Ką pamatyti aplink Romą? Top 10 lankytinos vietos ir paslėptos lobio vietos

Ką pamatyti aplink Romą? Jei keliaujate į Romą, verta skirti laiko aplankyti ir miesto apylinkes, kurios suteikia unikalią galimybę praplėsti savo pažintį su Romos imperijos istorija. Vienas iš svarbiausių lankytinų vietų yra Tivolio miestas, garsėjantis savo prabangiais sodais ir vilomis, įskaitant Villa d’Este, kuri yra UNESCO pasaulio paveldo objektas.

Taip pat rekomenduojama apsilankyti Ostia Antica – buvusioje Romos uosto liekanose, kurios puikiai atskleidžia antikinės Romos kasdienį gyvenimą. Kadangi su “Roma Pass” galima lengviau ir pigiau aplankyti daugelį lankytinų vietų aplink Romą, šis kortelę yra puiki investicija kiekvienam turistui.

Netrukus pasiekiama Nemi – mažytis miestelis prie ežero, žinomas dėl savo žavių kraštovaizdžių ir unikalių lankytinų vietų, tokių kaip Deivės Dianos šventykla. Keliaujantys į šias vietas atras daug romantiškų ir istorinių aspektų, kurie papildo Romos miesto žavesį ir visapusiškumą.

Romos istoriniai paminklai

Ancient Roman landmarks. A panoramic view of iconic Roman monuments and ruins

Roma garsėja savo senoviniais architektūros šedevrais ir istorinėmis vietomis, kurios sujungia miesto majestotą ir įdomią istoriją. Šioje dalyje aptarsime keletą svarbiausių Romos paminklų, kuriuos verta aplankyti.

Koliziejus

Koliziejus yra vienas žymiausių ir turistų gausiausiai lankomų objektų Romoje. Statybas pradėjo imperatorius Vespasianas 70 m. po Kristaus, o baigė jo sūnus Titas 80 m.

Koliziejus buvo didžiausias amfiteatras, kuriame talpindavo net 50 000 žiūrovų. Čia vykdavo gladiatorių kovos, viešųjų egzekucijų bei spektaklių.

Architektūra ir struktūra: Koliziejus ganėtinai gerai išsilaikęs, nors metams bėgant ir nukentėjo nuo žemės drebėjimų bei grobstymo. Statinys pagamintas iš betono ir smiltainio.

Koliziejus yra simbolis ir didžiosios Romos imperijos galybės ženklas. Jį būtina aplankyti norint pajusti miesto istorinę dvasią.

Romos Forumas

Romos Forumas yra miesto senovės širdis, kurioje vyko pagrindiniai politiniai, ekonominiai ir socialiniai gyvenimo įvykiai. Šioje vietoje buvo įsteigtos pagrindinės vyriausybės institucijos, šventyklos ir turgaus aikštės.

Svarbiausi objektai Forume: Ypatingą dėmesį verta atkreipti į Romos senovinę architektūrą: Saturno šventyklą, Senojo Senato rūmus (Curia Julia) ir Titų arką (Arkė Tosolino).

Lankantis forume, galima pajusti senojo Romos miesto pulsuojantį gyvenimą ir išgirsti jo legendų aidą.

Palatino kalva

Palatino kalva yra viena septynių Romos kalvų ir laikoma miesto istorijos lopšiu. Pasak legendos, čia Rėmus ir Remas rado vilkės prieglaudą.

Svarbus objektas: Imperatorių rūmai: Palatino kalvos viršūnėje rasi imperatorių rūmų liekanas. Čia gyveno daugelis Romos imperatorių, įskaitant Augustą. Taip pat rasite antikinės architektūros palikimą – kolonų fragmentus ir rūmų griuvėsius.

Palatino kalva siūlo puikias panoramas į Romos forumą ir Koliziejų, tad užlipus būtinai pasigrožėkite apylinkėmis.

Kapitolijaus aikštė

Kapitolijaus aikštė yra Romos istorinio centro širdyje ir viena svarbiausių miesto aikščių. XIV a. Renesanso menininko Michelangelo projektas davė aikštei dabar matomą formą.

Svarbūs objektai: Aikštėje stovi Kapitolijaus muziejai, kuriuose saugoma Romos meno ir istorijos kolekcija. Viduryje aikštės stovi bronzinė Marco Aurelio statula.

Lankytojas čia gali pajusti miesto valdžios ir religinės galios pradus, nes Kapitolijus visada buvo Romos širdis, kurioje formuota miesto istorija ir kultūra.

Vatikano šedevrai

The Vatican's masterpieces. Surrounding Rome, see iconic landmarks and beautiful architecture

Vatikane, kur susitinka istorija ir menas, lankytojai turėtų aplankyti Šv. Petro Baziliką, Vatikano Muziejus ir Siksto Koplyčią. Šios vietos yra ne tik katalikų religijos simboliai, bet ir unikalūs architektūros ir meno kūriniai.

Šv. Petro Bazilika ir aikštė

Šv. Petro Bazilika yra vienas reikšmingiausių Vatikano ir Amžinojo Miesto simbolių. Su savo didingu kupolu, kurį suprojektavo Mikelandželas, ji yra didžiausia katalikų bažnyčia pasaulyje. Bazilikoje galima rasti garsųjį Mikelandželo kūrinį „Pietà”, kuris įkūnija švelnumą ir skausmą.

Šalia bazilikos esanti Šv. Petro aikštė, sukurta Bernini, žavi savo simetrija ir architektūra. Aikštė dažnai tarnauja kaip susirinkimo vieta popiežiui pasirodyti ir kalbėti tūkstančiams žmonių. Keturių upių fontanas yra vienas iš šios aikštės puošmenų.

Vatikano Muziejai

Vatikano Muziejai siūlo vieną turtingiausių meno kolekcijų pasaulyje. Kolekcijoje yra tūkstančiai eksponatų – nuo senovės Romos laikų skulptūrų iki moderniojo meno kūrinių. Muziejus atspindi Vatikano ilgą istoriją ir jo reikšmę kultūros ir religijos sferose.

Svarbiausią vietą muziejuje užima Vatikano galerijos, kuriose galima pamatyti Rafaelio freskas. Jo „Atėnų mokykla” yra vienas garsiausių Renesanso paveikslų, vaizduojantis filosofus ir mokslininkus klasikiniu stiliumi. Įspūdingi gobelenai ir žemėlapiai taip pat traukia lankytojus.

Siksto koplyčia

Siksto koplyčia, žinoma dėl savo lubų freskų, yra neįkainojamas meno kūrinys ir katalikų bažnyčios istorijos dalis. Mikelandželas šias freskas nutapė 1508–1512 m., vaizduodamas Biblijos scenas, įskaitant garsųjį „Adomo sukūrimą”. Šios freskos yra laikomos vienu iš didžiausių menininko pasiekimų.

Siksto koplyčia taip pat yra vieta, kurioje vyksta popiežiaus rinkimai konklavos metu. Koplyčios sienos yra dekoruotos kitų ikoniškų menininkų, tokių kaip Botticelli, freskomis, kurios vaizduoja svarbiausias Biblijos istorijas.

Garsiosios aikštės ir fontanai

The grand square and fountains of Rome, surrounded by historic buildings and bustling with tourists and locals alike

Romoje yra daugybė įspūdingų aikščių ir fontanų, kurie traukia turistus iš viso pasaulio. Šios vietos ne tik gražios, bet ir turtingos istorija bei svarbios miesto kultūriniam paveldui.

Trevi fontanas

Trevi fontanas yra vienas žinomiausių Romos fontanų. Pastatytas XVIII amžiuje, jis įsikūręs nedidelėje aikštėje ir yra Baroko architektūros šedevras. Fontanas garsėja savo įspūdingų skulptūrų ansambliu, vaizduojančiu jūrų dievą Neptūną ir vandens nimfas.

Prie fontano yra tradicija mesti monetas. Tikima, kad įmetus monetą į fontaną, sugrįšite į Romą. Kiekvieną dieną surenkama didelė suma pinigų, kurie skiriami labdarai. Neretai Trevi fontanas yra apšviestas naktį, suteikdamas dar daugiau žavesio.

Navonos aikštė

Navonos aikštė (Piazza Navona) yra viena gražiausių ir gyvybingiausių Romos aikščių. Aikštė garsėja savo trimis fontanais, iš kurių Centrinis – Keturių upių fontanas – laikomas tikru meno kūriniu. Navonos aikštė atsirado ten, kur senovės Romos laikais buvo stadionas, o dabar tai vieta, pilna restoranų, kavinių ir gatvės menininkų.

Aikštę supa barokiniai rūmai ir bažnyčios, suteikdamos dar daugiau kultūrinės vertės. Dažnai čia vyksta įvairios šventės ir mugės, kurios pritraukia tiek vietinius, tiek turistus.

Ispanijos laiptai

Ispanijos laiptai (Ispanijos laiptai) yra viena populiariausių susitikimo vietų Romoje. Šie 135 laipteliai jungia Ispanijos aikštę su Trinità dei Monti bažnyčia. Laiptai buvo pastatyti XVIII amžiuje ir yra puikus Rococo stiliaus pavyzdys.

Laiptų apačioje randasi laiptų fontanas, vadinamas La Barcaccia, kurį sukūrė Bernini šeima. Laiptai ypač gražūs pavasarį, kai jie papuošti azalejos žiedais. Tai taip pat pamėgta vieta mados fotografams ir renginių organizatoriams.

Renesanso ir baroko meno šedevrai

Roma apsupa daugybę meno lobių, ypač Renesanso ir baroko laikotarpių. Tokios vietos kaip Vila Borghese ir Vila Medici suteikia unikalią galimybę pamatyti įvairius meno kūrinius ir architektūros grožį.

Vila Borghese

Vila Borghese yra viena žymiausių vilų Romoje, garsėjanti savo muziejais ir sodais. Tai didžiulis parkas, kuris yra puiki vieta norintiems pasinerti į Renesanso ir baroko meno kūrinius. Galleria Borghese muziejuje eksponuojami meno šedevrai, tokie kaip Berninio skulptūros ir Caravaggio paveikslai.

Parke taip pat galima pasivaikščioti po nuostabūs sodus ir aplankyti įvairius paviljonus. Vila Borghese garsi ne tik savo meno kolekcijomis, bet ir ramia atmosfera, kuri suteikia galimybę atsipalaiduoti nuo miesto šurmulio.

Vila Medici

Vila Medici yra dar viena puiki vieta meno mylėtojams. Ši vila, įsikūrusi ant Pincio kalvos, tiekia įspūdingą vaizdą į Romos centrą. Vila buvo pastatyta XVI amžiuje ir yra garsiojo Medici šeimos rezidencija. Šioje viloje galima rasti daugybę meno kūrinių, įskaitant Renesanso ir baroko laikotarpio tapybą ir skulptūrą.

Vila Medici taip pat turi gražius sodus, kuriuose dažnai vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir parodos. Tai ideali vieta tiems, kurie nori giliau pažvelgti į itališką meno istoriją ir mėgautis nuostabia aplinka.

Romos architektūriniai perlai

Roma yra žinoma dėl savo ikoninių architektūrinių paminklų, kurie atspindi miesto turtingą istoriją ir kultūrinį paveldą. Šiame skyriuje aptariami trys išskirtiniai architektūros perlai: Panteonas, Šv. Angelo pilis ir Venecijos aikštė.

Panteonas

Panteonas, senovinis Romos šventykla, yra vienas geriausiai išsilaikiusių senovės Romos statinių. Jis buvo pastatytas imperatoriaus Hadriano laikais, apie 125 metus po Kristaus.

Panteonas garsėja savo didžiuliu kupolu su centrine anga, vadinama „oculus”. Šis unikalus architektūrinis sprendimas leidžia natūraliai šviesai apšviesti interjerą. Siena, pagaminta iš betono ir plytų, yra daugiau nei 6 metrų storio.

Viduje galima pamatyti dideles marmuro kolonas ir įspūdingas reljefines dekoracijas. Šiandien Panteonas tarnauja kaip bažnyčia, ir jame yra palaidoti keli garsūs žmonės, įskaitant menininką Rafaelą.

Šv. Angelo pilis

Šv. Angelo pilis, dar vadinama Castel Sant’Angelo, buvo pastatyta kaip Hadriano mauzoliejus. Vėliau ji buvo pritaikyta kaip pilis ir tvirtovė viduramžiais.

Šiandien pilis yra muziejus, kuriame eksponuojami ginklai, freskos ir kiti viduramžių laikotarpio artefaktai. Pilis yra sujungta su Vatikanu paslėptu koridoriumi, vadinamu Passetto di Borgo, kuris buvo naudojamas popiežiaus pabėgimui pavojaus metu.

Pilis taip pat yra žinoma dėl savo nuostabios terasos, iš kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Romos miestą ir Tiberio upę.

Venecijos aikštė

Venecijos aikštė, arba Piazza Venezia, yra viena iš centrinėse Romoje esančių aikščių. Joje dominuoja didingas paminklas – Vittoriano, skirtas Italijos suvienijimui ir karaliui Viktorui Emanueliui II pagerbti.

Paminklas yra milžiniškas, balto marmuro statinys su kolonomis, statulomis ir laipteliais. Čia taip pat yra Kapitolijaus kalva ir Trajano kolona, kuri yra tikri senovės Romos inžinerijos šedevrai.

Venecijos aikštė yra svarbi susisiekimo mazgas ir turistų pamėgta vieta, iš kurios lengva pasiekti kitas istorines ir kultūrines Romos lankytinas vietas.

Romos kultūrinio gyvenimo pulsas

Aplankant Romą, būtina pajusti miesto kultūrinį gyvavimą ir unikalią atmosferą. Yra kelios ypatingos vietos, kurios tikrai išsiskiria savo kultūriniu paveldu ir gyvumu.

Trastevere

Trastevere yra vienas iš labiausiai žavių Romos rajonų. Siauros senovinės gatvelės, spalvingi pastatai ir gyvas naktinis gyvenimas vilioja tiek vietinius, tiek turistus.

Ypatinga vieta yra Santa Maria in Trastevere bažnyčia, kuri garsėja savo nuostabiais mozaikomis.

Rajonas taip pat garsus įvairiais restoranai ir kavinės, kur galima paragauti tikrai autentiško itališko maisto bei kavos.

Trastevere taip pat aktyviai gyvena meno parodomis ir festivalių renginiais, kurie pritraukia įvairių menininkų ir paratešėjų.

Piazza del Popolo

Piazza del Popolo yra vienas iš centrinės Romos kultūrinių centrų.

Aikštės centre išsiskiria obeliskas, o aplinkui esantys pastatai mena šimtmečių istoriją.

Vienas iš svarbiausių objektų yra Santa Maria del Popolo bažnyčia, kurioje galima pamatyti garsius Karavadžo paveikslus.

Piazza del Popolo taip pat yra puiki vieta mėgautis kava ar valgiu aplinkiniuose restoranai, žiūrinti į šurmuliuojantį miesto gyvenimą.

Čia dažnai vyksta įvairūs koncertai ir parodomosios programos, kurios pritraukia lankytojus iš viso pasaulio.

Šiuolaikinis menas ir įspūdingi muziejai

Roma garsėja ne tik savo istorija, bet ir šiuolaikinio meno parodomis bei muziejais. Pabrėžmai yra Nacionalinis Romos Muziejus, Kapitolijaus Muziejai ir Barberini Rūmai, kurie pateikia unikalų vaizdą į šiuolaikinį meną ir architektūrą.

Nacionalinis Romos Muziejus

Nacionalinis Romos Muziejus yra vienas svarbiausių Romos muziejų. Čia eksponuojami įvairūs meno kūriniai nuo senovės Romos laikų iki šiuolaikinio meno.

Muziejus žinomas dėl savo įspūdingų kolekcijų, kurios apima ne tik skulptūras ir mozaikas, bet ir šiuolaikinio meno kūrinius. Lankytojai gali pamatyti tiek senovinius istorinius objektus, tiek moderniąją meno estetiką.

Muziejus dažnai rengia laikinas parodas, kuriose savo darbus eksponuoja žinomi šiuolaikinio meno kūrėjai.

Kapitolijaus Muziejai

Kapitolijaus Muziejai yra vieni seniausių muziejų pasaulyje. Įkurti XVII amžiuje, jie yra garsūs dėl savo plačių meno kolekcijų.

Kapitolijaus muziejų kompleksas apima keletą pastatų, kuriuose eksponuojami tiek senoviniai, tiek šiuolaikiniai meno kūriniai. Ypač verta dėmesio yra šiuolaikinio meno skyriai, kuriuose pristatomi nauji ir inovatyvūs menininkų darbai.

Muziejuje taip pat vyksta įvairūs renginiai ir seminarai, skirti šiuolaikinio meno mėgėjams ir profesionalams.

Barberini Rūmai

Barberini Rūmai yra dar vienas svarbus meno ir architektūros objektas Romoje. Šis muziejus yra žinomas dėl savo barokinės architektūros ir unikalių meno kolekcijų.

Rūmuose eksponuojami ne tik klasikinio meno kūriniai, bet ir šiuolaikinio meno darbai. Ypatingai įspūdinga yra nuolat atnaujinama šiuolaikinio meno paroda.

Barberini Rūmai taip pat rengia specialius meno projektus ir edukacines programas, skirtas šiuolaikinio meno pristatymui ir sklaidai.

Planuodami apsilankymą Romoje, šie muziejai yra būtini norintiesiems pasinerti į šiuolaikinio meno pasaulį ir patirti unikalius kultūrinius įspūdžius.

Apsipirkimas ir mada

Roma garsėja ne tik savo istorija, bet ir apsipirkimo vietomis. Pastebima, kad romų parduotuvės siūlo įvairių stilių drabužius, pritaikytus skirtingiems skoniams. Nuo prabangios mados iki kasdienio stiliaus, kiekvienas pirkėjas gali rasti kažką ypatingo.

Romos prabangios parduotuvės:

  • Via dei Condotti: Ši gatvė žinoma dėl savo aukštos klasės parduotuvių, tokių kaip Gucci, Prada, Valentino.
  • Via del Corso: Populiarus prekybos kelias su įvairiomis mados prekių ženklais.

Turgeliai ir bohemiški butikės:

  • Porta Portese turgus: Didžiausias blusų turgus, kur galima rasti viską – nuo senovinių drabužių iki antikvariato.
  • Monti kvartalas: Čia gausu bohemiškų butikų su unikaliomis mados prekėmis.

Ekologiška ir tvari mada tapo vis populiaresnė. Romiškos parduotuvės siūlo ir įvairių tvarios mados prekių, kaip pvz., „Lėtoji mada“ pabrėžiančią kokybiškus ir ilgaamžius drabužius.

Vietos prekės ženklais žinomos parduotuvės:

  • Galleria Alberto Sordi: Modernus prekybos centras su įvairiais itališkais ir tarptautiniais prekių ženklais.
  • Eataly Roma: Nors dažniausiai žinoma dėl maisto prekių, čia galima rasti ir kokybiškų italų mados prekių.

Patarimai apsipirkimui Romoje:

  • Ieškokite sezoninių išpardavimų, kurie vyksta vasaros ir žiemos pabaigoje.
  • Apsilankykite mažesnėse parduotuvėse, kuriose dažnai randami vienetiniai mados kūriniai.

Apsipirkimas Romoje – tai ne tik galimybė įsigyti stilingų drabužių, bet ir susipažinti su miesto kultūra bei mados istorija.

Romos viešasis transportas ir kaip jį naudotis

Viešasis transportas Romoje yra patogus ir patikimas būdas judėti po miestą. Jį sudaro autobusai, tramvajai, metro ir priemiestiniai traukiniai.

Metro

Romoje yra trys metro linijos: A, B ir C. Metro stotys yra gerai pažymėtos, jas lengva rasti. Norint naudotis metro, reikia įsigyti bilietą, kuris gali būti vienkartinis arba dieninis.

Autobusai ir Tramvajai

Autobusai ir tramvajai suteikia galimybę pasiekti vietas, kurios nėra pasiekiamos metro. Maršrutiniai numeriai ir grafikai yra lengvai suprantami. Bilietus galima įsigyti kioskuose arba automatuose.

Leonardo Express

Norint pasiekti Romos centrą iš Fiumicino oro uosto, geriausias būdas yra naudotis Leonardo Express traukiniu. Jis važiuoja kas 30 minučių tiesiai į Roma Termini stotį.

Taksi

Taksi paslaugos Romoje yra patikimos ir patogios. Oficialūs taksi automobiliai yra balti, su taksometrais. Taksi galima iškviesti telefonu arba rasti stovinčius prie pagrindinių transporto mazgų.

Roma Pass

Roma Pass kortelė leidžia naudotis viešuoju transportu bei suteikia nuolaidas į daugelį lankytinų vietų. Tai puikus pasirinkimas turistams, norintiems maksimaliai išnaudoti savo laiką Romoje.

Maršrutas į Romą

Planuojant maršrutą į Romą, patartina iš anksto susiplanuoti naudojimąsi viešuoju transportu. Patikrinkite grafikus ir maršrutus internete arba naudokitės mobiliosiomis programėlėmis.

Viešojo transporto informacija ir bilietų kainos gali būti randami čia.

Kelionių į Romą patarimai

Prieš planuojant kelionę į Italijos sostinę, būtina atsižvelgti į keletą svarbių detalių. Roma yra miestas, kuris kiekvienam keliautojui gali pasiūlyti kažką ypatingo.

Turistams rekomenduojama rezervuoti viešbučius iš anksto, ypač piko sezono metu. Tai padės išvengti didesnių išlaidų ir užtikrins, kad bus patogu apsistoti netoli pagrindinių lankytinų vietų.

Transportas: Romoje yra puiki viešojo transporto sistema. Metro, autobusai ir tramvajai padeda lengvai pasiekti bet kurį miesto kampelį. Verta įsigyti multibilietą, kuris leis sutaupyti pinigų.

Kelionės planavimas: Kruopštus maršruto planavimas padės išnaudoti laiką efektyviai. Romoje gausu istorinių vietų, parkų ir muziejų, todėl verta susidaryti prioritetinį sąrašą.

SritisPatarimai
MaistasParagaukite vietinių patiekalų kaip picos ir pastos nerestoranų.
Lankytinos vietosNepamirškite aplankyti Koliziejaus, Trevi fontano, Vatikano.
KultūraDalyvaukite vietiniuose renginiuose ir šventėse.

Saugumas: Visada laikykite akis ant savo daiktų, ypač perpildytose vietose. Kišenvagiai dažnai būna turistų lankomose vietose.

Patirtų išlaidų kontrolė taip pat yra svarbus aspektas. Norint sutaupyti, galite naudotis nemokamomis miesto ekskursijomis arba viešai prieinamais renginiais.

Nepamirškite paimti patogios avalynės, nes Romoje daug vaikščiojama pėsčiomis. Tik taip galėsite pilnai išnaudoti šio nuostabaus miesto grožį ir atmosferą.

Frequently Asked Questions

Apsilankius aplink Romą, turistai gali atrasti įspūdingų istorinių vietų, žavių miestelių, gražių paplūdimių bei UNESCO pasaulio paveldo vietų. Kiekviena vieta siūlo unikalius meno ir architektūros objektus, kurie praturtins kelionę.

Kokias istorines vietas galima aplankyti netoli Romos?

Pažintinė kelionė į Tivoli, kur galima pamatyti Hadriano vilą ir Este vilą, tikrai verta dėmesio. Dar viena svarbi vieta yra Tarquinia, žinoma dėl etruskų kapaviečių.

Kurie miesteliai yra verti apsilankymo Roma apylinkėse?

Castel Gandolfo garsėja popiežiaus vasaros rezidencija ir nuostabiu ežeru. Frascati teikia galimybę paragauti vietinio vyno ir pasigrožėti Villa Aldobrandini.

Kokius paplūdimius rekomenduojate aplankyti, esant Romoje?

Ostia yra arčiausias paplūdimys, siūlantis puikią vietą atsipalaiduoti ir pailsėti. Santa Marinella taip pat tinkama vieta, garsėjanti švariais vandenimis ir smėlėtomis pakrantėmis.

Kaip geriausiai susidaryti maršrutą po Romos lankytinas vietas?

Rekomenduojama naudoti įvairių kelionių programėles bei vadovus. Viešasis transportas, pvz., traukiniai ir autobusai, yra patogus ir populiarus būdas keliauti.

Kurios Romos apylinkės yra pripažintos UNESCO pasaulio paveldo vietomis?

Tivoli su Hadriano vila ir Este vila yra įtrauktos į UNESCO sąrašą. Etruskų nekropolis Cerveteri taip pat pripažintas vertingu paveldo objektu.

Kokie meno ir architektūros objektai yra būtini aplankyti šalia Romos?

Palazzo Farnese Caprarola yra žinomas dėl savo architektūros grožio ir freskų. Villa d’Este Tivoli garsėja savo sodais ir fontanais, kurie yra tikras meno šedevras.

Jums gali patikti