Lankytinos vietos Krokuvoje – ką būtina pamatyti?

Krokuva – Lenkijos karūnos brangakmenis, kuriame dera istorinė didybė ir šiuolaikinis gyvybingumas. Šis žavus miestas sužavės jus vaizdingų aikščių, didingų pilių ir istorinių rajonų deriniu. Taigi prisisekite diržus, nes mes pasinersime į Krokuvos žavesio gelmes, atkreipdami dėmesį į populiariausias turistų lankomas vietas, dėl kurių šis miestas yra aukščiausio lygio kelionės tikslas. Šiame straipsnyje sužinosite kokios lankytinos vietos Krokuvoje vertos daugiausiai dėmesio.

Pagrindinė turgaus aikštė (Rynek Główny)

Nė vienas apsilankymas Krokuvoje nebūtų visavertis be laiko, praleisto triukšmingoje Pagrindinėje turgaus aikštėje. Tai viena didžiausių viduramžių aikščių Europoje, kurioje verda gyvybė ir spalvos, aidi gyvi pokalbiai, juokas ir skamba taurės. Čia plaka miesto širdis, energingas centras, puikiai įkūnijantis Krokuvos dvasią.

Ką pamatyti ir nuveikti – lankytinos vietos Krokuvoje

Pagrindinėje turgaus aikštėje yra daug žymių architektūros vertybių. Audinių salėje (Sukiennice), Renesanso epochos prekybos centre, dabar veikia gyva turgavietė, kurioje galite įsigyti tradicinių lenkų amatų, unikalių suvenyrų ir net gintaro papuošalų. Nepamirškite paragauti gardžių lenkų virtuvės patiekalų, įskaitant kultinius pierogi koldūnus ir Kielbasos dešrą. Būdami čia, klausykitės kas valandą iš Marijos bazilikos skambančių trimitų (Hejnał mariacki) – ši tradicija siekia XIII amžių!

Wawelio pilis

Wawelio kalvos viršūnėje, nuo kurios atsiveria vaizdas į ramią Vyslos upę, stūkso didinga Vavelio pilis – Lenkijos nacionalinio identiteto simbolis. Tai architektūrinių stilių mišinys, liudijantis turtingą ir įvairialypę Lenkijos istoriją. Dabar čia veikia istorijos muziejus, kuriame galite susipažinti su Krokuvos ir Lenkijos istorija bei kultūra. Pilies aplinkoje rasite daug gėlių sodų, tinklalapių ir paukščių.

Wawelio katedra

Vienas iš Krokuvos simbolių yra Wawelio katedra – vyriškas sabotažas, savo apimtimi nusileidžiantis tik Romos Šventajam Petro bazilikai. Katedra atkuria galingą istorinio Krokuvos paveikslą, kuris apima daugybę laikotarpių – nuo viduramžių iki Renesanso. Ši išdidžia architektūros pamaina, kurios viduje rasite daugybę paveikslų, skulptūrų ir liturginių regalijų. Galite aplankyti ir bažnyčios kriptą – čia rasite Lenkijos didžiųjų kapus, tarp jų ir Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoso.

Galgalio aikštė (Plac Nowy)

Krokuva
Krokuvos centras

Nepraleiskite progos apžvalgti Krokuvos alternatyvesnę pusę, ateikite į Galgalio aikštę. Šis kvartalas buvo pritvirtintas prie senojo miesto sienų. Čia veikia daugybė būdingų kavinukių, parduotuvių ir meno galerijų, tokios kaip Žydų aikštė (Kazimierz). Galgalio aikštėje taip pat yra daug nacionalinių tapytojų, fotografų ir kitokių menininkų. Išsiaiškinkite vietos šventes – čia vyksta garsios, muzikos garsais ir jų atspindžiais dvelkiančios šventės.

Veličkos Druskų kasykla

Velyčkos Druskų kasykla (Kopalnia Soli) taip pat yra vienas svarbių turistinio kelionės Krokuvoje objektų. Šis paminklas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip istorinė vieta, primenanti Lenkijos istorijai svarbių druskos prekybos tinklų raidą. Druskų kasykloje rasite įdomybes visiems – nuo patyrusių poilsiautojų iki pažintinės kelionės moksleiviams.

Kazimiero rajonas, kadaise buvęs Krokuvos žydų gyvenimo centras, yra žavus melancholijos ir gyvybingumo mišinys. Šis rajonas liudija sudėtingą miesto istoriją ir kultūrinę įvairovę.

Istorinė reikšmė ir populiarios stotelės

Pasivaikščioję po Kazimierą, aptiksite istorinių sinagogų ir žavingų aikščių. Nepraleiskite žymiosios Szeroka gatvės, kurioje gausu nuotaikingų kavinių ir parduotuvių. Taip pat aplankykite Senąją sinagogą, kuri dabar yra muziejus, siūlantis gilias įžvalgas apie žydų kultūrą ir istoriją. Patarimas apie maistą: būdami čia, būtinai paragaukite vietinio gatvės maisto klasikos – zapiekanki!

Šindlerio fabrikas

Istorijos entuziastai turėtų nepraleisti Šindlerio fabriko, primenančio audringą miesto praeitį Antrojo pasaulinio karo metais. Šiame buvusiame emalio fabrike, kuriame Oskaras Šindleris išgelbėjo daugiau nei tūkstantį žydų, dabar veikia muziejus. Čia galite susipažinti su tikra istorija, patirti Šindlerio heroizmą ir parko romantika.

Žvilgsnis į praeitį

Tarp muziejaus sienų lankytojai gali susipažinti su niūria karo laikų Krokuvos realybe, kuri suteikia galimybę pažvelgti į ją blaiviai, tačiau labai svarbiu žvilgsniu. Norėdami patirti geriausią įspūdį, dalyvaukite ekskursijoje su gidu, kad suprastumėte, kokias gilias istorijas saugo šis fabrikas.

Marijos bazilika

Marijos bazilika yra kvapą gniaužiantis gotikinės architektūros šedevras. Jos du nelygūs bokštai dominuoja Krokuvos panoramoje, o iš aukštesniojo bokšto kas valandą pasigirsta trimito skambesys, kuris suteikia mistiškumo. Bazilikos viduje rasite daugybę paveikslų, skulptūrų ir altorių. Štai keletas mieliausių istorinių detalių: čia galite rasti karalienės Bonytės mauzoliejų, Jurgio Semeniškio altorių ir net istorinį kryžiaus būrį.

Architektūrinė didybė

Viduje jūsų žvilgsnį patrauks nuostabus medinis altorius – Veito Stosso (Veit Stoss) sukurtas šedevras. Sudėtingi vitražai dar labiau sustiprina dievišką bazilikos aurą. Patarimas entuziastingiems fotografams: užlipkite į aukštesnįjį bokštą, iš kurio atsiveria Krokuvos panorama. Į jį verta užkopti!

Pramogų parkai ir zoo

Energylandia – taip pat viena iš populiarių trasų Krokuvos aplinkoje. Šis pramogų centras parduoda visą gyvenimą pulsavusių atrakcionų, kurie tinkami net ir pačiai jautriausiems svečiams. Čia rasite viską – nuo vaikiško šuolių rato iki aukštos klasės laivų simuliatorių, drakonų tematikos laidos ir net 4D kino teatras.

Krokuvos zoologijos sodas yra puiki vieta, kurioje galite susipažinti su daugybe egzotiškų gyvūnų. Šis parkas taip pat siūlo veiklos vaikams ir paaugliams, tokias kaip ekskursijos, lauko žaidimai ir zoologiniai užsiėmimai.

Restoranai ir pramogos: labiausiai lankytinos Vietos krokuvoje

Krokuvą taip pat galima vadinti moksleivio skonio kelione. Šiame mieste gausu restoranų, kuriuose svečiai gali patirti tradicinę Lenkijos virtuvę – išbandyti patiekalus, tokius kaip Pierogi, Bigos ir Sernik. Gastronomų entuziastai taip pat turėtų aplankyti vienas iš populiariausių regiono restoranų – EstancjePodBaranami. Čia rasite daugybę vietinių patiekalų, tokių kaip Kielbasa ir Barszcz baltasis. Aplankykite Stare Miasto (Senamiestis), kuriame veikia gausybė maisto parduotuvių, kuriose galite įsigyti vietinių produktų.

Be abejo, Krokuvos miestas toli gražu nėra tik istorinio paveldo ir gastronominio turizmo objektai. Šiame mieste rasite daugybę pramogų ir veiklų, pavyzdžiui, senamiestyje galima rinktis tarp įvairiausių koncertų, vakarinių pasirodymų ir parodų.

Krokuvoje taip pat veikia daugybė šokių klubų, jazzo barų, teatro scenų ir tarptautinių festivalių. Vienas iš populiariausių yra Krokuvos tarptautinis filmų festivalis, kuriame dažnai rodomi tik geriausi šiuolaikinio kino vardai. Taip pat verta aplankyti Krokuvos Bienalę – tai yra unikalus renginys, suteikiantis daug gerų emocijų.

Išvada

Negalima to paneigti: Krokuva yra kontrastų ir netikėtumų miestas. Nuo energingų turgų ir didingų pilių iki ramių parkų ir istorinių rajonų – kiekvienas miesto kampelis pasakoja apie jo nuostabią praeitį ir gyvybingą dabartį. Tikimės, kad šis gidas sukėlė jūsų susidomėjimą ir paskatino susikrauti lagaminus. Krokuva laukia, kad galėtų pasidalyti savo magija su jumis!

Naudingos nuorodos  anglų kalba

 1. Oficiali Krokuvos turizmo svetainė: https://www.krakow.pl/english/ Čia rasite informaciją apie lankytinas vietas, kultūros renginius, viešbučius, restoranus ir viską, ko reikia jūsų kelionei.
 2. Krokuvos viešojo transporto svetainė: https://www.krakow.pl/english/communication/ Informacija apie autobusų ir tramvajų maršrutus, bilietus ir viešojo transporto planavimą.
 3. Wawelis ir Katedra: https://wawel.krakow.pl/en/ Sužinokite apie istorinį Wawelio pilį ir katedrą, susijusią su Lenkijos karalystės istorija.
 4. Auschwitz-Birkenau memorialinis muziejus: http://auschwitz.org/en/ Svarbus ir jaudinantis vietos, susijusios su Holokaustu, kur galima išmokti iš mūsų istorijos pamokų.
 5. Kazimieras: https://www.inyourpocket.com/krakow/kazimierz Gidas po Kazimiero rajoną, buvusią žydų kvartalą, kuriame jūs galite rasti daugybę kavinių, restoranų ir kultūrinių vietų.
 6. Wieliczka druskos kasykla: https://www.wieliczka-saltmine.com/ Pažintinis apsilankymas UNESCO sąraše įrašytame druskos kasykloje, kuriame yra nuostabių skulptūrų ir koplyčių iškaltų iš druskos.
 7. Schindlerio fabriko muziejus: https://www.muzeumkrakowa.pl/en/mhk-branches/o.-schindlers-factory Sužinokite apie Schindlerio fabriką ir anapus juo susijusias istorijas.
 8. Krokuvos maisto gidas: https://www.inyourpocket.com/krakow/Polish-cuisine Išbandykite tradicinius lenkiškus patiekalus ir sužinokite, kur galite rasti geriausius restoranus ir kavinės.
 9. Krokuvos nakvynės pasiūlymai: https://www.booking.com/city/pl/krakow.lt.html Ši svetainė padės jums rasti viešbučius, apartamentus ir nakvynės pasiūlymus pagal jūsų skonią ir biudžetą.
 10. Nemokama „Krakow In Your Pocket“ mobili programėlė: https://www.inyourpocket.com/krakow/app Ši programėlė turi daug informacijos apie miestą, lankytinas vietas, restoranus ir pramogas, ir ji gali būti naudinga keliaujant.

DUK

Kuriuo metu geriausia aplankyti Krokuvą?

Geriausias laikas aplankyti Krokuvą yra pavasarį (balandžio-birželio mėn.) ir rudenį (rugsėjo ir spalio mėn.). Šiais mėnesiais oras būna malonus, o mieste mažiau žmonių.

Kiek dienų turėčiau planuoti kelionei į Krokuvą?

Pagrindinėms Krokuvos lankytinoms vietoms aplankyti turėtų pakakti trijų-keturių dienų kelionės. Tačiau jei planuojate vienos dienos ekskursijas į tokias vietas kaip Aušvicas ar Veličkos druskų kasykla, apsvarstykite galimybę pratęsti viešnagę.

Kokius vietinius patiekalus Krokuvoje būtina paragauti?

Lankydamiesi Krokuvoje nepraleiskite progos paragauti „Pierogi“ (lenkiškų koldūnų), „Zapiekanka“ (sumuštinio su atviru stalu) ir „Kielbasa“ (lenkiškos dešros). Desertui paragaukite Paczki – lenkiškų koldūnų.

Ar lengva keliauti po Krokuvą?

Taip, Krokuva pasižymi puikia viešojo transporto sistema, kurią sudaro tramvajai ir autobusai. Miesto centras taip pat yra gana kompaktiškas ir puikiai tinka vaikščioti pėsčiomis.

Kokių vietinių suvenyrų galiu nusipirkti Krokuvoje?

Tarp vietinių suvenyrų, kurių verta paieškoti, yra gintariniai papuošalai, Boleslaveco keramika, lenkiška degtinė ir tradiciniai dirbiniai iš Pagrindinėje turgaus aikštėje esančios Audinių salės. Daugiau apie suvenyrus ir lauktuves iš Lenkijos – rasite nuorodoje.

Tikimės, jog straipsnis lankytinos vietos Krokuvoje Jums padės apsispręsti ir pasidaryti kelionės maršrutą.