Luvro muziejus Prancūzijoje: Prancūzijos kultūros lobynas

Luvro muziejus yra vienas didžiausių ir reikšmingiausių muziejų pasaulyje, esantis Paryžiaus centre tarp dešiniojo Senos kranto ir Rue de Rivoli gatvės. Muziejus buvo įkurtas 1793 metais ir yra vienas seniausių muziejų pasaulyje, turintis didžiulę istoriją ir kultūrinį paveldą.

Luvro muziejus yra išskirtinis tuo, kad jis saugo daugiau nei 35 tūkstančius eksponatų, pradedant priešistorės laikais ir baigiant XIX amžiumi, įskaitant daugybę pasaulio menininkų kūrinių. Tarp garsiausių Luvro muziejaus eksponatų yra Leonardo da Vinci „Mona Lisa” paveikslas, „Veneros iš Milo” skulptūra, „Gražusis antikinis” ir „Nikės pergėlė” skulptūros. Muziejuje taip pat galima pamatyti senovės Egipto, Graikijos ir Romos meno kūrinius, taip pat daugybę kitų meno formų.

Luvro muziejus yra vienas populiariausių turistų lankomų vietų Paryžiuje. Kiekvienais metais muziejų lanko apie 10 milijonų turistų iš viso pasaulio. Muziejus taip pat yra svarbus kultūros centras, kuriame vyksta daugybė renginių, parodų ir koncertų. Luvro muziejus yra viena iš tų vietų, kurias privalo aplankyti kiekvienas, keliaujantis į Paryžių.

Luvro Muziejaus Istorija

Luvro muziejus yra vienas didžiausių ir svarbiausių pasaulio muziejų, esantis Paryžiaus centre, tarp dešiniojo Senos kranto ir Rue de Rivoli gatvės. Muziejus įsikūręs buvusiuose Prancūzijos karalių rūmuose, kurie pradėti statyti 1202 metais. Šie rūmai tapo svarbiausia Prancūzijos karalių rezidencija iki 1682 metų, kai karališkoji šeima persikėlė į Versalį.

Po to, kai Prancūzija tapo respublika, rūmai buvo paversti muziejumi, ir 1793 metais jame pradėtos eksponuoti meno kolekcijos. Šiuo metu Luvro muziejuje eksponuojami beveik 35 tūkstančiai eksponatų, pradedant nuo priešistorinių laikų ir baigiant XIX amžiumi. Muziejuje galima rasti įvairiausių meno krypčių kūrinių, tokių kaip tapyba, skulptūra, dekoratyvinis menas, taip pat ir senovės Egipto, Graikijos ir Romos meno eksponatus.

Luvro muziejus yra ne tik viena iš didžiausių ir svarbiausių pasaulio muziejų, bet ir gynybinė tvirtovė. Muziejaus pastatas yra vienas iš seniausių ir reikšmingiausių Paryžiaus istorijos paminklų. Pastatas buvo rekonstruotas daug kartų, o per karus ir revoliucijas jis buvo naudojamas kaip gynybinė tvirtovė.

Luvro muziejus yra vienas iš pagrindinių Paryžiaus turistų lankymo objektų. Muziejus kasmet sulaukia daugiau nei 10 milijonų lankytojų iš viso pasaulio.

Luvro Muziejaus Architektūra

Luvro muziejus yra vienas iš didžiausių ir žymiausių muziejų pasaulyje, o jo architektūra yra ne mažiau svarbi nei jo turinys. Tai yra didžiulis rūmų kompleksas, kuris prasideda nuo senovės tvirtovės, o baigiasi modernia stiklo piramide.

Luvro rūmai buvo pastatyti XVI amžiuje kaip karališka rezidencija, tačiau jie buvo perstatyti ir pritaikyti muziejui tik 1793 metais. Šiandien muziejuje yra daugiau nei 60 000 kvadratinių metrų galerijų, kuriuose saugomi tūkstančiai meno kūrinių, pradedant nuo senovės Graikijos ir Egipto iki moderniojo meno.

Vienas iš žymiausių Luvro architektūros elementų yra stiklo piramidė, kuri buvo pastatyta 1989 metais kaip įėjimo į muziejų dalis. Piramidė yra 21 metrų aukščio ir turi 603 stiklo segmentus. Tai yra modernus kontrastas senovės rūmų kompleksui ir tapo vienu iš Paryžiaus simbolių.

Be to, Luvro muziejaus stogas yra dar vienas svarbus architektūros elementas, kuris yra uredinis ir pritaikytas prie rūmų stiliaus. Stogas yra padengtas geležies plokštėmis, kurių svoris siekia 2100 tonų.

Taip pat verta paminėti Luvro stiklinę piramidę, kuri buvo pastatyta 1988 metais ir yra viena iš įėjimo į muziejų dalis. Piramidė yra 13 metrų aukščio ir turi 673 stiklo segmentus.

Galima teigti, kad Luvro muziejaus architektūra yra įspūdinga ir unikali, derinant senovės ir modernius elementus. Tai yra vienas iš pagrindinių Paryžiaus turistinių objektų, kuris nuolat vilioja tūkstančius lankytojų iš viso pasaulio.

Kolekcija ir Eksponatai

Luvro muziejus yra vienas didžiausių muziejų pasaulyje, kuriame eksponuojami beveik 35 tūkstančiai meno kūrinių. Tai yra didžiausia Prancūzijos muziejaus kolekcija ir viena įspūdingiausių Europoje.

Muziejuje galima rasti senovės civilizacijų meno kūrinius, Europos meną, artimųjų rytų meną, islamiškąjį meną, dekoratyvinį meną, spaudinius, piešinius, skulptūras ir paveikslus.

Vienas iš žinomiausių Luvro muziejaus eksponatų yra Leonardo da Vinčio „Mona Liza”, kuri yra vienas iš populiariausių paveikslų pasaulyje. Taip pat muziejuje galima pamatyti Milo Veneros skulptūrą, „Samotrakės pergale” ir daug kitų šedevrų.

Luvro kolekcija yra tokia didelė, kad reikia keletą dienų, norint ją visą pamatyti. Muziejus nuolat papildomas naujais eksponatais, todėl kiekvienas apsilankymas yra unikalus.

Eksponatai Luvro muziejuje yra išdėstyti temomis ir laikotarpiais, taigi lankytojams lengva susipažinti su menininkų kūryba ir meno raida per amžius. Muziejuje taip pat rengiamos specialios parodos, skirtos atskiriems menininkams ar laikotarpiams.

Luvro muziejus yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių meno muziejų pasaulyje, kuriame lankytojai gali pamatyti įspūdingą meno kūrinių kolekciją.

Lankytojų Informacija

Luvro muziejus yra vienas didžiausių pasaulio muziejų, kuris kasmet pritraukia apie 10 milijonų turistų iš viso pasaulio. Lankytojai gali rasti daug naudingos informacijos apie muziejų, kad būtų pasiruošę savo apsilankymui.

Darbo Laikas

Luvro muziejus dirba kasdien, išskyrus kiekvieną antradienį, kai muziejus užsidaro. Muziejaus darbo valandos yra 9:00 val. iki 18:00 val. ir 9:00 val. iki 21:45 val. kiekvieną trečiadienį ir penktadienį.

Geriausias Laikas Aplankyti

Luvro muziejus yra vienas populiariausių turistinių objektų Paryžiuje, todėl rekomenduojama aplankyti muziejų anksti ryte arba vėlai vakare, kad išvengtumėte ilgų eilės. Taip pat galite apsilankyti muziejuje per savaitgalį, kai yra mažiau lankytojų.

Žemėlapis

Luvro muziejus yra labai didelis, todėl rekomenduojame turistams turėti žemėlapį, kad būtų lengviau orientuotis. Žemėlapiai yra prieinami muziejaus informacijos punktuose arba galite juos parsisiųsti iš muziejaus interneto svetainės.

Senos Upė

Luvro muziejus yra pastatytas ant Senos upės kranto, todėl turistai gali pasinaudoti galimybe pasivaikščioti arba pasiplaukioti upės pakrantėmis. Tai yra puiki galimybė pailsėti po apsilankymo muziejuje.

Interneto Svetainė

Luvro muziejaus interneto svetainėje galite rasti daug naudingos informacijos apie muziejų, įskaitant muziejaus istoriją, eksponatus, bilietus ir daugiau. Taip pat galite užsisakyti bilietus internetu ir išvengti ilgų eilės prie kasyklos.

Luvro Muziejus Abu Dabyje

Luvro muziejus Abu Dabyje yra atšakos muziejus, kuris buvo atidarytas 2017 metais. Tai yra pirmasis užsienio Luvro muziejus, kuris yra atviras visuomenei. Muziejaus pastatas yra didelis ir modernus, o jo architektūra yra unikali. Muziejaus pastatas yra pastatytas ant salos, kuri yra apsupta vandens.

Luvro muziejus Abu Dabyje yra vienas didžiausių muziejų Artabijos pusiasalyje. Jame yra daugybė meno kūrinių, kurie atspindi įvairias kultūras ir civilizacijas. Muziejaus kolekcija apima daugybę meno kūrinių, pradedant nuo senovės civilizacijų iki moderniosios meno kūrybos.

Vienas iš svarbiausių Luvro muziejaus Abu Dabyje kūrinių yra „Mona Lisa” kopija. Taip pat muziejuje yra daugybė kitų meno kūrinių, tokių kaip tapyba, skulptūra, keramika ir kt. Be to, muziejus taip pat turi daugybę interaktyvių parodų ir eksponatų, kurie leidžia lankytojams geriau suprasti meno kūrinius.

Luvro muziejus Abu Dabyje yra puiki vieta, kur galima susipažinti su įvairiomis kultūromis ir meno kūriniais. Tai yra vienas iš svarbiausių turistinių objektų Artabijos pusiasalyje.

Luvro Muziejaus Galerijos

Luvro muziejus yra vienas didžiausių pasaulio muziejų, kuriame yra daugybė meno kūrinių. Muziejuje yra daug galerijų, kiekviena iš jų eksponuoja unikalų meno kūrinį.

Viena iš garsiausių galerijų yra Leonardo da Vinčio galerija. Joje galima pamatyti vieną iš garsiausių da Vinčio kūrinių – Mona Lizą. Galerijoje taip pat eksponuojami kiti da Vinčio kūriniai, tokių kaip „Žemės sukimosi studija” ir „Sugrįžimas į Vakarų Romą”.

Dar viena garsioji galerija yra Antikos galerija, kurioje yra daugybė senovės Graikijos ir Romos meno kūrinių. Galerijoje eksponuojami skulptūros, tapyba, keramika ir daug kitų meno kūrinių.

Luvro muziejaus galerijose taip pat yra daug kitų meno kūrinių, sukurtų garsiausių menininkų. Pavyzdžiui, Rembrandto galerijoje galima pamatyti daug jo kūrinių, tokių kaip „Nakties sargyba” ir „Autoportretas su plaukais”.

Visos galerijos yra įspūdingos ir verta aplankyti, kad pamatytumėte meno kūrinius iš viso pasaulio.

Luvro Muziejaus Fondai ir Archyvai

Luvro muziejus yra vienas didžiausių dailės muziejų pasaulyje, kuris garsėja savo turtinga kolekcija. Muziejuje yra daugiau nei 35 000 garsiausių pasaulio meno kūrinių, kuriuos galima pamatyti nuo senovės civilizacijų iki XIX amžiaus vidurio. Tačiau, ne visi kūriniai yra eksponuojami viešai. Luvro muziejaus fondai ir archyvai saugo daugiau nei 300 000 meno kūrinių, kurie nėra viešai eksponuojami.

Luvro muziejaus fondai yra svarbus išteklius, kuris suteikia galimybę tyrinėti meno istoriją. Fondai yra suskirstyti į kelias kategorijas, įskaitant tapybos, skulptūros, grafikos, fotografijos, konservavimo ir restauravimo, bei kitus. Kiekvienas fondas yra saugomas atskirai, kad būtų užtikrinta kūrinių saugumas ir išsaugota jų istorija.

Luvro muziejaus archyvai yra dar vienas svarbus išteklius, kuriame saugoma informacija apie muziejaus kūrinius, taip pat ir jo istorija. Archyvai yra suskirstyti į kelias kategorijas, įskaitant administracinius dokumentus, korespondenciją, muziejaus istoriją, bei kitus. Archyvai yra saugomi Luvro muziejaus archyvų skyriuje, kurie yra atviri tyrėjams ir istorikams.

Luvro muziejaus fondai ir archyvai yra saugomi Rue de Rivoli gatvėje, kurioje taip pat yra Luvro muziejaus pagrindinė įėjimo durys. Tai yra viena iš svarbiausių vietų muziejuje, kurie suteikia galimybę mokslininkams ir tyrėjams susipažinti su muziejaus istorija ir meno kūrinių istorija.

Luvro Muziejaus Vadovybė

Luvro muziejus yra vienas didžiausių muziejų pasaulyje ir yra Prancūzijos kultūros universalinio paveldo dalis. Muziejaus vadovybę sudaro direktorius ir jo padėjėjai.

Jean-Luc Martinez yra dabartinis Luvro muziejaus direktorius. Jis buvo paskirtas į šią poziciją 2013 metais ir yra pirmasis Luvro muziejaus direktorius, kuris yra meno istorikas. Martinez yra atsakingas už muziejaus valdymą, eksponatų priežiūrą ir muziejaus plėtrą.

Bendras Luvro muziejaus plotas yra 60 600 kvadratinių metrų ir jame yra daugiau nei 35 000 eksponatų. Muziejuje eksponuojami pradedant nuo priešistorės laikų iki XIX amžiaus meno kūrinių. Muziejaus kolekcijoje yra daugybė šedevrų, įskaitant Leonardo da Vinčio „Mona Lizą”, Vensan van Gogo „Geltonąją namų seriją” ir Nike iš Samotrakės skulptūrą.

Luvro muziejaus vadovybė siekia išsaugoti ir gerinti muziejaus kolekcijos kokybę, taip pat skatina kultūrinį turizmą Prancūzijoje. Muziejaus vadovybė taip pat siekia užtikrinti, kad muziejus būtų prieinamas visiems ir kad būtų skatinama kultūrinė įvairovė.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokios yra Luvro muziejaus darbo valandos?

Luvro muziejus yra atviras kasdien, išskyrus ketvirtadienius, kai jis užsidaro vėliau. Muziejaus darbo valandos yra šios:

 • Pirmadienis, trečiadienis, ketvirtadienis, sekmadienis: 9:00 – 18:00 val.
 • Antradienis, ketvirtadienis: 9:00 – 21:45 val.
 • Penktadienis: 9:00 – 21:15 val.

Kiek kainuoja bilietas į Luvro muziejų?

Bilietų kainos į Luvro muziejų gali skirtis priklausomai nuo sezono ir apsilankymo laiko. Štai kainos, kai rašoma šiame straipsnyje:

 • Standartinis bilietas: 17 eurai
 • Nemokamas bilietas: kai kurie asmenys, pvz., jaunesni nei 18 metų Europos Sąjungos piliečiai, neįgalieji ir kt.
 • Nereikia bilieto: kai kurie asmenys, pvz., pirmadieniais ir tam tikrais kitais laikais.

Kokios yra populiariausios Luvro muziejaus eksponatai?

Luvro muziejuje yra daugybė šedevrų, tačiau kai kurie eksponatai yra ypač populiarūs. Tai apima:

 • Monos Lizos paveikslas
 • Nike iš Samotrakės skulptūra
 • Veneros iš Milo skulptūra
 • Vakarietiško meno sklypas

Ar reikalinga registracija prieš apsilankant Luvro muziejuje?

Taip, reikia užsiregistruoti prieš apsilankant Luvro muziejuje. Registracija yra nemokama ir galima internetu arba tiesiogiai muziejaus kasose. Tai padeda išvengti ilgų eilės ir užtikrina, kad turistai galės apsilankyti muziejuje savo norimu laiku.

Kiek laiko reikia skirti Luvro muziejaus apsilankymui?

Luvro muziejus yra didžiulis, todėl reikia skirti bent kelias valandas, kad galėtumėte pamatyti pagrindinius eksponatus. Rekomenduojama skirti bent pusę dienos, kad galėtumėte viską gerai apžiūrėti.

Kokios yra Luvro muziejaus artimiausios stotelės ir kaip ten nuvykti?

Luvro muziejus yra gerai pasiekiamas viešuoju transportu. Artimiausios stotelės yra:

 • Luvras-Palais Royal-Musée du Louvre (metro)
 • Palais Royal – Musée du Louvre (autobusas)
 • Pyramides (metro)

Rekomenduojama naudoti viešąjį transportą, kadangi automobilių stovėjimo aikštelės aplink muziejų yra ribotos ir brangios.

Naudingos nuorodos

Luvro muziejus yra vienas iš didžiausių ir žinomiausių muziejų pasaulyje, o jo istorija ir šedevrai traukia milijonus lankytojų kasmet. Jei planuojate apsilankyti Luvro muziejuje, rekomenduojame naudoti šias naudingas nuorodas:

 • Luvro muziejaus oficiali svetainė – čia galite rasti informaciją apie muziejaus darbo laiką, bilietų kainas, ekskursijas, parodas ir daugiau. Taip pat galite pirkti bilietus internetu ir išvengti eilės prie kasybos.
 • Luvro muziejaus žemėlapis – čia galite parsisiųsti muziejaus žemėlapį, kuris padės jums susiorientuoti tarp daugybės galerijų ir eksponatų. Taip pat galite gauti nemokamą spausdinamą žemėlapį prie muziejaus informacijos centro.
 • Luvro muziejaus audio gidas – tai puiki galimybė sužinoti daugiau apie muziejaus šedevrus ir istoriją. Galite pasirinkti iš daugybės kalbų ir temų, įskaitant klasikinę ir šiuolaikinę meną, istoriją ir architektūrą.
 • Luvro muziejaus mobilioji programa – tai patogus būdas susipažinti su muziejaus eksponatais ir istorija, naudojant savo mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Programa siūlo virtualias ekskursijas, interaktyvius žemėlapius ir daugiau.
 • Luvro muziejaus vaizdo gidas – jei norite sužinoti daugiau apie muziejaus eksponatus ir istoriją, galite peržiūrėti oficialų Luvro muziejaus YouTube kanalą. Čia galite rasti įvairių vaizdo įrašų, įskaitant ekskursijas, interviu ir daugiau.
 • Luvro muziejaus kavinės ir restoranai – muziejuje yra daugybė kavinių ir restoranų, kurie siūlo skanų maistą ir gėrimus. Rekomenduojame iš anksto pasirinkti vietą, kurioje norite pavalgyti, ir rezervuoti staliuką, ypač jei planuojate apsilankyti populiariausiu metu.

Pasidalinkite

Susiję straipsniai