Ką pamatyti Roterdame? Geriausi lankytini objektai ir patarimai

Roterdamas yra modernus miestas Nyderlanduose, kuris yra žinomas savo architektūros, meninės kultūros ir gastronomijos pasiekimais. Tai yra vienas iš didžiausių Nyderlandų miestų ir yra lankomas tūkstančių turistų iš viso pasaulio. Miestas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti modernaus miesto gyvenimą ir kultūrą.

Roterdamas yra žinomas savo modernia architektūra, kurią galima pamatyti visame mieste. Tai yra vienas iš nedaugelio miestų pasaulyje, kuriame yra tokios architektūros pastatai kaip Kubinis namas, Erasmus tiltas ir De Rotterdam pastatas. Be to, Roterdamas taip pat yra žinomas savo menine kultūra, kurią galima pamatyti įvairiose galerijose ir muziejuose, tokiuose kaip Boijmans Van Beuningen muziejus ir Kunsthal Roterdamas. Taigi, jei ieškote modernaus miesto su puikiu menine kultūra ir architektūra, Roterdamas yra puikus pasirinkimas.

Roterdamo Uostas

Roterdamo uostas yra didžiausias Europos uostas, per kurį kiekvienais metais praplaukia apie 30 000 laivų. Tai yra svarbiausias laivybos centras, jungiantis Europą su kitomis pasaulio šalimis.

Europoort

Europoort yra Roterdamo uosto dalis, esanti priešais Šiaurės jūros pakrantę. Tai yra viena didžiausių uostų Europoje, kuriame yra daugiau nei 60 terminalų, krovinių sandėlių ir pramonės įmonių. Europoort yra svarbus prekybos centras, per kurį praeina didžiulė dalis Europos importo ir eksporto krovinių.

Senasis Uostas

Senasis uostas yra Roterdamo uosto istorinė dalis, esanti miesto centre. Ši dalis yra turistų lankoma vieta, kurioje galima pamatyti senovinį laivų parką, kuriame stovi daugiau nei 20 senovinių laivų. Be to, Senajame uoste yra daugybė restoranų, kavinių ir parduotuvių, kuriose galima mėgautis vietine virtuve ir įsigyti suvenyrų.

Roterdamo uostas yra svarbi Europos laivybos pramonės dalis. Tai yra vienas didžiausių ir svarbiausių uostų pasaulyje, per kurį praeina didžiulė dalis pasaulio prekybos krovinių.

Architektūra Roterdame

Roterdamas yra vienas iš geriausiai žinomų miestų dėl savo modernios architektūros. Šis miestas yra žinomas kaip vienas iš geriausių Europos miestų, kuriame galima pamatyti modernią architektūrą. Šiame mieste yra daugybė pastatų, kuriuos verta pamatyti, o štai keli iš jų:

Euromast

Euromast yra Roterdamo simbolis. Tai yra aukščiausias bokštas mieste, kurio aukštis siekia 185 metrus. Bokšte yra stiklinis liftas, kuris keliauja į viršų ir leidžiasi žemyn. Aukščiausioje bokšto dalyje yra stiklinis skywalk, kuriame galima pasivaikščioti ir mėgautis nuostabiu miesto vaizdu.

Erasmus Tiltas

Erasmus tiltas yra vienas iš Roterdamo žymiausių simbolių. Tai yra didžiulis tiltas, kurio ilgis siekia 802 metrus. Tiltas yra vadinamas „Šypsenos tiltu”, nes jo konstrukcija primena šypsena. Tiltas yra vienas gražiausių ir moderniausių tiltų pasaulyje.

Kubiniai Namai

Kubiniai namai yra Piet Blom kūrinys. Tai yra pastatas, kuris yra sudarytas iš 38 kubų. Kiekvienas kubas yra pasukamas 45 laipsnių kampu. Pastatas yra vienas iš Roterdamo žymiausių pastatų, kuris yra vertas dėmesio.

Roterdamas yra miestas, kuriame galite pamatyti daugybę modernios architektūros kūrinių. Šis miestas yra žinomas kaip vienas iš geriausių Europos miestų, kuriame galima pamatyti modernią architektūrą. Turistai, kurie lankosi Roterdame, turėtų apsilankyti šiuose pastatuose, kad pamatytų miesto unikalumą.

Muziejai Roterdame

Roterdamas yra žinomas dėl savo gausybės muziejų, kurie patraukia turistus iš viso pasaulio. Šioje dalyje aptarsime kelis iš populiariausių Roterdamo muziejų.

Jūrų Muziejus

Jūrų Muziejus yra vienas iš didžiausių jūrų muziejų pasaulyje. Jame yra daugiau nei 1 milijonas eksponatų, susijusių su jūra ir laivais. Muziejaus rinkinyje yra laivų modeliai, navigacijos įranga, jūrų gyvūnai ir daug kitų įdomių eksponatų. Taip pat yra interaktyvių ekspozicijų, skirtų vaikams ir suaugusiems, kurios leidžia susipažinti su jūrų pasauliu.

Wereldmuseum

Wereldmuseum yra kultūros muziejus, kuriame yra daugiau nei 80 000 eksponatų iš viso pasaulio. Muziejaus rinkinyje yra daiktai iš Afrikos, Azijos, Europos, Okeanijos ir Amerikos. Jame yra ne tik įdomių eksponatų, bet ir interaktyvių ekspozicijų, skirtų vaikams ir suaugusiems. Be to, muziejuje organizuojami įvairūs renginiai, susiję su kultūromis iš viso pasaulio.

Kunsthal Rotterdam

Kunsthal Rotterdam yra menų muziejus, kuriame yra daugiau nei 20 įvairių meno parodų per metus. Šio muziejaus rinkinyje yra modernios ir šiuolaikinės meno kūriniai, taip pat fotografijos, architektūros ir dizaino eksponatai. Muziejuje taip pat yra kavinė, knygynas ir suvenyrų parduotuvė.

Nyderlandų Architektūros Institutas

Nyderlandų Architektūros Institutas yra muziejus, skirtas architektūrai ir miesto planavimui. Jame yra daugiau nei 4 milijonai eksponatų, susijusių su architektūra ir urbanistika. Muziejaus rinkinyje yra architektūros planai, modeliai, fotografijos ir daug kitų įdomių eksponatų. Taip pat muziejuje organizuojami įvairūs renginiai, susiję su architektūra ir miesto planavimu.

Roterdamo muziejai yra įvairūs ir įdomūs, o kiekvienas iš jų turi savo unikalumą. Kadangi Roterdamas yra didelis miestas, rekomenduojama pasirinkti kelis muziejus, kuriuos norite pamatyti, ir skirti jiems pakankamai laiko.

Lankytinos Vietos

Kinderdijk

Kinderdijk yra vieta, kurioje galite pamatyti daug vėjo malūnų. Tai yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, kuris yra labai populiarus tarp turistų. Galite apsilankyti muziejuje ir sužinoti daugiau apie šių malūnų istoriją, arba pasivaikščioti po aplinkinius takus ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Museumpark

Museumpark yra Roterdamo muziejų rajonas, kuriame yra daug įvairių muziejų, įskaitant architektūros muziejų, meno muziejų ir t.t. Tai yra puiki vieta, kur galite praleisti dieną mokantis ir mėgautis kultūra.

Coolsingel

Coolsingel yra pagrindinis Roterdamo prospektas, kuriame yra daug parduotuvių, restoranų ir kavinių. Tai yra puiki vieta, kur galite praleisti laiką, mėgautis miesto gyvenimu ir apsipirkti.

Šv. Lauryno Bažnyčia

Šv. Lauryno Bažnyčia, arba Sint-Laurenskerk, yra Roterdamo katedra. Tai yra labai graži ir įspūdinga statinė, kurią verta pamatyti. Bažnyčioje yra daug meno kūrinių ir istorijos.

Roterdamas turi daugybę lankytinų vietų, o Kinderdijk, Museumpark, Coolsingel ir Šv. Lauryno Bažnyčia yra tik kelios iš jų. Galite mėgautis miesto gyvenimu, kultūra ir istorija, o taip pat pamatyti nuostabius vaizdus ir architektūrą.

Ekskursijos ir Pramogos

Roterdamas yra ne tik verslo centras, bet ir turistų lankomas miestas. Šiame mieste yra daugybė įdomių vietų, kurių verta aplankyti. Taigi, jei jūs planuojate keliauti į Roterdamą, būtinai apsilankykite šio miesto ekskursijose ir pramogose.

Ekskursijos

Roterdamas yra žinomas dėl savo modernios architektūros ir inovacijų. Todėl, jei jūs domitės architektūra, nedvejodami užsisakykite ekskursiją po Roterdamą. Ekskursijos metu jūs galėsite pamatyti tokias vietas kaip Markthal, Erasmus tiltas, De Rotterdam pastatas ir kitas. Taip pat yra ekskursijos su laivu, kurios leidžia pamatyti miestą iš kitos perspektyvos.

Taip pat, jei jūs norite pamatyti ir kitus Olandijos miestus, galite užsisakyti ekskursiją į Amsterdamą. Ši ekskursija leis jums pamatyti ne tik Amsterdamą, bet ir kitus miestus, tokius kaip Volendamas, Zaanse Schans ir kitus.

Pramogos

Roterdamas taip pat siūlo daugybę pramogų. Jei jūs norite pamatyti Roterdamą iš aukščiausios taško, galite apsilankyti Euromast bokšte. Taip pat yra daugybė muziejų, tokių kaip Boijmans Van Beuningen muziejus, kuriame yra daugybė meno kūrinių, arba Maritiem muziejus, kuriame galite sužinoti daugiau apie jūrą ir laivus.

Taip pat Roterdame yra daugybė parkų ir erdvių, kur galite pasivaikščioti ir mėgautis gamta. Vienas iš populiariausių parkų yra Het Park, kuriame yra daugybė žalumos ir ežerų.

Galų gale, Roterdamas taip pat yra žinomas dėl savo naktinio gyvenimo. Yra daugybė barų ir klubų, kuriuose galite praleisti naktį. Taigi, jei jūs norite praleisti smagų vakarą, Roterdamas yra puiki vieta tai padaryti.

Gastronomija

Turgaus Salė

Roterdamo turgus yra vienas iš didžiausių Europos turgų, o jo viduje yra Turgaus Salė – vieta, kurioje galima rasti įvairių maisto produktų. Salėje yra daugybė krautuvėlių, kuriose galima rasti skirtingų rūšių sūrių, dešrų, duonos, vaisių ir daržovių. Taip pat galima rasti vietinių žuvų, jūros gėrybių ir mėsos produktų.

Kavinės

Roterdame yra daugybė kavinių, kuriose galima mėgautis skaniu maistu ir gėrimais. Kavinių meniu yra įvairus – nuo tradicinės vakarietiškos virtuvės iki vietinių patiekalų. Ypatingą dėmesį verta atkreipti į kavinių, esančių Markthal prekybos centre, meniu. Čia galima mėgautis skaniu maistu, o tuo pačiu ir grožėtis architektūra.

Roterdame yra daugybė restoranų, kavinių ir kitų vietų, kuriose galima mėgautis skaniu maistu. Turgaus Salė ir Markthal yra vieta, kuriose galima rasti įvairių maisto produktų.

Apgyvendinimas

Roterdamas yra turtinga apgyvendinimo pasirinkimo vieta, kurią galima prisitaikyti prie bet kokio skonio ir biudžeto. Čia rasite daugybę viešbučių, nakvynės namų ir butų nuomos galimybių.

Viešbučiai

Roterdame yra daugybė viešbučių, pradedant nuo ekonominių iki prabangių. Kai kuriuose viešbučiuose galima rasti mokamas papildomas paslaugas, tokias kaip baseinai arba sporto salės, tačiau dauguma viešbučių jau turi įvairių nemokamų paslaugų, tokias kaip nemokamas belaidis internetas, televizija ir pan.

Žemiau pateikiamas kelias viešbučių, kuriuos galima apsvarstyti:

Viešbučio pavadinimasKaina už naktįKategorija
Hotel Rotterdam€703 žvaigždutės
Hilton Rotterdam€1305 žvaigždutės
CityHub Rotterdam€50Inovatyvus viešbučio tipas
King Kong Hostel€25Nakvynės namai

Nakvynės namai

Nakvynės namai yra puiki pasirinkimo galimybė tiems, kurie ieško pigios ir paprastos nakvynės. Roterdame yra daugybė nakvynės namų, kurie siūlo tiek bendrą kambarį, tiek privačius kambarius. Kai kuriuose nakvynės namuose taip pat yra bendros virtuvės, kuriose galima pasigaminti maisto.

Žemiau pateikiami keli nakvynės namai, kuriuos galima apsvarstyti:

 • Hostel Ani&Haakien
 • Stayokay Rotterdam
 • The Student Hotel Rotterdam

Butų nuoma

Roterdame taip pat yra daugybė butų, kuriuos galima išsinuomoti per trumpą laiką. Tai yra puiki pasirinkimo galimybė tiems, kurie ieško savarankiško ir patogaus apgyvendinimo. Butų nuomos kainos gali skirtis priklausomai nuo vietos ir buto dydžio.

Žemiau pateikiami keli butų nuomos pasirinkimai, kuriuos galima apsvarstyti:

 • Rotterdam Short Stay
 • Corporate Housing Factory
 • Tweelwonen „De Nieuwe Wereld”

Kelionės Patarimai

Roterdamas yra miestas, kuriame yra daugybė vietų, kurių verta aplankyti. Norint patogiai ir efektyviai apžiūrėti miestą, rekomenduojama laikytis kelionės patarimų:

 • Planuokite savo kelionę iš anksto. Patikrinkite, kokie renginiai vyks mieste, kad galėtumėte apsilankyti tokiose vietose kaip muziejai, parodų salės ir koncertų salės. Taip pat galite pasinaudoti kelionių agentūros paslaugomis, kad jums būtų lengviau susipažinti su miestu ir jo kultūra.
 • Jei planuojate apsilankyti daugybėje muziejų, galerijų ir kitų vietų, kuriose reikia mokėti įėjimo mokestį, rekomenduojama įsigyti Roterdamo kortelę. Ši kortelė suteikia nuolaidą daugybėje vietų, taip pat leidžia naudotis viešuoju transportu.
 • Pasivaikščiokite po miestą. Roterdamas yra žinomas savo modernia architektūra ir daugybe įspūdingų pastatų. Pasivaikščiojimas po miestą yra puiki galimybė pamatyti šias pastatas ir sužinoti daugiau apie jų istoriją.
 • Būkite atsargūs, kai vaikščiojate po miestą. Roterdamas yra didelis miestas su daugybe žmonių, todėl rekomenduojama laikytis saugumo taisyklių ir būti atidus savo asmeniniams daiktams.
 • Bandykite išvengti didelių minčių. Roterdamas yra miestas, kuriame dažnai vyksta renginiai, todėl rekomenduojama išvengti didelių minčių ir būti atidus savo aplinkai.
 • Mėgaukitės vietine virtuve. Roterdamas yra žinomas savo įvairių patiekalų ir gėrimų pasirinkimu. Būtinai išbandykite vietinės virtuvės patiekalus ir gėrimus, kad galėtumėte patirti tikrąjį Roterdamo skonį.

Taigi, laikantis šių kelionių patarimų, galite patogiai ir efektyviai apžiūrėti Roterdamą ir patirti jo kultūrą.

Miniworld

Miniworld yra vienas iš populiariausių turistinių objektų Roterdame. Tai yra didžiausias Europoje modelių miestas, kuriame yra daugiau nei 500 kvadratinių metrų modelių Roterdamo ir kitų Olandijos miestų. Šis nuostabus modelių miestas yra suskirstytas į kelias temines erdves, kuriose yra modeliuojami skirtingi miesto gyvenimo aspektai, tokiu būdu leidžianti lankytojams pamatyti Roterdamo gyvenimą iš visiškai naujos perspektyvos.

Miniworld yra labai interaktyvus ir lankytojams yra suteikta galimybė pats kontroliuoti tam tikrus modelius. Pavyzdžiui, lankytojai gali valdyti traukinius, laivus ir oro balionus, taip pat gali stebėti modelių miesto gyvenimą per dieną ir naktį. Be to, yra daugybė interaktyvių žaidimų, kurie padeda lankytojams geriau suprasti Roterdamo miesto gyvenimą.

Miniworld yra puikus pasirinkimas ne tik šeimoms, bet ir suaugusiems, kurie nori pamatyti miestą iš visiškai naujos perspektyvos. Tai yra vienas iš geriausių būdų sužinoti daugiau apie Roterdamo miestą ir jo gyvenimą.

Kanalai

Roterdamas yra žinomas dėl savo daugybės kanalų, kurie yra vieni iš svarbiausių miesto bruožų. Yra daugybė būdų, kaip galima pamatyti Roterdamo kanalus.

Vienas iš populiariausių būdų yra pasivažinėti laivu. Tai yra puikus būdas pamatyti miestą iš naujos perspektyvos ir pasimėgauti Roterdamo kanalų grožiu. Yra daugybė įmonių, kurios siūlo laivų ekskursijas, todėl galite lengvai rasti kelionės pasirinkimą, kuris atitiktų jūsų poreikius.

Taip pat galite pasivaikščioti prie kanalų. Roterdamas yra žinomas dėl savo žaliųjų zonų, kurių dauguma yra prie kanalų. Tai puikus būdas pasimėgauti miesto grožiu ir atmosfera. Be to, galite pasimėgauti mažomis kavinėmis ir restoranais, kurie yra prie kanalų.

Jeigu norite pamatyti Roterdamo kanalus iš aukščiau, galite aplankyti Euromast bokštą. Tai yra aukščiausias pastatas Roterdame, kuris siūlo nuostabų vaizdą į miestą ir kanalus. Be to, bokšte yra restoranas, kuriame galite pasimėgauti skaniu maistu ir nuostabiu vaizdu.

Galite aplankyti ir Rotterdamą iš viršaus, naudodami skaitmeninę platformą. Tai yra puikus būdas pamatyti miestą iš aukščiausio taško, be to, platformoje yra interaktyvus ekranas, kuriame galite sužinoti daugiau apie Roterdamo istoriją ir architektūrą.

Galiausiai, jeigu norite pamatyti Roterdamo kanalus iš automobilio, galite nuvykti į Erasmus tilto pietinę pusę. Ten yra daugybė parkavimo vietų, kurias galite naudoti, o iš ten galite pamatyti nuostabų vaizdą į miestą ir kanalus.

Kaip matote, yra daugybė būdų, kaip galite pamatyti Roterdamo kanalus. Visi jie yra puikūs būdai pasimėgauti miesto grožiu ir atmosfera.

Haga

Haga yra vienas iš Roterdamo rajonų, kuris yra žinomas savo stiliaus ir kultūros mišiniu. Tai yra vienas iš Roterdamo senamiesčių, kuriame galima pamatyti daugybę istorinių pastatų ir gatvių. Haga taip pat garsėja savo parkais ir sodais, kuriuos galima aplankyti visus metus.

Vienas iš populiariausių Haga parkų yra Het Park, kuris yra puikus pasirinkimas norintiems pasimėgauti gamta. Parkas yra didelis ir turi daugybę takų, kurie veda per žaliąją gamtą. Taip pat yra daugybė sėdimųjų vietų, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis aplinka.

Haga taip pat yra žinomas savo architektūra, ypač modernia architektūra. Vienu iš populiariausių Haga pastatų yra De Rotterdam, kuris yra vienas didžiausių pastatų Europoje. Pastatas yra triskart didesnis nei Eiffelio bokštas ir turi daugybę biurų ir butų.

Haga taip pat yra puikus pasirinkimas mėgstantiems muziejus ir meno galerijas. Vienu iš populiariausių Haga muziejų yra Boijmans Van Beuningen, kuriame galima pamatyti daugybę meno kūrinių nuo senovės laikų iki šiuolaikinio meno.

Visumoje, Haga yra vienas iš Roterdamo rajonų, kuris turi daugybę pasirinkimų tiek gamtos mėgėjams, tiek kultūros ir meno mėgėjams. Tai yra puikus pasirinkimas visiems, kurie nori pamatyti Roterdamo senamiesčio kultūros ir stiliaus mišinį.

Dažnai užduodami klausimai

Kokie yra Roterdamo turistiniai objektai?

Roterdamas yra žinomas kaip modernus miestas su daugybe turistinių objektų. Tarp populiariausių turistinių objektų yra: Erasmus tilto, Euromast bokšto, Markthal prekybos centro, Rotterdamas Centrinės stoties, Rotterdamas teatro ir Maritimo muziejus.

Ką pamatyti Roterdame per savaitgalį?

Roterdamas yra įspūdingas miestas, kuriame yra daug ką pamatyti. Per savaitgalį galite apsilankyti Europos didžiausiame uostelyje, aplankyti Erasmus tilto, Europos pirmąjį vandens fontaną ir pamatyti daugybę kitų turistinių objektų. Taip pat rekomenduojama apsilankyti Rotterdamas Centrinės stoties ir Markthal prekybos centro.

Kur galima rasti geriausias vaizdo peržiūros vietas Roterdame?

Roterdamas yra žinomas dėl savo nuostabių vaizdų. Geriausias vaizdo peržiūros vietas galite rasti Euromast bokšte, Erasmus tilte, Žaliasis tiltas ir Rotterdamas Centrinės stoties stogu.

Kokios yra populiariausios Roterdamo ekskursijos?

Roterdamas yra turistų lankomas miestas, kuriame yra daugybė ekskursijų. Populiariausios ekskursijos yra „Roterdamo uosto ekskursija”, „Roterdamo miesto ekskursija”, „Euromast bokšto ekskursija” ir „Roterdamo Architektūros ekskursija”.

Ką rekomenduojate aplankyti Roterdame su vaikais?

Roterdamas yra šeimų draugiškas miestas, kuriame yra daugybė pramogų vaikams. Rekomenduojame aplankyti Blijdorp Zoologijos sodą, Miniworld Rotterdamą, Plaswijckparką ir De Kuip stadioną.

Kiek laiko reikia, kad apžiūrėti pagrindinius Roterdamo turistinius objektus?

Norint apžiūrėti pagrindinius Roterdamo turistinius objektus, reikia bent dviejų dienų. Tačiau, jei turėsite daugiau laiko, galite apsilankyti ir kituose miesto rajonuose.

Naudingos nuorodos

Jeigu planuojate keliauti į Roterdamą, rekomenduojame pasinaudoti šiomis naudingomis nuorodomis, kurios padės jums geriau susipažinti su miestu ir pasiruošti kelionei:

 • Roterdamo turizmo informacijos centras – čia rasite informaciją apie miesto lankytinas vietas, renginius, viešbučius ir daugiau.
 • Roterdamo uostas – tai didžiausias Europos jūrų uostas, verta aplankyti ir pamatyti.
 • Roterdamo muziejai – mieste yra daugybė muziejų, kuriuose galite susipažinti su Roterdamo istorija, menininkų kūryba ir daugeliu kitų temų.
 • Erasmus tilto informacinis centras – tai puiki vieta, kur galite sužinoti daugiau apie šio žymaus tilto istoriją ir architektūrą.
 • Roterdamo architektūra – miestas garsėja savo modernia architektūra, todėl rekomenduojame pasivaikščioti po Roterdamo gatves ir pasigrožėti pastatų grožiu.

Be to, rekomenduojame pasiruošti kelionei laiku ir apgalvotai, nes Roterdamas yra didelis miestas, kuriame yra daugybė lankytinų vietų ir renginių. Taip pat nepamirškite apsirengti patogiai ir pasiimti su savimi pakankamai daug pinigų, kad galėtumėte mėgautis visomis Roterdamo pramogomis ir patirtimis.

Daugiau mūsų straipsnių – https://kelioniupatarimai.lt/category/olandija/

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai