Ką pamatyti Ankara? Geriausi lankytini objektai ir patarimai

Ankara yra Turkijos sostinė, turinti ilgą istoriją ir kultūrinį paveldą. Tai yra miestas, kuriame yra daug lankytinų vietų, o kiekvienas turistas gali rasti ką nors įdomaus pamatyti. Ankaroje yra daugybė muziejų, parkų, restoranų ir kitų vietų, kurias verta aplankyti.

Jeigu turistui patinka istorija, jis gali aplankyti Ankaroje esančius muziejus, tokius kaip Ankaros pilis, Anatolijos civilizacijų muziejus ar Tarybų okupacijos muziejus. Kiekvienas iš šių muziejų suteiks turistui galimybę pamatyti ir sužinoti daugiau apie Turkijos istoriją ir kultūrą. Be to, Ankaroje yra daugybė parkų, kuriuose galima pasivaikščioti ir mėgautis gražia gamta.

Ankara taip pat yra puiki vieta mėgstantiems maistą. Mieste yra daugybė restoranų, kuriuose galima ragauti tradicinius turkiškus patiekalus. Be to, Ankaroje yra daugybė kavinių ir gatvės maisto pardavėjų, kuriuose galima ragauti vietinius skanėstus. Visi šie dalykai padaro Ankaroje puikia vieta keliautojams, kurie nori išbandyti vietinę kultūrą ir patirti naujų skonių.

Ankaros Istorija

Ankara yra turtinga istorija, prasidedanti Romėnų laikotarpiu ir tęsianti Bizantijos, Osmanų ir Turkijos Respublikos laikotarpiais. Kiekviena šių epochų paliko savo pėdsaką miesto istorijoje.

Romėnų Laikotarpis

Romėnai užėmė Ankarą 25 m. pr. Kr. ir pavadino ją Angora. Per šį laikotarpį miestas tapo svarbiu prekybos ir kultūros centru. Romėnų laikotarpiu pastatytas Ankaros teatras, kuris iki šiol išliko.

Bizantijos Laikotarpis

Bizantijos laikotarpiu Ankarą užėmė imperatorius Konstantinas Didysis ir pavadino ją Naujuoju Romu. Šis laikotarpis buvo žymus architektūros ir meninės kūrybos požiūriu. Bizantijos laikotarpiu pastatytas Ankaros tvirtovė, kuri iki šiol yra vienas iš miesto simbolių.

Osmanų Laikotarpis

Osmanų laikotarpiu Ankarą užėmė sultonas Beyazid I ir pavadino ją Angora. Šis laikotarpis buvo žymus dėl savo kultūros ir architektūros. Osmanų laikotarpiu pastatytas Ankaros tvirtovė ir Ankaros pilis, kurie iki šiol yra turistų lankomos vietos.

Turkijos Respublika

Turkijos Respublika buvo įkurta 1923 m. po karo dėl nepriklausomybės. Ankara tapo naująja Turkijos sostine, nes buvo gerai apsaugota nuo galimų priešų. Šiuo laikotarpiu pastatyti daug pastatų, įskaitant Ankaros universitetą, kuris yra vienas geriausių universitetų regione.

Ankaros istorija yra turtinga ir įvairi. Kiekviena epocha paliko savo pėdsaką miesto istorijoje, o šiandien Ankarą galima pamatyti kaip turtingą kultūros ir istorijos centą.

Svarbiausios Vietos

Ankara yra turtinga kultūrine ir istorine paveldu. Šiame mieste yra daugybė vietų, kurių negalima praleisti. Šis skyrius apžvelgs svarbiausias vietas, kurias turėtų aplankyti kiekvienas, kuris lankosi Ankaroje.

Ankaros Pilis

Ankaros Pili yra viena iš seniausių ir geriausiai išlikusių pilių Turkijoje. Tai yra didžiulė tvirtovė, kuri buvo pastatyta ant kalno virš miesto. Pili yra svarbi istorinė vieta, kurioje galima pamatyti senovės Turkijos architektūros pavyzdžius ir sužinoti daugiau apie Ankaroje vykusius istorinius įvykius.

Atatürko Mauzoliejus

Atatürko Mauzoliejus yra svarbi vieta, kurią rekomenduojame aplankyti. Tai yra didžiulis pastatas, kuriame yra saugoma Mustafa Kemalio Atatürko palaikų urna. Tai yra svarbus simbolis Turkijos istorijoje, todėl ši vieta yra labai svarbi turistams, norintiems sužinoti daugiau apie šalies istoriją.

Atakulė Bokštas

Atakulė Bokštas yra didžiulis bokštas, pastatytas ant kalno virš Ankaro. Tai yra viena iš populiariausių turistų vietų mieste. Iš bokšto atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir jo aplinką. Bokštas yra svarbi vieta, kurioje galima pamatyti ne tik miesto grožį, bet ir sužinoti daugiau apie Ankaroje vykstančius renginius ir kultūros veiklą.

Kocatepe Mečetė

Kocatepe Mečetė yra didžiausia mečetė Ankaroje ir viena iš didžiausių Turkijoje. Tai yra svarbi religinė vieta, kurioje galima pamatyti ne tik nuostabų architektūros stilių, bet ir sužinoti daugiau apie islamo kultūrą ir tradicijas.

Anıtkabir

Anıtkabir yra didžiulis Mustafa Kemalio Atatürko mauzoliejus, pastatytas ant kalno virš Ankaro. Tai yra svarbi istorinė vieta, kurioje galima pamatyti ne tik nuostabų pastatą, bet ir sužinoti daugiau apie Turkijos istoriją ir kultūrą.

Hacı Bayram Mečetė

Hacı Bayram Mečetė yra seniausia mečetė Ankaroje ir viena iš svarbiausių religinių vietų mieste. Tai yra svarbi vieta, kurioje galima pamatyti ne tik senovės architektūros pavyzdžius, bet ir sužinoti daugiau apie islamo kultūrą ir tradicijas.

Eymir Ežeras

Eymir Ežeras yra nuostabus gamtos kampelis, esantis netoli Ankaro miesto centro. Tai yra svarbi vieta, kurioje galima mėgautis gamtos grožiu ir atsipalaiduoti nuo miesto triukšmo. Ežeras yra populiarus turistų ir vietinių gyventojų tarpe, ypač vasarą, kai galima maudytis ir plaukioti.

Ankara yra turtinga kultūrine

Muziejai

Ankaros muziejai yra puikus būdas pamatyti ir sužinoti daugiau apie miesto istoriją ir kultūrą. Šiame skyriuje pateikiami trys pagrindiniai muziejai, kuriuos turėtumėte aplankyti savo kelionėje.

Anatolijos Civilizacijų Muziejus

Anatolijos Civilizacijų Muziejus yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių Ankaros muziejų. Jame yra eksponuojami daugiau nei 200 000 eksponatų, susijusių su Anatolijos regiono istorija ir kultūra. Jame galite pamatyti daugybę senovės artefaktų, įskaitant keramiką, monetų, juvelyriką ir daugiau. Tai yra puikus būdas sužinoti daugiau apie regiono kultūrą ir istoriją.

Erimtan Muziejus

Erimtan Muziejus yra privatus muziejus, kuris yra skirtas Ankaros kultūrai ir istorijai. Jame yra eksponuojami daugybė senovės artefaktų ir meno kūrinių, taip pat modernios meninės kūrybos. Tai yra puikus būdas pamatyti, kaip senovės ir moderni kultūra susilieja.

Valstybinis Meno ir Skulptūros Muziejus

Valstybinis Meno ir Skulptūros Muziejus yra didžiausias meno muziejus Ankaros mieste. Jame yra daugybė meno kūrinių, įskaitant tapybą, skulptūrą, grafiką ir daugiau. Tai yra puikus būdas pamatyti, kaip turkų menas kito per laiką ir kaip jis atspindi turkų kultūrą.

Visi šie muziejai yra puikus būdas pamatyti ir sužinoti daugiau apie Ankaros istoriją ir kultūrą. Jei planuojate viešnagę Ankaros mieste, būtinai aplankykite bent vieną iš šių muziejų.

Senamiestis

Ankara senamiestis yra viena iš turistų lankomiausių vietų. Senamiestis yra pilnas istorijos ir kultūros, o jo gatvės ir pastatai atskleidžia senovės ir šiuolaikinės Turkijos derinį.

Senamiestyje yra daug vietų, kurias verta aplankyti. Pavyzdžiui, senamiestyje yra daug osmanų namų, kuriuose galima pamatyti tradicinį Turkijos architektūros stilių. Taip pat senamiestyje yra keletas hamamų, kuriuose galite patirti tradicinį Turkijos vonios ritualą.

Be to, senamiestyje yra keletas gatvių, kurios yra pilnos parduotuvių ir vietinių prekių. Senamiestyje taip pat galite apsilankyti senovės turguje, kuriame galite rasti daug skirtingų prekių.

Senamiestyje yra daug vietų, kurias verta aplankyti, tačiau jei turite laiko tik vienam apsilankymui, rekomenduojame apsilankyti senamiestyje.

Pramogos

Ankaros mieste yra daugybė pramogų, kurios gali patikti kiekvienam. Šiame straipsnyje bus aptariamos populiariausios pramogos mieste.

Gençlik parkas

Gençlik parkas yra puikus pasirinkimas tiems, kas ieško aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdo. Parkas yra didelis ir turi daugybę veiklų, kurias galima išbandyti. Čia yra sporto aikštelės, dviračių takai, slidinėjimo trasa, futbolo ir krepšinio laukai, taip pat daugybė kitų veiklų.

Aqua Vega Akvariumas

Aqua Vega Akvariumas yra viena iš populiariausių vietų Ankaroje. Čia yra daugybė vandens gyvūnų, kuriuos galima pamatyti. Akvariumas yra didelis ir turi daugybę eksponatų, kurie rodo įvairius jūros ir vandens gyvūnus.

Atakulė Karuselė

Atakulė Karuselė yra viena iš žymiausių Ankaroje esančių atrakcijų. Tai yra didžiulė karuselė, kuri pasižymi nuostabiu vaizdu į miestą. Karuselė yra aukšta ir pasižymi greičiu, kuris suteikia daug adrenalino.

Plaukimo Baseinas

Ankaros mieste yra daugybė plaukimo baseinų, kurie yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori atsigaivinti karštomis vasaros dienomis. Baseinuose yra daugybė skirtingų veiklų, kurias galima išbandyti. Čia yra slidinėjimo trasa, vandens čiuožimas, baseinų žaidimai ir daugybė kitų veiklų.

Ankaros mieste yra daugybė pramogų, kurias galima išbandyti. Gençlik parkas, Aqua Vega Akvariumas, Atakulė Karuselė ir plaukimo baseinai yra tik kelios iš jų, kurias verta aplankyti.

Kultūra ir Menas

Ankara yra ne tik Turkijos politinis centras, bet ir kultūrinis. Mieste yra daug įvairių meno ir kultūros vietų, kurias verta aplankyti.

Cermodern

Cermodern yra modernus meno centras, kuriame organizuojami įvairūs renginiai, tokie kaip parodos, koncertai ir spektakliai. Centras yra pastatytas ant kalno, o jo teritorijoje yra ir parkas, kuris yra puikus pasivaikščiojimo takas. Cermodern yra viena iš populiariausių vietų tarp turistų, kurie domisi kultūra ir menais.

Augusto ir Romos Templo

Augusto ir Romos Templo yra senovės Romos imperijos laikų statinys, kuris yra vienas iš populiariausių turistų objektų Ankaroje. Ši vieta yra puiki istorijos ir kultūros pamoka, kurioje galima pamatyti senovės Romos architektūros pavyzdžius. Be to, ši vieta yra puikus pasivaikščiojimo takas, kuriame galima mėgautis nuostabiais vaizdais.

Etnografijos Muziejus

Etnografijos Muziejus yra viena iš populiariausių vietų tarp turistų, kurie domisi kultūra ir istorija. Muziejuje yra daugybė eksponatų, kurie atskleidžia Turkijos kultūros ir tradicijų istoriją. Tai yra puiki vieta, kurioje galima išmokti daugiau apie Turkijos kultūrą ir istoriją.

Ankara yra miestas, kuriame yra daugybė įvairių meno ir kultūros vietų, kurios vertos aplankyti. Cermodern, Augusto ir Romos Templo ir Etnografijos Muziejus yra tik kelios iš jų. Tai yra puikios vietos, kuriose galima mėgautis kultūra ir menais.

Tradicijos ir Maistas

Ankara yra turtinga kultūrine ir istorine paveldu. Tai taip pat pasireiškia vietos maisto tradicijose. Vietos gyventojai yra dideli maisto mėgėjai ir jie yra pasiruošę pasidalinti savo patiekalais su visais, kurie nori juos išbandyti.

Ankaros maisto tradicijos yra gausios ir įvairios. Vietos patiekalai yra gaminami iš šviežių ir vietinių produktų, tokių kaip daržovės, vaisiai, grūdai ir mėsa. Vienas iš populiariausių patiekalų yra kebabas, kuris yra keptas ant laužo ir papuoštas šviežiomis daržovėmis. Kebabas yra turtingas skoniu ir yra vienas iš populiariausių patiekalų visoje Turkijoje.

Be to, Ankaros mieste yra daug vietų, kur galite ragauti vietinius desertus. Populiariausias iš jų yra baklava, saldus pyragas, pagamintas iš traškių sluoksnių ir užpildytas riešutais ir medumi. Baklava yra garsėjanti visame pasaulyje ir yra neišvengiama Ankaros lankytinų vietų sąraše.

Vietos gyventojai taip pat yra garsūs savo tradicijomis ir papročiais. Jie yra pasiruošę pasidalinti savo kultūros paveldu su visais, kurie nori išmokti daugiau apie vietinę kultūrą. Tai yra puiki galimybė pamatyti, kaip gyvena vietos žmonės ir išmokti daugiau apie jų papročius ir tradicijas.

Naktinis Gyvenimas

Ankaros naktinis gyvenimas yra aktyvus ir įvairus. Dauguma vietų, kur galima praleisti laiką, yra koncentruoti Kızılay rajone, kuris yra miesto centre. Tačiau, yra ir kitų vietų, kur galima praleisti laiką.

Kızılay

Kızılay yra viena iš populiariausių vietų Ankaros naktiniame gyvenime. Čia yra daug barų, klubų ir restoranų, kurie siūlo įvairius patiekalus ir gėrimus. Populiariausios vietos yra „Beykoz Kundura”, „Saklıkent”, „Hayal Kahvesi” ir „Route”.

Tunalı

Tunalı yra kitas populiarių vietų Ankaros naktiniame gyvenime rajonas. Čia taip pat yra daug barų ir klubų, tačiau jie yra šiek tiek brangesni nei Kızılay rajone. Populiariausios vietos yra „Papillon”, „Jolly Joker Ankara” ir „Monamour”.

Kitos vietos

Be Kızılay ir Tunalı rajonų, yra ir kitų vietų, kur galima praleisti laiką. „Lokal” yra viena iš populiariausių vietų, kurioje gali būti gera muzika ir geri gėrimai. „Barfly” yra dar viena populiari vieta, kurioje galima praleisti laiką su draugais.

Ankaros naktinis gyvenimas yra įvairus ir tikrai verta išbandyti, jei esate mieste.

Apgyvendinimas

Ankara yra miestas, kuriame yra daugybė apgyvendinimo pasirinkimų, kad atitiktų kiekvieno lankytojo poreikius ir biudžetą.

Viešbučiai

Ankaros centre yra daugybė viešbučių, kurių kainos svyruoja nuo prieinamų iki prabangių. Kai kuriuose viešbučiuose yra maitinimo paslaugos, o kiti siūlo tik nakvynę. Populiariausi viešbučiai yra:

  • Hilton Garden Inn Ankara Gimat – šiuolaikiškas ir modernus viešbutis su patogia vieta netoli prekybos centrų ir restoranų.
  • Ankara HiltonSA – prabangus viešbutis, kuriame yra visos patogumai, įskaitant spa, baseiną, restoraną ir barą.

Butai

Keliautojams, kurie nori ilgesnio viešnagės laiko Ankaros mieste, yra daugybė butų, kuriuos galima išsinuomoti. Dauguma butų yra įsikūrę miesto centre, taigi jie yra patogiai pasiekiami. Populiariausių butų sąrašas:

  • Ankara Apartment – patogus ir švarus butas su visais reikalingais patogumais, įskaitant virtuvę ir nemokamą Wi-Fi.
  • Ankara Suite Home Cinnah – šiuolaikiškas butas, kuriame yra visos patogumai, įskaitant virtuvę ir skalbyklą.

Nakvynės namai

Keliautojai, kurie ieško pigesnių nakvynės pasirinkimų, gali apsistoti nakvynės namuose. Šie pasirinkimai yra patogūs ir prieinami, tačiau jie gali būti šiek tiek toliau nuo miesto centro. Populiariausių nakvynės namų sąrašas:

  • Ankara Antik Otel – jaukus ir švarus nakvynės namas, kuriame yra visos patogumai, įskaitant nemokamą Wi-Fi ir maitinimo paslaugas.
  • Ankara Konukevi – patogus ir švarus nakvynės namas, kuriame yra visos patogumai, įskaitant virtuvę ir nemokamą Wi-Fi.

Ankara siūlo daugybę apgyvendinimo pasirinkimų, kad atitiktų kiekvieno lankytojo poreikius ir biudžetą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra populiariausi Ankara lankytini objektai?

Ankara yra turtinga istorija ir kultūra, taigi yra daug lankytinų objektų. Tarp populiariausių yra Ankaros tvirtovė, Kocatepeo mečetė, Ankaros opera ir baleto teatras, Ankaros pilis, Ankaros archeologijos muziejus ir kt.

Ką rekomenduojate pamatyti Ankaroje?

Rekomenduojame aplankyti Ankaros tvirtovę, Ankaros pilį, Ankaros archeologijos muziejų, Kocatepeo mečetę ir Ankaros operą ir baleto teatrą. Taip pat galite apsilankyti Ankaros moderniame meno centre.

Ar galite pasidalinti savo patirtimi apie geriausius Ankaroje lankytinus objektus?

Tai priklauso nuo to, ką norite pamatyti. Jei jums patinka istorija ir kultūra, rekomenduojame aplankyti Ankaros tvirtovę ir Ankaros pilį. Jei norite pamatyti modernesnį Ankarą, rekomenduojame apsilankyti Ankaros moderniame meno centre.

Kaip praleisti gerai laiką Ankaroje?

Ankara yra turtinga kultūra, istorija ir gastronomija. Rekomenduojame aplankyti vietines restoranus ir paragauti vietinių patiekalų. Taip pat galite apsilankyti vietinėse parduotuvėse ir rinkose, kad pamatytumėte vietinius produktus ir rankdarbius.

Kurie lankytini objektai Ankaroje yra nemokami?

Kai kurie lankytini objektai Ankaroje yra nemokami, pvz., Ankaros archeologijos muziejus ir Ankaros moderniojo meno centras.

Kokie yra geriausi Ankaroje vykstantys renginiai?

Ankaroje dažnai vyksta muzikos ir teatro festivaliai, taip pat rengiami kultūros ir gastronomijos renginiai. Rekomenduojame sekti vietinius renginius ir festivalius, kad pamatytumėte, kas vyksta mieste.

Naudingos nuorodos

Ankaros miestas yra turtingas istorijos, kultūros, ir architektūros. Norint geriau susipažinti su miesto kultūra, rekomenduojama aplankyti įvairius muziejus, galerijas, ir kitas kultūros institucijas. Štai keletas naudingų nuorodų, kurias verta apsilankyti, norint geriau pažinti Ankarą:

  • Ankaros architektūros muziejus – tai viena iš geriausių vietų, kurias verta aplankyti, norint susipažinti su miesto architektūra. Muziejuje yra daugybė eksponatų, kuriuose galima pamatyti miesto architektūros istoriją.
  • Ankaros modernaus meno muziejus – tai vieta, kurioje galima susipažinti su moderniuoju menu. Muziejuje yra daugybė eksponatų, kurie atspindi moderniojo meno kryptis ir tendencijas.
  • Ankaros tvirtovė – tai viena iš seniausių Ankaros pastatų. Tai tvirtovė, kuri buvo pastatyta dar senovėje ir kuri iki šiol yra viena iš populiariausių vietų, kurias verta aplankyti.
  • Ankaros archeologijos muziejus – tai vieta, kurioje galima susipažinti su senovės Ankaros istorija. Muziejuje yra daugybė eksponatų, kurie atspindi senovės Ankaros gyvenimą ir kultūrą.

Šios nuorodos yra tik keletas iš daugybės vietų, kurias verta aplankyti, norint geriau susipažinti su Ankaros miestu.

Jums gali patikti