Lankytinos vietos Slovakijoje – ką pamatyti?

Slovakija, neturinti išėjimo į jūrą Vidurio Europoje, yra kultūros paveldo, kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių ir kerinčios istorijos lobynas. Keliaudami po šią vaizdingą šalį, rasite nuostabų šiuolaikiškumo ir tradicijų derinį, todėl ji yra ideali vieta bet kokiam keliautojui. Slovakijoje kiekvienas ras ką nors sau – nuo triukšmingų Bratislavos gatvių iki ramaus Aukštųjų Tatrų kalnų grožio. Šiame straipsnyje leisimės į kelionę po lankomiausias Slovakijos vietas, pateiksime patarimų ir gudrybių, kad kelionė būtų nepamirštama. Lankytinos vietos Slovakijoje ir kelionių patarimai.

Bratislava: Sostinės brangakmenis

Kelionė prasideda nuo Bratislavos, Slovakijos sostinės. Šis gyvybingas miestas, įsikūręs ant Dunojaus upės kranto, žavi lankytojus savo istorinėmis gatvėmis ir šiuolaikiška atmosfera. Nuo kultinės Bratislavos pilies atsiveria kvapą gniaužiantys miesto vaizdai, o Švento Martyno katedra ir Mėlynoji bažnyčia demonstruoja nuostabią architektūrą. Nepraleiskite progos pasivaikščioti po žavų senamiestį, kuriame gausu senovinių kavinių, parduotuvėlių ir gatvės artistų. Norėdami pasinerti į vietos kultūrą, paragaukite tradicinių slovakiškų patiekalų, pavyzdžiui, bryndzové halušky (bulvių koldūnai su avių sūriu), ir gurkšnokite gardų vietinį vyną.

Aukštieji Tatrų kalnai: gamtos mylėtojų rojus

Slovakijos Tatrai
Slokavijos Tatrų nuotrauka

 

Gamtos mylėtojus Aukštųjų Tatrų kalnai vilioja didingomis viršūnėmis ir nepaliesta laukine gamta. Čia gausu pėsčiųjų takų, skirtų tiek patyrusiems žygeiviams, tiek atsitiktiniams keliautojams. Pasikelkite keltuvu į Lomnickio viršukalnę ir pasigrožėkite panoraminiais vaizdais arba leiskitės į aukščiausią Lenkijos tašką Rysy. Žiemą Aukštieji Tatrai virsta snieguota stebuklų šalimi, kurioje galima slidinėti ir važinėti snieglente. Jei norite pasimėgauti prabanga, apsistokite viename iš kalnų kurortų ir įkvėpkite gaivaus kalnų oro.

Spišo pilis: Spišo kurortas: kelionė į praeitį

Grįžkite į praeitį ir aplankykite Spišo pilį – vieną didžiausių pilių kompleksų Vidurio Europoje. Ši viduramžių tvirtovė, stūksanti ant kalvos viršūnės, gali pasigirti turtinga istorija ir siūlo įdomias ekskursijas su gidu. Tyrinėdami pilies užkaborius, persikelsite į riterių ir princesių pasaulį. Netoliese laukia istorinis Levočos miestas su gerai išsilaikiusiais pastatais ir nuostabia Švento Jokūbo bažnyčia, kurioje yra aukščiausias pasaulyje medinis gotikinis altorius.

Košicė: Kultūros ir paveldo centras

Košicė, antras pagal dydį Slovakijos miestas, yra kultūros ir paveldo centras. Miesto širdis – tai didinga Pagrindinė gatvė, kurią supa nuostabūs pastatai ir gyvos kavinės. Nepraleiskite progos apsilankyti Rytų Slovakijos muziejuje ir unikalioje plieno arenoje. Norėdami iš tiesų pasinerti į vietos kultūrą, suplanuokite vizitą per kasmetinį Košicės taikos maratoną arba pasimėgaukite gyvybinga atmosfera per kalėdinę mugę.

Banska Štiavnica: Kalnakasybos paveldo miestas

Istorinis Banska Štiavnicos miestas, įsikūręs tarp kalvų, leidžia pažvelgti į Slovakijos kalnakasybos praeitį. Dėl puikiai išlikusios architektūros jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apžiūrėkite žymiąją Senąją ir Naująją pilį ir leiskitės į ekskursiją po senąsias kasyklas. Romantiškas miesto žavesys ir meniška atmosfera yra puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui vaizdingomis gatvelėmis.

Slovakijos rojaus nacionalinis parkas: Žygeivių svajonė

Kviečiame visus nuotykių ieškotojus ir gamtos mylėtojus! Slovakijos rojaus nacionalinis parkas privers jus žavėtis unikaliu kraštovaizdžiu ir jaudinančiais pėsčiųjų takais. Kanjonai, tarpekliai ir kriokliai paverčia šį parką žygeivių rojumi. Keliaukite Hornado upe žavingu Suchá Belá tarpekliu arba meskite iššūkį žygiui į Tomášovský vhľad, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai. Visada laikykitės parko rekomendacijų, kad išsaugotumėte gamtos grožį ateities kartoms.

Trenčinas: kur praeitis susitinka su dabartimi

Slovakijos vakaruose įsikūręs Trenčinas – miestas, kuriame turtinga istorija nuostabiai dera su šiuolaikine atmosfera. Būtina aplankyti Trenčino pilį, stūksančią ant stačios uolos viršūnės, iš kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Vah upę. Saulei leidžiantis apšviesta pilis sukuria magišką atmosferą. Trenčine verda naktinis gyvenimas: čia rasite daugybę barų ir užeigų, kuriuose galima paragauti vietinių stipriųjų gėrimų ir išgirsti gyvos muzikos.

Bojnicos pilis: Bojčicų kapinaitės: pasakos realybėje

Pasiruoškite, kad jus sužavės į pasaką panaši Bojnicės pilis – viena iš žymiausių Slovakijos įžymybių. Šioje romantiškoje pilyje, apsuptoje išpuoselėto parko, ištisus metus vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir festivaliai. Nepraleiskite Tarptautinio vaiduoklių ir dvasių festivalio, kurio metu pilis atgyja įspūdingais pasirodymais. Po ekskursijos po pilį ramiai pasivaikščiokite vaizdingame angliško stiliaus sode.

Levoča: Šedevrų miestas

Meno entuziastai savo prieglobstį ras žavingame Levočos miestelyje. Levoča garsėja neįtikėtinais medžio drožiniais ir demonstruoja išskirtinį slovakų menininkų talentą. Miestelio pasididžiavimas – Šv. Jokūbo bažnyčia, kurią puošia užburiantis Levočos meistro Pauliaus gotikinis altorius. Vaikščiodami grindinio gatvelėmis, atrasite paslėptų brangakmenių ir senovinių kavinių, puikiai tinkančių ramiam poilsiui.

Oravos pilis: Orava: didinga tvirtovė

Ant aukštos uolos virš Oravos upės stūksanti Oravos pilis – įspūdingas reginys. Į šią viduramžių tvirtovę galima patekti trumpai paplaukiojus laivu, iš jos atsiveria kerintys aplinkinio kraštovaizdžio vaizdai. Pilies viduje įrengtas muziejus, kuriame eksponuojami istoriniai eksponatai ir supažindinama su regiono praeitimi. Legenda byloja, kad pilyje vaidenasi, o tai suteikia apsilankymui dar daugiau paslaptingumo.

Kurortiniai miestai: atsipalaidavimas ir sveikatingumas

Slovakijoje yra daugybė kurortinių miestų, garsėjančių gydomosiomis savybėmis ir poilsio pasiūlymais. Atraskite gydomąsias terminių šaltinių galias Pieštanuose, kur modernios SPA įstaigos rūpinasi atjaunėjimo siekiančiais lankytojais. Arba pajuskite tradicinį Bardejovske Kúpele, į UNESCO sąrašą įtraukto kurortinio miestelio, žavesį ir pasimėgaukite natūraliomis purvo voniomis bei mineralų turtingu vandeniu.

Slovakijos liaudies kultūra: tradicijų išsaugojimas

Pasinerkite į turtingą slovakų liaudies kultūrą lankydamiesi spalvinguose festivaliuose ir pasirodymuose. Susipažinkite su šimtmečius puoselėjama tradicine muzika, šokiais ir papročiais. Kasmet liepos mėnesį vykstantis Východná folkloro festivalis – tai gyva slovakų liaudies tradicijų šventė. Nepamirškite namo parsivežti rankų darbo suvenyrų kaip kultūrinės kelionės atminimo.

Slovakijos urvai: požeminiai gamtos stebuklai

Po Slovakijos paviršiumi plyti įspūdingų urvų tinklas, kurių kiekvienas pasižymi unikaliomis formomis ir požeminiais stebuklais. Demänovská Laisvės urvas yra vienas garsiausių šalies urvų, kuriame galima pamatyti hipnotizuojančią stalaktitų ir stalagmitų įvairovę. Tyrinėkite Domicos urvą, priklausantį Aggteleko karstiniam regionui, įtrauktam į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir stebėkite kerintį gamtos kūrinių grožį.

Išvada

Slovakija, pasižyminti kraštovaizdžio įvairove ir turtingu kultūriniu paveldu, kiekvienam keliautojui siūlo išties kerinčių įspūdžių. Nuo Bratislavos ir Spišo pilies istorinių stebuklų iki Aukštųjų Tatrų ir Slovakijos rojaus nacionalinio parko gamtos grožio – čia rasite ką pavergti kiekvieno nuotykių ieškotojo širdį. Pajuskite slovakų šilumą, paragaukite vietinės virtuvės patiekalų ir pasinerkite į nepakartojamą šalies žavesį. Kelionė į Slovakiją paliks jums brangius prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui.

DUK

Kada geriausia vykti į Slovakiją?

Atsakymas: Geriausias laikas aplankyti Slovakiją yra pavasarį (balandžio-birželio mėn.) ir rudenį (rugsėjo-spalio mėn.), kai oras malonus, o turistų minios mažesnės. Lankytinos vietos Slovakijoje labai populiarios.

Kokia valiuta naudojama Slovakijoje?

Atsakymas: Slovakijoje naudojama Slovakijos nacionalinė valiuta: Slovakijoje oficiali valiuta yra euras (EUR).

Ar man reikia vizos, kad galėčiau aplankyti Slovakiją?

Atsakymas: Vizų reikalavimai priklauso nuo jūsų pilietybės. Naujausios informacijos teiraukitės Slovakijos ambasadoje arba konsulate savo šalyje.

Ar Slovakijoje plačiai kalbama angliškai?

Atsakymas: Nors slovakų kalba yra valstybinė kalba, turistinėse vietovėse ir tarp jaunosios kartos atstovų anglų kalba yra paplitusi.

Kokių tradicinių slovakiškų patiekalų verta paragauti?

Atsakymas: Nepraleiskite progos paragauti bryndzové halušky (bulvių koldūnų su avies sūriu), kapustnicos (kopūstų sriubos) ir halušky (koldūnų su įvairiais įdarais).

Atkreipkite dėmesį, kad šis straipsnis – tai kūrybinis ir žmogiškas rašinys, kuriuo siekiama aprėpti lankomiausių Slovakijos vietų temą. Pateikiama informacija pagrįsta bendromis žiniomis, todėl visada rekomenduojama pasitikrinti konkrečią informaciją ir atitinkamai suplanuoti kelionę. Lankytinos vietos Slovakijoje gali būti pažymėtos ne visos.

Naudingos nuorodos: Lankytinos vietos Slovakijoje

 1. Slovakijos turizmo informacija: https://slovakia.travel/en
  Oficiali Slovakijos turizmo svetainė, kurioje rasite informaciją apie lankytinas vietas, gamtos grožį, kultūrinius renginius ir kitas kelionių galimybes.
 2. Bratislavos turizmo informacija: https://www.visitbratislava.com/
  Informacija apie Slovakijos sostinę Bratislavą, įskaitant lankytinas vietas, restoranus, kultūros renginius ir miesto gyvenimą.
 3. Vysoké Tatry (Aukštųjų Tatrų) nacionalinis parkas: https://www.slovakia.travel/en/vysok%C3%A9-tatry-high-tatras
  Informacija apie Vysoké Tatry nacionalinį parką, kuris yra puikus gamtos žiedas ir kalnų trekkingo vieta.
 4. Spišský hrad (Spiš pilis) ir Spišska Kapitula: https://www.spisskyhrad.sk/en
  Oficiali Spišský hrad pilio ir Spišska Kapitula svetainė su lankytinų vietų informacija.
 5. Banská Štiavnica: https://www.banskastiavnica.sk/en/
  Informacija apie istorinį miestą Banská Štiavnica, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše.
 6. Košicų senamiestis: https://www.visitkosice.eu/en/
  Informacija apie Košicų senamiestį, kuris pasižymi gražiais aikštėmis, katedromis ir gatvėmis.
 7. Slovakijos virtuvė: https://slovakia.travel/en/things-to-see-and-do/food-and-drink
  Sužinokite apie Slovakijos tradicinę virtuvę ir išbandykite vietinius patiekalus.
 8. Slovakijos geležinkelio tvarkaraštis: https://www.slovakrail.sk/en.html
  Jei planuojate naudotis traukinių transportu, čia rasite Slovakijos geležinkelio tvarkaraštį ir bilietų kainas.
 9. Slovakijos kelionės patarimai: https://www.lonelyplanet.com/slovakia
  Lonely Planet kelionių gidas apie Slovakiją, kuriame rasite naudingus patarimus, rekomendacijas ir įdomias kelionių idėjas.
 10. Slovakijos orų prognozė: https://www.accuweather.com/en/sk/slovakia-weather
  Patikrinkite dabartinę orų prognozę, kad būtumėte pasiruošęs kelionei.

Pasidalinkite

Susiję straipsniai