Ką pamatyti Drezdene? Gidas po miestą

Drezdenas yra vienas iš turtingiausių ir įspūdingiausių Vokietijos miestų, kuris garsėja savo istorija, kultūra ir architektūra. Tai yra vienas iš didžiausių Europos baroko miestų, kuriame yra daugybė lankytinų vietų ir atrakcijų. Drezdenas yra esminė stotelė bet kurioje kelionėje po Europą.

Jei planuojate keliauti į Drezdeną, tai verta žinoti, ką pamatyti ir ko tikrai nereikėtų praleisti. Drezdenas gali pasiūlyti daugybę įdomių vietų, pradedant nuo garsios Drezdeno valstybinės meno kolekcijos, esančios karališkuosiuose rūmuose, ir baigiant Drezdeno katedra, kuri yra viena iš didžiausių Vokietijoje. Be to, Drezdenas taip pat garsėja savo upių vaizdais, baroko architektūra ir senoviniais paminklais.

Drezdeno Istorija

Drezdenas yra senas Vokietijos miestas, kuris yra turtingas istorija. Miestas buvo įkurtas 13 amžiuje ir nuo tada jis buvo svarbi saksų kultūros ir ekonomikos centro vieta. Drezdenas taip pat turėjo didelę reikšmę antrojo pasaulinio karo metu, kai jis buvo vienas iš pagrindinių Vokietijos karinių bazių.

Antrojo pasaulinio karo metu Drezdenas buvo smarkiai sugriautas. 1945 metų vasario 13-14 dienomis, britų ir amerikiečių aviacija atakavo miestą, o tai sukėlė didžiulę žalą. Tūkstančiai žmonių žuvo, o senas miestas buvo beveik visiškai sunaikintas. Po karo Drezdenas buvo atstatytas ir dabar yra vienas iš svarbiausių Vokietijos miestų.

Drezdenas yra turtingas istorijos ir kultūros. Mieste yra daug svarbių istorinių objektų, įskaitant Drezdeno pilies kompleksą, katedrą, Zwinger rūmus ir daugelį kitų. Drezdenas taip pat yra garsus savo turtingomis meno kolekcijomis, upių vaizdais ir baroko architektūra.

Visiems, kurie domisi istorija, Drezdenas yra vienas iš svarbiausių miestų Vokietijoje. Miestas yra turtingas istorija ir kultūra, o tai padaro jį viena iš populiariausių turistinių vietų Europoje.

Architektūra Drezdene

Drezdenas yra vienas iš Europos baroko architektūros centų, o tai reiškia, kad mieste yra daugiau nei pakankamai pastatų, kuriuos verta pamatyti.

Vienas iš garsiausių pastatų Drezdene yra Frauenkirche, rekonstruota bažnyčia, kuri buvo sugriauta per Antrojo pasaulinio karo bombardavimą. Ši bažnyčia yra ne tik religinis simbolis, bet ir reprezentuoja Drezdeno atkūrimą po karo.

Kitas pastatas, kuris vertas dėmesio, yra Zwinger rūmai. Tai yra baroko stiliaus rūmai, kuriuose yra daug meno kolekcijų ir parodų. Taip pat verta aplankyti Karališkuosius rūmus, kurie yra vieni iš svarbiausių Drezdeno istorijos simbolių.

Dievo Motinos bažnyčia yra dar vienas pastatas, kurį verta aplankyti. Tai yra vienas iš didžiausių Drezdeno bažnyčių, kuriame yra daug meno kūrinių.

Semper Opera yra operos teatras, kuriame galima pamatyti ne tik operas, bet ir baletus. Tai yra vienas iš geriausių operos teatrų Europoje.

Drezdeno pilis yra dar vienas pastatas, kuris vertas dėmesio. Tai yra senovinė pilies struktūra, kuri yra vienas iš svarbiausių Drezdeno istorijos simbolių. Taip pat verta aplankyti Residenzschloss, kuris yra vienas iš didžiausių Drezdeno rūmų.

Galų gale, Zwinger rūmai yra vieni iš svarbiausių Drezdeno istorijos simbolių. Tai yra baroko stiliaus rūmai, kuriuose yra daug meno kolekcijų ir parodų.

Visi šie pastatai yra tik kelios iš daugelio pastatų, kuriuos verta pamatyti Drezdene. Šis miestas yra pilnas unikalių ir gražių pastatų, kurie reprezentuoja Drezdeno istoriją ir kultūrą.

Muziejai ir Galerijos

Drezdenas yra žinomas dėl savo turtingų meno kolekcijų ir istorinių muziejų. Vienu iš svarbiausių miesto muziejų laikomas Albertinum, kuriame yra eksponuojamos moderniosios ir šiuolaikinio meno kolekcijos. Be to, Drezdene yra valstybinė meno kolekcija, kuri yra viena didžiausių Vokietijoje. Ši kolekcija apima daugiau nei 60 000 eksponatų, įskaitant daugybę renesanso ir baroko kūrinių.

Kitas svarbus muziejus yra Drezdeno transporto muziejus. Jame yra eksponuojamos įvairios transporto priemonės, įskaitant automobilius, traukinius ir lėktuvus. Vokietijos higienos muziejus yra dar vienas įdomus muziejus, kuriame lankytojai gali sužinoti daugiau apie higienos istoriją ir mokytis apie šiuolaikinio gyvenimo įpročius.

Drezdene taip pat yra numizmatikos kabinetas, kuriame yra daugybė monetų ir kitų vertingų objektų. Galerijų mėgėjams rekomenduojame apsilankyti Gemäldegalerie Alte Meister, kuri yra viena didžiausių Vokietijos meno galerijų. Čia yra eksponuojami daugybė renesanso ir baroko kūrinių, įskaitant Rembrandto, Rafaelio ir Tiziano darbus.

Drezdeno karališkieji rūmai ir muziejai yra vienas iš svarbiausių miesto turistinių objektų. Jame yra eksponuojami daugybė istorinių relikvijų, įskaitant senovinius baldus, porceliano kolekcijas ir kitus vertingus objektus.

Princų Procesija ir Fürstenzug

Drezdenas yra miestas, kuriame yra daug istorinių vietų, o viena iš jų yra Fürstenzug. Fürstenzug yra didžiulė freska, kuri vaizduoja Sachseno valdovų procesiją. Tai yra didžiausia keramikos freska pasaulyje. Freska buvo sukurtas tarp 1871 ir 1876 metų, kad būtų švenčiamas Wettin dinastijos 800-asis jubiliejus. Tai unikalus meno kūrinys, kurio dydis yra 102 metrai ilgio ir 10 metrų aukščio.

Procesija buvo pradėta kurti 1871 metais, o 1876 metais buvo užbaigta. Procesijos metu vaizduojami Sachseno valdovai, pradedant nuo Konradas I ir baigiant Karlu I. Visi valdovai yra pavaizduoti ant arklių. Tai yra puikus būdas pamatyti Sachseno istoriją per daugiau nei 800 metų.

Procesijos vieta yra Georgentoras aikštėje, kurioje taip pat yra Georgentoras vartai – viena iš keturių Drezdeno senamiesčio vartų. Georgentoras yra puikus pavyzdys baroko architektūros ir yra viena iš populiariausių turistų vietų Drezdene.

Jei turistai nori pamatyti Fürstenzug, geriausiai jį apžiūrėti yra dienos šviesoje. Taip pat yra gidas, kuris gali papasakoti apie freskos istoriją ir reikšmę. Fürstenzug yra viena iš populiariausių turistų vietų Drezdene, todėl geriausiai ją aplankyti anksti ryte arba vėlai vakare, kad būtų išvengta didelio žmonių srauto.

Senamiestis ir Neumarkt

Drezdeno senamiestis, arba Altstadt, yra viena iš turistų mėgstamiausių vietų. Tai seniausia miesto dalis, kurią sudaro gatvės, aikštės ir pastatai, kuriuos apsupta barokinė ir gotikinė architektūra. Senamiestis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti istorinį Drezdeną.

Neumarkt yra viena iš pagrindinių Drezdeno aikščių, esanti senamiestyje. Tai buvo vieta, kurioje stovėjo Drezdeno Frauenkirche bažnyčia, kuri buvo sunaikinta Antrojo pasaulinio karo metu. Po karo, aikštė buvo palikta tuščia, tačiau dabar ji yra atstatyta ir yra viena iš populiariausių vietų mieste. Neumarkt yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti senovinį Drezdeną.

Bruhlio terasa, arba Brühlsche Terrasse, yra viena iš populiariausių vietų Drezdeno senamiestyje. Tai yra aukščiausia vieta mieste, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Elbės upę ir senamiestį. Bruhlio terasa yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti Drezdeną iš aukščiausios taško.

Senamiestis, Neumarkt ir Bruhlio terasa yra trys pagrindinės vietos, kurias reikia pamatyti, norint geriau suprasti Drezdeną. Tai yra vietos, kuriose galima pamatyti senovinį Drezdeną ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Drezdeno Pramogos

Drezdenas yra turtingas ne tik istorija, bet ir pramogomis. Turistams rekomenduojama aplankyti įvairius parkus, sodus ir rūmus. Štai keletas populiariausių pramogų Drezdene:

 • Didysis sodas – tai vienas didžiausių Europos parkų, kuriame yra daugybė skulptūrų, fontanų ir gėlių. Čia taip pat galima pamatyti didžiulį botanikos sodą, kuriame yra daugybė retų augalų rūšių.
 • Botanikos sodas – tai vienas seniausių ir didžiausių botanikos sodų Vokietijoje. Čia galima pamatyti daugybę retų augalų rūšių iš viso pasaulio.
 • Kunsthofpassage – tai gatvė, kurią puošia įvairios meno kūriniai. Čia galima pamatyti įvairias skulptūras, freskas ir kitus meninius objektus.
 • Žaliasis skliautas – tai vienas iš populiariausių Drezdeno objektų. Tai didžiulė architektūrinė konstrukcija, kurią sudaro daugybė žaliųjų stogų. Čia taip pat galima apžiūrėti daugybę parduotuvių ir kavinių.
 • Japonijos rūmai ir Auksinis raitelis – tai vienas iš seniausių ir geriausiai išlikusių rūmų Drezdene. Čia galima pamatyti daugybę japonų meno kūrinių ir kitų eksponatų.
 • Moritzburgo rūmai – tai vienas iš didžiausių ir geriausiai išlikusių baroko rūmų Vokietijoje. Čia galima pamatyti daugybę meno kūrinių ir kitų eksponatų.
 • Saksonijos Šveicarija – tai viena iš populiariausių Drezdeno turistų pramogų. Tai natūralus parkas, kuriame galima pamatyti daugybę gamtos grožio objektų. Čia taip pat galima pasivaikščioti po senovinius miestelius ir kaimus.

Elbės Upė

Drezdenas yra žinomas dėl savo gražios Elbės upės, kuri teka per miestą ir yra populiari turistų lankymosi vieta. Elbės upė yra viena iš svarbiausių upių Vokietijoje, kuri teka per daugiau nei 1000 km ir yra svarbus transporto maršrutas.

Elbės upė Drezdene yra ypatinga dėl savo grožio ir istorijos. Prie upės kranto yra daugybė lankytinų vietų, įskaitant gražius pastatus, tiltus ir parkus. Žinoma, kad Elbės upė yra viena iš svarbiausių vietų, kurias reikia pamatyti Drezdene.

Viena iš populiariausių turistų lankomų vietų prie Elbės upės yra Drezdeno pilis. Tai yra viena iš seniausių ir geriausiai išlikusių viduramžių pilių Vokietijoje, kuri yra pastatyta ant uolos prie Elbės upės kranto. Prie pilies yra gražus parkas, kuriame galima pasivaikščioti ir mėgautis nuostabiu vaizdu į upę.

Kitas populiari turistų lankymosi objektas prie Elbės upės yra „Die Brühlsche Terrasse” arba Brühlio terasa. Tai yra viena iš seniausių Drezdeno viešųjų parkų, kuriame galima pasivaikščioti, mėgautis vaizdu į upę ir pamatyti senus pastatus.

Be to, prie Elbės upės yra daugybė kitų lankytinų vietų, įskaitant „Drezdeno Frauenkirche”, „Drezdeno Zwinger” ir „Drezdeno Albertinum”. Visos šios vietos yra puikios, kad pamatytumėte Drezdeno istoriją ir architektūrą.

Galima pasivaikščioti ir dviračiais prie Elbės upės, o vasarą galima plaukioti laivu ir mėgautis nuostabiu vaizdu į miestą. Elbės upė yra nepaprastai svarbi Drezdeno istorijai ir kultūrai, todėl jos apsilankymas yra būtinas kiekvienam turistui.

Drezdeno Apgyvendinimas

Drezdenas yra turtingas apgyvendinimo pasirinkimu. Čia galima rasti tiek luksusinius viešbučius, tiek ir pigesnius nakvynės variantus.

Vienas iš geriausių viešbučių Drezdene yra „Hotel Taschenbergpalais Kempinski Dresden” 1. Šis viešbutis yra įsikūręs istoriniame pastate, kuris buvo atstatytas po Antrojo pasaulinio karo. Viešbučio kambariai yra prabangūs ir jame yra puikios restoranų ir barų paslaugos.

Kitas puikus apgyvendinimo pasirinkimas yra „Hotel Suitess” 2. Šis viešbutis taip pat yra įsikūręs istoriniame pastate ir jame yra prabangūs kambariai su visais moderniais patogumais. Viešbučio spa centras siūlo įvairias masažo ir grožio procedūras.

Jeigu ieškote pigesnio apgyvendinimo, galite apsistoti „A&O Dresden Hauptbahnhof” 3. Šis viešbutis yra patogioje vietoje, netoli geležinkelio stoties ir miesto centro. Viešbučio kambariai yra paprasti, tačiau jame yra viskas, ko reikia patogiam nakvynės variantui.

ViešbutisKaina už nakvynę
Hotel Taschenbergpalais Kempinski DresdenBrangus
Hotel SuitessBrangus
A&O Dresden HauptbahnhofPigus

Drezdene taip pat yra daugybė butų, kurie yra nuomojami turistams. Jeigu ieškote pigesnio ir patogesnio nakvynės varianto, butas gali būti puikus pasirinkimas.

Drezdeno ir Kitų Miestų Santykiai

Drezdenas yra svarbi turistų lankymo vieta Vokietijoje, tačiau taip pat yra gera pradžia keliaujant po kitus miestus. Berlynas yra tik 2 valandų kelio atstumu nuo Drezdeno traukiniu, o Leipcigas – tik 1 valanda.

Berlynas yra didžiausias Vokietijos miestas, kuris žinomas savo istorija, kultūra ir architektūra. Kai kuriems turistams gali būti patraukli galimybė apsilankyti Berlyno sienos griuvėsiuose arba pamatyti Brandenburgo vartus. Jei turistai nori pamatyti daugiau meno ir kultūros, jie gali apsilankyti Berlyno meno galerijoje arba Koncerthaus Berlino salėje.

Leipcigas taip pat yra svarbus Vokietijos miestas, kuris yra žinomas savo kultūra ir meno istorija. Leipcige yra daugybė meno galerijų, muziejų ir operos rūmų. Taip pat turistai gali apsilankyti Augustusplatz aikštėje, kurioje yra daugybė barokinių pastatų ir fontanų.

Keliaujant tarp šių miestų, turistai taip pat gali pamatyti daugybę mažų miestelių ir kaimų, kurie yra pilni istorijos ir kultūros. Taigi, keliaujant po Vokietiją, turistai gali pamatyti daugybę skirtingų vietų ir pamatytų, kaip skirtingi miestai susiję tarpusavyje.

Drezdeno Kultūra

Drezdenas yra vienas iš svarbiausių kultūros centrų Vokietijoje. Miestas yra žinomas dėl savo turtingos istorijos ir meno kolekcijų, kurias galima pamatyti įvairiose galerijose ir muziejuose.

Viena iš pagrindinių Drezdeno kultūros vietų yra Drezdeno valstybinė meno kolekcija, esanti Drezdeno karališkuosiuose rūmuose. Ši kolekcija yra viena iš turtingiausių ir tikriausiai seniausių viešųjų muziejų Europoje. Čia galima pamatyti daugybę meno kūrinių, įskaitant paveikslus, skulptūras, grafikas ir daugiau.

Dar viena populiari Drezdeno kultūros vieta yra Semperoper – opera ir baleto teatras. Šis teatras yra vienas iš svarbiausių Europos operos ir baleto centrų, pritraukiantis daugybę žiūrovų iš viso pasaulio. Čia galima pamatyti daugybę operų, baleto spektaklių ir koncertų.

Be to, Drezdene yra daugybė kitų meno galerijų ir muziejų, įskaitant Drezdeno porceliano muziejų, Drezdeno istorijos muziejų ir Drezdeno technikos muziejų. Taip pat galima aplankyti Drezdeno katedrą ir kitas bažnyčias, kurios yra žinomos dėl savo architektūros ir istorijos.

Visi šie kultūros objektai padeda sukurti unikalų Drezdeno charakterį ir pritraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio, norinčių pamatyti miesto turtingą istoriją ir kultūrą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra geriausi Drezdeno lankytinos vietos?

Drezdenas yra turtingas istorija, kultūra ir architektūra, todėl yra daug vietų, kurias verta aplankyti. Tarp populiariausių lankytinų vietų yra Vandens rūmai, Drezdeno karališkieji rūmai, Frauenkirche, Semperoper ir Zwinger. Taip pat verta aplankyti Brulio terasas, kurių išvaizda nuostabi, o vaizdas atsiveria į miestą ir Elbę.

Kur verta aplankyti Drezdeno zoologijos sodą?

Drezdeno zoologijos sodas yra vienas didžiausių ir seniausių Vokietijoje. Tai yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Drezdene, ypač šeimoms su vaikais. Sode galite pamatyti daugiau nei 3 000 gyvūnų iš viso pasaulio, įskaitant retus ir nykstančius rūšis.

Ką pamatyti Moricburgo pilyje?

Moricburgo pilis yra viena iš geriausiai išlikusių viduramžių pilių Europoje. Pilių kompleksas yra didelis ir apima daugybę pastatų, įskaitant viduramžių rūmus, baroko rūmus ir parką. Ši vieta yra labai populiarus turistų lankymosi objektas, o Moricburgo pilies apylinkės taip pat yra vertos dėmesio.

Kaip praleisti nepakartojamą savaitgalį Saksonijos Šveicarijoje?

Saksonijos Šveicarija yra nuostabi vieta, kurioje galite praleisti nepakartojamą savaitgalį. Šio regiono gamta yra įspūdinga, o apylinkėse yra daugybė turistinių maršrutų, kuriuos galite pasirinkti. Verta aplankyti Bastei uolą, kurioje yra nuostabus vaizdas, ir Königsteiną, kuri yra didžiausia tvirtovė Europoje. Taip pat galite pasivaikščioti Elbės upės pakrantėmis ir pamatyti gamtos grožį.

Kur geriausiai pavalgyti Drezdene?

Drezdene yra daugybė puikių restoranų ir kavinių, kur galite mėgautis vietine virtuve. Verta aplankyti Sophienkeller restoraną, kuriame galite ragauti tradicinę vokiečių maistą, ir Augusto restoraną, kuriame galite mėgautis prabangia vakariene. Taip pat verta aplankyti Pfunds pieninę, kurioje galite paragauti vietinių sūrių ir pieno produktų.

Ką verta pamatyti Saksonijos Šveicarijos nacionaliniame parke?

Saksonijos Šveicarijos nacionalinis parkas yra nuostabi vieta, kurioje galite pamatyti gamtos grožį. Parkas yra pripildytas kalnų, slėnių, upių ir ežerų, o jo teritorija yra gyva ir įvairi. Verta pasivaikščioti parko takais ir pamatyti Bastei uolą, Pravcicką vartus ir Königsteiną. Taip pat galite pasivaikščioti po parko miškus ir pamatyti vietinius gyv

Naudingi puslapiai turistui

Keliautojams, planuojantiems savo kelionę į Drezdeną, gali būti naudinga susipažinti su keliomis svetainėmis, kuriose rasite informacijos apie miestą, jo lankytinas vietas, renginius ir kt. Štai keletas naudingų puslapių turistams:

 • Drezdeno turizmo informacijos centras – oficiali Drezdeno turizmo informacijos svetainė, kurioje rasite išsamias kelionių rekomendacijas, lankytinų vietų sąrašus, renginių kalendorių ir kt. Taip pat svetainėje galite užsisakyti ekskursijas ir rasti informacijos apie viešbučius, restoranus ir kt.
 • Drezdeno miesto gidas – interaktyvus miesto gidas, kuriame rasite informacijos apie populiariausias lankytinas vietas, muziejus, parkus, pilies ir kt. Galite rinktis tarp daugybės maršrutų, pritaikytų skirtingiems pomėgiams ir interesams.
 • Drezdeno žemėlapis – interaktyvus miesto žemėlapis, kuriame rasite visas lankytinas vietas, taip pat viešbučius, restoranus, parduotuves ir kt. Galite pasirinkti žemėlapio režimą, kuriame rodomos tik tam tikros kategorijos vietos (pvz., muziejai, parkai, bažnyčios ir kt.).
 • Drezdeno viešbučių portalas – svetainė, skirta viešbučių paieškai ir rezervacijai. Čia rasite informacijos apie įvairių klasės viešbučius, kainas, pasirinkimą ir kt. Taip pat galite pasirinkti viešbučius pagal jų padėtį mieste arba artimiausio oro uosto atstumą.
 • Drezdeno transporto informacija – oficiali miesto transporto bendrovės svetainė, kurioje rasite informacijos apie autobusų, tramvajų ir traukinių tvarkaraščius, kainas, bilietų rūšis ir kt. Taip pat galite naudoti svetainės planuotoją, kad lengviau susiplanuotumėte savo kelionę po miestą.

Šie puslapiai padės keliautojams susipažinti su Drezdenu ir lengviau planuoti savo kelionę.

Daugiau kelionių iš Vokietijos https://kelioniupatarimai.lt/category/vokietija/