Ką pamatyti Londone? Geriausios lankytinos vietos

Londone yra daugybė įdomių vietų, kurių verta aplankyti. Ar tai būtų istorinės paminklų vietos, kultūros centrai, ar pramogų parkai, Londonas turi kažką kiekvienam. Jei planuojate keliauti į JK sostinę, svarbu žinoti, ką pamatyti Londone, kad jūsų kelionė būtų kuo įspūdingesnė.

Viena iš privalomų vietų, kurių negalite praleisti, yra Vestminsterio rūmai. Tai yra vienas iš pirmųjų privalomų sustojimų. Dėl gaisro mažai ką išliko iš originalių pastatų, tačiau juos atnaujino XIX amžiaus viduryje. Šioje vietoje taip pat galite pamatyti Big Beną, kuris yra laikrodžio bokštas rastas ant Vestminsterio rūmų pastato ir yra vienas iš populiariausių Londono simbolių.

Kitas reikšmingas objektas, kurio negalima praleisti, yra Bekingemo rūmai. Tai yra karališkos šeimos rezidencija, geriau žinoma kaip karalienės Elžbietos II namai. Tai yra viena iš populiariausių turistų vietų Londone, kurioje galite pamatyti karališkąjį gyvenimą iš arti.

Muziejai Londone

Londone yra daugybė muziejų, kuriuose galima rasti įvairių eksponatų ir meno kūrinių. Kai kuriuose muziejuose galima nemokamai apsilankyti, o kiti reikalauja bilieto įsigijimo. Šiame straipsnyje bus pateikiami keli labiausiai žinomi muziejai Londone.

Britų Muziejus

Britų muziejus yra vienas iš didžiausių muziejų pasaulyje, turintis daugiau kaip 8 mln. eksponatų. Jame galima rasti įvairių kultūrų, epochų ir sričių eksponatus, pradedant nuo senovės Egipto ir Romos, baigiant moderniuoju amžiumi. Muziejuje galima pamatyti daugybę reikšmingų meno kūrinių, tokiose ekspozicijose kaip „Da Vinci”, „Van Gogh” ir „Botticelli”. Į muziejų galima įeiti nemokamai, tačiau kai kurioms ekspozicijoms gali būti reikalaujama bilieto.

Gamtos Istorijos Muziejus

Gamtos istorijos muziejus yra vienas seniausių muziejų Londone, kuriame galima rasti daugybę gamtos eksponatų. Muziejuje yra daugybė ekspozicijų, skirtų skirtingoms gamtos sritims, tokios kaip geologija, mineralai, gyvūnai ir augalai. Į muziejų galima įeiti nemokamai, tačiau kai kurioms ekspozicijoms gali būti reikalaujama bilieto.

Mokslo Muziejus

Mokslo muziejus yra vienas iš populiariausių muziejų Londone, kuriame galima rasti daugybę interaktyvių ekspozicijų, skirtų mokslui ir technologijoms. Muziejuje yra daugybė eksponatų, susijusių su fizika, chemija, biologija ir kitomis mokslinėmis sritimis. Į muziejų galima įeiti nemokamai, tačiau kai kurioms ekspozicijoms gali būti reikalaujama bilieto.

Viktorijos ir Alberto Muziejus

Viktorijos ir Alberto muziejus yra vienas iš didžiausių ir geriausiai žinomų meno muziejų Londone. Muziejuje galima rasti daugybę meno kūrinių, pradedant nuo senovės Egipto ir baigiant moderniuoju amžiumi. Į muziejų galima įeiti nemokamai, tačiau kai kurioms ekspozicijoms gali būti reikalaujama bilieto.

Nacionalinė Galerija

Nacionalinė galerija yra vienas iš geriausiai žinomų meno muziejų Londone, kuriame galima rasti daugybę meno kūrinių, pradedant nuo viduramžių ir baigiant moderniuoju amžiumi. Į muziejų galima įeiti nemokamai, tačiau kai kurioms ekspozicijoms gali būti reikalaujama bilieto.

Lankytinos Vietos

Londone yra daugybė lankytinų vietų, kurias verta aplankyti. Šiame straipsnyje yra pateikiamos svarbiausios lankytinos vietos, kurios tikrai sužavės kiekvieną turistą.

Trafalgaro Aikštė

Trafalgaro aikštė yra viena iš populiariausių turistų vietų Londone. Ši aikštė yra didžiulis ir įspūdingas aikštė, kuri yra apsupta daugybės įdomių vietų. Aikštė yra žinoma dėl Nelsono kolonos, kurioje yra įamžintas Horatio Nelson, kuris nužudė Prancūzų flotą Trafalgaro mūšyje. Trafalgaro aikštė yra puiki vieta, kurioje galima pasimėgauti miesto grožiu ir kultūra.

London Eye

London Eye yra didžiausias ratas pasaulyje, kuris yra puikus būdas pasimėgauti miesto panoraminiu vaizdu. Šis ratas yra 135 metrų aukštyje ir apsukamas per 30 minučių. Tai yra viena iš populiariausių turistų vietų Londone, kurios verta aplankyti.

Big Benas

Big Benas yra viena iš žymiausių Londono simbolių. Tai yra didžiulis laikrodis, kuris yra dalis Vestminsterio rūmų. Big Beno bokštas yra 96 metrų aukštyje ir yra puiki vieta, kurioje galima pasimėgauti miesto panoraminiu vaizdu.

Bekingemo Rūmai

Bekingemo Rūmai yra viena iš populiariausių turistų vietų Londone. Tai yra karališki rūmai, kurie yra namai karalienei ir yra atviri viešumai. Rūmai yra puikus pavyzdys karališkojo gyvenimo ir istorijos.

Šv. Pauliaus Katedra

Šv. Pauliaus Katedra yra viena iš didžiausių katedrų Europoje ir yra puiki vieta, kurioje galima pasimėgauti miesto grožiu ir kultūra. Katedra yra žinoma dėl savo didžiulio kupolo, kuris yra vienas iš Londono simbolių.

Westminsterio Abatija

Westminsterio Abatija yra viena iš svarbiausių istorinių vietų Londone. Tai yra vieta, kurioje vyksta karališkosios šeimos vestuvės ir laidotuvės. Abatija yra žinoma dėl savo didžiulio kupolo ir puikios architektūros.

Tauerio Tiltas

Tauerio tiltas yra vienas iš žymiausių tiltų Londone. Tai yra puiki vieta, kurioje galima pasimėgauti miesto panoraminiu vaizdu ir pasivaikščioti per miesto gatves.

Buckingamo Rūmai

Buckingamo Rūmai yra viena iš populiariausių turistų vietų Londone. Tai yra karališki rūmai, kurie yra namai karaliui ir yra atviri viešumai. Rūmai yra žinoma dėl savo didžiulio parko ir puikios architektūros.

Šios lankytinos vietos yra tik kelios iš daugybės vietų,

Pramogos ir Apsilankymai

Tate Modern

Tate Modern yra vienas iš didžiausių meninių muziejų pasaulyje, kuriame eksponuojami moderniojo meno kūriniai. Tai yra puiki vieta, kur galima susipažinti su šiuolaikinio meno tendencijomis ir stiliais. Muziejus yra nemokamas, tačiau kai kurie specialūs renginiai ir parodos gali reikalauti bilieto įsigijimo.

Madame Tussauds

Madame Tussauds yra žinomas vos ne visame pasaulyje vardas, nes tai yra vaksinių figūrų muziejus, kuriame galima pamatyti žinomų asmenybių vaksinius atvaizdus. Tai yra puiki vieta, kur galima pasimėgauti savo mėgstamų žvaigždžių bendravimu ir netgi pasidaryti su jais nuotraukas.

Zoologijos Sodas

Zoologijos sodas yra viena iš populiariausių pramogų Londone, nes tai yra vieta, kur galima pamatyti daugybę gyvūnų rūšių iš viso pasaulio. Tai yra puiki vieta, kur galima praleisti laiką su šeima ir draugais, pasimėgauti gamtos grožiu ir susipažinti su įvairiomis gyvūnų rūšimis.

Notting Hill

Notting Hill yra vienas iš populiariausių rajonų Londone, kuriame galima pamatyti daugybę meninių kūrinių ir susipažinti su vietine kultūra. Tai yra puiki vieta, kur galima pasivaikščioti gatvėmis, apsilankyti vietiniuose kavinėse ir parduotuvėse, ir pasimėgauti vietine atmosfera.

Covent Garden

Covent Garden yra vienas iš populiariausių rajonų Londone, kuriame galima pamatyti daugybę meninių kūrinių ir susipažinti su vietine kultūra. Tai yra puiki vieta, kur galima pasivaikščioti gatvėmis, apsilankyti vietiniuose kavinėse ir parduotuvėse, ir pasimėgauti vietine atmosfera.

Londone yra daugybė pramogų ir vietų, kurias verta aplankyti. Tate Modern, Madame Tussauds, Zoologijos Sodas, Notting Hill ir Covent Garden yra tik kelios iš jų. Čia galima susipažinti su menininkais, meniniais kūriniais, gyvūnais ir vietine kultūra. Tai yra puikus būdas praleisti laiką su šeima ar draugais ir pasimėgauti savo kelionės į Londoną metu.

Pirkinių Gidas

Londone yra gausybė parduotuvių, kurias verta aplankyti. Šiame skyriuje bus aptariamos trys pagrindinės zonos, kuriose yra daugybė parduotuvių, o tai yra Oksfordo Gatvė, Piccadilly Circus ir Camden Town.

Oksfordo Gatvė

Oksfordo Gatvė yra vienas iš žinomiausių Londono rajonų, kuriame parduotuvės yra išsidėsčiusios greta gret. Čia rasite didžiulius prekybos centrus, tokius kaip Selfridges, John Lewis, Debenhams ir House of Fraser. Taip pat šiame rajone yra didelis kiekis butikų, kuriuose galima rasti unikalias prekes.

Piccadilly Circus

Piccadilly Circus yra viena iš populiariausių turistų zonų Londone, kurioje yra daugybė parduotuvių. Šiame rajone rasite daugybę prekių ženklų parduotuvių, tokių kaip GAP, Nike ir H&M. Taip pat Piccadilly Circus yra garsus savo didžiuliu reklaminių ekranų laukimu.

Camden Town

Camden Town yra alternatyvus rajonas Londone, kuriame galima rasti daugybę unikalių parduotuvių. Čia rasite daugybę antikvariato parduotuvių, taip pat daugybę parduotuvių, kuriose galima rasti alternatyvias drabužių kolekcijas, rankų darbo aksesuarus ir daugybę kitų prekių. Camden Market yra vienas iš populiariausių vietų šiame rajone, kuris yra žinomas dėl savo įvairių prekių ir maisto prekių.

Parkai Londone

Londonas yra žinomas kaip vienas iš žaliesiems miestams pasaulyje, o jo parkai yra vieni iš geriausių būdų pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamta. Šiame straipsnyje bus aptariami du iš populiariausių Londono parkų.

Hyde Park

Hyde parkas yra didžiausias Londone parkas, kuris yra apie 350 akrų. Jame yra daugybė veiklų, kurias galite daryti, įskaitant riedžių nuomą, vandens transportą, teniso aikšteles ir daugiau. Taip pat yra keletas kavinių ir restoranų, kuriuose galite pavalgyti.

Vienas iš įdomesnių dalykų, kuriuos galite pamatyti Hyde parke, yra Serpentine ežeras. Jūs galite pasivaikščioti arba pasiplaukioti valtimi. Taip pat yra keletas meno eksponatų, įskaitant Raudonąją skulptūrą, kuri yra viena iš žymiausių parko vietų.

St. James Parkas

St. James parkas yra žinomas dėl savo grožio ir ramybės. Jis yra mažesnis nei Hyde parkas, bet vis dar yra populiari vieta tarp vietinių gyventojų ir turistų. Šiame parke yra keletas svarbių pastatų, įskaitant Buckinghamo rūmus, kurie yra oficialių karališkų susitikimų vieta.

St. James parkas taip pat yra žinomas dėl savo gyvūnų, įskaitant karališkąsias žąsys, kurios yra parko simbolis. Taip pat yra keletas draugiškų ežiukų, kurie gali būti pamatomi aplink parką.

Londono parkai yra geriausias būdas pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamta. Hyde parkas ir St. James parkas yra du iš populiariausių parkų Londone, kuriuose yra daugybė veiklų ir pamatytinų vietų.

Gastronomija ir Alus

Londone yra daugybė barų ir restoranų, kuriuose galima ragauti skirtingų šalių virtuvių patiekalus. Tačiau jei norite patirti tikrąją anglišką patirtį, būtinai turite aplankyti vieną iš tradicinių angliškų pubų.

Anglijoje alus yra itin populiarus gėrimas, o tradiciniai angliški pubai yra puiki vieta, kur galima ragauti įvairių alaus rūšių. Daugelis pubų siūlo ne tik alų, bet ir kitus gėrimus, tokius kaip sidras arba angliškas gintaras.

Viena iš populiariausių vietų, kur galima ragauti įvairių alaus rūšių, yra „The Porterhouse”. Čia yra daugybė alaus rūšių, taip pat ir vietinių gamintojų alaus. Be to, jie taip pat siūlo skanios angliškos virtuvės patiekalus.

Kitas populiarius alaus baras yra „The Craft Beer Co.”. Čia galima rasti ne tik tradicinių alaus rūšių, bet ir naujų, eksperimentinių alaus rūšių. Be to, jie siūlo skanias užkandžių, kurios puikiai tinka prie alaus.

Taigi, jei norite patirti tikrąją anglišką patirtį, būtinai aplankykite vieną iš tradicinių angliškų pubų, kad galėtumėte ragauti įvairių alaus rūšių ir skanių angliškų virtuvės patiekalų.

Kelionės Informacija

Londono Metro

Londono metro yra patogus ir efektyvus būdas keliauti po miestą. Tai yra vienas iš didžiausių pasaulio metro tinklų, kuris yra suskirstytas į 11 linijų. Kelionės kaina priklauso nuo kelionės ilgio ir zonos, kurią reikia pervežti. Taigi, jei planuojate daug keliauti metro, galite sutaupyti pinigų perkant dienos ar savaitės bilietus.

Kelionės metu būtina laikytis kelių taisyklių. Prieš patenkant į metro, reikia nusipirkti bilietą arba naudoti savo kontaktinę bankinę kortelę (angl. Oyster Card). Rekomenduojama pasiruošti kelionei iš anksto, kadangi metro stotys yra didelės ir gali būti lengvai supainiotos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į kelionės laiką, kadangi metro naktimis nevažiuoja.

Turistai ir lankytojai gali naudoti specialią kelionės programą, kuri yra skirta tiems, kurie nori pamatyti daugiau miesto lankytinų vietų per trumpą laiką. Tai yra London Pass kortelė, kuri suteikia nemokamą įėjimą į daugiau nei 80 lankytinų vietų, taip pat leidžia naudoti viešąjį transportą be papildomų mokesčių.

Kelionės metu turistai gali daryti nuotraukas ir mėgautis miesto vaizdais. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į saugumą ir nenaudoti brangiausių fotoaparatų ar kitų elektroninių prietaisų, kadangi tai gali pritraukti vagių dėmesį.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra geriausi Londono vaizdai?

Londonas turi daugybę vietų, kurias verta aplankyti, jei norite pamatyti miesto geriausius vaizdus. Keliaudami į Londoną, turėtumėte apsilankyti Vestminsterio rūmuose ir Big Bene, kad pamatytumėte nuostabius istorinius pastatus. Kitas geriausias vaizdas yra iš Londono bokšto, kuriame galite pamatyti visą miestą iš aukščiausiosios aikštelės. Tauerio tiltas taip pat siūlo puikius vaizdus į miestą ir Temzę.

Kur galima pavalgyti skanią vakarienę Londone?

Londonas yra žinomas dėl savo įvairių restoranų ir kavinių pasirinkimo. Jei ieškote skanios vakarienės, verta apsilankyti Soho rajone, kuriame yra daugybė skirtingų restoranų su įvairiais patiekalais. Taip pat galite išbandyti tradicinę anglų virtuvę, pavyzdžiui, keptas žuvies patiekalus, arba išbandyti vietinės virtuvės patiekalus, pvz., Indų ar Kinų restoranuose.

Ką reikėtų žinoti apie Pikadilio aikštę Londone?

Pikadilio aikštė yra viena iš žinomiausių Londono aikščių, kuri yra žinoma dėl savo teatrų ir žibintų. Ten rasite daugybę parduotuvių, restoranų ir kavinių. Taip pat verta aplankyti Pikadilio teatrą, kuris yra žinomas dėl savo spektaklių ir muzikos renginių.

Kaip geriausiai pasiruošti kelionei į Londoną?

Kelionė į Londoną gali būti maloni ir įdomi, tačiau reikia pasiruošti iš anksto. Pirmiausia reikia nusipirkti bilietus į Londoną ir užsakyti viešbučio kambarį. Taip pat verta pasiruošti kelionės maršrutą ir iš anksto susipažinti su miesto žemėlapiu. Taip pat svarbu pasiruošti orui tinkamais drabužiais ir batais.

Kokie yra geriausi vaikams skirti lankytini objektai Londone?

Londonas yra puiki vieta, kur galite leisti laiką su savo vaikais. Jei ieškote lankytinų objektų, kurie būtų pritaikyti vaikams, verta aplankyti Londono ZOO, Londono akvariumą ir Londono muziejų. Taip pat galite apsilankyti Lego parduotuvėje, kurioje galite rasti daugybę Lego konstruktorių.

Ką verta pamatyti Krokuvoje su vaikais?

Krokuva yra puiki vieta, kur galite leisti laiką su savo vaikais. Jei ieškote lankytinų objektų, kurie būtų pritaikyti vaikams, verta aplankyti Krokuvos senamiestį, kur galite pamatyti daugybę istorinių pastatų ir gatvių. Taip pat verta apsilankyti Krokuvos dvaro ir Krokuvos muziejaus.

Naudingi puslapiai turistui

Planuojant kelionę į Londoną, visada yra naudinga susipažinti su informacija apie miestą ir jo lankytinas vietas. Šiame straipsnyje pateiksime keletą naudingų puslapių, kurie padės turistams geriau suprasti miesto gyvenimą ir pasiruošti kelionei.

1. Visit London

Visit London – tai oficialus Londono turizmo biuras, kuriame rasite visą reikiamą informaciją apie miestą. Puslapyje galite rasti informaciją apie lankytinas vietas, renginius, muziejus, restoranus ir daugiau. Taip pat galite užsisakyti bilietus į lankytinas vietas, ekskursijas ir transportą.

2. Transport for London

Transport for London – tai oficialus Londono viešojo transporto puslapis, kuriame rasite informaciją apie traukinius, autobusus, metro ir kitus transporto būdus. Puslapyje galite rasti informaciją apie bilietų kainas, maršrutus ir tvarkaraščius.

3. Time Out London

Time Out London – tai puslapis, kuriame rasite informaciją apie renginius, koncertus, parodas ir kitus įdomius dalykus, vykstančius Londono mieste. Puslapyje taip pat galite rasti informaciją apie restoranus, barus ir kitus įdomius maisto vietų pasirinkimus.

4. Londonist

Londonist – tai puslapis, kuriame rasite visą reikiamą informaciją apie Londoną. Puslapyje galite rasti informaciją apie lankytinas vietas, renginius, muziejus, restoranus ir daugiau. Taip pat puslapyje yra daugybė straipsnių apie miesto gyvenimą, kultūrą ir istoriją.

5. The London Pass

The London Pass – tai bilietas, leidžiantis apsilankyti daugiau nei 80 lankytinų vietų Londono mieste. Bilietas taip pat leidžia nemokamai naudotis viešuoju transportu. Puslapyje galite rasti informaciją apie bilietų kainas ir lankytinas vietas.

Jums gali patikti