Lankytinos vietos Osle: Ką pamatyti ir kur eiti

Norvegijos sostinė Oslo yra vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų. Šis miestas garsėja savo unikaliu kultūros paveldu, modernia architektūra, gražia gamta ir kitais turistus traukiančiais objektais. Ką pamatyti Osle? Tai klausimas, kurį dažnai kelia tie, kurie planuoja savo kelionę į šį miestą.

Oslo yra vienas iš tų miestų, kurioje yra daug lankytinų vietų. Vienas iš populiariausių objektų yra Vigelando parkas, kuriame galima pamatyti daugybę skulptūrų ir paveikslų. Taip pat, Nacionalinė slidinėjimo arena yra vienas iš populiariausių objektų tarp turistų. Ši vieta yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori patirti šalies kultūrą ir tradicijas.

Oslo Istorija

Oslo yra vienas iš seniausių Norvegijos miestų, o jo istorija siekia netgi 1000 metų atgal. Miestas buvo įkurtas kaip maža tvirtovė, kuri saugojo Oslofjordo įėjimą.

Viena iš svarbiausių Oslo istorijos vietų yra Akershus tvirtovė. Ši tvirtovė yra viena seniausių Norvegijos fortifikacijų, o jos istorija siekia netgi 1299 metus. Per ilgus metus tvirtovė buvo naudojama kaip karinė bazė, karinio mokymo centras ir svarbi kultūros vieta. Šiandien Akershus tvirtovė yra viena populiariausių lankytinų vietų Osle, o jos teritorijoje yra įsikūręs ir karališkasis rūmai.

Oslo istorija taip pat susijusi su vikingais, kurie buvo vieni iš pirmųjų gyventojų šioje teritorijoje. Vikingai buvo garsūs dėl savo jūrų kelionių, o Oslo buvo viena iš svarbiausių jų prekybos centrų. Norvegijos vikingų laivų muziejus yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Osle, kuriame galima pamatyti autentiškus vikingų laivus ir sužinoti daugiau apie jų istoriją.

Oslo istorija taip pat yra susijusi su krikščionybės plitimu Skandinavijoje. Oslo buvo vienas svarbiausių krikščionybės centrų, o šiandien galima pamatyti daugybę gražių bažnyčių, kurios yra svarbi krikščionių maldos vietų.

Visa Oslo istorija yra labai įdomi ir įvairiapusė, o mieste yra daugybė lankytinų vietų, kurios leidžia pamatyti ir patirti daugiau apie miesto istoriją ir kultūrą.

Muziejai Oslo

Oslo yra gausybė muziejų, kuriuose galima pamatyti daugybę kolekcijų, susijusių su skirtingais dalykais. Šiame skyriuje bus aptarti keli iš jų.

Nacionalinė Galerija

Nacionalinė galerija yra vienas iš didžiausių Norvegijos meno muziejų. Čia galima pamatyti daugybę paveikslų, skulptūrų ir kitų meno kūrinių. Jame yra daugybė kūrinių iš Norvegijos, taip pat ir tarptautinės kolekcijos. Nacionalinė galerija yra viena iš nemokamų lankytinų vietų Osle sekmadieniais.

Slidinėjimo Muziejus

Slidinėjimo muziejus yra vienas iš įdomiausių muziejų Osle. Jame galima pamatyti daugybę slidinėjimo reikmenų, įskaitant senus ir naujus slidinėjimo batus, slidžių ir plaukiojimo kostiumų. Muziejuje taip pat yra interaktyvių eksponatų, kurie leidžia lankytojams patirti slidinėjimo pojūčius.

Vikingų Laivų Muziejus

Vikingų laivų muziejus yra vienas iš žinomiausių muziejų Osle. Jame galima pamatyti daugybę vikingų laivų, kurie buvo rasti Norvegijos krantų arti Oslos. Muziejus taip pat turi daugybę eksponatų, susijusių su vikingų kultūra.

Gamtos Istorijos Muziejus

Gamtos istorijos muziejus yra vienas iš didžiausių gamtos muziejų Europoje. Jame galima pamatyti daugybę eksponatų, susijusių su Norvegijos gamta ir jos istorija. Muziejus taip pat turi daugybę interaktyvių eksponatų, kurie leidžia lankytojams patirti gamtos reiškinius.

Fram Muziejus

Fram muziejus yra vienas iš įdomiausių muziejų Osle. Jame galima pamatyti šiaurės ekspedicijų laivą Fram, kuris buvo naudojamas Norvegųjų ir kitų šalių tyrinėtojų ekspedicijoms Arkties ir Antarkties regionuose. Muziejuje taip pat yra daugybė eksponatų, susijusių su šiaurės ekspedicijomis.

Mokslo ir Technologijų Muziejus

Mokslo ir technologijų muziejus yra vienas iš didžiausių muziejų Osle. Jame galima pamatyti daugybę eksponatų, susijusių su mokslu, technologijomis ir inovacijomis. Muziejus taip pat turi daugybę interaktyvių eksponatų, kurie leidžia lankytojams patirti mokslinius ir technologinius reiškinius.

Oslo muziejai turi daugybę kolekcijų, susijusių su skirtingais dalykais, tokius kaip stiklas, marmuras, paveikslai ir laivai. Čia kiekvienas lankytojas gali rasti kažką įdomaus ir naujo.

Vigelandsparken Skulptūrų Parkas

Vigelandsparken skulptūrų parkas yra vienas populiariausių ir žymiausių Oslos turistinių objektų. Tai didžiausias vieno menininko skulptūrų parkas pasaulyje, kuris pritraukia milijonus lankytojų iš viso pasaulio.

Parkas yra vadinamas Gustavo Vigelando (1869-1943) garbei, kuris yra žymus Norvegijos skulptorius. Jis sukūrė daugiau nei 200 skulptūrų, kurios dabar yra eksponuojamos šiame parke. Be to, parkas yra ne tik skulptūrų, bet ir gražių fontanų, vandens tvenkinių ir žaliųjų plotų.

Viena iš žymiausių skulptūrų parko yra Monolitas, kuris yra 17 metrų aukščio ir yra sudarytas iš 121 žmogaus figūros. Taip pat parkas yra žinomas dėl savo skulptūrų rinkinio „Angliškas kalnas”, kuriame yra daugybė skulptūrų, vaizduojančių žmonių kasdienybę.

Vigelandsparken skulptūrų parkas yra atvira visiems lankytojams nemokamai ir yra puiki vieta pasivaikščiojimui ir nuotaikos kėlimui. Tai yra viena iš tų vietų, kurią rekomenduojame aplankyti Osle.

Karališkieji Rūmai

Oslo Karališkieji Rūmai yra vienas iš svarbiausių miesto simbolių. Tai buvo pastatyta XIX a. pradžioje ir dabar yra viena iš populiariausių lankytinų vietų mieste. Rūmai buvo pastatyti kaip karaliaus rūmai, tačiau dabar jie yra atviri viešumai ir lankytojai gali pamatyti jų interjerą.

Rūmų viduje yra daug meno kūrinių, įskaitant tapybas ir skulptūras. Be to, jie yra puošti karališkuoju porcelianu, gobelenais ir reljefais. Tai yra įspūdinga vieta, kurią verta aplankyti tiems, kurie domisi meno istorija.

Karališkieji Rūmai yra gana dideli ir jie yra vieni iš didžiausių Europoje. Jie taip pat yra vieni iš geriausiai išsaugotų rūmų, nes jie nebuvo sunaikinti per karus ar kitas istorines katastrofas.

Dėl savo istorijos ir meno kūrinių gausos, Karališkieji Rūmai yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Osle. Tai yra vieta, kuriai verta skirti bent kelias valandas savo kelionės metu.

Tusenfryd Atrakcionų Parkas

Tusenfryd Atrakcionų Parkas yra didžiausias Norvegijos atrakcionų parkas, kuriame yra daugiau nei 30 skirtingų pramogų. Tai yra viena iš lankytinų vietų Osle, kurią verta aplankyti su visa šeima.

Parko lankytojai gali drąsiai išbandyti tokias pramogas kaip SpeedMonster, ThunderCoaster, Nightmare, ir kitus. Visi šie atrakcionai yra puikiai pritaikyti tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Be to, parko teritorijoje yra smagių krautuvėlių, restoranėlių ir žaidimų. Erdvė puikiai pritaikyta vaikams, todėl tai yra puiki vieta praleisti laiką su šeima. Vasarą parkas atveria ir kelias papildomas erdves su baseinais, upėmis ir čiuožykla.

Tusenfryd Atrakcionų Parkas yra ne tik smagi vieta praleisti laiką, bet ir puiki vieta mokantis ir atrandantis naujų dalykų. Parko teritorijoje yra Gamtos istorijos muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su Norvegijos gamta ir jos istorija.

Visiems, kurie ieško smagių pramogų ir gerų emocijų, Tusenfryd Atrakcionų Parkas yra puiki vieta aplankyti Osle.

Oslo Transportas

Oslo yra gerai susisiekusi vieta, kurią lengva pasiekti ir keliaujant viešuoju transportu. Šis miestas turi gerai išvystytą transporto sistemą, kurią sudaro metro, autobusai, tramvajai ir traukiniai.

Metro

Oslo metro yra patogus ir efektyvus būdas keliauti. Jis turi 6 linijas, kurios padengia didžiąją miesto dalį ir yra lengvai suprantamos. Bilietus galima įsigyti stotyse, o kainos priklauso nuo kelionės ilgio.

Autombilių nuoma

Jeigu norite pažinti Oslo savarankiškai, galite pasinaudoti automobilių nuomos paslaugomis. Yra daug įmonių, kurios siūlo šias paslaugas, tačiau rekomenduojama pasirinkti patikimą ir gerai žinomą įmonę. Kainos priklauso nuo automobilio klasės ir nuomos trukmės.

Skrydžiai

Oslo oro uostas yra vienas didžiausių Norvegijos oro uostų ir yra gerai susisiekęs su kitomis Europos ir pasaulio šalimis. Skrydžių bilietus galima įsigyti tiesiogiai per oro linijų bendroves arba kelionių agentus.

Kiti viešojo transporto būdai

Oslo taip pat turi gerai išvystytą autobusų ir tramvajų sistemą. Autobusų bilietus galima įsigyti tiesiogiai iš vairuotojo arba stotyse. Tramvajų bilietus galima įsigyti stotyse arba tiesiogiai iš vairuotojo. Be to, Oslo taip pat turi gerai išvystytą traukinių sistemą, kurią galima naudoti kelionėms per miestą arba aplinkui esančioms vietovėms.

Oslo Maistas

Osle yra daug skanių vietų, kuriose galite paragauti vietinės virtuvės patiekalų. Norvegijos virtuvė yra žinoma dėl savo šviežių produktų ir paprastų, tačiau skanių patiekalų.

Viena iš vietų, kur reikia apsilankyti, yra „Fiskeriet Youngstorget”. Čia galite ragauti šviežiausius jūros gėrybius, tokius kaip krevetės, krabai ir žuvys. Taip pat rekomenduojame paragauti vietinės kilmės šviežių ožkų sūrių, kurie yra labai populiarūs Norvegijoje.

Kitas rekomenduojamas restoranas yra „Lofoten Fiskerestaurant”. Čia galite ragauti tradicinių Norvegijos žuvų patiekalų, tokių kaip skumbria ir menkė. Restoranas taip pat siūlo įvairius krevetės ir krabų patiekalus.

Jei norite paragauti tradicinių Norvegijos patiekalų, tokių kaip „fårikål” (avių ir kopūstų troškinys) ar „kjøttkaker” (mėsainiai), rekomenduojame apsilankyti „Kaffistova”. Čia galite rasti ne tik tradicinių patiekalų, bet ir skanių pyragų ir kavos.

Taip pat verta apsilankyti „Mathallen Oslo”. Tai yra maisto prekių parduotuvė ir restoranų kompleksas, kuriame galite rasti daug skanių ir įvairių produktų, tokių kaip sūriai, dešros ir duonos. Čia taip pat galite pasimėgauti skaniu maistu ir gėrimais iš įvairių restoranų ir kavinių.

Galiausiai, jei norite paragauti tradicinių Norvegijos pyragų, rekomenduojame apsilankyti „W.B. Samson”. Čia galite ragauti skanių pyragų, tokių kaip „krumkaker” ir „lefse”, kartu su skaniu kavos puodeliu.

Operos ir Baleto Teatras

Operos ir baleto teatras yra modernus pastatas, kuris buvo baigtas tik 2007 m. Tai yra viena iš didžiausių renginių vietų Osle. Pastatas yra balto marmuro, o nuo jo nuolaidaus stogo atsiveria fantastiškas vaizdas į fiordus. Teatre dažnai vyksta didžiausi koncertai ir spektakliai.

Teatre yra dvi salės – didžioji salė ir studijos salė. Didžioji salė yra skirta dideliems spektakliams, o studijos salė yra skirta mažesniems renginiams ir koncertams. Operos ir baleto teatre taip pat yra kavinė ir restoranas, kurie yra puikios vietos poilsiui po renginio.

Operos ir baleto teatras yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Osle, ypač kultūros mylėtojams. Teatre dažnai vyksta įvairių šalių operos ir baleto spektakliai, todėl verta pasitikrinti renginių kalendorių, kadangi būtent ši vieta gali būti unikali galimybė pamatyti pasaulio lygio meną.

Oslo Architektūra

Oslo yra miestas, kuriame galima pamatyti įvairių architektūros stilių pastatus. Tai yra vienas iš pagrindinių Norvegijos miestų, kuriame yra daug istorinių ir modernių pastatų.

Vienas iš pagrindinių pastatų Osle yra barokinė katedra. Šis pastatas buvo pastatytas XVII amžiuje ir yra vienas seniausių pastatų mieste. Katedros bokštas buvo pastatytas XIX amžiuje ir yra neogotikinis.

Kitas pastatas, kurį verta pamatyti, yra Oslo rotušė. Šis pastatas yra vienas iš pagrindinių miesto simbolių ir yra pastatytas klasicistiniu stiliumi. Rotušė yra vieta, kurioje vyksta daug renginių, ir yra atvira visiems miesto gyventojams ir turistams.

Taip pat verta apsilankyti Norvegijos banko pastate, kuris dabar yra Oslo nacionalinis dailės, architektūros ir dizaino muziejus. Šis pastatas buvo pastatytas XIX amžiuje ir yra vienas iš geriausiai išsaugotų klasicistinių pastatų mieste.

Galų gale, Oslo turi daugybę modernių pastatų, kurie yra verti dėmesio. Pavyzdžiui, Operos ir baleto teatras yra vienas iš moderniausių pastatų mieste, kuris buvo pastatytas 2008 metais. Pastatas yra pastatytas ant vandens ir yra vienas iš pagrindinių miesto simbolių.

Oslo Gamta

Oslo yra vienas žaliausių Europos miestų, o tai reiškia, kad mieste yra daug grožio ir natūralių vietų, kurias reikia aplankyti. Miškai yra svarbi Oslo dalis, ir yra daug vietų, kur galima pasivaikščioti ir mėgautis gamta.

Viena iš populiariausių vietų yra Nordmarka miškas, kuris yra didžiausias miškas Oslo teritorijoje. Čia galima pasivaikščioti, bėgioti, slidinėti arba tiesiog mėgautis gamta. Taip pat yra daug kitų miškų, kurie yra lengvai pasiekiami iš Oslo centro.

Oslo taip pat yra žinomas dėl savo pievų ir fjordų. Ekebergų parkas yra viena iš populiariausių vietų, kur galima mėgautis panoraminiu vaizdu į Oslo fjordą. Taip pat yra daug kitų parkų ir pievų, kurie yra puikios vietos pasivaikščiojimui ir piknikams.

Oslo fjordas yra vienas iš didžiausių Norvegijos fjordų ir suteikia galimybę mėgautis jūros vaizdais. Yra daug vietų, kur galima pasivažinėti valtimis arba tiesiog pasivaikščioti pakrantėje ir mėgautis vaizdais.

Galima teigti, kad Oslo gamta yra viena iš didžiausių miesto žavesių, ir yra daug vietų, kur galima mėgautis grožiu ir ramybe.

Planuojant Kelionę

Jeigu planuojate kelionę į Oslą, svarbu iš anksto susipažinti su miesto lankytinomis vietomis ir jų padėtimi žemėlapyje. Tam galite pasinaudoti internetine svetaine booking.com, kurioje rasite ne tik informaciją apie nakvynę, bet ir daugybę kelionių pasirinkimų. Be to, žemėlapio programos, tokios kaip Google Maps, gali būti labai naudingos, norint susipažinti su miesto gatvėmis ir orientuotis aplinkoje.

Turistai, kurie nori pamatyti daugiau nei tik pagrindines lankytinas vietas, gali pasirinkti ekskursijas su gidu. Tai puiki galimybė išgirsti daugiau informacijos apie miesto istoriją ir kultūrą, o taip pat ir pamatyti daugiau vietų per trumpesnį laiką. Daugybė turų operatorių siūlo įvairias kelionių programas, todėl verta pasirinkti tokias, kurios atitinka jūsų interesus ir laiko galimybes.

Kadangi Oslas yra gana brangus miestas, svarbu iš anksto apsvarstyti savo biudžetą ir pasirinkti nakvynę ir maitinimą, kurie atitiks jūsų finansines galimybes. Tačiau, jeigu norite sutaupyti, galite pasirinkti nemokamas lankytinas vietas, apie kurias rasite daugiau informacijos internetiniame straipsnyje Zigzag.lt. Be to, verta pasirinkti viešbučius, kurie yra arti lankytinų vietų ir viešojo transporto stotelių, kad būtų patogu keliauti po miestą.

Galutinai, svarbu prisiminti, kad Oslas yra labai gražus ir turtingas miestas, kuris siūlo daugybę pramogų ir paminklų. Taigi, pasiruošęs kelionei, turistas tikrai nebus nuviltas.

Dažnai užduodami klausimai

Kokios yra Oslo lankytinos vietos?

Oslo yra turtingas miestas, kuriame yra daugybė lankytinų vietų. Kai kurie iš jų yra:

 • Vigeland parkas, kuriame yra daugiau nei 200 skulptūrų;
 • Karališkieji rūmai, kurie yra svarbus Norvegijos istorijos simbolis;
 • Oslo operos teatras, kuriame vyksta daugybė renginių;
 • Šuolių tramplinas ir slidinėjimo muziejus, kuris yra vienas įdomiausių muziejų Osle;
 • Oslo katedra, kurioje galima pamatyti puikų gotikinį stilių.

Kokie yra geriausi Oslo muziejai?

Oslo yra turtingas muziejų miestas. Kai kurie iš geriausių muziejų yra:

 • Vikingų laivų muziejus, kuriame galima pamatyti tikrus vikingų laivus;
 • Nacionalinis dailės muziejus, kuriame yra daugybė meno kūrinių;
 • Kon-Tiki muziejus, kuriame galima pamatyti laivą, kuriuo plaukė Thor Heyerdahlas.

Kur yra Briksdalio ledynas?

Briksdalio ledynas yra viena iš populiariausių Norvegijos vietų. Jis yra netoli Stryno miesto ir yra lengvai pasiekiamas automobiliu arba viešuoju transportu.

Kaip gauti įspūdingiausią vaizdą iš Drameno?

Geriausias būdas pamatyti įspūdingą vaizdą iš Drameno yra pakilti ant kalno viršaus. Yra kelias, kuris veda į kalną, ir jis yra lengvai pasiekiamas.

Kaip geriausiai praleisti laiką Osle?

Geriausias būdas praleisti laiką Osle yra aplankyti lankytinas vietas, muziejus ir parkus. Be to, Osle yra daugybė kavinių, restoranų ir barų, kuriuose galima pabendrauti su vietiniais gyventojais ir paragauti vietinių patiekalų.

Kokios yra Karaliaus rūmų lankytinos vietos Osle?

Karaliaus rūmai yra viena iš populiariausių Oslos lankytinų vietų. Kai kurie iš jų yra:

 • Karališkųjų rūmų sodelis, kuriame yra daugybė istorinių relikvijų;
 • Karaliaus rūmų sodyba, kuri yra puikus pavyzdys Norvegijos architektūros;
 • Karaliaus rūmų sodas, kuriame galima pasivaikščioti ir mėgautis gamtos grožiu.

Naudingos nuorodos

Kelionė į Oslo gali būti nuostabi patirtis, tačiau, kadangi tai gana didelis miestas, gali būti sunku apsispręsti, ką pamatyti ir kur eiti. Todėl, šiame straipsnyje, bus pateiktos kelios naudingos nuorodos, kurios padės susiplanuoti kelionę ir pasirinkti lankytinas vietas.

 • Zigzag.lt kelionių blogas siūlo gidą su nemokamomis lankytinomis vietomis, kurios padės praturtinti kelionę ir sutaupyti pinigų. Jame galima rasti informaciją apie besikeičiančią sargybą prie Karališkųjų Rūmų, kuri yra populiari nemokama atrakcija tarp turistų, Vigelando parką, kuriame galima pamatyti daugybę skulptūrų, ir kitas įdomias vietas.
 • Top-lankytinos-vietos.lt siūlo informaciją apie populiariausias lankytinas vietas Osle. Jame galima rasti informaciją apie menininko E. Mincho darbą „Šauksmas”, taip pat „Madona” ir kitus garsių menininkų darbus. Taip pat galima rasti informaciją apie Vikingų laivų muziejų, Operos ir baleto teatrą, ir kitas įdomias vietas.
 • Skrendu.lt siūlo informaciją apie 6 vietos, kurias verta aplankyti Osle. Jame galima rasti informaciją apie Norvegijos operos ir baleto teatrą, Nacionalinę slidinėjimo areną, Karališkuosius rūmus ir kitas įdomias vietas.
 • Absolutviajes.com siūlo informaciją apie pagrindines vizito vietas Osle. Jame galima rasti informaciją apie Vigeland parką, Akershus tvirtovę, Oslo rotušę, Oslo operos teatrą, ir kitas įdomias vietas.

Šios nuorodos yra naudingos, norint susipažinti su Oslos lankytinomis vietomis ir pasiruošti kelionei.

Daugiau apie Norvegiją https://kelioniupatarimai.lt/category/norvegija/

Pasidalinkite

Susiję straipsniai