pasiėmėme auto, ir važiavom visa pakrante žemyn, išviso nuvažiavom apie 1500km, lankydami tai ką planavom ir nebūtinai. Jei matom nuostabią vietą, ten ir stojame. Albanai patys keliauja daug.

Tad nepopuliariose turistams vietose gali tikrai „paragauti” tos tikrosios Albanijos. Ji dar neišragauta.. Gjirokaster toliausias taškas. Kelioms dienoms nusikėlėm į Corfu. Fantastiška vietelė! Bet 3-jų dienų daugiau nei pakanka. Visą salą išmaišėme motociklu. Grįžę į Albaniją supratom, kaip pasiilgom  nes čia juk įdomu! Nežinai kas laukia už kampo. Bet tai tikrai ne pavojai, apie kuriuos prisiskaitėm iki soties! Šalį tikrai verta aplankyti! Ir mes tikimes sugrįžti. Po keleto metų. . Mat labai jau įdomu, kaip vystysis šalis, kuri, panašu, turi nemažai potencialo.
Tad reziume. Šalį tikrai rekomenduojame pamatyt, bet tikrai ne tiems, kas megsta AI

albanija albanija

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai