Kalabrija – ką verta pamatyti kiekvienam? Atraskite geriausias lankytinas vietas!

Kalabrija yra viena iš Italijos regionų, kuris yra žinomas dėl savo nuostabių paplūdimių, kalnų peizažų ir mažų kaimelių su unikalia architektūra. Tai yra vienas iš geriausiai saugomų paslapties regionų Italijoje, kurio grožis dar nėra visiškai atrastas.

Kelionė į Kalabriją yra puiki galimybė pamatyti unikalią Italijos kultūrą ir gamtą. Regionas yra žinomas dėl savo turtingos istorijos ir kultūros paveldo, kuris yra matomas kiekviename kampelyje. Be to, Kalabrija yra viena iš geriausių vietų Italijoje, kuriose galima ragauti autentiškus Italijos patiekalus ir vynus. Čia galima rasti daugybę vietinių restoranų, kurie pasižymi unikalia virtuve ir puikia atmosfera.

Jei planuojate kelionę į Italiją, Kalabrija yra vienas iš regionų, kurį verta aplankyti. Tai yra viena iš geriausių vietų, kur galima pamatyti Italijos grožį ir patirti autentišką kultūrą.

Kalabrijos Istorija

Kalabrija yra regionas pietų Italijoje, turintis įdomią ir įvairią istoriją. Ši vieta buvo apgyvendinta jau senovėje, o nuo to laiko perėjo įvairių kultūrų ir valstybių rankas.

Viena iš žymiausių Kalabrijos tvirtovių yra Reggio Calabria tvirtovė, kuri buvo pastatyta 8-ajame amžiuje. Ji tapo svarbia strategine vieta, kontroliuojančia jūros kelius tarp Sicilijos ir Italijos. Tvirtovė buvo perstatyta ir atnaujinta per daugelį amžių, o dabar ji yra svarbi turistų lankoma vieta.

Be tvirtovių, Kalabrija taip pat turėjo daug pilių, kurios buvo pastatytos kaip apsaugos nuo priešų. Viena iš įspūdingiausių yra Santa Severina pilies kompleksas, pastatytas ant uolos aukščiau Crati upės. Ši pilis yra puikus pavyzdys, kaip Kalabrijos istorija ir architektūra susipina su gamtos grožiu.

Kalabrijos istorija taip pat yra susijusi su daugeliu kitų įvykių ir kultūrų. Pavyzdžiui, Kalabrijos regionas buvo viena iš pirmųjų vietų, kuriose buvo pastatytos Graikijos kolonijos. Taip pat, Kalabrijos istorija susijusi su Normandijos valdovais, Bizantijos imperija, Šventąja Romos imperija ir daugeliu kitų valstybių.

Visa ši istorija padarė Kalabriją įdomia vieta, kurią verta aplankyti tiems, kurie domisi istorija ir architektūra.

Kalabrijos Gamta

Kalabrija yra viena iš Italijos regionų, kuris pasižymi įvairių kraštovaizdžių grožiu. Šio regiono gamta yra stulbinanti ir verta dėmesio kiekvienam, kuris lankosi Italijoje. Šiame skyriuje aptarsime Kalabrijos gamtos grožį, įskaitant pakrantes, paplūdimius, kalnus ir kalvas.

Pakrantė ir Paplūdimiai

Kalabrijos pakrantė yra 780 km ilgio, o tai reiškia, kad yra daug vietų, kur galima pasimėgauti jūros ir saulės voniomis. Šio regiono paplūdimiai yra įvairūs, nuo smėlio paplūdimių iki uolų ir griovių. Dauguma paplūdimių yra lengvai pasiekiami ir turi patogumų, tokio kaip pavėsinės ir tualeto patalpos. Tarp populiariausių paplūdimių yra Tropea, Capo Vaticano ir Soverato.

Kalnai ir Kalvos

Kalabrijos kalnai ir kalvos yra vienas iš regiono didžiausių privalumų. Šie kalnai ir kalvos siūlo ne tik stulbinančius vaizdus, bet ir daugybę turistinių maršrutų, kurie yra tinkami keliautojams su įvairiais lygiais patirties. Tarp populiariausių kalnų ir kalvų yra Aspromontė, Sila ir Pollino.

Kalabrijos gamta yra stulbinanti ir verta dėmesio kiekvienam, kuris lankosi Italijoje. Šis regionas siūlo daugybę galimybių mėgautis gamtos grožiu, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl Kalabrija yra viena iš populiariausių turistinių vietų Italijoje.

Kalabrijos Miestai ir Vietovės

Kalabrija yra žinoma kaip viena gražiausių Italijos regionų, kuriame yra daugybė lankytinų objektų ir vaizdų, kuriuos verta pamatyti. Šiame straipsnyje bus aptariami trys miestai ir vietovės, kuriuos verta aplankyti Keliaujant po Kalabriją.

Scilla ir Chianalea

Scilla yra žvejų miestelis, kuris yra žinomas dėl savo gražių vaizdų ir lankytinų vietų. Šiame miestelyje yra nuostabus viduramžių pilies kompleksas, kuris yra vienas iš pagrindinių lankytinų objektų. Be to, Scilla yra žinoma dėl savo gražių paplūdimių, kuriuose galima mėgautis saule ir jūra. Chianalea yra miestelis, kuris yra žinomas dėl savo gražių namų, kurie yra tiesiogiai įklijuoti į uolą. Tai yra vienas iš populiariausių vaizdų, kurie yra susiję su Scilla.

Tropėja ir Capo Vaticano

Tropėja yra miestas, kuris yra žinomas dėl savo gražių paplūdimių ir vaizdų. Šiame mieste yra daugybė lankytinų vietų, tokių kaip senovės Graikijos teatro liekanos ir katedra. Be to, Tropėja yra žinoma dėl savo gražių paplūdimių, kuriuose galima mėgautis saule ir jūra. Capo Vaticano yra viena iš gražiausių vietų Kalabrijoje, kuri yra žinoma dėl savo nuostabių vaizdų. Tai yra viena iš geriausių vietų, kurias reikia aplankyti, norint pamatyti Kalabrijos grožį.

Kiti Miestai ir Vietovės

Lipari yra vienas iš gražiausių salų Kalabrijos regione, kuris yra žinomas dėl savo nuostabių vaizdų ir lankytinų vietų. Ročela Jonika yra miestas, kuris yra žinomas dėl savo gražių paplūdimių ir lankytinų vietų, tokių kaip senovės Graikijos teatro liekanos. Gerace yra miestas, kuris yra žinomas dėl savo gražių paplūdimių ir lankytinų vietų, tokių kaip senovės pilies liekanos. Catanzaro yra miestas, kuris yra žinomas dėl savo gražių vaizdų ir lankytinų vietų, tokių kaip senovės katedra. Marina Grande yra viena iš populiariausių vietų Kalabrijos regione, kuri yra žinoma dėl savo nuostabių vaizdų ir lankytinų vietų.

Kalabrijos Nacionaliniai Parkai

Kalabrijos regione yra trys nacionaliniai parkai – Aspromonte, Pollino ir Sila. Šie parkai yra svarbūs ne tik dėl savo biologinės įvairovės, bet ir dėl kultūros paveldo, kuris juose yra saugomas.

Aspromonte nacionalinis parkas yra didžiausias iš trijų ir yra vienas iš didžiausių nacionalinių parkų Italijoje. Parkas yra namas daugybei gyvūnų, įskaitant stambių žvėrių, tokių kaip vilkai, medvedžiai ir laukiniai kiaulės. Be to, Aspromonte yra svarbus kultūros paveldo šaltinis, kuriame yra daugybės senovės Graikijos ir Romos relikvijų.

Pollino nacionalinis parkas yra didžiausias kalnų parkas Italijoje ir yra šeimininkas didžiausio Europos samanų miško. Parkas yra namas daugybei gyvūnų, įskaitant kiaulę, vilką, medvedį ir lyną. Be to, Pollino yra svarbus kultūros paveldo šaltinis, kuriame yra daugybės senovės Graikijos ir Romos relikvijų.

Sila nacionalinis parkas yra didžiausias miškų parkas Italijoje ir yra namas daugybei gyvūnų, įskaitant vilką, medvedį, kiaulę ir laukines katęs. Be to, Sila yra svarbus kultūros paveldo šaltinis, kuriame yra daugybės senovės Graikijos ir Romos relikvijų.

Kiekvienas iš šių nacionalinių parkų yra vertas apsilankymo norint pamatyti unikalią Kalabrijos biologinę įvairovę ir kultūros paveldą.

Kalabrijos Virtuvė

Kalabrija yra žinoma dėl savo skanios vietinės virtuvės, kurią verta išbandyti kiekvienam turistui. Vietiniai produktai yra pagrindinės kalabrijos virtuvės sudedamosios dalys.

Vietiniai Produktai

Kalabrijos virtuvės produktai yra natūralūs ir skanūs. Vietiniai produktai, tokie kaip sūris, kardžuvė, nduja, yra pagrindinės kalabrijos virtuvės sudedamosios dalys. Kalabrijos sūriai yra skirtingi, tarp jų yra Pecorino, Caciocavallo, Provolone, Ricotta ir kt. Kardžuvė yra kepta ant laužo ugniaviršyje ir yra populiari kalabrijos virtuvėje. Nduja yra aštraus skonio paprikos ir kumpio mišinys, kuris dažnai naudojamas kaip užkandis.

Gėrimai

Kalabrijos virtuvė taip pat yra žinoma dėl savo gėrimų. Vietinis vynas yra gaminamas iš kalabrijos vynuogių, o Alyvuogių aliejus yra naudojamas kaip pagrindinis kalabrijos virtuvės ingredientas. Espresso taip pat yra populiarus gėrimas, kuris dažnai geriamas po valgio.

Kalabrijos virtuvė taip pat pasižymi įvairiais makaronų patiekalais, kuriuos verta išbandyti. Tarp jų yra makaronai su nduja, makaronai su kumpiu ir makaronai su sūriu. Kumpis yra taip pat populiari kalabrijos virtuvės sudedamoji dalis, kuris dažnai naudojamas kaip užkandis arba pagrindinis patiekalas.

Kalabrijos virtuvė yra įvairi ir skanu. Būtent dėl šios priežasties, kiekvienam turistui verta išbandyti vietinės virtuvės patiekalus.

Kelionė Į Kalabriją

Kalabrija yra viena iš Italijos regionų, įsikūrusi pietų vakarų pakrantėje. Šis regionas yra žinomas savo gražia gamta, kultūra ir istorija. Kelionė į Kalabriją yra puiki galimybė pamatyti šio regiono unikalumus.

Dokumentai ir Vizos

Norint keliauti į Kalabriją, reikia turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Jei keliaujate su vaikais, jie taip pat turi turėti savo pasus ar asmens tapatybės korteles. Be to, reikia pasirūpinti vizomis, jei jos yra reikalaujamos. Šiuo metu Lietuvos piliečiams vizos į Italiją nereikia.

Skiepai ir Sveikata

Prieš keliaujant į Kalabriją, rekomenduojama pasitikrinti savo skiepus ir pasitarti su gydytoju. Taip pat reikia pasirūpinti reikiamais vaistais ir medicininiais reikmenimis, jei to reikia. Kalabrija yra saugi vieta keliauti, tačiau vis tiek reikia laikytis higienos taisyklių ir būti atsargiems su maistu ir vandeniu.

Kalabrija yra puiki vieta keliauti su šeima ar draugais. Čia galima mėgautis gražia gamta, lankyti istorinius paminklus ir muziejus, mėgautis vietine kultūra ir virtuve. Kelionės agentūros siūlo įvairias ekskursijas po regioną, kurios leidžia geriau susipažinti su Kalabrijos unikalumais. Turistai taip pat gali pasirinkti savarankišką kelionę ir atrasti regioną savo tempu.

Kalabrijos Klimatas

Kalabrija yra regionas, kuriame yra subtropinis klimatas. Tai reiškia, kad regionas turi šiltą ir saulėtą orą beveik visus metus. Tačiau, kaip ir bet kur, Kalabrijoje yra sezoninis klimatas, kuris skiriasi nuo vasaros iki žiemos.

Vasaros Klimatas

Vasaros mėnesiais Kalabrijoje yra labai karšta. Vidutinė temperatūra vasarą svyruoja nuo 25 iki 30 laipsnių Celsijaus. Taigi, rekomenduojama atvykti į Kalabriją vasaros mėnesiais, jei norite mėgautis karštu oru ir saulės spinduliais.

Žiemos Klimatas

Žiemos mėnesiais Kalabrija tampa drėgnesnė ir vėsiau. Vidutinė temperatūra žiemą svyruoja nuo 10 iki 15 laipsnių Celsijaus. Taigi, jei planuojate atvykti į Kalabriją žiemos metu, būkite pasiruošę šiltiems drabužiams ir drėgnam orui.

Kalabrijos klimatas yra vienas iš pagrindinių regiono privalumų. Vasarą galite mėgautis šiltu oru ir saulės spinduliais, o žiemą galite mėgautis drėgnesne ir vėsesne atmosfera.

Kalabrijos Ekonomika

Kalabrija yra viena iš Italijos mažiausiai išsivysčiusių regionų, kurio ekonomika grindžiama žemės ūkiu, turizmu ir mažomis pramonės šakomis. Valiuta, naudojama regione, yra euras, kaip ir visoje Europos Sąjungoje.

Uostas Reggio Calabria yra vienas iš pagrindinių regiono uostų ir yra svarbus prekybos ir transporto centras. Tačiau, dėl jo mažo dydžio ir ribotų galimybių, jis negali konkuruoti su didesniais uostais, tokius kaip Neapolis, kuris yra artimiausias didelis uostas.

Kalabrijos ekonomiką taip pat veikia didelis emigracijos lygis, kuris reiškia, kad daugelis jaunų ir kvalifikuotų žmonių palieka regioną ieškodami darbo ir geresnių gyvenimo sąlygų kitur. Tai sukelia didelę ekonominę ir socialinę problemą regionui.

Nepaisant šių sunkumų, Kalabrija turi didelį turizmo potencialą, ypač dėl savo nuostabių paplūdimių ir istorinių vietų. Turizmas yra svarbiausia regiono ekonomikos šaka, kurioje dirba daugiau nei 70% visų darbuotojų.

Bažnyčios ir Religijos Objektai

Kalabrija yra vienas iš regionų, kuriame religija ir kultūra yra labai svarbios. Bažnyčios ir kitos religijos objektai yra svarbi Kalabrijos kultūros dalis, kuri verta dėmesio.

Vienas iš įspūdingiausių religijos objektų Kalabrijoje yra Reggio di Calabria katedra. Katedra yra pastatyta 1908 metais ir yra vienas iš didžiausių pastatų šiame regione. Ši katedra yra pastatyta ant senovinio Romėnų miesto, o tai suteikia jai ypatingą istorinę reikšmę. Katedros viduje yra daugybė meno kūrinių, įskaitant paveikslus, skulptūras ir vitražus.

Santa Maria dell’Isola yra dar vienas religijos objektas, vertas dėmesio. Ši bažnyčia yra pastatyta ant uolos, kuri iškyla iš jūros. Bažnyčia yra pastatyta romaniškame stiliuje ir yra vienas iš įspūdingiausių pastatų Kalabrijos regione. Santa Maria dell’Isola yra ypatinga ne tik savo istorine reikšme, bet ir dėl nuostabaus vaizdo, kurį ji suteikia.

Be to, Kalabrijos regione yra daugybė kitų bažnyčių, kurios yra vertos dėmesio. Pavyzdžiui, Cosenza mieste yra daugybė bažnyčių, įskaitant San Domenico bažnyčią, kuri yra pastatyta gotikiniame stiliuje. Taip pat verta aplankyti Lamezia Terme mieste esančią Santa Maria delle Grazie bažnyčią, kuri yra pastatyta baroko stiliuje.

Kalabrijos regionas yra turtingas religijos objektais, kurie atspindi regiono kultūros ir istorijos reikšmę. Katedros, bažnyčios ir kitos religijos vietos yra vertos dėmesio ir yra puikus būdas sužinoti daugiau apie šio regiono istoriją ir kultūrą.

Kalabrijos Kultūra

Kalabrija yra viena iš Italijos regionų, turinčių gausią ir įvairią kultūros paveldą. Kalabrijos kultūra yra unikali ir įvairi, o regiono istorija yra susijusi su daugeliu kultūrų, įskaitant graikų, romėnų, bizantiečių ir normanų.

Viena iš Kalabrijos kultūros savybių yra jos įvairovė. Regionas yra žinomas dėl savo muzikos, šokių, drabužių, architektūros ir virtuvės. Kalabrijos virtuvė yra gausi ir skanu, o jos patiekalai yra pagaminti iš vietinių produktų, tokių kaip alyvuogės, pomidorai, mėsa ir žuvis.

Be to, Kalabrija garsėja savo architektūra. Regiono miestuose galima pamatyti gražius pastatus ir bažnyčias, kurios yra susijusios su regiono istorija ir kultūra. Pavyzdžiui, Silos vienuolynas yra vienas iš garsiausių Kalabrijos architektūros paminklų. Jis buvo pastatytas IX amžiuje, ir jo viduje yra svarbios religinės relikvijos.

Kitas Kalabrijos kultūros bruožas yra jos meno paveldas. Regionas garsėja savo keramika, tekstilės gamyba ir rankų darbo dirbiniais. Matera yra vienas iš miestų, kuriame galima pamatyti vietinių meistrų darbus. Šis miestas yra žinomas dėl savo senovinės architektūros ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Galima manyti, kad Kalabrijos kultūra yra turtinga ir įvairi. Regionas garsėja savo architektūra, virtuve ir meno paveldu. Turistams, kurie nori išmokti daugiau apie regiono kultūrą, yra daugybė vietų, kuriuos verta aplankyti.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokių lankytinų vietų verta aplankyti Kalabrijoje?

Kalabrija yra turtinga ne tik savo puikiomis paplūdimių vietomis, bet ir kultūrine paveldu. Rekomenduojame aplankyti Pizzo miestelį, kuriame galite ragauti autentišką pizzo, Tropeą, kurioje rasite garsiąją Santa Marijos katedrą, ir Scilla miestelį, kuriame yra prieplauka, kurioje galite pasimėgauti vaizdu į Kalabrijos krantus.

Kur geriausia apsistoti viešbučių ar apartamentų formoje Kalabrijoje?

Kalabrijoje yra daugybė pasirinkimo galimybių, tačiau geriausia vieta apsistoti yra priklausoma nuo jūsų kelionės tikslų. Jei planuojate apsilankyti daugiausia paplūdimiuose, geriausia apsistoti prie pat paplūdimių. Jei norite pamatyti daugiau kultūros, geriausia apsistoti miesteliuose, kuriuose yra daugiau turistų lankomų vietų.

Kaip geriausia nuvykti į Kalabriją?

Geriausia nuvykti į Kalabriją yra skrendant į Lamezijos oro uostą, kuris yra patogiai pasiekiamas iš daugelio Europos miestų. Kitas variantas yra nuvykti traukiniu ar autobusu iš Italijos miestų.

Kokios yra kelionės į Kalabriją pasirinkimo galimybės?

Kelionės į Kalabriją pasirinkimo galimybės priklauso nuo jūsų kelionės tikslų ir norų. Galite pasirinkti kelionę savarankiškai, nusipirkti kelionę su kelionių agentūra arba pasirinkti kelionę su organizuota kelionės grupė.

Kokia yra orų situacija Kalabrijoje spalio mėnesį?

Spalio mėnesį Kalabrijos orai yra šilti, tačiau gali būti lietingi. Vidutinė temperatūra yra apie 20 laipsnių Celsijaus.

Kiek kainuoja kelionė į Kalabriją ir kaip pasirinkti geriausią pasirinkimą?

Kelionės į Kalabriją kaina priklauso nuo kelionės trukmės, pasirinktos kelionės formos, apgyvendinimo ir transporto išlaidų. Geriausia pasirinkti kelionę, kuri atitinka jūsų norus ir biudžetą. Prieš perkant kelionę, rekomenduojame pasidomėti skirtingomis kelionių agentūromis ir jų pasiūlymais.

Naudingos nuorodos

Kas yra verta pamatyti Kalabrijoje? Šiame straipsnyje yra pateikta kelių turistų lankomiausių vietų sąrašas, tačiau jei norite sužinoti daugiau apie Kalabriją ir jos kultūrą, rekomenduojame pasinaudoti šiomis nuorodomis:

Šios nuorodos gali būti naudingos tiems, kurie nori geriau suprasti Kalabrijos kultūrą, istoriją ir gamtą, taip pat tiems, kurie planuoja keliauti į Kalabriją ir ieško informacijos apie lankytinas vietas ir renginius.

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai