Kaip fotografuoti kelionės metu?

Patarimai kaip fotografuoti kelionės metu

Vienas iš geriausių kelionės prisiminimų yra fotografijos. Tikriausiai kiekvienas su savimi į kelionę pasiima fotoaparatą ar telefoną, kad įamžintų pačias gražiausias kelionės akimirkas, vaizdus ir nuotaikas. Savo keliones fotografuoja beveik kiekvienas. Bet nedaugelis fotografuoja tinkamai. Ne retas iš kelionės parsiveža krūva nuotraukų , jos atrodo vienodai ir tų nuotraukų žiūrėjimas prailgsta ir tampa nuobodus. Tad dabar pateiksime keletą patarimų, kurie kelionės metu padės įamžinti gražiausias akimirkas ir gražiausius kelionės vaizdus. Jog jaustumėtės lyg profesionalūs fotografai.

Ką reikėtų fotografuoti?

Kelionės metu norisi įamžinti kiekvieną matomą objektą, įdomiau atrodantį augalą, architektūros pastatą, įdomesnius kvartalus ar siauras gatveles ar įspūdingo grožio aikštes ar paminklus. Kad fotografavimas kelionės metu yra svarbus, žinome kiekvienas, tad neprisidaryti tūkstančius bereikalingų nuotraukų, o prisiminimai ir vaizdai išliktų dar ilgam. Štai keli patarimai kaip fotografuoti kelionės metu :

 • Fotografuokite save prie įvairių jums gražių objektų. Kadangi nuotraukas darotės sau, negailėkite laiko nusifotografuoti prie jūsų akiai gražių objektų. Vėliau bus smagu pasižiūrėti ir prisiminta tuos gražius objektus ir dar kartą mintimis pasinerti į kelionės įspūdžius.
 • Gražius vaizdus ar vietas. Kelionės metu nepamirškite nufotografuoti ir įspūdingų vietų, kaip pvz., atsivėręs vaizdas nuo aukšto skardžio į neaprėpiamą horizontą. Nebūtinai tame kadre turite būti ir jūs pats, juk smagu vėliau grožėtis ir vaizdais, kuriuos matėte kelionės metu.
 • Juokingas ir linksmas kelionės akimirkas. Šias akimirkas tikrai vertėtų įamžinti. Ypač kuriozines situacijas. Juk po kelerių metų vartant albumus ir pamatant šias nuotraukas, turėtumėte linksmą laiką, prisiminus kelionėje vykusias nuotaikingas situacijas.
 • Fotografuokite tos šalies įžymiausius kultūros objektus. Vykstant į kelionę, vertėtų pasidomėti, kokie yra patys įspūdingiausi tos šalies ar miesto objektai. Jeigu aplankysite tuos žinomus objektus, būtinai juos įamžinkite, patartina kad nuotraukose prie tų objektų būtumėte ir jūs. Vėliau bus smagu prisiminti, papasakoti ir parodyti draugams šias nuotraukas ir pasidalinti žiniomis, apie šiuos įspūdingus statinius.
 • Nusifotografuokite visa kompanija kartu. Jei į kelionę vykstate draugų kompanijoje, būtinai nusifotografuokite visi drauge. Nesvarbu kurioje vietoje – svarbu visi drauge. Tai galite padaryti paprašę praeinančio pakeleivio arba turint fotolazdą asmenukėms daryti.

atostogos

Ko nevertėtų fotografuoti kelionės metu?

Kelionėse labai smagu įamžinti kiekvieną akimirką, tačiau nevertėtų pamiršti, kad kai kuriose vietose fotoaparatą arba telefoną reikėtų paslėpti ir grožėtis vaizdu jo neįamžinant. Štai keli patarimai, kur fotoaparatą reikėtų slėpti:

 • Nerekomenduojama bandyti fotografuoti ten, kur yra draudžiama. Nors ir labai norėtųsi, tačiau neverta rizikuoti ir turėti nemalonumų ten, kur galima jų išvengti. Būkite solidūs ir laikykitės tos vietos nustatytų taisyklių. Jei fotografuoti draudžiama – taip ir darykite. Ne retai tokiuose vietose yra pastatyti ženklai, arba apie tai informuoja toje vietoje dirbantis personalas arba gidas.
 • Muziejuose, lankytinose vietose. Prieš užeinant į šias vietas rekomenduojama pasidomėti ar jose galima fotografuoti, nes neretai būna tokių atvejų, kad lankytinose vietose fotoaparatas yra draudžiamas.
 • Fotografuoti svetimus žmones. Tai nėra draudžiama, tačiau turėtumėte būti labai atsargūs šiuo klausimu. Akivaizdžiai taip kad svetimi žmonės suprastų, kad jie yra fotografuojami, nereikėtų. Juk nėra smagu būti specialiai įamžintam nepažįstamų žmonių nuotraukose.

 

Kiti patarimai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį

Pateikiame dar kelis patarimus, kuriais reikėtų pasirūpinti prieš kelionę arba kelionės metu:

 1. Telefono arba fotoaparato atminties kortelėmis. Prieš kelionę visada rekomenduojame vežtis tuščią atminties kortelę arba dar daug vietos turinčią atminties kortelę. Juk nebus malonu, kai viduryje kelionės atminties kortelė bus pilna, o nuotraukų neturėsite kur perkelti. Tad prieš kelionę, būtinai tuo pasirūpinkite.
 2. Kelionėje rekomenduojama kada tik turite galimybę, kraukite telefoną, jei tai yra vienintelis daiktas fiksuojantis kelionės nuotraukas. Nes kelionės metu, telefono apkrovimas yra didesnis, todėl baterija greičiau išsikrauna.
 3. Prieš darant bet kokią nuotrauką, rekomenduojama pavalyti objektyvą, kad nuotraukos gautųsi ryškios, “ne purvinos”, neturėtų plėmų ir nereikalingų dėmių.

Taip pat kelionės metu nepamirškite grožėtis vaizdu tiesiogiai. Neverta laikytis kraštutinumų ir fotografuoti kiekvieną žengtą žingsnį ar pamatytą vaizdą. Mėgaukitės akimirkomis, turėkite gerą laiką, kad turėtumėte ką prisiminti .

Straipsnis parengtas KelioniuPatarimai.lt redaktorės

 

Jums gali patikti