Ką pamatyti Bergene? Atraskite miesto lankytinas vietas

Bergenas yra vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Norvegijoje. Tai yra didžiausias uostas vakarinėje Norvegijos pakrantėje ir vienas iš Skandinavijos krūminių kruizinių laivų sustojimų. Miestas yra žinomas savo istoriniais pastatais, fiordais ir kalnų peizažais. Bergenas yra vienas iš septynių kalnų miestų, kurie yra žinomi savo natūralia grožiu.

Turistai, norintys apsilankyti Bergene, turėtų apsilankyti žuvų turguje, kuris yra viena iš labiausiai lankomų vietų mieste. Turgus siūlo didelį pasirinkimą šviežių žuvų, vėžiagyvių, vaisių, daržovių ir rankų darbo dirbinių. Be to, turistai turėtų aplankyti Bryggeno senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senamiestis yra žinomas savo medinėmis pastatų fasadėmis, o kai kuriuos pastatus galima datuoti atgal iki 18 amžiaus.

Turistai taip pat turėtų apsilankyti Floibaneno kalne, kuris yra viena iš septynių kalnų, esančių Bergene. Kalnas yra žinomas savo vaizdingais vaizdais į miestą ir fjordus. Kelionė funikulieriumi yra viena iš geriausių būdų pasiekti Floibaneno viršūnę.

Pagrindiniai Muziejai Bergene

Bergenas yra miestas, turintis gausybę muziejų, kuriuose galima susipažinti su Norvegijos istorija, kultūra ir meno kūriniais. Šiame straipsnyje aptarsime du pagrindinius muziejus Bergene – Kode Muziejų ir Hanzos Muziejų.

Kode Muziejus

Kode Muziejus yra vienas iš didžiausių meno ir dizaino muziejų Šiaurės Europoje. Jame yra daugiau nei 50 000 meno kūrinių, pradedant nuo senovės laikų iki šiuolaikinio meno. Muziejuje yra eksponuojami daugiau nei 4000 paveikslų, tarp kurių yra daug žinomų Europos meno kūrinių, tokių kaip Rembrandt, Rubens, Monet ir kt. Be to, muziejuje yra didelis skulptūrų, tapybos, fotografijos, architektūros ir dizaino kolekcijų skaičius.

Kode Muziejus taip pat yra vieta, kurioje vyksta daugybė meno parodų, koncertų, paskaitų ir kitų renginių. Muziejaus pastatas yra patrauklus ir modernus, o jo interjeras yra labai įdomus ir įspūdingas.

Hanzos Muziejus

Hanzos Muziejus yra vienas iš svarbiausių Bergeno muziejų, skirtų Norvegijos istorijai. Muziejuje galima susipažinti su Hanseatų laikais ir jų prekybos kelionėmis. Muziejuje yra eksponuojami daugiau nei 50 000 eksponatų, įskaitant senovės laikų ginklus, baldus, drabužius ir kitus daiktus.

Hanzos Muziejus taip pat yra vieta, kurioje vyksta daugybė renginių, susijusių su Norvegijos istorija ir kultūra. Muziejaus pastatas yra senovinis ir labai patrauklus, o jo interjeras yra labai įdomus ir įspūdingas.

Išvada

Bergene yra daugybė muziejų, kuriuose galima susipažinti su Norvegijos istorija, kultūra ir meno kūriniais. Kode Muziejus ir Hanzos Muziejus yra du pagrindiniai muziejai, kurie verti dėmesio ir kuriuos rekomenduojame aplankyti visiems, kuriems rūpi Norvegijos istorija ir kultūra.

Istorinės Vietos

Bergenas yra žinomas kaip septynių kalnų miestas, tačiau jis taip pat turi gausybę istorinių vietų, kurių verta aplankyti. Šio straipsnio skyriuje aptarsime tris iš jų: Bryggenas, Bergenhuso Tvirtovė ir Bergeno Tvirtovė.

Bryggenas

Bryggenas yra Bergeno senamiesčio dalis, kurią sudaro mediniai pastatai. Tai yra viena iš Bergeno pagrindinių turistų lankomų vietų. Bryggenas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, nes jis yra gerai išsaugotas ir atspindi senovės laikus. Pastatai buvo pastatyti XIII-XIV a. ir yra puikus pavyzdys, kaip buvo statomi mediniai pastatai senovėje.

Bergenhuso Tvirtovė

Bergenhuso Tvirtovė yra seniausia ir geriausiai išsaugota tvirtovė Norvegijoje. Ji buvo pastatyta XIII a. pabaigoje ir yra viena iš Bergeno pagrindinių turistų lankomų vietų. Tvirtovė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ši tvirtovė yra svarbi Bergeno istorijai, nes ji buvo naudojama apsaugoti miestą nuo priešų.

Bergeno Tvirtovė

Bergeno Tvirtovė yra viena didžiausių tvirtovių Skandinavijoje ir yra viena iš Bergeno pagrindinių turistų lankomų vietų. Ji buvo pastatyta XVII-XVIII a. ir yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tvirtovė yra svarbi Bergeno istorijai, nes ji buvo naudojama apsaugoti miestą nuo priešų ir yra gerai išsaugota. Ši tvirtovė yra puikus pavyzdys, kaip buvo statomi tvirtovės senovėje.

Istorinės vietos yra svarbios Bergeno istorijai ir kultūrai. Bryggenas, Bergenhuso Tvirtovė ir Bergeno Tvirtovė yra gerai išsaugotos ir vertos aplankymo.

Gamtos Objektai

Bergenas yra miestas, kuriame galima rasti daugybę gamtos objektų, kurie tikrai verti dėmesio. Žemiau pateikiami du iš jų.

Septyni Kalnai

Bergeno septyni kalnai yra viena iš populiariausių vietų mieste. Jie apima miesto centrą ir yra puikus būdas pamatyti Bergeno miestą iš aukščio. Kiekvienas kalnas turi savo pavadinimą ir yra skirtingo aukščio. Kalnai yra lengvai pasiekiami, o kiekvienas iš jų turi savo unikalų grožį.

Fløibanen Funicular

Fløibanen Funicular yra vienas iš populiariausių Bergeno turistinių objektų. Tai funikulierius, kuris nuveža žmones į Fløyen kalną, kuriame yra nuostabus vaizdas į miestą ir aplinkinius kalnus. Tai yra puikus būdas pamatyti miestą iš aukščio ir pasimėgauti gamtos grožiu. Fløibanen funikulierius yra lengvai pasiekiamas ir yra puikus pasirinkimas tiek turistams, tiek vietiniams gyventojams.

Bergeno septyni kalnai ir Fløibanen funikulierius yra du gamtos objektai, kuriuos verta aplankyti Bergene. Jie suteikia puikų būdą pamatyti miesto grožį ir pasimėgauti gamta.

Pramogos ir Atrakcijos

Bergenas yra ne tik antras pagal dydį Norvegijos miestas, bet ir turtingas lankytinų vietų. Žemiau pateikiamos kelios populiariausios pramogos ir atrakcijos Bergene.

Žuvies Turgus

Bergeno žuvies turgus yra viena iš populiariausių vietų tarp turistų. Čia galite rasti šviežią žuvį, jūros gėrybes ir kitus jūros produktus. Turgus yra atviras nuo ankstyvo ryto iki vidurdienio, todėl rekomenduojame aplankyti jį anksti ryte, kad galėtumėte pasirinkti geriausius produktus.

Bergeno Akvariumas

Bergeno akvariumas yra viena iš didžiausių atrakcijų Bergene. Čia galite pamatyti daugiau nei 60 000 gyvų jūros gyvūnų ir augalų. Akvariumas yra suskirstytas į kelias dalis, kurios atspindi skirtingus jūros regionus. Be to, akvariumas turi interaktyvią zoną, kurioje galite pamatyti gyvus jūros gyvūnus iš arti.

Troldhaugen

Troldhaugen yra namas-muziejus, kuriame gyveno garsusis kompozitorius Edvardas Griegas. Muziejaus ekspozicijoje galite pamatyti Griego kūrinių originalus, jo asmeninius daiktus ir namo interjerą. Be to, Troldhaugen yra viena iš gražiausių vietų Bergene, kur galite pasivaikščioti po parką ir mėgautis nuostabiu fjordo vaizdu.

Bergeno žuvies turgus, akvariumas ir Troldhaugen yra tik kelios iš populiariausių pramogų ir atrakcijų Bergene. Visi šie objektai yra lengvai pasiekiami viešuoju transportu arba pėsčiomis.

Nakvynė Bergene

Bergenas yra vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Norvegijoje, todėl nakvynės pasirinkimas yra gana didelis. Čia galima rasti tiek pigių viešbučių, tiek prabangių viešbučių, atitinkančių visų skonių ir poreikių.

Viešbučiai Bergene

Bergene yra daugybė viešbučių, kurie siūlo nakvynę turistams. Populiariausios nakvynės vietos yra miesto centre, kur yra daugiausiai turistų lankomų vietų.

Vienas iš geriausių pasirinkimų Bergene yra „Clarion Hotel Admiral” (https://www.nordicchoicehotels.com/hotels/norway/bergen/clarion-hotel-admiral/). Šis viešbutis yra patogioje vietoje, netoli žuvies turgaus ir Bryggeno. Jis taip pat turi modernias ir šiuolaikiškas patalpas, taip pat siūlo nemokamą pusryčius.

Kitas populiarus pasirinkimas yra „Scandic Ørnen” (https://www.scandichotels.no/hoteller/norge/bergen/scandic-ornen). Šis viešbutis yra didelis ir modernus, su patogia vieta netoli miesto centro. Jis taip pat siūlo daugybę patogumų, įskaitant nemokamą pusryčius ir sporto klubą.

Jei ieškote pigesnės nakvynės, galite apsistoti „Citybox Bergen” (https://www.citybox.no/en/hotels/citybox-bergen) viešbučio kambariuose. Šis viešbutis yra patogioje vietoje, netoli miesto centro ir siūlo modernias ir švarias patalpas už prieinamą kainą.

Galite rasti daugybę kitų viešbučių pasirinkimų Bergene, atitinkančių visų skonių ir poreikių. Būtent todėl, kad Bergene yra gana daug viešbučių, patariama anksti rezervuoti kambarį, kadangi populiariausiu metų laiku gali būti sudėtinga rasti laisvą vietą.

Ekskursijos ir Apžvalgos

Bergenas yra miestas, turintis daugybę turistų lankomų vietų, kurių dauguma yra pasiekiama pėsčiomis. Tačiau, jei norite pamatyti miestą iš aukščiau, galite pasirinkti įvairias ekskursijas ir apžvalgas.

Bergeno Miesto Kortelė

Viena iš populiariausių ekskursijų yra Bergeno miesto kortelė. Tai yra puiki galimybė pamatyti miestą iš aukščiau ir susipažinti su jo istorija. Kortelės kaina yra apie 30 eurų, o jos galiojimo laikas yra 24 valandas.

Bergeno miesto kortelė leidžia nemokamai naudotis visais viešojo transporto priemonėmis, taip pat suteikia nuolaidas įvairioms lankytinoms vietoms. Be to, kortelė leidžia nemokamai apsilankyti muziejuose ir galerijose, taip pat suteikia nuolaidas restoranuose ir parduotuvėse.

Rekomenduojama apžvalga yra funikulieriaus kelionė į viršų, kur galite pasiekti Floyen kalną. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir aplinkinius kalnus. Taip pat galite fotografuoti nuostabius vaizdus iš keltų, kurie plaukia uostu.

Bergeno miesto kortelė yra puiki galimybė pamatyti miestą iš aukščiau ir sutaupyti pinigų lankydami įvairias lankytinas vietas. Tai yra rekomenduojama pasirinkti tiems, kurie nori išvengti ilgų eilės ir sutaupyti laiko.

Restoranai ir Parduotuvės

Bergenas yra viena iš tų vietų, kuriose galima rasti platų maisto ir prekių pasirinkimą. Žuvų turgus yra viena iš populiariausių vietų, kuriose galima rasti šviežių žuvų ir jūros gėrybių. Ši rinka yra viena iš seniausių Norvegijos rinkų ir yra nuostabi vieta, kur galima išbandyti vietinius delikatesus.

Be žuvų turgaus, Bergene yra daugybė restoranų, siūlančių skirtingas virtuves. Šie restoranai gali pasiūlyti vietinius patiekalus, taip pat tarptautines virtuves. Kai kuriuose restoranuose galima rasti ir vegetariškus patiekalus. Kai kuriuose restoranuose galima mėgautis vaizdu į fjordą, o kiti siūlo jaukią atmosferą ir geras kainas.

Parduotuvėse Bergene galima rasti įvairių prekių, įskaitant vietines prekes, drabužius, aksesuarus ir daugybę kitų daiktų. Jei norite įsigyti tradicinių Norvegijos drabužių, galite aplankyti Schøtstuene, kur galite rasti platų drabužių pasirinkimą. Be to, Bergene yra daugybė parduotuvių, kuriose galima rasti unikalių ir rankų darbo produktų.

Visų šių vietų yra gana daug, todėl turistams rekomenduojama pasiruošti ir iš anksto susipažinti su vietomis, kurias norite aplankyti.

Informacija ir Patarimai

Bergenas, antras pagal dydį Norvegijos miestas, yra žinomas savo gamtos grožiu, istoriniais paminklais ir kultūrine veikla. Norint patirti visas šias nuostabias patirtis, svarbu turėti tam tikrą informaciją ir patarimus.

Kainos

Bergene yra gana brangus miestas, ypač jei lyginsite su kitomis Norvegijos vietovėmis. Maisto produktų kainos yra aukštesnės nei daugumoje Europos šalių. Tačiau, jei planuojate apsistoti viešbučiu, galite rasti kelias pigesnes galimybes, ypač jei apsistosite už miesto ribų.

Vasaros mėnesiai

Bergene vasarą yra labai gražus ir turistų pilnas laikotarpis. Šilta orų ir ilgos dienos leidžia keliautojams mėgautis miesto grožiu ir aplinkinių kalnų vaizdais. Tačiau, turistų srautai vasarą gali būti dideli, todėl rekomenduojama planuoti savo kelionę iš anksto ir užsisakyti bilietus į populiariausias lankytinas vietas.

Patarimai

 • Rekomenduojama apsistoti miesto centre arba netoli jo, kad būtų patogu keliauti ir mėgautis miesto grožiu.
 • Jei planuojate lankytis populiariausiose vietose, geriausia iš anksto užsisakyti bilietus, kad išvengtumėte ilgų eilėse laukimo.
 • Bergene yra gana daug lietaus, todėl rekomenduojama pasiruošti tinkama apranga ir avalyne.
 • Gera idėja yra įsigyti Bergen Card, kuris suteikia nemokamą įėjimą į daugumą miesto muziejų ir viešbučių nuolaidas. Tai taip pat leidžia nemokamai naudotis viešuoju transportu.
 • Jei planuojate apsilankyti Fløyen kalne, rekomenduojama keliauti funikulieriumi, kad būtų patogiau ir greičiau pasiekti viršūnę.
 • Rekomenduojama iš anksto pasiruošti kelionės maršrutą ir žemėlapį, kad būtų patogu keliauti ir išvengti klaidų.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra Bergeno lankytinos vietos?

Bergenas yra žinomas kaip vienas iš gražiausių Norvegijos miestų, kuriame gausu lankytinų vietų. Tarp populiariausių galima išskirti „Urliken” funikulierius, Edvardą Munchą, Bryggeną, Hanzos muziejų, Edvardo Griego muziejų, žuvų turgų ir fjordų turą. Taip pat verta aplankyti Mariakirken – šv. Marijos bažnyčią, uostą ir Senajame Bergeno muziejų.

Kokios yra populiariausios Bergeno lankytinos vietos?

Populiariausios Bergeno lankytinos vietos yra Bryggenas, Hanzos muziejus, fjordų turas ir „Urliken” funikulierius. Bryggenas yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, o Hanzos muziejus pristato istorinį miesto gyvenimą. Fjordų turas leidžia mėgautis nuostabiu Norvegijos gamtos grožiu, o „Urliken” funikulierius suteikia galimybę pasiekti nuostabų miesto vaizdą.

Kaip geriausiai aplankyti Bergeno kalnus?

Bergeno kalnus galima aplankyti naudojantis funikulieriumi „Floibanen”. Tai yra greičiausias ir patogiausias būdas pasiekti Flojeną, kuris yra vienas iš septynių kalnų, dėl kurių Bergenas yra žinomas. Funikulierius pasieks viršų per mažiau nei aštuonias minutes.

Ką reikia žinoti keliaujant į Bergeno miestą?

Keliaujant į Bergeno miestą reikia žinoti, kad ten yra gana drėgna ir vėsu. Todėl rekomenduojama pasiimti šiltus drabužius ir lietinius batus. Be to, reikia atsiminti, kad Norvegija yra šalis, kurioje gana aukštos kainos. Todėl rekomenduojama pasiruošti kelionei finansiškai.

Kokios yra rekomenduojamos trys dienos programa Bergene?

Rekomenduojama trys dienos programa Bergene yra:

 • Pirmą dieną rekomenduojama aplankyti Brygeną, Hanzos muziejų, Mariakirken ir uostą.
 • Antroje dieną rekomenduojama aplankyti Edvardą Munchą, Edvardo Griego muziejų ir žuvų turgų.
 • Trečią dieną rekomenduojama aplankyti Flojeną naudojantis funikulieriumi „Floibanen” ir dalyvauti fjordų ture.

Kaip pasiruošti kelionei į Bergeno miestą?

Pasiruošti kelionei į Bergeno miestą rekomenduojama taip:

 • Pasirinkite tinkamą bilietų kainą ir kelionės datą.
 • Pasiruoškite šiltus drabužius ir lietinius batus.
 • Pasiruoškite finansiškai, kadangi Norvegija yra šalis, kurioje gana aukštos kainos.
 • Pasitikrinkite kelionės dokumentus, kad būtų užtikrintas sklandus kelionės procesas.

Naudingi puslapiai turistui

Turistams, kurie planuoja apsilankyti Bergene, yra daugybė naudingų internetinių puslapių, kuriuose galima rasti informacijos apie miesto lankytinas vietas, muziejus, renginius ir kt. Šie puslapiai gali padėti susiplanuoti kelionę ir pasiruošti jos metu.

Vienas iš naudingiausių puslapių yra VisitBergen.com, kuriame galima rasti išsamią informaciją apie Bergeno lankytinas vietas, renginius, ekskursijas, muziejus ir kt. Puslapis taip pat turi interaktyvią žemėlapį, kuriame galima pamatyti miesto gatves, aikštes ir kitas vietoves.

Kitas naudingas puslapis yra BergenGuide.com, kuriame taip pat galima rasti informacijos apie miesto lankytinas vietas, muziejus, restoranus ir kt. Puslapis taip pat turi kelionių planavimo įrankius, kuriais galima susiplanuoti maršrutą ir pamatyti, kiek laiko reikės kiekvienam objektui.

Turistams, kurie domisi Bergeno istorija, yra naudinga apsilankyti BergenBymuseet.no, kur galima sužinoti daugiau apie miesto istoriją ir kultūrą. Puslapis taip pat turi informacijos apie muziejų eksponatus ir renginius.

Be to, BergenCard.com yra naudingas puslapis tiems turistams, kurie planuoja daug lankytis muziejuose ir kitose lankytinose vietose. Čia galima rasti informacijos apie Bergeno kortelę, kuri suteikia nemokamą arba nuolaidų prieigą prie daugelio miesto lankytinų vietų ir viešbučių.

Galiausiai, TripAdvisor.com yra naudingas puslapis tiems turistams, kurie nori perskaityti atsiliepimus apie Bergeno lankytinas vietas, restoranus ir viešbučius. Puslapis taip pat turi informacijos apie populiariausias turistų atrakcijas ir patarimus, kaip geriausiai išnaudoti savo laiką mieste.

Daugiau straipsnių apie Norvegijos lankytinas vietas ir ką pamatyti https://kelioniupatarimai.lt/category/norvegija/

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai