Lankytinos vietos Krokuvoje: atraskite miesto geriausias vietas

Krokuva yra vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Lenkijoje. Tai senovės miestas, kuriame yra daug istorinių ir kultūrinių vietų, kurios patraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio. Krokuva yra unikali vieta, kurioje galima pamatyti senovės architektūros pavyzdžius, muziejus, galerijas ir parkus.

Viena iš populiariausių lankytinų vietų Krokuvoje yra Vavelio pilyje. Tai senovės pilyje, kuri buvo pastatyta XIII amžiuje, yra daug muziejų, kurie rodo Krokuvos istoriją ir kultūrą. Taip pat galima pamatyti senovės meno kūrinius ir kitus istorinius relikvijas. Turistai gali pasimėgauti nuostabiu vaizdu į miestą ir aplinkinius miškus.

Krokuva taip pat garsėja savo senovės katedra, kuri yra viena iš didžiausių ir gražiausių katedrų Europoje. Katedroje yra daug istorinių relikvijų, tokių kaip karališki palaikai, senovės meno kūriniai ir kt. Turistai gali pamatyti katedros architektūrinį grožį, patirti religinę atmosferą ir maldą. Krokuva yra puiki vieta, kurioje turistai gali mėgautis senovės istorija ir kultūra.

Krokuvos Istorija

Krokuva yra viena seniausių Lenkijos miestų, turinti ilgą ir įdomią istoriją. Miestas yra įsikūręs Mažosios Lenkijos regione, netoli Vyslos upės, ir yra žinomas kaip kultūrinis ir akademijos centras. Krokuva garsėja savo senovės architektūra, gausiu kultūros paveldu ir įvairiais renginiais.

Krokuva buvo įkurtas IX a. pradžioje ir buvo vienas svarbiausių Lenkijos miestų iki XVIII a. pradžios. Miestas turėjo svarbią ekonominę ir kultūrinę reikšmę ir buvo svarbi universitetų ir akademijų centras. Krokuva taip pat yra vienas iš svarbiausių krikščioniškosios kultūros centrų Europoje.

Krokuva taip pat turėjo svarbią vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metu. Miestas buvo okupuotas nacių ir buvo vienas iš svarbiausių žydų getų Lenkijoje. Po karo Krokuva tapo svarbiu kultūros centru ir UNESCO pasaulio paveldo vieta.

Krokuva yra vienas iš svarbiausių Lenkijos kultūros centrų ir turizmo lankomų vietų. Miestas turi daugybę įdomių vietų ir paminklų, įskaitant Krokuvos istorijos muziejų, Krokuvos universitetą, Krokuvos katedrą, Krokuvos kryžių kalną ir daugybę kitų vietų.

Senamiestis Ir Jo Architektūra

Krokuva yra viena iš tų miestų, kurių senamiestis yra išlaikęs savo istorinį charakterį. Senamiestis yra pilnas puikių architektūros pavyzdžių, kurie yra lankomi vietos ir užsienio turistų.

Vavelio Pilis

Viena iš žymiausių Krokuvos vietų yra Vavelio pilis, kuri yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai yra senovės pilis, kuri buvo krikščionių karalių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Šioje vietoje galima apžiūrėti ne tik pilies rūmus, bet ir katedrą, kurioje yra laikomi krikščionių relikvijos.

Marijos Bazilika

Marijos bazilika yra dar viena vieta, kurią turėtų aplankyti kiekvienas Krokuvos svečias. Tai yra viena iš didžiausių Europos bazilikų, kurioje yra laikomi daugybės meno kūrinių, tarp jų ir berods didžiausias Europoje vargonų instrumentas.

Barbakanas

Barbakanas yra Krokuvos senamiesčio prieigų vartai, kurie buvo pastatyti XV amžiuje. Tai yra gynybinė konstrukcija, skirta apsaugoti miestą nuo priešų. Ši vieta yra puiki galimybė susipažinti su Krokuvos istorija, o taip pat ir pasimėgauti nuostabiu miesto vaizdu.

Rotušės Bokštas

Rotušės bokštas yra vienas iš Krokuvos simbolių. Tai yra senovės pastatas, kuris buvo naudojamas kaip miesto valdžios būstinė. Ši vieta yra taip pat įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Rotušės bokšte yra nuostabūs vaizdai į miestą, o taip pat ir daugybės meno kūrinių, kuriuos galima apžiūrėti.

Senamiestis yra viena iš Krokuvos lankomiausių vietų, kurioje yra daugybės lankytinų objektų. Vavelio pilis, Marijos bazilika, Barbakanas ir Rotušės bokštas yra tik keli iš jų. Senamiesčio architektūra yra puikus pavyzdys, kaip istoriniai pastatai gali būti išlaikyti ir paversti lankomais objektais.

Aikštės Krokuvos Mieste

Krokuvos miestas garsėja savo istoriniais objektais ir architektūra. Vienas iš svarbiausių miesto objektų yra aikštės, kurios yra ne tik miesto gyventojų susibūrimo vieta, bet ir turistų lankymo objektas.

Turgaus Aikštė

Viena iš populiariausių aikščių Krokuvos mieste yra Turgaus aikštė. Ši aikštė yra viena seniausių miesto aikščių ir yra garsėjusi kaip prekybos vieta jau nuo viduramžių laikų. Šiandien Turgaus aikštė yra dažnai lankoma turistų, kurie čia gali rasti įvairių vietinių produktų, suvenyrų ir daiktų. Be to, Turgaus aikštė yra puiki vieta, kurioje galima pamatyti Krokuvos senamiestį ir jo architektūrą.

Visa Krokuvos miesto aikštės yra įdomios ir vertos dėmesio, nes jos yra neatsiejamos miesto istorijos dalis ir atspindi Krokuvos kultūros ir tradicijų įvairovę.

Krokuvos Muziejai

Krokuvos Muziejus

Krokuvos Muziejus yra vienas iš populiariausių muziejų Krokuvoje. Jame galima rasti daugybę eksponatų, susijusių su miesto istorija ir kultūra. Muziejus yra įsikūręs senamiestyje, netoli Vavelio pilies.

Lankytojai gali pamatyti daugybę eksponatų, susijusių su Krokuvoje gyvenusiais žymiais asmenimis, taip pat su miesto architektūra ir urbanistika. Muziejuje taip pat organizuojami įvairūs renginiai, susiję su kultūra ir meno sritimis.

Nacionalinis Krokuvos Muziejus

Nacionalinis Krokuvos Muziejus yra didžiausias muziejus Krokuvoje ir vienas iš didžiausių Lietuvoje. Jame galima rasti daugybę eksponatų, susijusių su Lietuvos istorija, kultūra ir meno sritimis.

Muziejuje yra daugybė nuolatinių ir laikinų parodų, kurios pristato Lietuvos istorijos ir kultūros paveldą. Be to, muziejus organizuoja įvairius renginius, susijusius su istorija, kultūra ir meno sritimis.

Archivyskupijos Muziejus

Archivyskupijos Muziejus yra vienas iš seniausių muziejų Krokuvoje. Jame galima rasti daugybę eksponatų, susijusių su krikščioniška religija ir Krokuvoje gyvenusiais katalikų kunigais.

Muziejuje yra daugybė nuolatinių ir laikinų parodų, kurios pristato krikščioniškosios religijos istoriją ir paveikslus, susijusius su Krokuvoje gyvenusiais katalikų kunigais. Be to, muziejus organizuoja įvairius renginius, susijusius su krikščionybe ir religija.

Ekskursijos Ir Pramogos

Krokuva yra turtinga istorija, kultūra ir architektūra, todėl turistams yra daug ką pamatyti ir patirti. Čia yra keletas populiarių ekskursijų ir pramogų vietų.

Aušvico Koncentracijos Stovykla

Aušvico koncentracijos stovykla yra viena iš garsiausių vietų Krokuvoje. Tai yra vieta, kurioje naciai vykdė genocidą ir žudė tūkstančius žmonių. Ši vieta yra labai svarbi, kad niekada nepraleistumėte, jei lankotės Krokuvoje.

Tatrų Kalnai

Tatrų kalnai yra nuostabi gamtos vieta, kuri yra už Krokuva. Tai yra puiki vieta, kur galite vaikščioti, važinėti slidėmis ar netgi kopti kalnais. Be to, čia yra daugybė nuostabių vaizdų ir nuotykių, kurie laukia turistų.

Krokuva taip pat siūlo daugybę kitų pramogų ir ekskursijų, tokių kaip dviračių ar valčių nuoma, žygiavimai po miestą ir daug daugiau. Turistai tikrai ras kažką, kas atitiks jų interesus ir poreikius.

Krokuvos Gatvės Ir Rajonai

Krokuvos miestas yra žinomas dėl savo senamiestio gatvių, kurios yra kupinos istorijos ir kultūros. Kazimiero rajonas yra vienas iš seniausių miesto rajonų ir yra gerai žinomas dėl savo autentiškos architektūros ir gausybės meno galerijų. Šv. Florijono gatvė yra viena iš populiariausių gatvių mieste, kurioje yra daugybė kavinių ir restoranų.

Kazimiero Rajonas

Kazimiero rajonas yra vienas iš seniausių Krokuvos rajonų, kuriame yra daug autentiškos architektūros ir meno galerijų. Rajone yra daugybė gatvelių, kuriuose galima pasivaikščioti ir mėgautis miesto atmosfera. Šio rajono gatvėse galima pamatyti daugybę istorinių pastatų, kuriuos rekomenduojama aplankyti.

Be to, Kazimiero rajone yra daugybė meno galerijų, kuriose galima pamatyti vietinių menininkų darbus. Rajono gatvėse taip pat galima rasti daugybę kavinių ir restoranų, kuriuose galima mėgautis vietine virtuve.

Šv. Florijono Gatvė

Šv. Florijono gatvė yra viena iš populiariausių Krokuvos gatvių, kurioje yra daugybė kavinių ir restoranų. Gatvė yra kupina istorijos ir kultūros, o jos architektūra yra unikali ir autentiška. Ši gatvė yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis vietine virtuve ir atrakcijomis.

Šv. Florijono gatvėje taip pat galima rasti daugybę vietinių parduotuvių, kuriose galima įsigyti suvenyrų ir kitų vietinių produktų. Gatvė yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis miesto atmosfera ir atrakcijomis.

Krokuvos Parkai

Krokuvos miestas garsėja savo parkais, kuriuose galima pasivaikščioti, atsipalaiduoti ir mėgautis gamtos grožiu. Šie parkai yra puikios vietos, kurias verta aplankyti keliaujant po miestą.

Vienas iš populiariausių parkų yra „Planty”, kuris yra miesto senamiestyje. Šis parkas yra apie 4 kilometrus ilgio ir apjuosia senamiestį. Čia galima pasivaikščioti, pamatyti senovinius pastatus ir mėgautis gamtos grožiu. Taip pat „Planty” parkas yra puiki vieta poilsiui, nes jame yra daug suoliukų ir malonių kampelių.

Kitas populiarius parkas yra „Jordan” parkas, kuris yra įsikūręs netoli Krokuvos centro. Šis parkas yra didelis ir turi daugybę takų, kuriose galima pasivaikščioti ar bėgioti. Taip pat šiame parke yra daug suoliukų ir įvairių žaidimų aikščių, kuriose galima praleisti laiką su šeima ar draugais.

Dar vienas populiarius parkas yra „Błonia” parkas, kuris yra didelis žolėtas laukas netoli miesto centro. Šis parkas yra puiki vieta poilsiui, piknikams ar tiesiog pasivaikščiojimui. Taip pat šiame parke yra daug suoliukų ir vaikų žaidimų aikščių.

Krokuvos parkai yra puikios vietos, kurias verta aplankyti, norint pasimėgauti gamtos grožiu ir atsipalaiduoti. Visi šie parkai yra nemokami ir atviros visą parą, todėl kiekvienas gali juos aplankyti bet kuriuo metu.

Suvenyrų Pirkimas Krokuvos Mieste

Krokuvoje yra daugybė vietų, kur galima nusipirkti įvairių suvenyrų. Turistai gali rinktis tarp turgaviečių, suvenyrų parduotuvių arba tiesiog gatvėse pasitaikančių prekeivių.

Viena iš populiariausių vietų yra Sukiennice, senovinė rinka, kuri yra gerai žinoma ne tik vietiniams, bet ir turistams. Čia galima rasti didelį pasirinkimą rankų darbo suvenyrų, tokių kaip keramika, rankinės, juvelyrika ir kt. Be to, čia yra daugybė vietinių maisto produktų, tokių kaip sūriai, dešros ir duonos.

Kitas populiarus suvenyrų pirkimo variantas yra lankymasis audinių salėje, kuri yra patalpinta Sukiennice pastate. Čia galima nusipirkti įvairių rūbų, kilimų ir kitų audinių, kurie yra pagaminti pagal senovinius dizainus.

Be to, turistai gali apsilankyti vietinėse suvenyrų parduotuvėlėse, kurios yra išsidėsčiusios po visą miestą. Čia galima rasti įvairių suvenyrų, tokių kaip magnetukai, atvirukai, žaislai ir kt.

Galima nusipirkti suvenyrų ir tiesiog apsilankius turgavietėje. Krokuvoje yra daugybė turgų, kuriuose galima nusipirkti įvairių produktų, įskaitant ir suvenyrus. Turgavietėje galima rasti vietinių maisto produktų, rankų darbo suvenyrų ir kt.

Būtent dėl didelio suvenyrų pasirinkimo Krokuvoje, turistams nereikia nerimauti dėl to, kad negalės nusipirkti norimo suvenyro.

Apie Krokuvą

Krokuvos senamiestis yra viena iš Lietuvos kelionių populiariausių vietų. Šio miesto istorija siekia viduramžius, o senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Viena iš lankytinų vietų Krokuvos senamiestyje yra Šlovės vartai. Tai yra vienintelė išlikusi senosios Krokuvos miesto sienų dalis. Taip pat verta aplankyti Vavelio rūmus, kurie buvo naudojami kaip karalių rūmai.

Krokuvos mieste yra daug universitetų, tarp jų ir Jogailos universitetas. Tai vienas iš seniausių universitetų Europoje, kuris buvo įkurtas 1364 metais.

Krokuvos senamiestyje yra ir Kazimiero kvartalas, kuriame galima rasti daug barų, restoranų ir kavinių. Tai yra viena iš populiariausių vietų mieste, ypač tarp jaunimo.

Jei planuojate apsilankyti Krokuvos senamiestyje, rekomenduojame apsistoti viešbučiuose, kurie siūlo patogias sąlygas, pavyzdžiui, Booking.com. Taip pat verta aplankyti Vyslos upę, kuri teka per miesto centrą.

Krokuvos miestas yra tik kelių valandų kelionė nuo Varšuvos, todėl galite apsilankyti ir kitoje Lenkijos pusėje.

Dažnai užduodami klausimai

Kokie yra populiariausi Krokuvos požemių muziejaus eksponatai?

Krokuvos požemių muziejus turi daugybę įspūdingų eksponatų, tačiau populiariausi yra senovės laikų kriptos ir katakombos, kurių amžius siekia net 700 metų. Taip pat verta atkreipti dėmesį į muziejaus „Kristallgrotte” – kristalinę grotą, kurioje galima pamatyti spalvingus mineralus ir kristalus.

Kur galima nusipirkti bilietų į Vavelio pilį?

Bilietai į Vavelio pilį gali būti nupirkti tiesiogiai prie bilietų kasų, taip pat internetu per oficialią Vavelio pilio svetainę ar per kelionių agentūras.

Kokių lankytinų vietų verta aplankyti Krokuvoje?

Krokuvos senamiestis yra turtingas lankytinų vietų, tokių kaip Vavelio pilis, Senoji rinka ir Šv. Mergelės Marijos bažnyčia, taip pat verta aplankyti Krokuvos požemių muziejų ir Veličkos druskos kasyklas.

Kaip galima pasiekti Krokuvos žemėlapį?

Krokuvos žemėlapis gali būti parsisiųstas iš oficialios Krokuvos turizmo informacijos svetainės arba gautas tiesiogiai iš turizmo informacijos centrų mieste.

Kur galima apsistoti Krokuvoje, naudojant Booking.com?

Booking.com turi daugybę pasirinkimo galimybių, kai kalbama apie apgyvendinimo paslaugas Krokuvoje. Populiariausi variantai yra viešbučiai, nakvynės namai ir butai senamiestyje ar netoli jo.

Kokia yra Veličkos druskos kasyklos istorija?

Veličkos druskos kasyklos yra viena seniausių ir ilgiausiai veikiančių druskos kasyklų pasaulyje, veikianti nuo XIII amžiaus. Ši kasykla yra svarbi ne tik Krokuvos, bet ir Lenkijos istorijai, nes druska buvo svarbi prekė viduramžiais ir reikalinga maisto produktų konservavimui.

Naudingi puslapiai turistui

Naudingos nuorodos  anglų kalba

  1. Oficiali Krokuvos turizmo svetainė: https://www.krakow.pl/english/ Čia rasite informaciją apie lankytinas vietas, kultūros renginius, viešbučius, restoranus ir viską, ko reikia jūsų kelionei.
  2. Krokuvos viešojo transporto svetainė: https://www.krakow.pl/english/communication/ Informacija apie autobusų ir tramvajų maršrutus, bilietus ir viešojo transporto planavimą.
  3. Wawelis ir Katedra: https://wawel.krakow.pl/en/ Sužinokite apie istorinį Wawelio pilį ir katedrą, susijusią su Lenkijos karalystės istorija.
  4. Auschwitz-Birkenau memorialinis muziejus: http://auschwitz.org/en/ Svarbus ir jaudinantis vietos, susijusios su Holokaustu, kur galima išmokti iš mūsų istorijos pamokų.
  5. Kazimieras: https://www.inyourpocket.com/krakow/kazimierz Gidas po Kazimiero rajoną, buvusią žydų kvartalą, kuriame jūs galite rasti daugybę kavinių, restoranų ir kultūrinių vietų.
  6. Wieliczka druskos kasykla: https://www.wieliczka-saltmine.com/ Pažintinis apsilankymas UNESCO sąraše įrašytame druskos kasykloje, kuriame yra nuostabių skulptūrų ir koplyčių iškaltų iš druskos.
  7. Schindlerio fabriko muziejus: https://www.muzeumkrakowa.pl/en/mhk-branches/o.-schindlers-factory Sužinokite apie Schindlerio fabriką ir anapus juo susijusias istorijas.
  8. Krokuvos maisto gidas: https://www.inyourpocket.com/krakow/Polish-cuisine Išbandykite tradicinius lenkiškus patiekalus ir sužinokite, kur galite rasti geriausius restoranus ir kavinės.
  9. Krokuvos nakvynės pasiūlymai: https://www.booking.com/city/pl/krakow.lt.html Ši svetainė padės jums rasti viešbučius, apartamentus ir nakvynės pasiūlymus pagal jūsų skonią ir biudžetą.
  10. Nemokama „Krakow In Your Pocket” mobili programėlė: https://www.inyourpocket.com/krakow/app Ši programėlė turi daug informacijos apie miestą, lankytinas vietas, restoranus ir pramogas, ir ji gali būti naudinga keliaujant.

DUK

Kuriuo metu geriausia aplankyti Krokuvą?

Geriausias laikas aplankyti Krokuvą yra pavasarį (balandžio-birželio mėn.) ir rudenį (rugsėjo ir spalio mėn.). Šiais mėnesiais oras būna malonus, o mieste mažiau žmonių.

Kiek dienų turėčiau planuoti kelionei į Krokuvą?

Pagrindinėms Krokuvos lankytinoms vietoms aplankyti turėtų pakakti trijų-keturių dienų kelionės. Tačiau jei planuojate vienos dienos ekskursijas į tokias vietas kaip Aušvicas ar Veličkos druskų kasykla, apsvarstykite galimybę pratęsti viešnagę.

Kokius vietinius patiekalus Krokuvoje būtina paragauti?

Lankydamiesi Krokuvoje nepraleiskite progos paragauti „Pierogi” (lenkiškų koldūnų), „Zapiekanka” (sumuštinio su atviru stalu) ir „Kielbasa” (lenkiškos dešros). Desertui paragaukite Paczki – lenkiškų koldūnų.

Ar lengva keliauti po Krokuvą?

Taip, Krokuva pasižymi puikia viešojo transporto sistema, kurią sudaro tramvajai ir autobusai. Miesto centras taip pat yra gana kompaktiškas ir puikiai tinka vaikščioti pėsčiomis.

Kokių vietinių suvenyrų galiu nusipirkti Krokuvoje?

Tarp vietinių suvenyrų, kurių verta paieškoti, yra gintariniai papuošalai, Boleslaveco keramika, lenkiška degtinė ir tradiciniai dirbiniai iš Pagrindinėje turgaus aikštėje esančios Audinių salės. Daugiau apie suvenyrus ir lauktuves iš Lenkijos – rasite nuorodoje.

Tikimės, jog straipsnis lankytinos vietos Krokuvoje Jums padės apsispręsti ir pasidaryti kelionės maršrutą.

Jums gali patikti