Kaljanas Turkijoje ir Egipte. Kaip neapsigauti?

kaljanų baras

Kaljanas – itin paplitęs Turkijoje ir Egipte

Kaljanas  – tai yra specialus prietaisas rūkyti tabaką, tačiau priešingai nei cigaretės, bongai, ar pypkės – čia dūmas yra prafiltruojamas vandeniu. Turkijoje ar Egipte šie prietaisai yra labai paplitę, yra įkurta netgi šimtai kaljano barų, kitaip dar vadinamų kaljaninėmis. Tiek turistai, tiek vietiniai žmonės čia susirenka atsipūsti po darbų, paskanauti sodraus kaljano dūmo. Neveltui, net ir senovės piramidžių statymo laikais, Egipte kaljanas jau būdavo gerai žinomas dalykas ir juo mėgaujosi daugybė žmonių. Tad galime drąsiai teigti, jog kaljanas egzistuoja tūkstančius metų!

kaljanų baras

Kaljano barai – keletas patarimų

  • Patariame rinktis tik gerai žinomus, vietinių mėgstamus kaljanų barus. Juose paprastai matysite nemenką kaljanų asortimentą, skonių pasirinkimą. Manau sutiksite, jog geriau permokėti keletą dolerių, tačiau gauti kokybę.
  • Visada paprašykite kandiklių atskirai kiekvienam žmogui. Kartais taupymo sumetimais jų galite negauti.
  • Rūkant kaljaną būtinas dalykas – gėrimai. Nesirinkite  stipraus alkoholio, tačiau venkite gėrimų su ledukais. Vanduo Egipte ar Turkijoje nevisada yra tinkamos kokybės vartoti, mes Europiečiai galime apsinuodyti ir atostogos būtų sugadintos. Geriausias pasirinkimas yra nepradarytas mineralinis vanduo, šalta arba, limonadas. Kartais galima pasirinkti ir nedidelį kiekį alaus.

Patarimai, jeigu nusprendėte įsigyti kaljaną

Atkreipkite dėmesį, ypač turistinėse vietovėse pardavėjai yra gudrūs ir gali įsiūlyti įsigyti aukšta kaina, prastos kokybės gaminį. Šiuo atveju mažai nusimanantiems turistams įsiūlomas ilgai neparduodamas, užsistovėjęs tabakas, arba nekokybiški gaminiai. Patariame kainas pasilyginti su internetine parduotuvehookahshop.lt – čia rasite aukštos kokybės gaminius pigiau, nei turistinėse vietovėse, o už kokybę jie garantuoja!

kaljanai
Kaljanai. Kreipkitės į savo srities specialistus, taip sutaupysite pinigus iškarto įsigydami kokybiškus daiktus

Jeigu norite, kad kaljano dūmas visada būtų tirštas bei skanus – tokiu atveju reikia kuo daugiau dėmesio skirti pačios įrangos priežiūrai.

Žinoma, pirmiausia reikalingas geros kokybės kaljanas. Tik tokiu atveju bus galima džiaugtis ir geru rezultatu. O greta tinkamos įrangos taip pat reikia skirti dėmesio ir priežiūrai, kuri ilgainiui džiugina ne tik ilgu tarnavimo laiko tarpu, tačiau taip pat ir maloniu aromatu, kuris gali būti geriausias poilsis po sunkios darbo dienos.

Pateiksime Jums kelis patarimus, kurie užtikrins, kad įsigytas kaljanas tarnaus ilgai ir veiksmingai.

  •   Svarbiausia skirti kuo daugiau dėmesio taurelės priežiūrai. Vos tik baigus rūkyti nereikia skubėti jos plauti. Ji būna įkaitusi. Dėl to staigus plovimas nėra naudingas nei jai pačiai, nei žmogui, kadangi galima nusideginti.
  •  Daugiau dėmesio reikia skirti ir stiebo priežiūrai. Kai kurie jį valo rečiau nei taurelę. Žinoma, galima po kelių kartų, tačiau kad tikrai pavyktų išvengti „užsinešimo“ – geriausia po kiekvieno rūkymo. Apnašos ne tik apsunkina traukimą, tačiau ir gadina tabako skonį.
  • Daugelis dar mažiau dėmesio skiria žarnai, kurią taip pat reikia valyti. Plauti galima paprasčiausiai vandeniu. Visgi, yra specialūs plovikliai, kurie skirti kaljano valymui. Bent jau plaunant žarną  labai siūlome juos naudoti. Jie padės pašalinti kvapus, kurie įsigeria.
  •  Kolba taip pat turi būti valoma po kiekvieno rūkymo.

Kaljanas –  plovimas ir priežiūra

Plauti galima su paprasčiausiu vandeniu, tačiau tik tada, kai įranga jau yra atvėsusi. Visgi, jeigu po plovimo lieka tabako kvapas – tokiu atveju siūlome naudoti specialias priemones. Galima rinktis ir natūralias priemones, net muilą. Tačiau jis ne toks veiksmingas. Galiausiai, gera priežiūra neatsiejama ir nuo tinkamų priemonių, kurios yra skirtos konkrečiam darbui.

Tinkama priežiūra užtikrina, kad kaljanas tarnaus ilgai ir tuo pačiu dūzgins Jus maloniais skoniais. Išvalymas yra būtinas, kadangi tik tokiu atveju bus panaikinamas tas skonis, kurie buvo bandomas prieš tai ir tuo pačiu galėsite justi tikrai sodrią kokybę, kuri bus išbandoma kito rūkymo metu.

hookahshop

Lietuvoje taip pat galite užsisakyti paslaugą – Kaljano nuoma

Kaljano nuoma yra itin smarkiai populiarėjanti paslauga, jau pakankamai išpopuliarėjus didžiuosiuose šalies miestuose ir palaipsniui populiarėja miesteliuose kaip: Rokiškis, Kėdainiai, Šilalė, Plungė, Palanga.  Yra galimybės užsisakyti ne tik kaljaną su visos įrangos nuoma, tačiau ir kaljano meistrą į namus, kuris viską Jums paruoš ir paaiškins kaip reikia profesionaliai pasiruošti. Šią paslaugą taip pat teikia hookashop.lt kolektyvas.

Daugiau kelionių patarimų rasite KelioniuPatarimai kategorijose

Jums gali patikti