Medžių lajų takas – išskirtinė vieta

Laju takas ziema

Medžių lajų takas – geriausia vieta poilsiui

Laju takas vasara

Anykščių šilelio Medžių lajų takas yra viena gražiausių vietų visoje Lietuvoje. Ne veltui ją lanko ne tik tautiečiai, tačiau ir užsienio svečiai, kuriuos dažniausiai sužavi ramybė, sustojęs metų laikas, draugiški žmonės, kurie nuostabioje gamtos apsuptyje skatina daugiau dėmesio skirti sau ir savo mintims. Ne veltui dažnai čia atvažiuojama pamiršti rūpesčius, atsipalaiduoti, galiausiai, susipažinti su Lietuva, kuri net ir būdama gana maža – tokia ypatinga.

Vieta – visai šeimai ir individualistams

2015-ais metais atidarytas Medžių lajų takas unikalus tuo, kad tokio tipo apžvalgos tiltas yra pirmasis ne tik Lietuvoje, tačiau ir visose Baltijos šalyse. Visas kompleksas susideda iš 34 metrų aukščio bokšto, į kurį užlipti gali kiekvienas, taip pat, tilto bei informacinio centro, kur galėsite įsigyti patekimo bilietus. Apsilankymo kaina tikrai draugiška. Tiksliau – jos nėra. Tiesa, norėdami paremti pačio tako išlaikymą galite įsigyti savanorišką bilietą už 1 eurą. Taip pat yra galimybė užsisakyti edukacines programas, kurių kaina – 4 eurai. Jeigu programoje dalyvauja studentai, moksleiviai arba pensininkai – jiems kaina yra 3 eurai.

Bilietai parduodami vienoje, dar prieš pradedant eiti taku. Viso tako ilgis siekia net 300 metrų, o pats takas prasideda 21-ieno metro aukštyje. Aukščiausia tako vieta – minėtas apžvalgos bokštas, kuris yra 34 metrų aukštyje. Iš viso šiam takui pastatyti buvo sunaudota daugiau nei 395 tonos metalo, 1500 kubinių metrų betono, tad būkite atsakingi ir paremkite galimybę mėgautis Anykščių grožiu iš paukščio skrydžio.

Laju takas

Anykščiai – nuostabus gamtos ir kultūros kampelis

Pasiekus 35-ių metrų aukštį atsivers nuostabaus grožio miestelis. Tiesa, saugumo sumetimais norima priminti, kad bokšte vienu metu rekomenduojama būti iki 50-ies žmonių, o take – iki 500 žmonių, tad geru oru gali tekti palaukti gyvoje eilėje, kol žmonių skaičius ant tako sumažės.

Užlipus atsiveria idiliška panorama. Žinoma, vingiuota Šventosios upė, žali miškai, girdisi ir matosi Anykščių bažnyčios bokšteliai.  Eidami taku taip pat galėsite daugiau sužinoti apie gamtą, kurioje išaugo šis jaukus miestelis. Stenduose rašoma apie augalus, gyvūnus, taip pat, tam tikrus objektus ir jų atsiradimo priežastis bei metus. Tai puiki vieta vaikams, kurie nori plačiau susipažinti su Lietuvos miškais ir atskirti beržą nuo ąžuolo bei pušį nuo eglės.

Apsilankyti Medžių Lajų take galite jo darbo valandomis:

  • Nuo balandžio 1 d. iki gegužės 31 d. kasdien 09:30-20:00 val.
  • Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. kasdien 10:30-21:00 val.
  • Nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 31 d. kasdien 9:30-20:00 val.
  • Nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. kasdien 09:30-17:00 val.

Takas yra uždarytas  pirmą Šv. Kalėdų dieną, sausio 1-ąją bei pirmą Velykų dieną. Adresas:  Dvaronys, Anykščių rajonas (koordinatės: 567021, 6150516 (LKS) // 55.485095, 25.060364 (WGS) // 55° 29′ 6.34″, 25° 3′ 37.31″ (WGS)).

Medžių Lajų takas – kultūros sintezės lopšyje

Atsiliepimai apie šio nuostabaus gamtos kampelio ir “žmogaus įsikišimo” rezultatą – patys geriausi. Taką vertina ir šeimos, kurios ieško ramios vietos pasivaikščiojimui su vaikais, ir jauni, aktyvūs žmonės, kurie praėję taku vėliau juda aktyviai leisti laiko kitose Anykščių erdvėse. Jeigu jau atvykote aplankyti Lajų tako, tokiu atveju taip pat skatiname nepamiršti ir kitų objektų, kurie verti dėmesio. Žinoma, Siauruko muziejaus, kuris labai žavi vaikus. Taip pat Anykščiuose galite apsilankyti pačiame aukščiausiame Lietuvos bažnyčios bokšte, vaikščioti pažintiniu taku, aktyvaus laisvalaikio mylėtojai gali išbandyti vasaros rogučių trasą, apsilankyti Vetygalos atodangoje, nuvažiuoti iki Kavarsko užtvankos bei Rubikių apžvalgos bokšto.

Kam keliauti tūkstančius kilometrų, kai tokie grožiai yra visai šalia?

Video turas https://www.youtube.com/watch?v=Tdl6bkp-jbQ

Labai lauksime daugiau Jūsų pasakojimų: https://kelioniupatarimai.lt/kontaktai/

Jums gali patikti