Lauktuvės iš Egipto. Kuo nustebinti artimuosius?

Egiptas yra šalis, turinti įspūdingą istoriją ir kultūrą, siūlanti unikalias suvenyrų pirkimo galimybes. Mes Lietuviai dažniausiai ją pasirenkame dėl turizmo priežasčių. Dažnas mūsų skaitytojų klausimas yra kokios Lauktuvės iš Egipto geriausia pasirinkti savo draugams ir šeimos nariams? Rinktis galite nuo mitinių būtybių skulptūrų iki klasikinio nardų žaidimo – kiekvienas ras ką nors ypatingo parsivežti namo. Pateikiame dešimties mėgstamiausių lauktuvių, kuriuos galima parsivežti iš Egipto, sąrašą. Tikimės, jog straipsnis bus naudingas.

Pagrindiniai Lietuvių pasirinkimai

Iš Egipto parsivežtų piramidžių, dievų, faraonų ir mitinių būtybių skulptūros: Egipte apsilankymas nebūtų visavertis, jei namo neparsivežtumėte skulptūros, vaizduojančios vieną iš daugelio žinomų šalies istorinių asmenybių ar paminklų. Nesvarbu, ar pasirinksite senovės dievą ar deivę, piramidę, faraoną ar mitinę būtybę, pavyzdžiui, sfinksą ar Anubį, šios skulptūros yra gražios dekoracijos, kurios ilgus metus primins apie viešnagę Egipte. Atminkite, kiekvienas Dievas turi savo savo unikalias galias ir savybes, todėl patikrinkite vietinę rinką, kad surastumėte jums tinkamiausią!

Egipto turgus
Lauktuvių parinkimas Egipte

Unikalūs papuošalai: Egiptas garsėja sudėtingais papuošalais, vaizduojantys nuo Horo akies iki saulėgrąžų ar palmių. Tai puikūs suvenyrai, ypač jei ieškote ko nors mažo ir reikšmingo. Jų rasite beveik bet kuriame Egipto turguje ar parduotuvėje – puikiai tinka dovanoti!

Alabastro raižiniai: Alabastras yra nepaprastai populiari medžiaga, naudojama kurti nedideles skulptūras ir drožinius. Manoma, kad ši medžiaga turi magiškų savybių, todėl egiptologijoje ji turi ypatingą reikšmę. Todėl šie drožiniai yra populiarūs suvenyrai, kurie padarys neišdildomą įspūdį jūsų draugams ir šeimos nariams namuose.

Nardų rinkiniai: Tai klasikinis žaidimas, atsiradęs Egipte prieš tūkstančius metų ir vis dar populiarus iki šių dienų. Tai idealus suvenyras, nes jį galite naudoti žaisdami su draugais namuose arba laikyti kaip prisiminimą apie savo viešnagę Egipte.

Rankų darbo papuošalai: Nesvarbu, ar tai būtų , ar vėrinys ar apyrankė – rankų darbo papuošalai yra įperkamas ir prasmingas suvenyras, kurį galima parsivežti iš Egipto. Šalis turi ilgą juvelyrikos istoriją, todėl turguose galite rasti tikrai unikalių dirbinių.

Kvapieji aliejai ir kvepalai: Egiptas garsėja savo kvapniaisiais aliejais ir kvepalais. Pasiimkite buteliuką mėgstamo kvapo, ir jis ilgus metus primins apie šalį. Jie čia daug pigesni, nei Lietuvoje. Galime sakyti, jog tai vienos populiariausios lauktuvės iš Egipto.

Šilkinės skarelės: Šilkinės skarelės yra privalomas suvenyras iš Egipto. Jų būna įvairių spalvų ir raštų, todėl jie puikiai tinka prie bet kokios aprangos.

Prieskoniai: Egipto virtuvėje prieskoniai naudojami jau daugybę amžių, todėl natūralu, kad jų reikia nusipirkti ir parsivežti namo! Šalis garsėja kvapniais kmynų, kardamono, kalendros ir kitų prieskonių mišiniais, kurie tikrai suteiks skonio jūsų gaminamiems patiekalams.

Nardų žaidimas: Egipte ir daugelyje kitų Artimųjų Rytų šalių labai populiarus žaidimas – nardai. Jį nesunku rasti bet kurioje suvenyrų parduotuvėje, be to, tai puiki dovana draugams ir šeimos nariams, mėgstantiems stalo žaidimus. Be to, grįžę namo galėsite lavinti naujai įgytus įgūdžius žaisdami prieš juos!

Skarabėjus: Senovės Egipte skarabėjai buvo populiarūs kaip dekoratyviniai ir religiniai simboliai. Yra kelių skirtingų rūšių skarabėjų, įskaitant pagamintus iš aukso ar sidabro, taip pat medinius, kurių paviršiuje išraižyti sudėtingi raštai.

Papirusas: Papirusas – tradicinis egiptietiškas popierius, gaminamas suspaudžiant papiruso augalų stiebų juosteles. Galite rasti papiruso lapų, papuoštų hieroglifais arba senovės egiptiečių mitologijos scenomis – puikiai tinka įrėminti ir eksponuoti namuose. Tai taip pat puikus pakavimo popierius, jei grįžę namo norite kam nors padovanoti unikalią dovaną.

Medvilnė: Medvilnė Egipte auginama nuo seniausių laikų ir iki šiol naudojama gražių drabužių, pavyzdžiui, šalikų ir tunikų, gamybai, kurie yra puikūs suvenyrai norintiems iš kelionės parsivežti ką nors ypatingo. Dėl lengvo audinio jie idealiai tinka kelionėms!

Egiptietiški drabužiai: Jei ieškote kažko dar unikalesnio nei medvilniniai drabužiai, kodėl neparvežus namo tradicinių egiptietiškų drabužių? Pagalvokite apie spalvingus kaftanus su sudėtingais siuvinėjimais arba ryškias drąsių raštų skareles – tai puikiai tinka bet kokiam garderobui papildyti!

Atvirukas: Kas gali būti geresnis būdas įamžinti savo kelionę, jei ne atvirukų siuntimas namo? Daugelyje parduotuvių parduodami iš anksto atspausdinti atvirukai, bet jei norite kažko tikrai ypatingo, kodėl gi nepasirinkus tuščių atvirukų su Egipto meno kūriniais? Jei ne kas kita, tai kiekvieną kartą rašant laišką primins, kad vasarą praleidote faraonų šalyje!

Kokių lauktuvių vengti?

Kai kuriuos suvenyrus geriau palikti lentynoje, nes jie gali daryti neigiamą poveikį aplinkai arba būti susiję su žiauriu elgesiu su gyvūnais. Venkite bet kokių daiktų, pagamintų iš retų gyvūnų, pavyzdžiui, gyvatės odos, vėžlio kiauto ir dramblio kaulo. Taip pat venkite pirkti laukinių gyvūnų gaminius, pavyzdžiui, kailį ir plunksnas.

Taip pat venkite pigių drabužių bei elektronikos padirbinių. Šie daiktai gali būti nekokybiški ir greičiausiai jie bus išmetami.

Galiausiai venkite įsigyti ginklų ar ginklų kaip suvenyrų. Egipte tai ne tik neteisėta, bet ir kyla pavojus, kad šie daiktai gali būti panaudoti nusikalstamoje veikloje.

Tikimės, kad mūsų vadovas jums buvo naudingas. Ir lauktuvės iš Egipto džiugins Jūsų artimuosius.

Ieškote lauktuvių iš Turkijos? Spauskite čia

Jums gali patikti