Patarimai, kurie pravers spalvotus dūmus naudojant fotosesijose

Nesvarbu kokioje vietoje vyktų fotosesija, įvairios smulkios detalės gali pridėti daug žavesio ir fotosesija gali gautis visai kitokia. Joje galima naudoti pačius įvairiausius daiktus, kurie jums yra mieli, asocijuojasi su tam tikru dalyku arba tiesiog norite nuotraukas padaryti įdomesnes. Vienas iš tokių būdų yra panaudoti spalvotus dūmus. Tad šiame straipsnyje ir papasakosime, kaip tinkamai juos reikėtų naudoti fotosesijos metu, kad nuotraukos būtų pačios geriausios.

Kaip juos reikėtų priderinti?

Kadangi spalvoti dūmai fotosesijoms gali turėti pačių įvairiausių spalvų, tad jas reikėtų rinktis atsakingai, o ne pačias pirmas pasitaikiusias. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į vietovę, kurioje bus daroma fotosesija. Jeigu ji vyks prie jūros, tuomet verta rinktis mėlynas spalvas. Jeigu ji bus daroma miškingoje teritorijoje, tuomet galima rinktis žalias spalvas ir panašiai. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad panaši spalva priderinta prie aplinkos neatrodys gražiai ir jos nesimatys, bet tikrai verta daryti tokį sprendimą, nes dūmai susilies su aplinka ir taip nuotraukoje sukurs vieną visumą neišskirdamas tam tikrų detalių. Dar dūmus galima derinti prie drabužių, kuriuos vilkėsite. Patartina derinti tokius pačius atspalvius, kad spalvos per daug nesipjautų tarpusavyje.

Atsižvelgti į oro sąlygas

Kaip jau ir įsivaizduojate, spalvoti dūmai vienoje vietoje tikrai ilgai neišsilaikys, tad kai jie yra paleidžiami, visus kadrus reikia daryti pakankamai greitai. Puiku, jeigu oras yra geras, nėra vėjo, tuomet jų išsisklaidymas nėra toks greitas. Bet jei vėjas yra gana stiprus, tada su jais bus šiek tiek vargo. Tokiu atveju, prieš paleidžiant dūmus jau reikėtų būti tokioje pozoje, kokioje norite, kad jus įamžintų. Ir mintyse jau reikėtų būti sugalvojus dar kelias, kad greitai, per kelias akimirkas galėtumėte jas pakeisti ir taip fotografas užfiksuotų bent jau kelis kadrus spalvotų dūmų apsuptyje. Vėlgi, kai oras yra ramus spalvoti dūmai atrodys visai kitaip, nei kad vėjas bus stipresnis.

Kiti patarimai

Kad fotosesijos rezultatas būtų pats geriausias, dar pateikiame kelis naudingus patarimus, kuriais tikrai verta pasinaudoti:

  • Vėjo kryptis fotosesijoje yra labai svarbi, todėl į tai būtina atkreipti dėmesį prieš juos leidžiant.
  • Kad nuotrauka nebūtų sugadinta su nereikalingomis detalėmis, dūmų cilindrą reikėtų paslėpti.
  • Dar gražesnis vaizdas bus tada, kai vienu metu bus naudojamos kelios dūmų spalvos. Tačiau neverta ir persistengti, efektui sukurti pakanka ir dviejų spalvų.
  • Jeigu norite romantiško fono, tuomet dūmus nuo jūsų reikėtų paleisti žymiai toliau.

 

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai