Ką reikia žinoti renkantis automobilio padangas?

Naujų padangų pirkimas gali būti painus darbas. Ką reiškia visi tie skaičiai? Ar turėčiau važiuoti su žieminėmis ar visa sezoninėmis padangomis? Ir, žinoma, kaip žinoti, kada man reikia naujų padangų? Rūpinimasis padangomis ir gerų vairavimo įpročių palaikymas gali padėti pailginti padangų tarnavimo laiką, tačiau galiausiai prireiks naujo komplekto. Sužinokite, kaip nusipirkti padangas, atlikdami toliau nurodytus veiksmus.

Automobilio padangų keitimo dažnis

Transporto priemonių gamintojai paprastai rekomenduoja padangas keisti kas šešerius metus, neatsižvelgiant į susidėvėjimą. Peržiūrėkite savininko vadovą, kad sužinotumėte, ką siūlo jūsų automobilio gamintojas. Tegul mechanikas reguliariai tikrina padangas, ar nėra susidėvėjimo ar pažeidimų.

Nustatykite tinkamą padangos dydį

Ant padangos šoninės sienelės (išorinės ir vidinės pusės) rasite šią informaciją: Padangų specifikacijos – dydis, konstrukcija ir greičio įvertinimas. Greičio reitingas yra apytikslis greitis, kurį padanga gali saugiai išlaikyti laikui bėgant. Kuo aukštesnis įvertinimas (A yra žemiausias, o Y yra aukščiausias), tuo geresnis valdymas. Tačiau dėl didesnio greičio gali sutrumpėti protektoriaus tarnavimo laikas. Kreipkitės į savo Audi automobilių gamintoją, ar jūsų modeliui tinkama greičio padanga. Pavyzdžiui, „M+S“ reiškia, kad padanga atitinka  gamintojų asociacijos standartus dėl purvo ir sniego. Tad prieš perkant padangas, žinokite ką reiškia žymėjimai ant jų.

Protektoriaus naudojimo trukmės garantija

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti perkant padangas, yra protektoriaus naudojimo trukmės garantija – įvertinimas, pagrįstas padangos tipu ir kilometrų skaičiumi, kurį galima nuvažiuoti įprastomis vairavimo sąlygomis.

Renkantis padangas, atsižvelkite į:

  • Oro sąlygas, kuriomis dažniausiai vairuojate. Blogiausios oro situacijos, su kuriomis galite tikėtis susidurti.
  • Kur dažniausiai važiuojate – miesto gatvės, greitkeliai ir t.t.
  • Jūsų vairavimo stilius taip pat turi įtakos renkantis padangas.

Visada įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamas padangas pagal savininko vadovą ir padangų platintojo rekomendacijas.

Kada reikėtų naudoti žiemines padangas?

Žieminės padangos dažniausiai naudojamos tada, kai temperatūra pastoviai išlieka artima užšalimui. Žieminės padangos gali pagerinti sukibimą su apledėjusiu ir apsnigtu paviršiumi ir yra vienas iš būdų paruošti automobilį važiavimui sniege.

Ar žiemines padangas reikia naudoti tik važiuojant sniegu?

Paprastai, jei temperatūra nukrenta ir važiuosite lyjant, ledu, sniegu ar kitomis žiemos sąlygomis. Kai temperatūra nesiekia nulio, pakeiskite vasarines arba universalias padangas. Ar galima naudoti vasarines padangas žiemą? Paprastai tai nerekomenduojama. Dėl šalto oro minkštesnės vasarinės padangos gali prarasti sukibimą, atsirasti įtrūkimų ir sutrumpinti padangų tarnavimo laiką.

Jums gali patikti