Ką pamatyti Kroatijoje? Top 10 lankytinų vietų sąrašas

Kroatija yra viena iš populiariausių turistinių šalių Balkanų pusiasalyje. Tai yra šalis, turinti daugybę įvairių lankytinų vietų, nuo prašmatnių pajūrio kurortų iki laukinių nacionalinių parkų. Kroatija yra ideali vieta poilsiui prie jūros, o jos vaizdingos vietos, turinčios istorinį ir kultūrinį palikimą, patraukia tūkstančius keliautojų iš viso pasaulio.

Keliautojams, kurie planuoja aplankyti Kroatiją, gali būti sunku nuspręsti, ką pamatyti ir kur vykti. Todėl, kad padėti keliautojams, mes surinkome informaciją apie 10 lankomiausių vietų Kroatijoje, kurias būtina aplankyti. Šios vietos apima senovinius miestus, nacionalinius parkus, paplūdimius ir kitas įsimintinas vietas. Taigi, keliautojai gali pasirinkti iš šių vietų ir patirti neįtikėtiną Kroatijos grožį.

Kroatijos Miestai

Kroatija garsėja savo nuostabiais miestais, kuriuose galima pamatyti senovinę architektūrą, viduramžių gynybines sienas ir kitus įspūdingus paminklus. Šiame straipsnyje pateikiami keli miestai, kuriuos turėtumėte aplankyti Kroatijoje.

Splitas

Splitas yra vienas iš Kroatijos miestų, kuriame galima pamatyti senovinę architektūrą ir garsiąsias Diokletiano rūmus. Šie rūmai yra vienas iš geriausiai išlikusių Romos imperijos statinių pasaulyje. Be to, Splitas taip pat yra vienas iš populiariausių kurortų Kroatijoje.

Dubrovnikas

Dubrovnikas yra dar vienas įspūdingas Kroatijos miestas, garsėjantis savo gynybinėmis sienomis ir senovinėmis architektūromis. Šiame mieste galima pamatyti garsųjį Dubrovniko senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Hvaras

Hvaras yra vienas iš populiariausių Kroatijos kurortų, kuris taip pat garsėja savo senovinėmis architektūromis. Šiame mieste galima pamatyti garsųjį Hvaro senamiestį, kuris taip pat yra vienas iš geriausiai išlikusių viduramžių miestų Kroatijoje.

Zadaras

Zadaras yra dar vienas įspūdingas Kroatijos miestas, kuriame galima pamatyti senovinę architektūrą ir garsius paminklus. Šiame mieste galima pamatyti garsųjį Zadaro senamiestį, kuris taip pat yra įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Rovinj

Rovinj yra vienas iš gražiausių Kroatijos miestų, kuriame galima pamatyti senovinę architektūrą ir garsius paminklus. Šiame mieste galima pamatyti garsųjį Rovinjo senamiestį, kuris taip pat yra vienas iš geriausiai išlikusių viduramžių miestų Kroatijoje.

Pula

Pula yra dar vienas įspūdingas Kroatijos miestas, kuriame galima pamatyti senovinę architektūrą ir garsius paminklus. Šiame mieste galima pamatyti garsųjį Pulos amfiteatrą, kuris yra vienas iš geriausiai išlikusių Romos imperijos statinių pasaulyje.

Rijeka

Rijeka yra vienas iš didžiausių Kroatijos miestų, kuriame galima pamatyti senovinę architektūrą ir garsius paminklus. Šiame mieste galima pamatyti garsųjį Rijekos senamiestį, kuris taip pat yra vienas iš geriausiai išlikusių viduramžių miestų Kroatijoje.

Šibenikas

Šibenikas yra dar vienas įspūdingas Kroatijos miestas, kuriame galima pamatyti senovinę architektūrą ir garsius paminklus. Šiame mieste galima pamatyti garsųj

Kroatijos Sala

Kroatijos sala yra viena iš daugybės salų, esančių Adrijos jūroje. Tai yra viena iš populiariausių vietų tarp turistų, dėl savo įspūdingų paplūdimių kraštovaizdžio, levandų laukų ir prabangių vynuogynų. Šiame straipsnyje aptarsime du populiariausius Kroatijos salos regionus – Korčulą ir Dalmatijos pakrantę.

Korčula

Korčula yra viena iš gražiausių Kroatijos salų. Nedideliu sąsiauriu nuo žemyninės dalies atskirta Korčula sala yra labiausiai apgyvendinta iš visų Kroatijos salų. Jos sostinė – Korčula, vadinama „Mažuoju Dubrovniku“, yra senovinis miestas, pripažįstamas vienu gražiausių visoje Kroatijoje. Viena iš pagrindinių turistų traukos vietų – Marko Polo gimimo namas.

Dalmatijos Pakrantė

Dalmatijos pakrantė yra viena iš populiariausių vietų Kroatijoje ir Adrijos jūroje. Tai yra viena iš gražiausių vietų, kurias būtinai reikia aplankyti Kroatijoje. Pakrantėje yra daugybė gražių miestų, kurie yra verti dėmesio, tokie kaip Dubrovnikas, Splitas ir Zadaras. Be to, regione yra daugybė nuostabių paplūdimių, kuriuose galima mėgautis saule ir jūra.

Apibendrinant

Kroatijos sala yra viena iš gražiausių vietų Adrijos jūroje. Korčula ir Dalmatijos pakrantė yra du populiariausi regionai, kuriuos verta aplankyti. Korčula yra senovinis miestas, o Dalmatijos pakrantė turi daugybę gražių miestų ir paplūdimių.

Kroatijos Nacionaliniai Parkai

Kroatija yra žinoma dėl savo nuostabių nacionalinių parkų, kuriuose galima pamatyti įspūdingus ežerus, krioklius, kalnus ir kitus gamtos stebuklus. Šie parkai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta laukinę gamtą ir nori pabėgti nuo miesto šurmulio.

Ežerai

Plitvičių ežerų nacionalinis parkas yra vienas iš populiariausių Kroatijos nacionalinių parkų. Šis parkas yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše ir yra žinomas dėl savo nuostabių ežerų ir krioklių. Parkas yra padalintas į devynias skirtingas zonas, kurias galima aplankyti pėsčiomis arba pasinaudojus specialiais autobusais.

Mljet nacionalinis parkas yra dar vienas puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta ežerus. Šis parkas yra padalintas į du ežerus, kurie yra apsupti miškų ir kalnų. Galite pasivaikščioti po parką, pasimėgauti gamta ir pamatyti daugybę gyvūnų.

Kriokliai

Sjeverni Velebit nacionalinis parkas yra vienas iš didžiausių Kroatijos nacionalinių parkų. Jis yra žinomas dėl savo įspūdingų krioklių ir kalnų. Šiame parke galite pasivaikščioti po įvairias takas ir pamatyti unikalias geologines formacijas.

Paklenicos nacionalinis parkas yra dar vienas nuostabus parkas, kuriame galima pamatyti įspūdingus krioklius ir kalnus. Šiame parke yra daugybė takų, kurie veda per miškus ir per krioklius.

Kalnai

Brijuni salų nacionalinis parkas yra žinomas dėl savo nuostabių kalnų ir paplūdimių. Šiame parke galite pasivaikščioti po įvairias takas, pasimėgauti gamta ir pamatyti daugybę gyvūnų.

Krka

Krka nacionalinis parkas yra žinomas dėl savo nuostabių vandens krioklių ir ežerų. Šiame parke galite pasivaikščioti po įvairias takas, pasimėgauti gamta ir pamatyti daugybę gyvūnų.

Visi šie parkai yra nuostabūs ir verti apsilankymo tiems, kurie mėgsta laukinę gamtą. Kroatijos nacionaliniai parkai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamta.

Kroatijos Klimatas

Kroatija yra šalis, turinti labai įvairų klimatą, priklausomai nuo to, kurioje jos dalyje esate. Šiaurinėje dalyje yra kontinentinis klimatas, o pietinėje dalyje – vidutiniojo jūrinio klimato zona.

Vasaros Sezonas

Vasaros sezonas Kroatijoje trunka nuo gegužės iki rugsėjo ir yra laikas, kai šalis yra labai populiarus turistų lankymosi vieta. Vidutinė temperatūra vasaros sezonu yra nuo 25 iki 30 laipsnių Celsijaus. Karšti orai yra labai paplitę šioje šalyje, ypač atvirame pakrantės regione.

Lietus

Kroatijoje lietui būdingas sezoniškumas. Daugiausiai lietų tenka rudenį ir žiemą, o vasarą yra mažai arba visai nėra lietaus. Tačiau, jei planuojate kelionę į Kroatiją rudenį ar žiemą, rekomenduojama pasiruošti lietingam orui.

Jūros vandens temperatūra vasaros sezonu yra labai maloni ir pasiekia 25-27 laipsnius Celsijaus. Tai yra puikus laikas plaukti ir mėgautis jūros vandeniu.

Kroatija yra padalinta į tris klimato zonas: kontinentinę, pietinę ir pietvakarių klimato zonas. Tai reiškia, kad temperatūra ir klimatas gali skirtis priklausomai nuo to, kurioje šalies dalyje esate.

Visų pirma, keliautojams rekomenduojama aplankyti Kroatiją vasaros sezonu, kuomet yra daugiau saulės ir šilumos. Taip pat rekomenduojama pasiruošti lietingam orui, jei planuojate kelionę rudenį ar žiemą.

Kroatijos Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kroatijoje yra daugybė viešbučių, kurie siūlo įvairias paslaugas ir yra tinkami tiek šeimoms, tiek poroms, tiek draugų grupėms. Dauguma viešbučių yra koncentruoti prie jūros, tačiau yra ir tokių, kurie yra įsikūrę miestų centre ar net kalnų pakraštyje. Populiariausi viešbučiai Kroatijoje yra:

ViešbutisVietaKaina
Hotel LoneRovinj€€€
Hotel AdriaticRovinj€€€
Hotel BellevueOpatija€€€
Hotel ExcelsiorDubrovnik€€€€

Airbnb

Airbnb yra populiarus pasirinkimas Kroatijoje, ypač jei norite pasijusti kaip vietinis gyventojas. Airbnb pasirinkimas yra didelis ir yra galimybė rasti įvairių pasirinkimų, pradedant nuomojančiais kambarius, baigiant visais butais. Kainos gali skirtis priklausomai nuo sezono ir vietos.

Kainos

Kainos Kroatijoje priklauso nuo sezono ir vietos. Paprastai viešbučių kainos svyruoja nuo €€ iki €€€€ už naktį. Airbnb kainos taip pat priklauso nuo vietos ir pasirinkimo, tačiau vidutinė kaina už naktį yra apie €€. Jei norite sutaupyti pinigų, galite apsistoti kambariuose arba nuomoti butą per Airbnb.

Kroatijos apgyvendinimo pasirinkimas yra didelis ir įvairus. Galite rasti viešbučius, Airbnb ir apartamentus, kurie tinka skirtingiems skoniams ir biudžetams. Taigi, nusprendus keliauti į Kroatiją, verta iš anksto apgalvoti apgyvendinimo pasirinkimą, kad atitiktų jūsų poreikius ir biudžetą.

Kroatijos Istorija

Kroatija turi ilgą ir įdomią istoriją, kuri prasideda jau IX amžiuje, kai šalyje susikūrė kunigaikštystė. Vėliau, 925 metais, Kroatija tapo karalyste. Nuo 1102 metų Kroatija buvo susieta asmenine unija su Vengrija.

Po Pirmojo pasaulinio karo Kroatija tapo dalimi Jugoslavijos, o nuo 1945 metų – komunistinės Jugoslavijos. Tačiau 1991 metais Kroatija paskelbė savo nepriklausomybę. Nepriklausoma Kroatija tapo pripažinta tarptautinėje arenoje 1992 metais.

Kroatijos istorija yra labai įvairi ir turtinga. Šalyje galima rasti daugybę istorinių paminklų, katedrų, bažnyčių ir kitų architektūros paminklų, kurie liudija apie Kroatijos praeitį.

Dalmatijos ir Istrijos regionuose yra daugybė senovinių miestų, kuriuose galima pamatyti istorinius pastatus ir paminklus. Be to, Kroatija turi daugybę nacionalinių parkų, kuriuose galima pamatyti gamtos grožį ir įvairius gyvūnus.

Visa tai padaro Kroatiją viena iš populiariausių turistų lankomų šalių Europoje.

Kroatija Šeimoms

Kroatija yra puiki kelionės vieta, kurią galite apsilankyti su savo šeima. Ši šalis turi daugybę lankytinų vietų, kurios yra puikiai pritaikytos vaikams ir suaugusiems.

Nacionaliniai parkai

Kroatijoje yra daugybė nacionalinių parkų, kurie yra puikios kelionės vieta šeimoms. Plitvičkos nacionalinis parkas yra vienas iš populiariausių parkų Kroatijoje. Čia galite pasivaikščioti po ežerų ir upių, mėgautis gamtos grožiu ir stebėti gyvūniją.

Paplūdimiai

Kroatija yra žinoma dėl savo nuostabių paplūdimių. Dubrovnikas yra vienas iš populiariausių kroatų kurortų, kuris turi daugybę paplūdimių. Šeimos gali mėgautis saulės voniomis, plaukimu ir smagiais vandens sportais.

Žaidimų parkai

Kroatijoje yra daugybė žaidimų parkų, kurie yra puikiai pritaikyti šeimoms. Rijeka mieste yra žaidimų parkas, kuriame yra daugybė atrakcijų vaikams ir suaugusiems. Čia galite mėgautis įvairiomis pramogomis, tokiomis kaip trampolinai, šuoliavimo platformos, lazeriniai žaidimai ir daug daugiau.

Kultūriniai renginiai

Kroatijoje yra daugybė kultūrinių renginių, kurie yra puikiai pritaikyti šeimoms. Splito mieste yra daugybė muziejų ir galerijų, kurie yra puikiai pritaikyti vaikams ir suaugusiems. Taip pat galite apsilankyti įvairiuose festivaliuose, tokiuose kaip Dubrovniko vasaros festivalis ir Zadaro kultūros vasara.

Kroatija yra puiki kelionės vieta šeimoms, kurios nori mėgautis gamta, paplūdimiais, žaidimų parkais ir kultūrinių renginių.

Kroatija Europoje

Kroatija yra viena iš labiausiai patrauklių Europos šalių, kurią verta aplankyti. Ši šalis garsėja savo nuostabia gamta, kultūra ir istorija. Kroatija yra patraukli ne tik dėl savo paplūdimių ir jūros, bet ir dėl nuostabių kalnų, ežerų ir upių.

Kroatijos istorija siekia senovės laikus, o šiandien matyti daugybė senovinių pastatų ir architektūros paminklų. Šalis taip pat yra žinoma dėl savo kultūros ir meno, o ypač dėl savo muziejų, galerijų ir meno festivalių.

Kroatija yra viena iš Europos šalių, kuri yra labai draugiška turistams. Šalis yra gerai organizuota ir saugi, o vietiniai gyventojai yra labai draugiški ir paslaugūs. Kroatija taip pat yra labai lengvai pasiekiama iš Europos šalių, o transporto sistema yra gerai išvystyta.

Turistams, kurie nori išvystyti Kroatiją, yra daugybė galimybių. Šalis turi daugybę nuostabių miestų, kuriuose galima pamatyti senovinius pastatus, muziejus ir galerijas. Kroatija taip pat yra žinoma dėl savo nacionalinių parkų, kurie yra puikios vietos gamtos mėgėjams.

Kroatija yra šalis, kurią verta aplankyti, nes čia yra daugybė turistų lankomų vietų, kurios gali patikti kiekvienam. Šalis yra puiki turistų atostogų vieta, o vietiniai gyventojai yra labai draugiški ir paslaugūs.

Jachta Kroatijoje

Jachta Kroatijoje yra puiki galimybė patirti nuotykį ir pamatyti šalį iš visiškai naujos perspektyvos. Jachtų nuoma Kroatijoje yra labai populiarus pasirinkimas tarp turistų, nes tai leidžia jiems patirti jūrą ir aplankyti vietoves, kurios yra sunkiai pasiekiamos kitais būdais.

Jachtų nuoma Kroatijoje yra prieinama visiems, nepriklausomai nuo jų patirties jūrų kelionėse. Yra daug įmonių, kurios siūlo jachtų nuomos paslaugas, taigi kainos yra gana konkurencingos. Be to, yra daug maršrutų, kuriuos galima pasirinkti, priklausomai nuo savo pageidavimų ir patirties.

Kroatinos valiuta yra kuna, tačiau dauguma jachtų nuomos įmonių priima ir eurus, o kai kurios netgi priima kreditines korteles. Taigi, nereikia keisti valiutų, kad galėtumėte pasinaudoti jachtų nuomos paslaugomis.

Viena iš populiariausių jachtų nuomos vietų yra Vrbnik miestelyje. Tai yra nedidelis miestelis, kuris yra žinomas savo vynu ir gražiais vaizdais. Jachtų nuomos įmonės yra šalia uosto, taigi jūs galite lengvai pasiekti savo jachtą ir pradėti savo kelionę.

Keliaujant jachta Kroatijoje, galite pamatyti daugybę nuostabių vietų, kurios yra sunkiai pasiekiamos kitais būdais. Tai gali būti senoviniai miestai, nuostabios salos ar netgi paslaptingos lagūnos. Taigi, jei ieškote nuotykių ir norite pamatyti Kroatiją iš visiškai naujos perspektyvos, jachtų nuoma yra puiki galimybė.

Dažnai užduodami klausimai

Kokie yra populiariausi lankytinos vietos Splito mieste?

Splitas yra vienas populiariausių miestų Kroatijoje, turintis daug vietų, kurias verta aplankyti. Tarp populiariausių vietų yra Diokletiano rūmai, senamiestis su gatvėmis ir aikštelėmis, taip pat Marjan kalnas, kuriame galima pasivaikščioti arba pasimėgauti nuostabiu miesto vaizdu. Be to, rekomenduojame aplankyti Riva promenadą ir Mestrovic galeriją.

Ką verta pamatyti Plitvicų ežerų nacionaliniame parke?

Plitvicų ežerų nacionalinis parkas yra viena iš populiariausių Kroatijos lankytinų vietų. Parkas yra žinomas savo nuostabiais ežerais, kriokliais ir vandens krištolinumu, kuris yra tiesiog stulbinantis. Taip pat galite pamatyti daugybę gyvūnų ir augalų, kurie yra endemiški šiam regionui.

Kokios yra populiariausios lankytinos vietos Krk saloje?

Krk sala yra viena iš populiariausių vietų Kroatijoje, turinčių daugybę vietų, kurias verta aplankyti. Tarp populiariausių vietų yra Vrbnik miestelis, kuriame galima ragauti vietinio vyno, taip pat Baska paplūdimys ir Krk miestas, kuriame galima pamatyti senovinę architektūrą ir pasivaikščioti po gatves.

Ką rekomenduojate pamatyti Krkos nacionaliniame parke?

Krkos nacionalinis parkas yra viena iš populiariausių Kroatijos lankytinų vietų, turinčių daugybę vietų, kurias verta aplankyti. Tarp populiariausių vietų yra Skradinski Buk krioklys, kuriame galima pamatyti nuostabius vandens krioklius ir vandens malūnus, taip pat Roški slapukas, kuris taip pat yra labai populiarus tarp turistų.

Kur galima rasti gražiausių urvų Kroatijoje?

Kroatija yra žinoma savo nuostabiais urvais, o tarp populiariausių vietų yra Modrič urvai, Vranjača urvai ir Lukina jama urvai. Šios vietos yra tiesiog stulbinančios savo grožiu ir yra vertos aplankymo.

Ką verta žinoti apie Diokletiano rūmus ir kaip juos geriausiai aplankyti?

Diokletiano rūmai yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Splito mieste. Tai yra senovinė architektūra, kuri yra labai gerai išsaugota. Geriausiai juos aplankyti rekomenduojame anksti ryte, kadangi vėliau dieną ten būna daug turistų. Be to, rekomenduojame pasivaikščioti po rūmus su gidu, kadangi jis galės papasakoti daug įdomių istorijų ir faktų apie šią vietą.

Naudingos nuorodos

Turistams, planuojantiems kelionę į Kroatiją, naudinga susipažinti su informacija apie šalies lankytinas vietas, kultūros paminklus, nacionalinius parkus ir kt. Šiame straipsnyje pateikiamos keletas naudingų nuorodų, kurios padės geriau susipažinti su Kroatijos turistine infrastruktūra ir atrakcijomis.

Kroatijos turizmo biuras

Kroatijos turizmo biuras yra oficiali institucija, kuri atsakinga už šalies turizmo plėtrą ir reklamą. Šio biuro internetinėje svetainėje galima rasti informaciją apie Kroatijos turistinius maršrutus, lankytinas vietas, renginius, kultūros paveldo objektus ir kt. Be to, svetainėje yra pateikiamos rekomendacijos apie viešbučių, restoranų ir kitų paslaugų teikėjų pasirinkimą.

Kroatijos nacionaliniai parkai

Kroatijoje yra 8 nacionaliniai parkai, kurie yra turistų lankomiausių vietų sąraše. Nacionaliniuose parkuose galima pamatyti retų augalų ir gyvūnų rūšių, vaizdingus vandens telkinius ir gamtos grožį. Kroatijos nacionalinių parkų internetinėje svetainėje galima rasti informaciją apie parkų geografiją, kainas, rekomendacijas ir kt.

Kroatijos miestų turizmo biurai

Kroatijos miestuose yra turizmo biurai, kurie teikia informaciją apie miestų lankytinas vietas, renginius, viešbučių pasirinkimą ir kt. Šių biurų internetinėse svetainėse galima rasti informaciją apie miestų istoriją, kultūros paveldo objektus, muziejus ir kt. Be to, svetainėse yra pateikiamos rekomendacijos apie miestuose esančius restoranus, kavinės ir kitus paslaugų teikėjus.

Kroatijos kelionių agentūros

Kelionių agentūros yra patikimas būdas organizuoti kelionę į Kroatiją. Šios agentūros siūlo kelionių paketus, kurie apima viešbučių, bilietų, ekskursijų ir kitų paslaugų kainas. Kelionių agentūrų internetinėse svetainėse galima rasti informaciją apie siūlomus kelionių paketus, kainas, rekomendacijas ir kt.

Daugiau informacijos rasite čia: https://croatia.hr/en-gb

Nepamirškite ir lauktuvių: https://kelioniupatarimai.lt/lauktuves-is-kroatijos-suvenyrai/

Jums gali patikti