Tailandas – Ekskursijos jų aprašymai, kainos bei atsiliepimai

Tailandas. Ką nuveikti per 18 dienų?

 

Valiuta Tailande yra batas (  THB trumpinimas)

Konvertavimui 1 eur yra ~33 THB

1 THB yra ~ 0,03€ ( trys euro centai)

Dvi lietuvės, gyvenančios Tailande, apčiuopiamai palengvino visą kelionę, todėl visiems, dar tik vyksiantiems į šią šalį, norėčiau parekomenduoti susisiekti su jomis, kadangi ne tik sutaupysit laiko, bet ir keliauti o Krabi ir Bankoką bus ženkliai paprasčiau. 

Pirmiausia – Simona Kupetiene, daugiausia padedanti keliaujantiesiems po Krabi regioną . Parašiau jai, nes norėjau palikti didįjį N. Zelandijai skirtą lagaminą, kad jo nereikėtų visur kartu tampytis. Gavosi taip, kad jin padėjo suorganizuoti visus pervežimus iš oro uosto į salą, tada į nacionalinį parką ir tada atgal į oro uostą sekundžių tikslumu. O ir lagaminais rūpintis nereikėjo.

Kiti sutikti lietuviai gyrė ją dėl puikiai suorganizuotų turų po Krabi regioną, atskirus lietuviams suteikiamus turų vadovus ir kt. Taigi, iš mūsų pusės – super, net ir taksistas, prisistatęs James Bond 007, buvo geros nuotaikos ir pastoviai vaišino šviežiais ananasais.

Antra – Kristina Jozonė – lietuvė jau daug metų gyvenanti Bankoke, Tailandas pamato jos tikrais namais, ir kartu su vyru valdanti viešbutį Zen Darjelling Bankoko centre, Sukhumvit rajone. Ši moteris ne tik praleido visą dieną su mumis pasakodama apie Bankoką, bet taip pat ir po to davė patarimų bei atsakė į visus iškilusius klausimus dėl Bankoko vietų ir susisiekimo. Tiesiog super! Tuo pačiu, jų viešbutis yra gan patogioje lokacijoje (per 5 min pėsčiomis galima nueiti tiek į Terminal 21 prekybos centrą, tiek į Raudonųjų žibintų gatvę). Kristina, man išvykus savaitei į Chiang Mai regioną, paėmė pasaugoti lagaminą. 

Tailandas. Kaip mes susiplanavome kelionę:

1 diena

Ankstyvas skrydis iš Lietuvos iki Oslo (Ryanair – 53.24 EUR, įskaičiuojant 20 kg lagaminą), kadangi į Tailandą (Krabi) skrendam su Norwegian Airlines (227 EUR, įskaičiuojant 20 kg lagaminą). Atskridę į Oslą turime maždaug 11h langą, todėl pasidėję lagaminus į saugyklą iškart traukiniu riedame į miesto centrą, kur ir praleidžiame didžiąją dienos dalį.
Vakare (20h) skrydis į Krabi. Skrendame, maitinimas ir kava/arbata/vanduo/vynas yra įskaičiuoti į bilietą.

2 diena

Atskrendame į Krabi oro uostą. SIMONOS suorganizuotas vairuotojas jau laukia mūsų oro uoste, kur paėmęs veža į mūsų pirmą tašką – Khao Sok nacionalinį parką. Atvažiuojame į Smiley Bungalow (medinės trobelės ant aukštų pastolių; atrodo, tarsi nameliai medyje), kuris yra mažyčiame miestelyje Khao Sok nacionalinio parko prieigose. Kelionė vyko 8viečiu autobusiuku, 180 km, 3h, sumokėjom 2700 THB (~75 EUR) už visą autobusiuką. Tailandas gali pasiūlyti geras viliojančias kainas.

3 diena

Ryte išvykstame į Smiley Lake house (vieną smagiausių įspūdžių palikusią vietą) – nameliai, kurie plūduriuoja ant vandens ežere, kuris iš visų pusių yra apsuptas džiunglių ir iki jų plauki greitaeigėmis, bet labai garsiomis valtelėmis apie valandą. Čia sutikome 3 poras lietuvių! Atplaukus perpiet gauname 5h free time, per kurias galima čilinti namely, maudytis ar pasiėmus nemokamą baidarę plaukti su ja po ežero apylinkes. Būtent tą ir padarėme – pasiėmę po baidarę išplaukėme kelioms valandoms po ežerą, kuriame yra daugybė labai mažyčių salelių. Sustoję kur nors ežero vidury vis įšokdavome pasimaudyti į vandenį (40-100 m gylis visur). Vakare – skani vakarienė ir plaukimas laiveliais stebėti vietinių gyvūnų (pavyko pamatyti beždžionėlių, tukanų, šernų ir vietinių meškėnų).

4 diena

Atsibudę anksti ryte vėl vykstame į gyvūnų safari, tačiau nieko naujo nepamatome. Tuomet grįžę persirengiam ir plaukiame į kitą vietą, kur turime trekking’ą po džiungles, kur lipame aukštyn daugybe krioklių.  Grįžę skaniai papietaujame ir ruošiamės vykti lauk.

Grįžtame į nacionalinio parko prieigas, kur mus paima SIMONOS suderintas vairuotojas ir veža iki pat Koh Lanta saloje esančio mūsų viešbutuko “Lanta For Rest”. Lengvasis automobilis, 200 km, 4h, 3500 THB (~94 EUR) už visą automobilį (įskaičiuojant kelto bilietus). Atvykę įsikuriame viešbutuke ir einam pasivaikščioti po aplinkinį paplūdimį kuris prie pat. Tailandas išskirtinė vieta.

5 diena

Iš pat ryto išsinuomojome motorolerius ir patraukėme po visą salą, įskaitant ne tik gražius (kartais ir pusiau paslėptus) paplūdimius, bet ir Mu Ko Lanta National park. Motorolerio nuoma parai 200 THB, dar supylėm po butelaitį degalų, tai gavosi total 240 THB (~6.5 EUR).

6 diena

Iš vakaro buvome užsisakę keturių salų turą, tad ryte mus paėmė automobilis ir nuvežė iki pat greitaeigio katerio.
Laivas, kaip nurodo ir turo pavadinimas, mus nugabeno į keturias salas:

1. Koh Ngai – graži sala, kurioje sustojame 1.5h laisvam laikui – kas užsiima paviršiniu nardymu, kas šiaip maudosi, kas pusryčiauja, o kas ir tiesiog vaikšto po salą. ,

2. Koh Kradan – nuostabaus paplūdimio sala, kuriame santykinai labai mažai žmonių, tad ten praleidžiame keletą valandų, į kurias yra įskaičiuoti ir gan skanūs pietūs,

3. Koh Chuek – sala, į kurią net neįžengiame, tačiau 45 min užsiimame paviršiniu nardymu (snorkelling) šalia jos (koralinis rifas pasirodė miręs, tad ir žuvų aplink nedaug),

4. Ko Mook – gan įdomi mažytė sala, kuri viduje slepia nedidelę oazę, pavadintą Emerald Cave, iki kurios reikia plaukti visiškai tamsiu ir siauroku tuneliu ~80 metrų. Gan smagu!

Tailandas tiesiog atima žada savo grožiu.

Greitaeigiu kateriu kaina žmogui su pietumis, vaisiais, vandeniu, paviršinio nardymo įranga ir nugabenimu iš/į viešbutį – 1200 THB (~33 EUR). Grįžus vakare dar nuėjom į naktinį turgų skaniai ir labai pigiai pavalgyti, o vakare bandėm leisti dangaus žibintus, kadangi vyko tradicinė Tailando Loi Krathong šviesos šventė.

7 diena

Atsibudę dar kelioms valandoms išsinuomojom motorolerius, o popiet mus paėmė SIMONOS suorganizuotas vairuotojas (prisistatęs James Bond 007). Kaip ir prieš tai – atvykome laiku, buvome pavaišinti šviežiais ananasais ir už kelionę iš Koh Lantos iki Krabi oro uosto (~70 km, 2h, įskaitant labai lėtą keltą) už visą automobilį (kuris atvyko jau su mūsų įduotais saugoti lagaminais) sumokėjome 2500 THB (~68 EUR).
Iš oro uosto išskridome į Bankoką (Thai Lion Air, su 20 kg lagaminais ir rankiniu 10 kg bagažu žmogui gavosi 1805 THB, t.y. ~49 EUR).

Atvykę i Don Mueang oro uostą iškart išsikvietėme Grab (vietinis Uber) vairuotoją (kuris yra ir valstybinio Tailando radijo DJ), kuris mus į Bankoko centrą nuvežė per daugiau nei valandą už 300 THB (~8 EUR). Tiesa, galima paieškoje nesunkiai rasti nuolaidos kodų, tai kelionė taps dar pigesnė. Bankoko centre apsistojome lietuvių valdomame viešbutyje Zen Darjelling. Tailandas su kiekviena diena vis labiau įtraukia į savo gyvenmišką ritmą.

8 diena

Sutikę dar porą lietuvių, vedini KRISTINOS, išsiruošiame į visos dienos trukmės ekskursiją po Bankoką (įskaičiuojant ne tik visas žymiausias šventyklas ir Karaliaus rūmus, tačiau ir pasivažinėjimą visų rūšių transporto priemonėmis mieste, valandos trukmės paplaukiojimą Bankoko vandens kanalais, kur pamatome ne vieną didžiulį driežą – varaną, kinų kvartalą ir kitas vietas). Labai ačiū KRISTINAI!

Su kita pora lietuvių smagiai susibendravę sukurpiam planą ir visai kitai dienai – aplankyti Erawan nacionalinį parką su jų 7 aukštų krioklių kompleksu. Kaip ten nuvažiuoti? Prieiname prie lūkuriuojančio taksisto ir paklausiame, ar jis nuvežtų, palauktų visą dieną ten ir parvežtų? Gauname teigiamą atsakymą, sutariame 4000 THB (~108 EUR) kainą už visą automobilį (esam jau 5, tai po 22 EUR žmogui).

9 diena

Vairuotojas mūsų laukia šalia viešbučio sutartu laiku (06:00), kadangi iki krioklių kelias nemažas – ~4h (220 km). Atvykstame 10h ryte, kai žmonių dar labai mažai, ir pradedame kopti link krioklių. Gaunasi smagus hike’as, kadangi tenka nemažai eiti per vandenį norint pasiekti aukščiau esančius krioklius.

Į kelis ežerėlius prie krioklių įšokame pasimaudyti, kur mus nepasiruošusius pagauna ten gyvenančios Garra Rufa žuvelės – tos pačios, kurias galite sutikti atlikdami procedūras, įmerkę kojas į indą pilną žuvyčių, kurios jums nuvalgo negyvas odos ląsteles. Tiesa, šiuose ežerėliuose šios žuvys didesnės, tad ir jausmas iš pradžių ne itin malonus, bet priprantame. Judame toliau, kol pasiekiame paskutinį krioklių kompleksą. Ten praleidę apie valandą (o visame kopime, įskaitant pasimaudymus – 4h), pradedame judėti žemyn, kur nusileidę pavalgome ir susiradę savo vairuotoją važiuojame namo. Parvykę į Tailandą einame į naktinį žygį po miestą.  Atsisveikiname su sutikta lietuvių pora.

10 diena

Dešimtoji kelionės diena yra paskutinė pilna diena, kai esame visi trys, tad einame toliau tyrinėti Bankoko su įvairiais nuotykiais.

11 diena

Atsisveikinu su kelionės kompanjonais, kurie jau šiandien išskrenda į N. Zelandiją ir pats judu link Bankoko traukinių stoties, iš kurios vakare išriedu naktiniu traukiniu į Chiang Mai (bilietą būtų gerai užsisakyti bent prieš kelias savaites, dar geriau – prieš mėnesį, kad tikrai gautumėte norimas vietas, patogiausia per 12GoAsia platformą). Kelionės ilgis yra ~650 km, tačiau traukinys stoja labai dažnai, tad visa kelionė trunka ~13h. Bilietas kainavo ~1400 THB, t.y. ~39 EUR. Tailandas kainomis nesikandžioja.

Traukinyje įjungtas gan šaldantis kondicionierius, tad patartina turėti šiltesnį rūbą, kitaip galit sušalti. 2 klasės vagonuose kiekvienas turi po lovą, kurią ištiesia ir pakloja aptarnaujantis personalas, nieko daryti nereikia. Viršutinė lova yra šiek tiek trumpesnė dėl traukinio išgaubtumo, tačiau ir ten turėtų patogiai išsimiegoti ~1.90 m ūgio žmogus.

12 diena

Ryte atvykus į Chiang Mai miestely iškart patraukiu į hostelį (Hostel by BED – geroj lokacijoj centre, su pusryčiais, modernus ir patogus, nakvynė ~400 THB (~12 EUR), tad rekomenduoju). Pasidėjęs daiktus išeinu pasivaikščioti po miestą, aplankydamas vėl ne vieną ir ne dvi šventyklas, tačiau gražiausią iš jų pasilieku kitai dienai. Pavalgau naktiniame turguje, kur susipažįstu su dar vienu solo keliautoju lietuviu, su kuriuo sutariame pakeliauti kitomis dienomis.
Siūlau visiems pabandyti tradicinės regiono Khao Soi sriubos (40 THB, 1.1 EUR): gardi, soti, su vištienos blauzdele. Tailandas aplamai labai vilioja savo virtuve.

13 diena

Iš vakaro buvau užsisakęs išvyką į dramblių priežiūros centrą, tad 8:00 ryte manęs jau laukia transportas, kuris paėmęs mane, porelę brazilų ir porelę amerikiečių nugabena mus penkis į Karen genties dramblių rezervatą, kuriame yra laikomi trys drambliai (kaip teigia organizatoriai, šie drambliai anksčiau buvo fiziškai išnaudojami tampant rąstus ir nešant turistus ant nugaros, o dabar dramblių savininkai pakeitė approach’ą ir leidžia drambliams laisvai gyventi mainais į nepigius bilietus, kuriuos turi nusipirkti turistai, palaikantys šią dramblių neišnaudojimo iniciatyvą). Tailandas rūpinasi drambliais.

Atvykstame per valandą, kur mus pasitinka vietiniai darbuotojai su visais trimis drambliais. Pamaitiname dramblius vaisiais ir daržovėmis, tada einame kartu su jais valandą pasivaikščioti po mišką (mus visur seka ir įamžina vietinis fotografas, kuris po to nuotraukas sudeda į Facebook). Grįžę skaniai papietaujam, atsipučiam pusvalanduką ir einam į dramblių maudymo procedūrą, kur visų pirma drambliai išsitrina purve ir po to kartu su žmonėmis eina į vietinį upelį nusiprausti. Pasimaudžius su jais dar šiek tiek kartu pasivaikštome ir atsisveikinę vykstame namo. Visa kelionės trukmė 8h, kaina – 2500 THB (~68 EUR).

14 diena

Apart Kinijos, pasaulyje yra tik 18 šalių, kuriose galima aplankyti didžiąsias pandas. Viena iš tokių vietų yra Chiang Mai Zoo, tad nusprendžiau pirmąją dienos dalį skirti būtent susipažinimui su šiais, anksčiau niekada gyvai nematytais gyvūnais. Įėjimas į Zoologijos sodą – 150 THB, įėjimas pas Pandas – dar 100 THB, tad sumoj gaunasi 250 THB (~7 EUR).
Po pandų nusprendžiau, kad yra laikas aplankyti pagrindinę ir vieną gražiausių Tailando šventyklų Doi Suthep, kuri yra aukštai ant kalno, nuo kurio atsiveria visa miesto panorama, o ir pats šventyklų kompleksas tiesiog švyti auksine spalva visur. Iki jos einu nuo zoologijos sodo pėsčiomis specialiu pėsčiųjų taku (kuris nėra jau toks lengvas, kaip gali pasirodyti), tad su sustojimais sugaištu daugiau kaip porą valandų. Kelias driekiasi per mišką, tad nieko nuostabaus ten sutikti nedidelių gyvačių ir vorų. Tačiau atėjus vaizdas ir bendra nuotaika viską atperka. Grįžtant, praktiškai iki pat namų parveža vietiniai taksi-autobusai – raudonieji Songthaew visureigiai (kaina nuo šventyklos iki senamiesčio – 60 THB, t.y. ~ 1.60 EUR).
Grįžęs vėl einu į naktinį turgų, kur šįsyk išbandau vietinę Nam Tok Noodle soup, kurios skystį daugiausia sudaro kiaulės kraujas. Tailandas pateikia unikalius patiekalus.

15 diena

Su prieš tai sutiktu lietuviu vykstame į Pai miestelį. Pasinaudojame „Aya Services” paslaugomis, kurie nuo savo pardavimų taško iki Pai veža už 150 THB (~4 EUR), o jei norite kad paimtų nuo jūsų viešbutuko – 200 THB (~5.5 EUR). Kelionė trunka apie 3h labai vingiuotais takeliais, tad nesunkiai gali supykinti, todėl prieš važiuojant siūlau išgerti kokių vaistų nuo pykinimo. Kelionė tęsiasi link pabaigos, Tailandas visada išliks prisiminimuose.

Atvykę iškart pasimetam daiktus vietiniame hostelyje (turėjom Jikko Harem, tai nesiūlau – gan tuščias ir šiek tiek toliau nuo miesto centro) ir išsinuomoję motorolerius vykstam po miesto apylinkes – aplankom Pai Canyon, kur matosi didžiulis slėnis su kalnais ir gražus saulėlydis.
Grįžę vakare į miestelį, pasistatome motorolerius ir einame ieškoti smagių vietų. Nueiname į Paradise Hostel/Bar – nuostabi vieta – daugybė jaunimo, kelios scenos su gyva muzika, daugiau nei valandos trukmės gražus ugnies šou – viskas nemokama ir net neprašoma paramos.

16 diena

Toliau tyrinėjame apylinkes, aplankydami Land Split (2011 m. pajudėjus žemės plokštėms, atsivėrė nedidelis plyšys žemėje, kuris nė tolo neprilygsta tam, kurį galite išvysti Islandijoje, tačiau žmonės vis tiek čia važiuoja) ir bambukų tiltą (takas, einantis virš ryžių laukų ir vedantis iki šventyklėlės, pirmyn atgal sugaištama apie 30-40 min neskubant). Šalia galiam skaniai ir sočiai pavalgyti Pad Thai arba Stir Fried Rice su vištiena tik už 40 THB (1.1 EUR).
Po pasivažinėjimo grįžome į miestelį, aš atidaviau savo motorolerį ir atsisveikinęs su kelionės kolega išriedėjau atgal į Chiang Mai.

17 diena

Skrydis į Bankoką (Grab iš centro iki oro uosto 150 THB, arba 4 EUR), o skrydis tik su rankiniu 7 kg (niekas netikrina) bagažu iki Bankoko su Nok Air – 1191 THB (~33 EUR). Pasivaikščiojimas po vakarinį Bankoką ir atsisveikinimas su miestu. Nakvynė Zen Darjelling lietuvių viešbuty.

18 diena

Skrydis į Auckland, New Zealand. Iš Zen Darjelling iki oro uosto ir atgal galima važiuoti ne tik su vietiniu Grab taksi, tačiau nesunkiai ir viešuoju transportu: metro kaina 35 THB ir tada persėdimas į A1 arba A2 autobusą, dar 30 THB, t.y. total 65 THB (~1.75 EUR).

Tikrai rekomenduoju kreiptis į specialistus. Tailandas pritrenkia savo grožiu ir žmonėmis.

Jei patiko ši pasakotojo kelionė, rekomenduojame ir šią kelionę apie Maldyvus ir Šri Lanką

https://kelioniupatarimai.lt/category/maldyvai/

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai