Ką pamatyti Stavangeryje? Top lankytinos vietos ir patarimai

Stavangeris yra mažas miestelis Norvegijos pietvakariuose, tačiau yra labai populiarus turistų tarp žmonių, kurie ieško ramybės, gamtos ir kultūros. Miestelyje yra daug vietų, kuriuos turistai gali aplankyti, o kai kurios iš jų yra visiškai nemokamos. Be to, miestelis yra žinomas dėl savo gamtos grožio, tokių kaip Lysefjord ir Pulpit Rock.

Kadangi Stavangeris yra mažas miestelis, jame yra tik keletas pagrindinių lankytinų vietų. Pulpit Rock yra viena iš pagrindinių turistų traukos vietų, kurie nori pamatyti vieną iš įspūdingiausių Norvegijos gamtos grožybių. Taip pat yra Valbergtårnet bokštas, kuris yra vienas iš seniausių ir žymiausių pastatų Stavangeryje. Be to, yra daug kitų vietų, kurias turistai gali aplankyti, tokių kaip Stavangerio katedra, Gamle Stavanger ir Ledaal.

Stavangeris: Norvegijos Miestas

Stavangeris yra miestas, esantis Vakarų Norvegijoje, Rogalyje. Tai ketvirtas pagal dydį miestas Norvegijoje, turintis apie 130 tūkstančių gyventojų.

Stavangerio istorija siekia dar dvyliktą amžių, kada miestas buvo prekybos centru. Šiandien Stavangeris yra žinomas kaip naftos pramonės centras, taip pat kaip turistų lankomas miestas.

Stavangeris yra žinomas dėl savo gamtos grožio, įskaitant fjordus, kalnus ir upes. Preikestolen yra vienas iš žymiausių lankytinų objektų Stavangeryje, tai yra 600 metrų aukščio uola, kuri yra viena iš populiariausių vietų Norvegijoje.

Be to, Stavangeris taip pat turi daug istorinių vietų, tokias kaip Stavangerio katedra, kuri yra viena iš seniausių katedrų Norvegijoje, ir Stavangerio muziejus, kuriame yra daugiau nei 50 tūkstančių eksponatų, susijusių su miesto istorija ir kultūra.

Stavangeris yra tik 200 kilometrų nuo Oslas, taigi, jei turistai nori aplankyti abi šias vietas, tai gali būti puiki galimybė.

Pėsčiomis Po Stavangerį

Stavangeris yra miestas, kuris gerai tinka pėsčiomis pasivaikščiojimams. Ypač patariama pasivaikščioti po senamiestį, kuris yra labai gerai išsaugotas ir pilnas istorinių pastatų.

Vienas iš lankytinų objektų, kurį verta pamatyti pėsčiomis, yra Sakyklos akmuo. Tai yra viena labiausiai lankomų ir daugiausiai fotografuojamų Norvegijos vietų. Ši uola yra 604 m. aukštyje, apačioje teka upė ir matosi fiordai.

Kitas lankytinas objektas yra Stavangerio katedra, kuri yra seniausia gotikinė katedra Norvegijoje. Ji pastatyta XIII a. pradžioje ir yra puikus pavyzdys gotikinės architektūros.

Be to, verta pasivaikščioti po seniausią miesto dalį Gamle Stavanger, kur vis dar stovi 173 mediniai XVIII a. namai. Tai yra viena iš geriausiai išsaugotų senamiestyje esančių vietų.

Pėsčiomis pasivaikščiojant po Stavangerį, taip pat galima pamatyti daug kitų lankytinų objektų, tokių kaip Rugalando, Naftos, Acheologijos ir kiti muziejai su turtingomis ekspozicijomis. Taigi, jei norite gerai išnaudoti savo laiką Stavangeryje, pasivaikščiojimas pėsčiomis yra puikus būdas pamatyti miesto grožį ir istoriją.

Kelionė Į Stavangerį

Stavangeris yra vienas seniausių ir ketvirtas pagal dydį Norvegijos miestas, kuris yra puiki kelionės kryptis tiems, kurie ieško naujų įspūdžių ir nuotykių. Šiame mieste yra daug lankytinų vietų, kurias verta aplankyti. Norint keliauti į Stavangerį, galima pasirinkti skrydžius ar keltus.

Vienas iš populiariausių pasirinkimų yra skrydis į Stavangerį. Skrendant iš Lietuvos, galima pasirinkti tiesioginį skrydį arba su persėdimais. Skrydžiai vyksta iš Vilniaus, Kauno ir kitų Lietuvos miestų. Taip pat galima pasirinkti kelionę keltu, kuris plaukia per Baltijos jūrą. Kelionė keltu yra puiki galimybė pamatyti Norvegijos gamtą ir pajusti jūros dvelksmą.

Keliaujant į Stavangerį, galima pasirinkti įvairias kelionės pasirinkimo galimybes. Pavyzdžiui, galima pasirinkti savarankišką kelionę arba kelionę su kelionių agentūra. Savarankiškos kelionės metu galima lankytis norimomis vietomis, o kelionės agentūros siūlo paruoštus maršrutus su įskaičiuotais lankytinais objektais.

Keliaujant į Stavangerį, rekomenduojama aplankyti tokias vietoves kaip Akmens amžiaus gyvenvietę, Konservavimo, Medicinos, Archenologijos, Vaikystės, Spaudos, Jūrų, Telekomo, Taikomosios dailės muziejus ir dar daug daug kitų. Taip pat verta pamatyti gamtą, kurią sudaro kalnai, vandenynai, ežerai ir fjordai.

Stavangeris yra puiki kelionės kryptis tiek vasarą, tiek žiemą. Vasarą mieste vyksta įvairios renginys ir festivaliai, kurie pritraukia daug turistų. Žiemą galima mėgautis kalnų slidinėjimu, sniego motociklų lenktynėmis ir kitomis pramogomis.

Visiems, kurie planuoja keliauti į Stavangerį, rekomenduojama pasiruošti tinkamai ir iš anksto susipažinti su miesto lankytinomis vietomis ir kelionės pasirinkimo galimybėmis.

Gamle Stavanger: Senamiestis

Gamle Stavanger yra vienas iš pagrindinių turistinių objektų Stavangeryje. Tai yra senamiesčio dalis, kuri yra gerai išsaugota ir atkurta. Gamle Stavanger yra žinomas savo baltomis medinėmis namais ir siauromis gatvelėmis, kurių praeitis siekia XVIII a.

Senamiestis yra puikus pavyzdys Norvegijos kultūros paveldo. Jame yra daugybė kultūrinių vietų, tokias kaip katedra, meno galerijos, muziejai ir daugybė kitų paminklų.

Gamle Stavanger taip pat yra puikus pasivaikščiojimo maršrutas, kuris leidžia turistams pamatyti senų namų architektūrą ir susipažinti su Norvegijos istorija. Senamiestis yra puikus pasirinkimas norint pamatyti Norvegijos kultūros paveldą ir sužinoti daugiau apie šalies istoriją.

Visiems, kurie nori pamatyti Norvegijos kultūros paveldą, Gamle Stavanger yra vieta, kurią reikia aplankyti. Tai yra vienas iš geriausiai išsaugotų Norvegijos senamiesčių ir yra puikus pavyzdys Norvegijos istorijos ir kultūros.

Stavangerio Katedra

Stavangerio Katedra yra gotikinis pastatas, esantis senojo Stavangerio miesto centre. Ji yra viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų Stavangeryje. Katedra yra pastatyta 1125 metais ir yra viena iš seniausių katedrų Norvegijoje.

Pastatas yra pastatytas iš raudonosios plytos ir yra puikus pavyzdys gotikinio stiliaus Norvegijos architektūros. Katedra yra puikiai išlaikyta ir yra viena iš geriausiai išlaikytų gotikinių pastatų Norvegijoje.

Stavangerio Katedra yra žinoma savo dideliu vargonu, kuris yra vienas didžiausių Norvegijoje. Katedros viduje yra ir kitų puikių meno kūrinių, įskaitant vitražus ir skulptūras.

Turistai gali apsilankyti katedroje bet kuriuo metų laiku, tačiau vasaros mėnesiais yra daugiau lankytojų. Katedra yra atvira visiems norintiems ir yra nemokama lankytis. Tai yra puiki vieta, kur galima susipažinti su Norvegijos istorija ir architektūra.

Naftos Pramonė Stavangeryje

Stavangeris yra vienas iš svarbiausių Norvegijos miestų, kuriame naftos pramonė yra viena iš pagrindinių ekonomikos šakų. Tai yra vienas iš pagrindinių Norvegijos naftos ir dujų gavybos centrų.

Stavangeryje yra daugiau nei 40 naftos ir dujų gavybos įmonių, o naftos pramonės sektorius užima didžiausią dalį miesto ekonomikos. Be to, mieste yra įsikūręs Norvegijos naftos muziejus, kuris yra vienas iš populiariausių lankytinų objektų Stavangeryje.

Norvegijos naftos muziejus yra domus muziejus, skirtas naftos ir dujų gavybai. Jame yra daugiau nei 50 tūkstančių eksponatų, susijusių su naftos pramone, kurie apima viską nuo naftos gavybos įrangos iki naftos produktų gamybos. Jame taip pat yra daug interaktyvių parodų, kurios leidžia apsilankytojams išbandyti savo jėgas ir patirti, kaip veikia naftos pramonė.

Stavangeris yra vienas iš svarbiausių Norvegijos miestų, kuris yra susijęs su naftos pramone. Tai yra vienas iš pagrindinių Norvegijos naftos ir dujų gavybos centrų, kuriame yra daugiau nei 40 naftos ir dujų gavybos įmonių. Norvegijos naftos muziejus yra vienas iš populiariausių lankytinų objektų Stavangeryje, kuriame apsilankytojai gali sužinoti daugiau apie naftos pramonę ir jos istoriją.

Kultūra ir Prekyba

Stavangeris yra turtingas kultūros ir prekybos objektais, kuriuos verta aplankyti. Mieste yra daugybė muziejų, galerijų ir meno centrų, kuriuose galima susipažinti su vietinės kultūros ir menininkų kūryba.

Vienas iš turistų mėgstamiausių objektų yra Stavangerio tapybos muziejus, kuriame yra daugiau nei 2000 eksponatų, daugiausiai Norvegijos ir kitų Šiaurės šalių menininkų darbai. Be to, mieste yra ir kitų meno muziejų, tokių kaip Šiuolaikinio meno muziejus, kuriame eksponuojami šiuolaikiniai kūriniai.

Stavangeris taip pat garsus savo prekyba. Mieste yra daugybė parduotuvių, kuriose galima rasti įvairių prekių, nuo vietinių produktų iki prabangių prekių ženklų. Taip pat rekomenduojama aplankyti Stavangerio turgų, kuriame galima įsigyti vietinių produktų ir rankų darbo suvenyrų.

Visiems, kurie mėgsta prekybą, rekomenduojame aplankyti Stavangerio prekybos centrą, kuriame yra daugybė parduotuvių ir restoranų. Čia galima rasti įvairių prekių, nuo drabužių iki elektronikos. Prekybos centras yra geras pasirinkimas tiek tiems, kurie ieško prabangių prekių, tiek tiems, kurie nori įsigyti pigesnių produktų.

Gamta Stavangeryje

Stavangeris yra viena iš populiariausių Norvegijos turistų vietų, dėl savo unikalios gamtos ir natūralių grožybių. Miestas yra apsuptas kalnų, fiordų ir jūros, o tai suteikia galimybę mėgautis įspūdingais vaizdais ir aktyvia laisvalaikiu.

Viena iš pagrindinių Stavangerio gamtos traukos vietų yra Preikestolen skardis. Tai yra žymiausia gamtos traukos vieta Norvegijoje, didžiulė kvadrato formos uola su 600 metrų virš jūros lygio skardžiu, tiksliau – fiordu. Kelionė į Preikestolen yra sunki, tačiau vaizdai nuostabūs.

Be to, Stavangeris taip pat garsėja savo gamtos parkais ir sodo teritorijomis. Vienas iš populiariausių yra Ledaigai parkas, kuriame galima pasivaikščioti po mišką ir pasimėgauti ramybe. Stavangeris taip pat garsus savo botanikos sode, kuriame auga daugybė retų ir egzotiškų augalų.

Jei norite patirti tikrą Norvegijos gamtos grožį, verta aplankyti Lysefjord fiordą, kuris yra vienas iš įspūdingiausių fjordų Norvegijoje. Čia galite pasimėgauti nuostabiais vaizdais, o taip pat išbandyti savo adrenalino lygį pasirinkdami vieną iš daugelio ekstremalių pramogų.

Stavangeris taip pat garsėja savo upėmis ir kriokliais, kurie yra populiarūs tarp turistų. Galite pasivaikščioti po Månafossen krioklį ir patirti tikrą Norvegijos gamtos grožį.

Viskas tai ir dar daugiau laukia Stavangerio lankytojų, kurie nori patirti tikrą Norvegijos gamtos grožį.

Lankytini Objektai

Stavangeris yra puiki kelionės vieta, kuri garsėja savo nuostabia gamta ir lankytinomis vietomis. Šiame mieste yra daug vietų, kurias verta pamatyti, todėl rekomenduojame pradėti savo kelionę nuo lankytinų objektų.

Vienas iš populiariausių lankytinų objektų yra Preikestolen (Pulpit Rock), kuris yra 604 metrų aukštyje. Tai yra uola, kuri yra viena labiausiai lankomų ir daugiausiai fotografuojamų Norvegijos vietų. Šis objektas yra puikus pasirinkimas tiems, kas mėgsta keliauti ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Kitas populiarus objektas yra Kjerag, kuris yra 1 084 metrų aukštyje. Tai yra uola, kuri yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Norvegijoje. Šis objektas yra puikus pasirinkimas tiems, kas mėgsta ekstremalias keliones ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Sakyklos akmuo (Pulpit Rock) yra dar vienas populiarus objektas Stavangeryje. Tai yra uola, kuri yra 604 metrų aukštyje ir yra viena labiausiai lankomų ir daugiausiai fotografuojamų Norvegijos vietų. Šis objektas yra puikus pasirinkimas tiems, kas mėgsta keliauti ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Valbergtårnet yra dar vienas populiarus objektas Stavangeryje. Tai yra bokštas, kuris yra 185 metrų aukštyje. Šis objektas yra puikus pasirinkimas tiems, kas mėgsta mėgautis nuostabiais vaizdais ir mėgsta keliauti.

Rekomenduojame apsilankyti šiuose objektuose, kadangi jie yra unikalūs ir nuostabūs. Stavangeris yra puiki kelionės vieta, kuri gali pasiūlyti daugiau nei tik lankytinus objektus.

Veikti Stavangeryje

Stavangeris yra vienas iš populiariausių Norvegijos miestų, kuriame yra daugybė lankytinų vietų. Tai puiki kelionės vieta tiek istorijos ir kultūros entuziastams, tiek gamtos mylėtojams.

Viena iš populiariausių vietų, kurią verta aplankyti, yra Preikestolen uola. Tai yra 600 metrų aukštyje esanti uola, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Lysefjorden fiordą. Šis kelių valandų kelias yra rekomenduojamas patyrusiems keliautojams, tačiau vaizdai tikrai verti pastangų.

Stavangeryje taip pat galima aplankyti įvairius muziejus. Pavyzdžiui, Norvegijos naftos muziejus yra vienas iš populiariausių. Jame galima sužinoti apie naftos pramonę, jos istoriją ir svarbą Norvegijai. Kitas įdomus muziejus yra Taikomosios dailės muziejus, kuriame yra eksponuojami įvairūs moderniosios dailės kūriniai.

Be to, Stavangeryje yra daugybė gamtos objektų, kuriuos verta aplankyti. Sakyklos akmuo yra viena iš populiariausių vietų, kurioje galima pasimėgauti nuostabiais vaizdais į fjordus ir kalnus. Šalia akmenų amžiaus gyvenvietės yra ir Konservavimo muziejus, kuriame galima sužinoti apie Norvegijos kultūros paveldą ir tradicijas.

Stavangeris taip pat yra puiki vieta, kurioje galima pabūti prie jūros. Galima nusileisti į vandenyną ir išsinuomoti laivą ar valtį, kad galėtumėte pasiplaukioti po fjordus ir pasimėgauti nuostabiais vaizdais.

Galų gale, Stavangeris yra puiki vieta, kurioje galima pabūti su šeima. Vaikystės muziejus yra viena iš populiariausių vietų, kurioje galima sužinoti apie Norvegijos vaikystės istoriją ir tradicijas. Be to, yra daugybė parkų ir žaidimų aikštelių, kuriose vaikai gali pasimėgauti laisvalaikiu.

Visų šių vietų ir daugybės kitų lankytinų objektų Stavangeryje verta aplankyti, kadangi tai yra puiki vieta, kurioje galima praleisti savaitgalį ar net kelią savaites.

Vikingai ir Jų Pasaulis

Stavangeris yra vienas iš geriausių Norvegijos miestų, kuriuose galima išvysti vikingų kultūros pėdsakus. Vikingai buvo Skandinavijos žmonių grupė, kuri gyveno nuo VIII iki XI a. Viduramžiais ir žinoma dėl savo jūrų plėšikavimo, prekybos ir kolonizavimo. Jie paliko įspūdingų architektūros, meno ir mitologijos pavyzdžių, kurie išliko iki šių dienų.

Vienas iš geriausių būdų patirti vikingų kultūrą yra aplankyti Stavangerio vikingų muziejų (Norvegijos vikingų muziejus). Jame galima pamatyti daugybę vikingų laivų, ginklų, drabužių ir kitų daiktų, kurie atskleidžia vikingų gyvenimo būdą ir papročius. Muziejuje taip pat rodomi vikingų amatininkų darbai, tokie kaip juvelyrikos dirbiniai, kuriuos galima nusipirkti kaip atminimo suvenyrą.

Stavangerio regione yra daugybė vikingų paminklų, kurie rodo jų buvimą ir poveikį šiai teritorijai. Vienas iš populiariausių yra Sverd i fjell (Kalavijų uolos), kurioje yra trys didžiuliai kalavijai, simbolizuojantys vikingų mūšius ir taiką. Kitas įspūdingas paminklas yra Utstein kloster (Utstein vienuolynas), kuris yra gerai išsaugotas vikingų laikų pastatas. Jame galima pamatyti originalius sienų freskas ir viduramžių baldus.

Be to, Stavangerio regione yra daugybė vikingų kapinių ir kitų paminklų, kurie rodo jų buvimą ir poveikį šiai teritorijai. Visi šie paminklai yra puikus būdas patirti vikingų kultūrą ir sužinoti daugiau apie jų istoriją.

Stavangerio Žemėlapis

Stavangeris yra vienas iš populiariausių Norvegijos miestų, turintis daugybę lankytinų vietų. Norint apžiūrėti visus miesto objektus, būtų naudinga turėti Stavangerio žemėlapį rankose.

Žemėlapis padės lengviau susiorientuoti mieste ir pasirinkti, ką pamatyti pirmiausia. Dauguma turistų pradeda savo kelionę nuo senamiesčio, kuris yra priešais uostą. Senamiestis yra labai žavingas ir jame rasite daugybę muziejų, kavinių ir restoranų.

Vienas iš populiariausių lankytinų objektų yra „Sakyklos akmuo” (Pulpit Rock). Ši uola yra 604 m. aukštyje ir yra viena labiausiai fotografuojamų Norvegijos vietų. Ši vieta yra nuo senamiesčio apie 25 km į šiaurę.

Kitas populiarus objektas yra Preikestoleno uola, kuri yra dar aukštesnė nei Sakyklos akmuo. Ši uola yra 604 m. aukštyje ir yra viena iš populiariausių Norvegijos turistų vietų.

Be to, mieste yra daugybė kitų lankytinų objektų, tokie kaip Stavangerio jūrų muziejus, Gamle Stavanger (senasis Stavangeris), Breidablikk muziejus, Ledaalo namai, archeologijos muziejus, Flyhistorisk muziejus Sola, Stavangerio meno muziejus ir Utstein abatija, Klosterøy.

Stavangerio žemėlapis yra prieinamas daugelyje viešbučių, taip pat jį galima įsigyti internetu arba gauti nemokamai iš turizmo informacijos centrų. Turistai taip pat gali naudoti mobiliuosius telefonus, kad susiorientuotų mieste, naudodami įvairias kelionių programėles.

Visiems, norintiems gerai praleisti laiką Stavangeryje, rekomenduojama turėti Stavangerio žemėlapį ir susipažinti su miesto lankytinomis vietomis.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie patarimai pradedantiesiems, norintiems aplankyti Stavangerį?

Jeigu planuojate aplankyti Stavangerį pirmą kartą, rekomenduojama pradėti nuo senamiesčio, kuriame galima pamatyti daugybę istorinių pastatų ir gatvelių. Taip pat verta apsilankyti Stavangerio naftos muziejuje, kuriame galima sužinoti daugiau apie miesto pramoninę praeitį. Be to, rekomenduojama aplankyti Gamle Stavanger, kuriame galima pamatyti puikiai išsaugotus baltuosius namus, kurie yra verti dėmesio.

Kokios yra populiariausios turistinės vietos Stavangerio mieste?

Stavangeris yra žinomas dėl savo gamtos grožio, o ypač dėl savo fjordų. Populiariausios turistinės vietos mieste yra Preikestolen uola, kuri yra viena iš žymiausių Norvegijos gamtos paminklų, ir Kjerag uola, kuri yra žinoma savo nuostabiu vaizdu. Be to, verta aplankyti Stavangerio koncertų salę, Stavangerio katedrą ir Ledaigas paplūdimį.

Kokia yra geriausia metų laikas apsilankyti Stavangerio mieste?

Geriausias metų laikas apsilankyti Stavangerio mieste yra vasaros sezono metu, t.y. nuo birželio iki rugpjūčio. Šiuo metu mieste yra daugiau turistų, tačiau oras yra šiltas ir saulėtas, o gamtos grožis pasiekia savo viršūnę. Tačiau reikia nepamiršti, kad Norvegijos oras gali būti nenumatytas, todėl rekomenduojama pasiruošti drėgniems orams.

Ką rekomenduojate pamatyti ir nuveikti Stavangerio mieste per savaitgalį?

Jeigu turite tik savaitgalį, rekomenduojama pradėti nuo senamiesčio ir naftos muziejaus, o po to aplankyti Preikestolen uolą arba Kjerag uolą, jeigu laikas leidžia. Taip pat verta nuvykti į Ledaigas paplūdimį ir pasivaikščioti po Gamle Stavanger. Restoranų ir kavinių pasirinkimas mieste yra gausus, todėl rekomenduojama pasirinkti vietą, kuri patinka jūsų skoniui.

Kokie yra geriausi restoranai ir kavinės Stavangerio mieste?

Stavangeris yra žinomas dėl savo gausios maisto kultūros, todėl mieste yra daugybė restoranų ir kavinių, kurių pasirinkimas yra didelis. Tarp geriausių restoranų mieste yra Renaa, Døgnvill Burger, Sabi Sushi ir Tango Bar & Kjøkken. Tarp geriausių kavinių mieste yra Steam Kaffebar, Møller Kaffe & Kjøkken ir Kaffehuset Friele.

Ką reikia žinoti apie Stavangerio miesto kultūrą ir istoriją?

Stavangeris yra žinomas dėl savo naftos pramonės ir gamtos grožio, tačiau miesto kultūra ir istor

Naudingi puslapiai turistui

Norvegijos Stavangeris yra puiki kelionės vieta, turinti daugybę lankytinų objektų, kuriuos verta aplankyti. Norint geriau susipažinti su šia vieta, turistams gali būti naudingi šie puslapiai:

  • Visit Norway – oficialus Norvegijos turizmo puslapis, kuriame galima rasti informacijos apie Stavangerio regioną, lankytinas vietas, renginius ir kt.
  • Stavanger Aftenblad – vietinis laikraštis, kuriame galima rasti naujienas, renginius ir informaciją apie Stavangerio gyvenimą.
  • Stavanger Turistforening – organizacija, kuri skatina žmones keliauti ir mėgautis gamta. Šioje svetainėje galima rasti informacijos apie keliautojų takus, nakvynės galimybes ir kt.
  • Stavanger Museum – muziejus, kuriame galima susipažinti su Stavangerio istorija, kultūra ir gamta.
  • Region Stavanger – organizacija, kuri skatina turizmą ir verslą Stavangerio regione. Šioje svetainėje galima rasti informacijos apie renginius, nakvynės galimybes ir kt.

Šie puslapiai gali padėti turistams geriau suprasti Stavangerio regioną ir planuoti savo kelionę.

Apie Norvegiją rašėme ir daugiau: https://kelioniupatarimai.lt/category/norvegija/

Pasidalinkite

Susiję straipsniai