Geriausios lankytinos vietos Turkijoje

Turkija – šalis, kurioje Rytai susilieja su Vakarais, siūlo turtingą kultūros, istorijos ir gamtos grožio derinį. Turkija gali sužavėti kiekvieną keliautoją – nuo gyvybingų miestų iki nuostabių kraštovaizdžių. Šiame straipsnyje apžvelgsime geriausias vietas, kurias verta aplankyti Turkijoje, ir leisimės į virtualią kelionę po kerinčias Turkijos vietas.

Rekomenduotinos lankytinos vietos Turkijoje

Turkija gali pasigirti gausybe lankytinų vietų, tačiau kai kurios vietos išsiskiria savo unikaliu žavesiu ir patrauklumu. Nesvarbu, ar esate istorijos entuziastas, gamtos mylėtojas, ar nuotykių ieškotojas, Turkijoje rasite visko. Pasinerkime į vietas, kurias būtina aplankyti ir kurios jus privers aikčioti iš nuostabos.

1. Stambulas

Stambule, Turkijos kultūros sostinėje, sklandžiai dera tradicijos ir modernumas. Šis gyvybingas miestas driekiasi per du žemynus – Europą ir Aziją – ir siūlo daugybę įspūdžių. Štai keletas svarbiausių vietų:

1.1. Mėlynoji mečetė
Mėlynoji mečetė, oficialiai vadinama Sultono Ahmedo mečete, yra architektūros stebuklas, kuris privers jus žavėtis. Šią nuostabią mečetę puošia išskirtinės mėlynos spalvos plytelės, sudėtingi raštai ir aukšti minaretai. Įeikite į vidų, kad pamatytumėte jos interjero didybę, ir pasinerkite į ramią atmosferą.

1.2. Topkapi rūmai
Sugrįžkite į praeitį Topkapi rūmuose, buvusioje Osmanų imperijos sultonų rezidencijoje. Žavėkitės prabangiais kiemais, vešliais sodais ir įspūdingomis artefaktų kolekcijomis. Nepraleiskite haremo skyriaus, kuriame galima susipažinti su sultonų ir jų sugulovių gyvenimu.

1.3. Didysis turgus
Pasimėgaukite pojūčių puota Didžiajame turguje – viename seniausių ir didžiausių dengtų turgų pasaulyje. Pasinerkite į gyvybingų prekystalių labirintą, kuriame rasite visko – nuo prieskonių ir tekstilės iki juvelyrinių dirbinių ir keramikos. Mėgaudamiesi gyvybinga atmosfera įsitraukite į derybų meną.

2. Kapadokija

Kapadokija, unikalus regionas centrinėje Turkijos dalyje, garsėja nežemiškais kraštovaizdžiais ir olų gyvenvietėmis. Atraskite šios žavios vietovės stebuklus:

2.1. Pasakų kaminai
Stebėkite siurrealistinius pasakų kaminų darinius, kuriuos sukūrė ugnikalnių išsiveržimai ir erozija. Šie aukšti kūgio formos uolų dariniai, išsibarstę po visą kraštovaizdį, yra fotografų svajonė. Pasivaikščiokite tarp jų ir pasijusite tarsi patekę į stebuklingą karalystę.

2.2. Skrydis karšto oro balionu
Leiskitės į nepamirštamą skrydį karšto oro balionu ir pakilkite virš kvapą gniaužiančių Kapadokijos slėnių auštant saulei. Grožėkitės apačioje esančių siurrealistinių kraštovaizdžių panorama, kai dangų užpildo šimtai spalvingų oro balionų. Tai patirtis, kuri liks jums visam laikui.

2.3. Požeminiai miestai
Atraskite Kapadokijos požeminius miestus – sudėtingą tunelių ir kamerų tinklą, iškaltą minkštoje vulkaninėje uolienoje. Tyrinėkite šių senovinių miestų, kuriuose slėpėsi ankstyvieji krikščionys, gelmes. Grožėkitės puikiai išlikusia architektūra ir sužinokite apie įdomią jų istoriją.

3. Efesas

Ženkite į antikinį pasaulį lankydamiesi Efese – viename geriausiai išsilaikiusių senovės miestų Viduržemio jūros regione. Pasinerkite į jo turtingą istoriją ir archeologinius stebuklus:

3.1. Kelso biblioteka
Žavėkitės Kelso bibliotekos didingumu – kultiniu statiniu, kuriame kadaise buvo saugomi tūkstančiai ritinių. Grožėkitės sudėtingu fasadu ir įsivaizduokite, kiek daug žinių joje buvo sukaupta. Ši didinga biblioteka liudija senovės graikų intelektualinius ir kultūrinius pasiekimus.

3.2. Didysis teatras
Pasigrožėkite Didžiojo teatro – įspūdingo amfiteatro, kuriame tilpdavo iki 25 000 žiūrovų, akustika. Atsistokite scenos centre ir leiskite savo balsui skambėti per amžius. Tai nepaprastas senovės romėnų inžinerinio meistriškumo liudijimas.

3.3. Artemidės šventykla
Aplankykite Artemidės šventyklos, vieno iš septynių senovės pasaulio stebuklų, griuvėsius. Nors šiandien išlikusios tik kelios kolonos, nesunku įsivaizduoti šios kadaise didingos šventyklos didybę. Sužinokite apie mitologiją ir ritualus, susijusius su Artemide, graikų medžioklės deive.

4. Pamukalė

Pamukalė, turkų kalba reiškianti „medvilnės pilis”, yra gamtos stebuklas su kaskadinėmis terasomis ir mineralų turtingais terminiais vandenimis. Pasinerkite į jos nepakartojamą grožį:

4.1. Travertino terasos
Žavėkitės akinančiai baltomis travertino terasomis, kurias per tūkstančius metų suformavo mineralų turtingų vandenų srautas. Šios terasos, primenančios užšalusį krioklį, sukuria užburiantį kraštovaizdį, kuris atrodo tarsi iš pasakos. Nusiaukite batus ir mėgaukitės raminančiu pasivaikščiojimu šiltomis, kalcio turtingomis terasomis.

4.2. Hierapolio archeologinė vietovė
Apžiūrėkite senovinį Hierapolio miestą, įsikūrusį virš Pamukalės travertino terasų. Atraskite gerai išsilaikiusius griuvėsius, įskaitant amfiteatrą, nekropolį ir šventąjį baseiną. Pasimaudykite terminiuose Kleopatros baseino vandenyse, kur, pasak legendų, maudėsi pati Egipto karalienė.

5. Antalija

Antalija, įsikūrusi nuostabioje Turkijos Rivjeroje, siūlo puikų istorijos, gamtos grožio ir šiuolaikinių patogumų derinį. Štai keletas svarbiausių šio pakrantės rojaus vietų:

5.1. Senamiestis (Kaleici)
Pasivaikščiokite žaviomis Kaleičio (Kaleici), istorinio Antalijos senamiesčio, gatvelėmis. Grožėkitės gerai išlikusia Osmanų imperijos laikų architektūra, aplankykite senovines parduotuvėles ir mėgaukitės jaukia atmosfera. Nepraleiskite Hadriano vartų – romėnų laikų triumfo arkos.

5.2. Hadriano vartai
Pasigrožėkite įspūdingais Hadriano vartais – monumentaliais vartais, kadaise žymėjusiais įvažiavimą į antikinį Atalijos miestą. Romos imperatoriaus Hadriano garbei pastatyta didinga arka išpuošta sudėtingais reljefais ir užrašais.

5.3. Dudeno kriokliai
Pasigrožėkite gamtos grožiu Dudeno kriokliuose, esančiuose visai netoli miesto. Grožėkitės kaskadomis krentančiu vandeniu, kuris krinta į Viduržemio jūrą. Plaukite valtimi, kad pamatytumėte krioklius iš arti ir pajustumėte gaivinantį rūką ant veido.

Išvada

Turkija – tai žavių vietų lobynas, siūlantis unikalų istorijos, kultūros ir gamtos stebuklų derinį. Turkija turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui – nuo pulsuojančių Stambulo gatvių iki siurrealistinių Kapadokijos kraštovaizdžių, nuo senovinių Efeso griuvėsių iki kerinčių Pamukalės terasų. Suplanuokite apsilankymą šiose geriausiose Turkijos vietose ir leiskitės į įsimintiną kelionę, kuri paliks prisiminimus visam gyvenimui. Lankytinos vietos Turkijoje užburia.

DUK

  • Ar Turkija saugi keliautojams?

Turkija paprastai laikoma saugia keliautojams. Tačiau visada patartina būti atsargiems, stebėti aplinką ir laikytis visų savo šalies kelionių rekomendacijų.

  • Kada geriausia vykti į Turkiją?

Geriausias laikas lankytis Turkijoje priklauso nuo regiono ir jūsų pageidavimų. Pavasarį (balandžio-birželio mėn.) ir rudenį (rugsėjo-spalio mėn.) paprastai būna malonus oras ir mažiau žmonių.

  • Ar man reikia vizos norint aplankyti Turkiją?

Tai priklauso nuo jūsų pilietybės. Daugeliui šalių galima gauti e. vizą, kurią galima lengvai gauti internetu. Dėl konkrečių vizų reikalavimų teiraukitės Turkijos ambasadoje arba konsulate savo šalyje.

  • Kuo garsėja Turkijos virtuvė?

Turkijos virtuvė garsėja įvairiais skoniais ir Artimųjų Rytų, Vidurinės Azijos ir Viduržemio jūros regiono įtaka. Nepraleiskite progos paragauti tradicinių patiekalų, pavyzdžiui, kebabų, baklavos ir turkiškos arbatos.

  • Ar vienos kelionės metu galiu aplankyti kelias Turkijos vietas?

Žinoma! Turkijoje gerai išplėtota transporto sistema leidžia lengvai aplankyti kelias vietas vienos kelionės metu. Apsvarstykite galimybę suplanuoti maršrutą, apimantį Stambulą, Kapadokiją, Efesą, Pamukalę ir Antaliją, kad Turkija būtų visapusiškai pažįstama.
Prieš planuodami kelionę į Turkiją nepamirškite patikrinti naujausių kelionių rekomendacijų ir gairių. Mėgaukitės kelione ir pasinerkite į turtingą Turkijos kultūros, istorijos ir gamtos grožio audinį! Jei domina lauktuvės iš Turkijos – skaitykite straipsnį.

Jums gali patikti

Pasidalinkite

Susiję straipsniai