Kaip pasiruošti ilgai kelionei automobiliu?

Kelionė automobiliu gali atnešti kur kas daugiau įspūdžių ir teigiamų emocijų nei keliaujant bet kokiu kitu transportu. Kad ilgos kelionės automobiliu neužgožtų techninės problemos, transporto priemonė turi būti tinkamai paruošta ilgam keliui.

Veiksmai, kuriuos reikėtų atlikti prieš kelionę

  • Variklio patikra

Jei turite kokių nors abejonių dėl jo būklės, užregistruokite automobilį diagnostikai. Tuo pačiu metu patikrinkite ir degalų sistemą. Padarykite tai iš anksto, kad turėtumėte pakankamai laiko nustatytoms problemoms išspręsti.

  • Stabdžių sistemos ir vairo diagnostika

Antras dalykas yra stabdžių, valdymo sistemų ir pakabos patikrinimas. Tai ypač aktualu padaryti po žiemos.

  • Ratų būklės patikrinimas

Atidžiai apžiūrėdami automobilio važiuoklę, atkreipkite dėmesį į padangų būklę. Atminkite, kad likęs protektoriaus gylis turi būti didesnis nei 1,6 mm. Taip pat nepamirškite patikrinti atsarginės padangos, ji turi būti pripūsta ir nepažeista.

  • Skysčių lygio įvertinimas

Patikrinkite darbinius skysčius. Jei reikia juos pakeisti, tai padarykite būtinai prieš kelionę, kad vėliau negaištumėte laiko.

  • Kėbulo paruošimas

Ruošiant automobilį kelionei taip pat įvertinkite ir kėbulo bei išorinių automobilio dalių būklę. Įsitikinkite, kad visi automobilio žibintai veikia tinkamai. Priekinius žibintus sureguliuokite taip, kad jie neakintų kitų vairuotojų, jei žinote, kad teks važiuoti naktį.

Ilgai kelionei jums reikalingas ir automobilio difuzorius. Automobilio konstrukcijoje esantis difuzorius yra vienas iš derinimo elementų, nedidelė kėbulo komplekto dalis. Paprasčiau tariant, difuzorius yra kėbulo dalis, dažnai esanti dugno gale po galiniu buferiu. Pagrindinė difuzoriaus užduotis yra optimizuoti oro srautus, einančius automobilio apačioje, dėl to padidėja automobilio dujų dinaminės savybės, kurios būdingai paveiks automobilio valdymą ir stabilumą kelyje. Difuzoriai ir jų dalys parduodamos internetu, todėl atskirai šiai detaliai gaišti laiko nereiks.

  • Salono paruošimas

Automobilio saloną taip pat reikia paruošti ilgoms kelionėms. Svarbiausia čia yra visų jūsų pakeleivių saugumas. Būtinai patikrinkite kiekvieno saugos diržo būklę. Jei keliaujate su vaikais, pasirūpinkite, kad kūdikiams vežti būtų specialūs prietaisai. Įsitikinkite, kad veikia visi durų atidarymo ir užrakinimo mechanizmai. Kad kelionė metu nevargintų karštis, pasirūpinkite, kad būtų tvarkinga oro kondicionavimo sistema.

Jums gali patikti