Baidarių nuoma – ko Jums gali prireikti?

Draugai netikėtai pakvietė savaitgalį plaukti baidarėmis, o Jūs esat girdėję tokią pramogą, bet dar niekada nebandėte, o taip kirba noras išmėginti? Labai dažna situacija daugelyje namų. Visų pirma raginame į viską pažvelgti paprastai ir nurimti. Plaukimas baidarėmis tai ne tik sportui prilyginama šaka, bet ir kartu pramoga. Tad pirmam kartui leidžiantis į kelionę su irklais upe, kviečiame atsipalaiduoti. Baidarių nuoma tam ir buvo sugalvota, kad Jums nekiltų problemų ruošiantis šiam nuotykiui.

Plaukimas baidarėmis nebus galimas be pagrindinės priemonės šiai pramogai. Tai – baidarė. Ji gali būti skirta vienam asmeniui, o gali talpinti net tris žmonės. Nors daugeliu atvejų yra gaminamos bei pačiomis populiariausiomis laikomos dviems žmonėms skirta baidarių nuoma. Baidarės yra valdomos irklais. Jos lengvai laikosi ant vandens, bet norint judėti į priekį ar atgal, reikia mosikuoti tam skirtais irklais. Jie padės ir neiškrypti iš Jums skirto maršruto, kurį pasiūlys pramogos organizatorius. Irklai nėra sunkūs ir jų valdymo techniką greitai perpranta tiek maži, tiek vyresnio amžiaus žmonės.

Saugumas yra už viską svarbiausia, tad kartu su baidare bei irklais, gausite ir gelbėjimosi liemenę. Su ja kelionė bus žymiai jaukesnė, ypač jei pramogą renkatės pirmą kartą. Nors ir labai retai, bet gali pasitaikyti atvejų, kai baidarė apsiverčia, tad būsite saugūs, jei išvirsite iš plaukimo priemonės, o Jūs nemokate plaukti ar pasimesite. Tam bus skirta gelbėjimosi liemenė.

Aišku nereikia pamiršti ir tokių būtinų priemonių kaip vanduo, užkandžiai, saulės kremas, galvos apdangalas ar purškalas nuo vabzdžių. Plaukimas baidarėmis vyksta gamtoje, dažnai atvirose vietose, tad galite gauti tiek saulės, tiek netikėtai užklupusio lietaus, ar gali priskristi vienas kitas uodas arba kitas gyvis. Norėdami pusiaukelėje pailsėti, galėsite susirasti, kur Jūsų maršrute įrengtos baidarių stovyklavietės. Čia išlipę galėsite ramiai pavalgyti, pajudinti kojas, galbūt išsimaudyti ar kitais būdais atsikvėpti ir toliau judėti pirmyn.

Plaukimui baidarėmis reikalinga įranga tegul pasirūpina pramogos organizatorius, o Jums beliks pasiimti su savimi puikią nuotaiką, gerą draugų kompaniją ir pasinerti į dar neatrastus Lietuvos gamtos grožio klonius.

Jums gali patikti