Ką pamatyti Laplandijoje? Geriausios kelionės patarimai

Laplandija yra vienas iš populiariausių Lietuvos turistų kelionių tikslų. Tai yra Šiaurės Europos regionas, kuris yra žinomas dėl savo žiemos stebuklų, tokio kaip šiaurinės šviesos, šunsledžių lenktynės ir laplandų kultūra. Tačiau ar žinote, kad Laplandija taip pat turi daugybę kitų gamtos ir kultūros lobių, kuriuos verta aplankyti?

Kelionė į Laplandiją gali būti nepaprastai įdomi ir įspūdinga patirtis. Šis regionas yra žinomas savo didinga gamta ir neįtikėtinais kraštovaizdžiais, tokiais kaip kalnai, ežerai ir upės. Be to, Laplandija taip pat garsėja savo unikalia kultūra ir tradicijomis, kurias galima pamatyti ir patirti per kelionę. Jei planuojate keliauti į Laplandiją, yra daugybė dalykų, kuriuos verta pamatyti ir patirti, kad iš tikrųjų suprastumėte, kodėl šis regionas yra tokia populiari kelionės vieta.

Kai keliausite į Laplandiją, verta apsilankyti keliuose miestuose, tokiose kaip Rovaniemi, Kittilä ir Saariselkä. Šie miestai yra žinomi savo gamtos grožiu, kultūra ir turistinėmis atrakcijomis. Be to, jei keliausite žiemą, verta apsilankyti šiuose miestuose, kad patirtumėte tikrąją šiaurinės šviesos magiją. Taip pat, jei ieškote nuotykių, galite išbandyti šunsledžių lenktynes, sniego motociklų keliones arba netgi pasivažinėti šiauriniais elniais.

Lankytinos Vietos Laplandijoje

Laplandija yra viena iš turistų mėgstamų vietų, kurioje galima pamatyti unikalių gamtos grožybių ir patirti tikrą žiemos nuotykį. Šiame straipsnyje bus aptariamos kelių vietų, kurias verta aplankyti, ypač jei planuojate keliauti į Laplandiją.

Rovaniemi

Rovaniemi yra Laplandijos sostinė, kurioje taip pat yra ir Šv. Kalėdų Senelių namai. Tai yra vieta, kurioje galima susipažinti su Kalėdų Seneliu, pasivaikščioti po snieguotą mišką ir pasimėgauti tikrais Kalėdų stebuklais. Be to, Rovaniemi yra puiki vieta žiemos sportams, tokiems kaip slidinėjimas ir sniego motociklų važiavimas.

Nacionalinis Parkas

Laplandijos Nacionalinis Parkas yra viena iš didžiausių ir gražiausių nacionalinių parkų Europoje. Tai yra vieta, kurioje galima pamatyti nuostabius gamtos grožybius, tokius kaip kalnų viršūnės, ežerai, upės ir vandens kriokliai. Nacionaliniame parke taip pat galima pasimėgauti žiemos sportais, tokiomis kaip slidinėjimas, sniego burlenčių važiavimas ir sniego motociklų važiavimas.

Saariselka

Saariselka yra viena iš populiariausių Laplandijos kurortų, kurioje galima mėgautis žiemos sportais, tokiomis kaip slidinėjimas, burlenčių važiavimas, sniego motociklų važiavimas ir daug kitų. Be to, Saariselka yra puiki vieta stebėti šiaurės šviesas, kurios yra viena iš didžiausių Laplandijos patraukliųjų vietų.

Levi

Levi yra dar vienas populiariausias Laplandijos kurortas, kuris yra žinomas savo nuostabiais slidinėjimo ir sniego sportų takais. Tai yra vieta, kurioje galima pasimėgauti nuostabiu sniegu ir nuotykių kupinu žiemos atostogomis. Be to, Levi yra puiki vieta stebėti šiaurės šviesas.

Ruka

Ruka yra viena iš populiariausių Laplandijos kurortų, kuris yra žinomas savo nuostabiais slidinėjimo ir sniego sportų takais. Tai yra vieta, kurioje galima pasimėgauti nuostabiu sniegu ir nuotykių kupinu žiemos atostogomis. Be to, Ruka yra puiki vieta stebėti šiaurės šviesas.

Šiame straipsnyje aptartos tik kelios iš daugybės vietų, kurias verta aplankyti, keliaujant į Laplandiją. Visos šios vietos turi savo unikalius bruožus ir patirtis, kurios tikrai vertos dėmesio.

Kelionės Į Laplandiją

Laplandija yra nuostabus keliaujamasis tikslas, kuris patraukia daugybę turistų iš viso pasaulio. Jei planuojate keliauti į Laplandiją, turite kelių transporto rūšių pasirinkimo galimybių: skrydžius, traukinius ir autobusus.

Skrydis

Skrydžiai į Laplandiją yra patogus ir greitas būdas atvykti į šią šalį. Dauguma didžiųjų Europos oro uostų turi tiesioginius skrydžius į Helsinkius, o iš ten galite pasirinkti skrydžius į Rovaniemį – Laplandijos sostinę. Keliavimas per oro uostus yra patogus ir greitas būdas atvykti į Laplandiją.

Traukinys

Traukiniai yra kitas patogus būdas keliauti į Laplandiją. Suomijoje yra gerai išvystytas traukinių tinklas, kuris leidžia pasiekti daugelį miestų, įskaitant Rovaniemį. Traukiniu keliauti yra patogu ir malonu, nes galite mėgautis nuostabiais Suomijos kraštovaizdžiais.

Autobusas

Autobusas yra pigiausias būdas keliauti į Laplandiją. Suomijoje yra gerai išvystytas autobusų tinklas, kuris leidžia pasiekti daugelį miestų, įskaitant Rovaniemį. Autobusu keliauti yra patogu ir pigu, tačiau kelionė gali užtrukti ilgiau nei skrydžiu ar traukiniu.

Visais atvejais, geriausia iš anksto planuoti savo kelionę į Laplandiją ir pasirinkti transporto priemonę, kuri atitinka jūsų poreikius ir biudžetą.

Sure, here’s the section you requested:

Praktinė Informacija

Dokumentai ir Viza

Laplandija yra Suomijos dalis, todėl Lietuvos piliečiams reikia turėti galiojančius kelionės dokumentus, tokius kaip pasą ar asmens tapatybės kortelę. Be to, reikia gauti Šengeno vizą, kuri leidžia keliauti per daugelį Europos Sąjungos šalių. Vizą galima gauti pas Suomijos ambasadą arba konsulinę tarnybą Lietuvoje. Rekomenduojama vizą gauti iš anksto, kadangi jos gavimas gali užtrukti iki 15 dienų.

Nakvynė Laplandijoje

Laplandija yra populiari turistų vieta, todėl čia yra daugybė nakvynės pasirinkimo galimybių. Galima pasirinkti nuo viešbučių iki nakvynės namelių. Rekomenduojame užsisakyti nakvynę iš anksto, kadangi sezono metu vietų gali būti mažai. Nakvynės kainos svyruoja priklausomai nuo pasirinkto viešbučio ar nakvynės namelio klasės ir vietos.

Suvenyrai

Laplandijoje galima įsigyti daugybę suvenyrų, kurie primins apie kelionę į šią unikalią vietą. Populiariausi suvenyrai yra rankų darbo mediniai žaislai, vilnoniai megztiniai, tradiciniai suomiški patiekalai ir šokoladas. Taip pat galima įsigyti tradicinių suomiškų rankų darbo šalmų ir pirštinių. Rekomenduojame apsilankyti vietiniuose suvenyrų parduotuvėliuose, kadangi jie dažnai turi unikalius ir autentiškus suvenyrus.

Suppose you are writing an article about Ką pamatyti Laplandijoje?. Here’s a section titled „Pramogos Laplandijoje” with sub-sections as H3s: „Elniai,” „Sniegas,” „Trasos,” „Žvejyba.”

Pramogos Laplandijoje

Laplandija yra viena iš populiariausių šalių žiemą, turinčių daugybę pramogų. Šiame straipsnyje bus aptariamos kelios populiariausios pramogos, kurias galima išbandyti Laplandijoje.

Elniai

Viena iš populiariausių pramogų Laplandijoje yra elnių pažintis. Laplandija yra vieta, kurioje galima pamatyti daugybę šių gyvūnų. Yra daugybė ekskursijų, kurias galite pasirinkti, kad pamatytumėte šiuos gražius gyvūnus.

Sniegas

Laplandija yra žinoma dėl savo sniego. Tai reiškia, kad yra daugybė pramogų, kurias galite išbandyti. Galite išbandyti slidinėjimą, sniego motociklų lenktynes, sniego burlenčių lenktynes ir daugybę kitų pramogų.

Trasos

Laplandija yra viena iš geriausių vietų slidinėjimui ir sniego sportams. Čia galite rasti daugybę trasų, kurias galite išbandyti. Trasos yra skirtos tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems slidinėtojams.

Žvejyba

Laplandija taip pat yra žinoma dėl savo žvejybos. Čia galite žvejoti daugybę skirtingų žuvų rūšių, įskaitant upių ir ežerų žuvų rūšis. Yra daugybė vietų, kurias galite pasirinkti, kad išbandytumėte savo žvejybos įgūdžius.

Tai tik kelios populiariausios pramogos, kurias galite išbandyti Laplandijoje. Čia yra daugybė kitų pramogų, kurias galite išbandyti, taigi nepamirškite pasirinkti to, kas jums labiausiai patinka.

Vaikų Pramogos Laplandijoje

Laplandija yra vienas iš geriausių pasirinkimų, jei ieškote pramogų savo vaikams. Ši Šiaurės Europos vieta yra žinoma kaip Kalėdų Senelio namai, o tai reiškia, kad čia yra daugybė pramogų, skirtų vaikams.

Kalėdų Senelis

Vienas iš didžiausių vaikų lankomų objektų Laplandijoje yra Kalėdų Senelio namai. Čia vaikai gali susipažinti su Kalėdų Seneliu, pasikalbėti su juo, pasidaryti nuotraukų ir gauti dovanų. Tai tikrai ypatinga patirtis, kurią jūsų vaikai ilgai pamins.

Gyvūnai

Laplandija taip pat yra žinoma dėl savo gyvūnų. Ši vieta yra namai daugybei gyvūnų, tokių kaip elniai, šiauriniai vilkai, lapės ir daugybė kitų. Vaikai gali susipažinti su šiais gyvūnais, maitinti juos ir netgi pasivažinėti elnių vežimėliais. Tai tikrai ypatinga patirtis, kurią jūsų vaikai ilgai pamins.

Laplandija yra puiki vieta, kurioje vaikai gali turėti daugybę pramogų. Čia yra daugybė objektų, skirtų vaikams, ir jūsų vaikai tikrai turės daug smagaus laiko.

Štai kaip atsakyti į tavo užklausą:

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra populiariausi lankytini Laplandijos objektai?

Laplandija yra žinoma dėl savo žiemos stebuklų, o tai reiškia, kad dauguma populiarių objektų yra susiję su šia sezono dalimi. Populiariausi lankytini objektai yra:

 • Santa Klauso kaimas Rovaniemio mieste
 • Napapiirin kylä – ženklas, žymintis Žemės ūkio poliarinį ratą
 • Rovaniemio Šiaurės šviesų teatro spektaklis
 • Rovaniemio miesto centras

Tačiau, jei ieškote daugiau nuotykių, galite apsilankyti Laplandijos nacionaliniame parke, keliauti su šunų vilkikais, slidinėti arba patirti kitas žiemos pramogas.

Kaip geriausiai pasiruošti kelionei į Laplandiją?

Norint geriausiai pasiruošti kelionei į Laplandiją, rekomenduojama:

 • Pasirinkti tinkamą laiką ir sezoną – dauguma žmonių renkasi žiemą, bet vasara taip pat yra puiki metų dalis.
 • Nusipirkti kelionės draudimą ir pasitikrinti savo kelionės dokumentus.
 • Rezervuoti viešbučius ir bilietus iš anksto.
 • Pasiruošti šiltesniems drabužiams, kad būtų galima išlaikyti šilumą žiemos metu.

Kiek laiko reikia, kad apžiūrėtum visus Laplandijos lankytinus objektus?

Laplandijos lankytini objektai yra įvairūs ir skirtingi, todėl priklausomai nuo jūsų planų ir interesų, reikia skirtingo laiko. Jei norite pamatyti pagrindinius objektus, tokiais kaip Santa Klauso kaimas ir Napapiirin kylä, galite tai padaryti per vieną dieną. Tačiau, jei planuojate keliauti daugiau ir pamatyti daugiau objektų, rekomenduojame skirti bent kelias dienas.

Ką veikti Laplandijoje vasarą?

Laplandija vasarą taip pat turi daugybę aktyvumo ir pramogų galimybių. Kai kurie populiariausi dalykai, kuriuos galite daryti, yra:

 • Keliauti dviračiais arba pėsčiomis per Laplandijos nacionalinį parką
 • Žvejoti ir plaukti kanojomis po ežerus ir upes
 • Patirti Laplandijos kultūrą ir tradicijas lankantis vietinėse turgavietėse ir festivaliuose

Kokie yra geriausi Laplandijos kelionių maršrutai?

Geriausias kelionių maršrutas priklauso nuo jūsų interesų ir planų. Kai kurie populiariausi maršrutai yra:

 • Rovaniemio miesto apžiūra ir Santa Klauso kaimo lankymas
 • Kelionė į Švedijos Laponiją ir keliauti su šunų vilkikais
 • Laplandijos nacionalinio parko apžiūra ir slidinėjimas

Kaip geriausiai pasiekti Rovaniemį?

Rovaniemi yra prieinamas keliais

Šiaurės Europos žemynas, Laplandija, yra turistų lankoma vieta, ypač žiemą, kai sniegas padengia visą kraštą ir rengiamos įvairios žiemos pramogos. Jei planuojate keliauti į Laplandiją, šiame straipsnyje rasite naudingų nuorodų, kurios padės jums geriau pasiruošti kelionei.

 • Visit Finland – oficiali Suomijos turizmo organizacijos svetainė, kurioje rasite daug naudingos informacijos apie Laplandiją, renginius, pramogas, nakvynės pasirinkimus ir daugiau.
 • Laplandia.info – puslapis, skirtas Laplandijos turizmui. Čia rasite informaciją apie oro uostus, viešbučius, keliones, ekskursijas ir daugiau.
 • Lapland Forum – Tripadvisor forumas, skirtas Laplandijos kelionių diskusijoms. Čia galite rasti naudingos informacijos apie keliones, nakvynę, pramogas ir daugiau iš kitų turistų patirties.
 • Lapland Safaris – turizmo agentūra, kuri organizuoja įvairias keliones ir pramogas Laplandijoje. Čia galite rasti informaciją apie kelionių pasirinkimą, kainas ir daugiau.
 • Lapland Hotels – viešbučių tinklas, turintis daugiau nei 20 viešbučių visoje Laplandijoje. Čia galite rasti informaciją apie viešbučių pasirinkimą, kainas ir daugiau.

Šios nuorodos padės jums geriau pasiruošti kelionei į Laplandiją ir pasirinkti tinkamą nakvynės variantą, pramogas ir keliones.

Pasidalinkite

Susiję straipsniai