Ką pamatyti Splite? Geriausių vietų sąrašas

Keliautojams, kurie planuoja aplankyti Kroatijos miestą Splitą, tikrai reikia žinoti, ką verta pamatyti ir ką veikti, kadangi mieste yra daugybė įspūdingų vietų, kurios paliks neabejotinus įspūdžius. Pirmiausia, rekomenduojama apsilankyti romėniškuose Diokletiano rūmuose, kuriuos laikoma vienais iš įspūdingiausių ir geriausiai išsilaikiusių romėnų rūmų visame pasaulyje. Rūmų kompleksas sudarytas iš dešimčių įvairios paskirties statinių, tarp kurių išlikusios rūmų sienos, vartai ir bokštai.

Kitas rekomenduojamas objektas yra Splito senamiestis, kuriame galima pasivaikščioti siauromis ir jaukiomis gatvelėmis, pasimėgauti vietinės virtuvės patiekalais arba apsilankyti viename iš daugybės kavinių ir restoranų. Be to, senamiestyje yra daugybė istorinių pastatų ir architektūros paminklų, kuriuos verta aplankyti.

Taip pat rekomenduojama apsilankyti viename iš paplūdimių, kurie yra net keletas miesto ribose. Populiariausi paplūdimiai yra Bačvice ir Žnjan, kuriuose galima pasimėgauti saule ir Adrijos jūros vandeniu. Be to, mieste yra daugybė parkų, kur galima pasivaikščioti arba pasimėgauti gamtos grožiu.

Splito Istorija

Splitas yra vienas seniausių Kroatijos miestų, kurio istorija siekia 1700 metų. Miestas buvo įkurtas romėnų imperatoriaus Dioklecijano, kuris pastatė čia savo rūmus. Šie rūmai yra vienas iš turistų lankomiausių objektų mieste.

Nuo romėnų laikų iki šių dienų, Splitas buvo įtakingas prekybos centras. Miestas buvo taip pat užimtas veneciečių, o vėliau ir austrų. Po Pirmojo pasaulinio karo, Splitas tapo dalimi Jugoslavijos, o po to ir Kroatijos.

Splitas yra turtingas istoriniais paminklais ir architektūra. Mieste yra daug bažnyčių, muziejų ir paminklų, kurie rodo miesto istoriją ir kultūrą. Tai yra vienas iš pagrindinių priežasčių, kodėl turistai lankosi mieste.

Be to, Splitas yra žinomas dėl savo gražių paplūdimių ir turistinių objektų. Kaip pavyzdį galima paminėti Dioklecijano rūmus, Šv. Pranciškaus bažnyčią, Kroatijos archeologinių paminklų muziejų, Meštrovičiaus galeriją, Nacionalinę dailės galeriją ir kt.

Visa tai daro Splitą viena iš geriausiai turistams pritaikytų vietų Kroatijoje.

Diocletianus Rūmai

Diocletianus Rūmai yra viena iš populiariausių turistų lankomų vietų Splite. Šie rūmai, pastatyti IV amžiuje, yra vieni geriausiai išlikusių romėnų rūmų pasaulyje. Šiandien rūmai yra tapę senamiesčiu, kuriame galima rasti daugybę parduotuvių, kavinių, restoranų.

Rūmų Sienos

Diocletianus Rūmai yra didžiulė tvirtovė, kurioje yra keturi bokštai ir keturios vartai. Sienos yra pastatytos iš baltųjų ir juodųjų marmurų, o jų aukštis siekia net 25 metrus.

Peristilis

Peristilis yra rūmų centrinė aikštė, kuri yra apsupta kolonų. Tai buvo vieta, kur imperatorius Diocletianus ir jo šeima laikėsi oficialių renginių. Šiandien peristilis yra viena iš populiariausių turistų lankomų vietų, kurioje galima pamatyti garsiąją Šv. Dominiko bažnyčią.

Diocletianus Mausoleumas

Diocletianus Mausoleumas yra pastatytas ant rūmų teritorijos. Tai buvo vieta, kur buvo laidojamas imperatorius Diocletianus. Šiandien šis pastatas yra tapęs krikščionių katedra. Čia galima pamatyti garsųjį Judita skulptūros paminklą.

Visi, kurie lankosi Splite, turėtų aplankyti Diocletianus Rūmus, kad pamatytų šio miesto istorijos dalį.

Marjan Kalva

Marjan Kalva yra kalva, kuri yra 178 metrų aukštyje ir yra pati aukščiausia kalva Splito pusiasalyje. Ši kalva yra vienas iš populiariausių turistų lankomų objektų Splito mieste. Norint pasiekti kalvos viršūnę, teks įveikti tikrai nemažai laiptelių. Tačiau visiems, kas įveiks šią kelionę, bus atlyginta nuostabiu vaizdu į miestą ir jūrą.

Yra keletas būdų, kaip galima pasiekti Marjan Kalvą. Geriausiai pasiekiama nuo vakarinės promenados pusės. Į pačią kalvą įkopti lengva, o nuo viršūnės atsiveria stulbinantys vaizdai į miestą. Kalvoje yra kelios įdomios bažnyčios, kurias galima aplankyti.

Pusiaukėleje į pačią viršūnę yra apžvalgos aikštelė ir restoranas „Vidilica” su vaizdu. O viršūnėje esanti apžvalgos aikštelė vadinama „Telegrin”. Ją pasieksite neskubėdami, su sustojimais, maždaug per 45 min.

Marjan Kalva yra vienas iš populiariausių turistų lankomų objektų Splito mieste. Tai yra vieta, kurią verta aplankyti visiems, norintiems pamatyti miesto grožį iš aukščiausios taško.

Splito Muziejai

Splitas yra turtingas kultūros ir istorijos paveldo požiūriu. Tai yra vienas iš pagrindinių Kroatijos miestų, kuriame yra daugybė muziejų, kuriuose galima pamatyti įvairius eksponatus.

Archeologijos Muziejus

Archeologijos muziejus yra vienas iš didžiausių ir žymiausių muziejų Splite. Jame yra daugybė eksponatų, atskleidžiančių miesto istoriją nuo seniausių laikų iki šių dienų. Jame galima pamatyti įvairius eksponatus, tokius kaip senovės graikų ir romėnų keramiką, monetų kolekcijas, bronzos dirbinius, senovės žemėlapius ir daug kitų.

Menas ir Amatų Muziejus

Menas ir Amatų muziejus yra vienas iš naujausių muziejų Splite, tačiau jis jau yra tapęs populiariu turistų lankymosi objektu. Muziejuje yra daugybė eksponatų, atskleidžiančių vietos menininkų kūrybą, taip pat galima pamatyti įvairius rankų darbo dirbinius, tokius kaip audinius, keramiką, papuošalus ir kt.

Visi muziejai Splite yra gerai prižiūrimi ir lankytojams suteikia galimybę geriau suprasti miesto istoriją ir kultūrą. Jei turite laiko, būtinai apsilankykite bent viename iš jų.

Splito Pakrantė

Splitas yra nuostabus miestas, kuriame yra daug lankytinų vietų. Tačiau viena iš geriausių vietų, kurias reikia aplankyti, yra jo pakrantė. Pakrantė yra tiesiog stulbinanti.

Pakrantė yra labai ilga ir yra daug malonių vietų, kurias galima aplankyti. Taigi, jei norite tiesiog pasivaikščioti ir mėgautis nuostabiu vaizdu, rekomenduojama aplankyti šias vietas:

 • Bačvice paplūdimys: tai yra vienas iš populiariausių paplūdimių Splite. Jis yra tiesiog nuostabus, o žmonės čia mėgaujasi saule ir jūra. Be to, ši vieta yra labai patogiai įrengta, taigi čia yra daug vietos vaikams žaisti ir suaugusiems atsipalaiduoti.
 • Kasjuni paplūdimys: tai yra dar vienas nuostabus paplūdimys, kurį verta aplankyti. Jis yra šiek tiek nutolęs nuo miesto centro, taigi čia yra daugiau ramybės ir jūs galite pasimėgauti nuostabiu vaizdu.
 • Marjan kalnas: tai yra vienas iš nuostabiausių vietų Splite. Kalnas yra didžiulis ir jame yra daugiau nei 300 hektarų parko. Čia yra daug vietų vaikščioti, bėgioti ir mėgautis nuostabiu vaizdu. Be to, jame yra daugiau nei 10 bažnyčių ir kapinių, kurie yra verti aplankyti.

Taigi, jei norite tiesiog pasivaikščioti ir mėgautis nuostabiu vaizdu, rekomenduojama aplankyti šias vietas. Be to, čia yra daug vietų, kur galite pasimėgauti puikiu maistu ir gėrimais.

Gastronomija Splito

Splitas yra ne tik turistų ir kultūros miestas, bet ir gastronominis rojus. Vietinė kroatiška virtuvė yra garsėjanti savo šviežiomis žuvimis, jūros gėrybėmis ir vietiniais ingredientais.

Vienas iš populiariausių patiekalų yra „Pasticada”. Tai yra jautienos troškinys, kuris ruošiamas ilgai, kad mėsa taptų minkšta ir skani. Pateikiamas su domates, grybais ir kruopomis. Kitas žinomas patiekalas yra „Brudet”. Tai yra tradicinis Kroatijos žuvies troškinys, kuriame yra daug ingredientų, tokie kaip svogūnai, česnakai, pomidorai, paprikos ir kiti prieskoniai.

Be to, Splitas yra žinomas dėl savo šviežių jūros gėrybių. Vietiniai restoranai siūlo šviežias žuvis, krevetes, austrės ir kitas jūros gėrybes. Be to, reikia paminėti vietinę specialybę „Marinirani srdelica”. Tai yra marinuotos sardelės, kurios yra pateikiamos su salotomis ir vietiniu alumi.

Splitas taip pat yra garsus savo vynais. Vietiniai vynuogynai gamina kokybiškus vynus, kurie yra puikus priedas prie vietinių patiekalų. Be to, garsus vietinis likeris yra „Maraschino”, pagamintas iš vietinių vyšnių.

Vietiniai restoranai siūlo skanius patiekalus, kuriuose yra daug vietinių ingredientų ir tradicinių receptų. Jūs tikrai turėtumėte pabandyti vietinius patiekalus, kad galėtumėte patirti Kroatijos kultūrą per maistą.

Naktinis Gyvenimas Splito

Splitas yra žinomas ne tik dėl savo istorinių paminklų, bet ir dėl gyvo naktinio gyvenimo. Mieste yra daugybė barų, klubų, diskotekų ir kavinukų, kurie atitinka kiekvieno skonį.

Vienas iš populiariausių naktinių klubų yra „Central Club”. Čia galima šokti įvairių muzikos žanrų ritmuose, nuo pop iki elektroninės muzikos. Taip pat rekomenduojame aplankyti „Vanilla Club”, kuris yra žinomas dėl savo gerų kokteilių ir gerai suderintos muzikos.

Jei ieškote smagaus vakaro su draugais, rekomenduojame aplankyti „F-Caffe Bar”. Čia galite pasimėgauti gera muzika, geru maistu ir išgerti skanių kokteilių. Taip pat „Charlie’s Bar” yra puiki vieta, kur galite pasimėgauti geru alumi, gera muzika ir draugiška atmosfera.

Visi, kurie mėgsta šokti visą naktį, turėtų aplankyti „Circus Club”. Tai yra vienas iš geriausių klubų Splite, kuris siūlo gerą muziką, šokius ir puikų laiką.

Taigi, naktinis gyvenimas Splite yra turtingas ir įvairus, atitinkantis kiekvieno skonį.

Pirkiniai iš Splito

Splitas yra puikus miestas, kuriame galima ne tik mėgautis grožiu ir kultūra, bet ir apsipirkti. Čia yra daugybė parduotuvių, kurių prekės atitinka visus skonius ir poreikius. Žemiau pateikiamos keletas parduotuvių, kurias verta aplankyti:

 • Marmontova gatvė – tai viena iš pagrindinių parduotuvių gatvių, kuri yra pilna įvairių parduotuvių, kavinių ir restoranų. Čia galite rasti drabužių, aksesuarų, kosmetikos ir daugybės kitų prekių.
 • Pazar – tai didžiausias ir seniausias Splito turgus, kuriame galite rasti šviežių vaisių, daržovių, žuvies, sūrių ir kitų vietinių produktų. Taip pat čia galima įsigyti įvairių rankų darbo suvenyrų.
 • Joker centras – tai modernus prekybos centras, kuriame galite rasti daugybę parduotuvių, kavinės ir kino teatrą. Čia galite įsigyti drabužių, aksesuarų, elektronikos ir daugybės kitų prekių.
 • Kod Joze – tai viena iš seniausių Splito parduotuvių, kuri yra specializuota drabužių ir avalynės parduotuvė. Čia galite rasti aukštos kokybės drabužių ir avalynės prekių.
 • Etno Art Shop – tai parduotuvė, kuri yra specializuota rankų darbo suvenyrų ir vietinių menininkų kūrinių. Čia galite rasti įvairių suvenyrų, nuo rankų darbo papuošalų iki vietinių tapybos darbų.

Nepamirškite, kad kai kurių parduotuvių kainos gali būti šiek tiek didesnės nei kitų, todėl verta palyginti kainas ir ieškoti geriausių pasiūlymų. Ką pirkti? – Pasinaudokite šia nuoroda: https://kelioniupatarimai.lt/lauktuves-is-kroatijos-suvenyrai/

Išvykos iš Splito

Kadangi Splitas yra puikioje geografinėje vietoje, jame yra daugybė dienos išvykų galimybių, kurios patiks tiek kultūros ir istorijos, tiek gamtos mylėtojams.

Viena iš populiariausių dienos išvykų yra į Plitvice Ežerų nacionalinį parką. Tai yra nuostabus gamtos kampelis, kuriame galima pamatyti daugybę krioklių ir kaskadų, o taip pat susipažinti su vietinės floros ir faunos įvairove. Kelionė į šį parką tikrai verta laiko ir pinigų.

Kitas populiari dienos išvyka yra į Hvaro salą. Hvaras yra viena iš gražiausių Kroatijos salų, kuri garsėja savo paplūdimiais, istoriniais paminklais ir unikalia gamta. Saloje yra daugybė kaimelių, kurie verti aplankyti, taip pat galima aplankyti Hvaro miestą, kuriame yra daugybė kultūros ir istorijos paminklų.

Jeigu jums patinka vandens pramogos, galite aplankyti Čiovo salą, kuri yra vos kelias minutes nuo Splito. Čia galite pasimėgauti skaniu maistu, atsipalaiduoti ant paplūdimių ir pasimėgauti įvairiomis vandens pramogomis.

Kitos populiarios dienos išvykos yra į Dubrovniką, Trogirą, Omisą ir Makarską. Visos šios vietos garsėja savo unikalia architektūra, kultūros ir istorijos paminklais, bei nuostabiais vaizdais.

Galite pasirinkti bet kurią iš šių dienos išvykų ir būti tikri, kad jūsų kelionė bus ne tik įdomi, bet ir neprilygstama.

Dažnai užduodami klausimai

Kokie yra populiariausi Splito turistiniai objektai?

Splitas yra turtingas istorija ir kultūra, todėl yra daug vietų, kurias verta aplankyti. Tarp populiariausių turistinių objektų yra Diokletiano rūmai, Marjan kalva, Splito katedra, Riva promenada ir Bačvices paplūdimys.

Kiek kainuoja ekskursijos iš Splito?

Ekskursijų kainos gali skirtis priklausomai nuo maršruto ir trukmės. Vidutiniškai, ekskursijos kainuoja nuo 20 iki 50 eurų už asmenį. Rekomenduojame pasitikslinti kainas su kelionių agentūromis arba turistų informacijos centrais.

Kokia yra oro prognozė Splitui?

Oro prognozė gali skirtis priklausomai nuo sezono. Vasarą yra karšta ir sausa, o žiemą yra drėgna ir šalta. Rekomenduojame patikrinti naujausią oro prognozę prieš keliaujant į Splitą.

Kokios yra lankytinos vietos netoli Splito?

Netoli Splito yra daug kitų miestų ir vietų, kurias verta aplankyti. Tarp jų yra Trogiras, Dubrovnikas, Omišas, Hvaro sala ir Plitvicų ežerai. Visas šias vietas galima aplankyti ekskursijų metu arba savarankiškai.

Kur galima apsistoti Splito mieste?

Splitas turi daugybę apgyvendinimo galimybių, nuo viešbučių iki nakvynės namų ir butų. Rekomenduojame pasirinkti apgyvendinimą pagal savo poreikius ir biudžetą. Populiariausi apgyvendinimo rajonai yra Senamiestis ir Bačvices paplūdimio rajonas.

Kokie yra geriausi patarimai keliaujant į Splitą?

Rekomenduojame pasiruošti karštai ir sausai vasarai, atsinešti patogius batus ir drabužius bei pasirinkti tinkamą apgyvendinimą. Taip pat verta pasiruošti vietinei valiutai ir pasirinkti patogų transportą, kad būtų lengviau keliauti po miestą ir lankytis turistiniuose objektuose.

Naudingos nuorodos

Jei planuojate keliauti į Splitą, galite pasinaudoti šiomis naudingomis nuorodomis, kad geriau suprastumėte miesto kultūrą, istoriją ir lankytinas vietas:

 • Topkeliones.lt – svetainė, kurioje rasite informaciją apie populiariausias lankytinas vietas Splite, taip pat rekomendacijas dėl vietinių restoranų, kavinių ir parduotuvių.
 • Sumytourism.com – straipsnis, kuriame rasite informaciją apie 12 populiariausių lankytinų vietų ir dalykų, kuriuos reikia padaryti Splite. Čia rasite patarimų, kaip geriausiai išnaudoti savo laiką mieste.
 • WeLoveLithuania.com – straipsnis, kuriame rasite informaciją apie kelionę į Splitą. Čia rasite patarimų, kaip pasiruošti kelionei, ką reikia žinoti apie miestą, taip pat rekomendacijas dėl vietinių paplūdimių ir restoranų.
 • Wikipedia – straipsnis apie Splitą, kurioje rasite informaciją apie miesto istoriją, kultūrą ir lankytinas vietas. Čia rasite išsamią informaciją apie Diokletiano rūmus, Šv. Pranciškaus bažnyčią, Kroatijos archeologinių paminklų muziejų ir kitas miesto paminklines vietas.

Visos šios nuorodos gali padėti geriau suprasti miesto kultūrą, istoriją ir lankytinas vietas. Taigi, jei planuojate keliauti į Splitą, verta pasinaudoti šiomis nuorodomis.